Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

Kuny27

no, rozhodně nejhorší ze všech Shreků, ale i přesto, si udržuje vtipnost originalitu a dobrou animaci. Nicméně s prvním dílem se to nedá srovnávat. ()

BluT

Oproti dvojce fakt luxus. Skoro se to i rovnalo jedničce. Je to tak na 4,5*, ale nakonec se přiklonim k pěti. Fakt jsem se bavil. ()

Nassau

Nebýt tam známé postavičky, tak to stojí ještě za větší prd. Slabý a hlavně úplně zbytečný film se strašným scénářem. (35%) ()

HiddenDragon

Treti Shrek je opravdu slabsi. Vpodstate temer nic noveho. Shrek nechce byt novym kralem, a tak se se svymi kumpany vydava najit Fionina bratrance Artuse, zatimco zavrzeny Krason sprada plany, jak se chopit trunu. Dejova osnova by nebyla spatna (i v prvnich dvou dilech byla story celkem jednoducha), ale je tu minimum toho, co bylo na Shrekovi super. Zadne odkazy filmove ani popkulturni (jen lehka parodie stredoveku, resp. Harryho Pottera), a dokonce i soundtrack, kterym prvnim dva dily excelovaly, je tu o dost slabsi a chudsi. Graficky je to samozrejme porad Shrek, je to hezky barevne, ale opet - zadny znatelny posun proti dvojce (a to je tento dil o tri roky "mladsi"). Jedine zabavne momenty jsou pri prohozeni roli Kocoura a Oslika nebo pri princeznovske zachranne akci. Take mohli vic vytriskat z legendy o Artusovi, kdyz uz se rozhodli ji pouzit. Je tu sice Lancelot, a Merlin jako pomateny duchodce je taky fajn, ale tohle tema nabizelo vic. Snazili se dat do scen vic jakoby "hrani", ale pusobi to krecovite az trapne a spis tim zazdili zabavnost a smrncovni gagy puvodnich filmu. Aspon ze to ma hezke finalni poselstvi. ()

iXtr3m3

Tak to bol teda ale skok. Zatiaľ čo Toy Story šlo od časti k časti s lepším príbehom, spracovaním aj výslednou hodnotou, Shrek to zobral presne naopak. ()

Zagros

O víkendu jsem se neplánovaně podíval s dětmi na třetího Shreka a musím říct, že mě to moc nebavilo. Navíc jsem se po hodně dlouhé době na něco díval v televizi a ty reklamy to je naprosto strašné. Nechápu, jak to ještě může někdo vydržet, jsem rád, že televizi nemám a ani mít nikdy nebudu. No ale zpět ke Shrekovi. Byla to vcelku nuda a sám jsem se zasmál jen párkrát a děcka kolem mě taky jen občas. Docela mě při podobných animácích štve, když je vidět ten rozpor a dospělí se smějí jindy než děti. Kvalitní animák by měl dokázat to, abychom se smáli spolu a nejlépe od začátku až do konce. Shrek třetí je bohužel jen klasické dojení kdysi úspěšné značky a jak vidím, ještě to nekončí. Celá zábava vlastně už stojí jen na tom, že paroduje známé pohádky a prakticky chybí jakákoli vlastní invence. Dělat si z Růženky srandu, že usíná a ze Sněhurky, že má trpaslíky, je sice fajn, ale brzy to omrzí. Dávám dvě hvězdy, ve srovnání s tímhle zvyšuji prvnímu dílu hodnocení na čtyři hvězdy a dalších dílů se už nezúčastním. ()

borec999

Pokračovanie, ktoré vzniklo iba kvôli vydojeniu peňazí zo známej značky. Z trojky značne cítiť, že tvorcovia sa v ultra nahláškovaných a kreativitou nabitých prvých dieloch vyčerpali a tu už len varia z vody a opakujú vtipy z minulých častí. Zúfalo chýba originalita, zaujímavý príbeh a častokrát aj to najdôležitejšie v tejto sérii-humor. Trojku som videl iba raz, znovu ju pozerať určite nebudem a na 3* to udržím len z rešpektu k prvým dvom častiam a pár podareným vtipom (napr. umieranie Harolda v úvode). O triedu, možno aj dve slabšie od prvých dvoch filmov, ktoré považujem za to najlepšie čo v žánri animovaný film vzniklo. 50% ()

Rssa

Shrek The Boring...nuda, nuda, nuda...nevím proč to bylo natočeno, vydánoé a lidi na to jakž takž chodili..utrpení...25 % ()

Tery16

Při každé druhé scéně či replice se nemůžete zbavit pocitu, že už to tu jednou bylo. Navíc je tu spousta postav, které se filmem jen tak mihnou, že jsou spíše takovým rušivým elementem. Dokonce se mi zdálo, že už i oslík a kocour jsou tu jaksi zbyteční. Pro mě celkem zklamání, ale kdo by dokázal být originální třikrát za sebou s jedním filmem? ()

Hopper

No jo, dám síce za 3, ale priznám nepokryte