Barevný závoj

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

nunka

Číra romantika naservírovaná v krásnom exotickom závoji prírody. Bolo to zaláskované aj chladné, dojemné aj kruté, farebné a nevšedné....celé to u mňa vyvolalo veľmi pozitívne emócie. ()

Jamal

Čekal jsem mnohem působivější a emotivnější konec. Jakoby režisér chtěl přes film přehodit nějaký barevný závoj, přes který by emoce cítil na 100% pouze on. Norton zcela výborný, Naomi trošku pokulhávala. Hudba ALEXANDRE DESPLAT, který je podepsán pod Královnu, Casanovu nebo třeba Firewall. ()

MISSha

Výtečně hrající Naomi a Edward spolu s krásnou hudbou Alexandra Desplata, povýšily tenhle snímek na lehce nadprůměrný a koukatelný. ()

paascha

Chvílemi zbytečně sladké, ale je to americký blockubuster, tak to jinak nejde. Jinak je to ovšem celkem podívání k světu. ()

ajuska

Opravdu povedený romantický film. Jeho síla je především v zajímavém (i když popravdě nikterak překvapivém nebo originálním) příběhu, krásných čínských lokacích a ideálním tempu, které není utahané, aby se divák nudil, ale ani příliš rychlé, aby měl problém s uvěřitelností vývoje vztahu mezi ústřední dvojicí. ()

misterz

Aj napriek perfekným hereckým výkonom, slušnému námetu "prevýchovy zlej ženy" a dobrým dramatickým prvkom ma to moc nechytilo. Film si len tak plynie, pričom sa človek ani nenazdá a je tu koniec. Je tu láska, je tu nevera, je tu cholera, je tu odpustenie a dramatický koniec, ale akosi to spolu na mňa pocitovo nepôsobilo, niečo tomu chýbalo. Možno lepšia atmosféra, výraznejšia hudba alebo trocha kratšia dejová linka... Vidím to na čistý priemer. 60/100 ()

k212

Na tohle dílko se moc hezky kouká... To nepochybně. Ba co víc, právě ony netradiční a citlivě nasnímané exteriéry na sebe leckdy strhávají pozornost, stejně tak některé zajímavé vedlejší postavy (Waddington a Plukovník Yu asi ponejvíce). Tím nechci říci, že hlavní duo je ztraceno kdesi v jejich stínu, nicméně tohle dílko věnuje všem stejný díl a nikdo příliš nevyčnívá, což se mi zdá v typu takového vyprávění (nebudu si nalhávat, že to není červená knihovna), docela neobvyklé. Všachna toto pozitiva však snižuje jeden zásadní fakt a tím je příběh, který jsem už tolikrát viděla či četla (počínaje céčky a-lá Rosamunde Pilcher, přes béčka Daniele Steel až po áčka Edith Wharton či Daphne du Maurier) a zoufale mu chybí větší psychologická propracovanost. Kdyby nebylo krásného zpracování a nadprůměrných hereckých výkonů, zajímavé hudby, nebylo by ani mého vysokého hodnocení. 70%. ()

sochoking

Najzaujímavejšia postava bola pre mňa Waddington ( Toby Jones) a jeho opiové " doupie" . Záverečná scéna, ked sa stretnú Kitty, malý prcek Waltík a Charlie Townsend bola trapná a úplne zbytočná. Dráma na jedno pozretie. ()

Aknah

Tenhle film jsem už dlouho chtěla vidět... Ústřední dvojice se mi zalíbila a doslova společně ladila. Příběh zachycující nešťastný manželský život, který spadává do stereotypu, byl rozhodně dobře ztvárněn. Ale změna prostředí a to radikální změnila jejich pohled na život a na smrt. A začali teprve díky událostem hledat ve svém vztahu pravé hodnoty. Jak šlop hrozně znát, že díky stíženým podmínkám a choleře si ho začala vážit a obdivovala ho za to všechno, co udělal. Hrozně se mi líbila vyhrocená romantická scéna, z které jsem měla chvění v břiše a to o něčem svědčí ! Konec se dal předvídat, že k sobě nejdřív naleznou cestu a potom jeden z nich toho druhého ztratí. Ale o to víc byl konec velmi dojemný a skutečný. Líbilo se mi to moc, vyvážený příběh, rozvržený do dvou hodin, upoutal pozornost, hlavně díky výkonům hlavních představitelů. Edward Norton mě jako obvykle nezklamal a Naomi Watts mě čím dál víc utvrzuje v tom, jak moc hraje přirozeně. Takže jak jsem si myslela, že to bude dobrý film, tak splnil má očekávání. ()

HoneyBunny

Ed Norton definitivně zvládne zahrát všechno. Drsňáka, padoucha, blbečka i chytrého a upjatého doktora z Barevného závoje. Chemie mezi ním a Naomi Watts funguje po celý film, nejvíc právě ve chvílích, kdy se Walter svojí manželce mstí za její nevěru. Právě to napětí mezi nimi udrží vaši pozornost během celé té ne moc originální, ale milé story. Tohle je pravá filmová romantika, ta ingredince navíc. Čína, britský přízvuk a cholera jsou tu jen pozadí. ()

Sinecod

Edward Norton je úžasný! Neuvěřitelně sympatický, elegantní, tichý, má krásnou mluvu, vůbec po všech stránkách je to výborný herec a tahle role mu krásně padla. Syrovost, jakési pomalé plynutí, doplněné nádhernou hudbou Erika Satie dělá z tohoto snímku něco velmi krásného. ()

Anderton

Tak ono je to nakoniec oproti očakávaniam celkom sklamanie, taký skôr dvd alebo hbo historický film, akých sa natočí ročne pomerne dosť. Po pár mesiacoch si z neho nič nepamätám, iba to, že ani deň po jeho sledovaní som si už naňho nespomenul. Taká príjemná oddychovka s fajn výpravou, ale bez masových scén. Od Somersetta som už niečo čítal, ak sa mi do rúk dostane aj táto kniha, kľudne si ju dám. ()

Sašenka165

Nikdy nezalituji dne, kdy jsem se na Barevný závoj vydala do kina. Tenhle typ romantických filmů je přesně pro mě, a proto jsem byla okouzlená. Přišel mi strašlivě silný a vzhledem k tomu, že jsem konec obrečela, nemohu jinak :) ----- Právě jsem viděla DVD verzi a jsem znechucená! Dobrých dvacet minut filmu úplně chybí a není k nalezení ani v bonusech! Ale nejsou to nějaké nepodstatné scény - naopak. Co chybí? Walter tančí s Kitty, Kitty začíná pomáhat v klášteře - potká Waltera, Walterův rozhovor s vůdcem místních vojáků, krokování pole, Walter sleduje jak si Kitty hraje s dětmi, rozhovor Kitty a Waltera na téma "proč si vlastně tenkrát neotevřel ty dveře" a další. Prostě totální zklamání - ještě, že jsem to viděla v kině... kdybych to teď viděla poprvé, nejspíš bych se rozhodovala mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami. ()

teutates

Zaujímavý snímok na čele s hereckou elitou,ktorá dokonca zaplatila aby mohla v tomto filme hrať!Naomi Watts a Edward Norton sa na tomto snímku(nielen)finančne podielali.Hudba a kamera vydarená,príbeh pútavy aj keď možno miestami pre väčšinu ľudí nudný!Hlavná myšlienka(pokora),tak ako aj dejová línia filmu je dobra!Exotické prostredie je fascinujúce.Tak ako sa už spomína v obsahu myšlienka života vo svete zviazanom prísnymi pravidlami je stále aktuálna.Herci sú presvedčivý.Edward Norton sa opäť raz vyznamenal..! ()

eileen

Toto je po delší době film, který mě doslova vzal za srdce. Nádherně zachycená atmosféra doby, veškeré citové projevy a hlavně proměny obou hlavních představitelů perfektně zahrané, velmi uvěřitelné. Málokdy se ve filmu (ještě méně v americkém) v tomto směru nesklouzne k patetičnosti, až k přesládlosti. Tady to Američané, i když v koprodukci, zvládli bravurně. Norton i Watts jsou skvělí a vše dokresluje úžasná hudba. Kouzlo!!! ()

Eawy

Zakaždým, keď si zapnem hocijaký film s tým, že budem plakať aj budem. Opäť potoky sĺz sa rinuli z môjho kresla pri počítači. Zaujímavý príbeh, pekne zrežírovaný, do prostredia dosadený ako riť na šerbel (sorry za výraz). Je to síce smutný príbeh lásky ktorá prišla až veľmi neskoro, je to príbeh odpustenia, nenávisti a ľútosti, no je to hlavne o tom, že ľudia dokážu hľadať lásku aj vtedy, keď to vyzerá, že ju všetku rozdali. Dokonalí herci, krásne naozaj do poslednej bodky prepracované scény, čo sa týka vizuálnej,scenáristickej aj režisérskej práce. Niektoré miesta sa síce zdajú hluché, akoby boli pridlhé a potom tú scénu nevnímate akoby ste chceli. Film má úžasný soundtrack, od typických Anglických melódií, cez francúzske a japonské, dosadené do deja akoby tam patrili odjakživa. Ak by som si mala predstaviť romantický film o živote, predstavím si tento. 90% ()

nascendi

Dobre pozerateľný film so slávnymi hercami, medzi ktorými to podľa mňa príliš nefungovalo, ale to je otázka názoru. A práve to je problém romanticky ladených filmov. Uznávam, že film bol pekne nasnímaný, dobre zahraný, disponoval krásnou hudbou, ale ... nezasiahol ma. Možno aj preto, že mal aspoň o štvrťhodinu viac, než by bolo zdravé. Ale na mierny nadpriemer si bez problémov dočiahol. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem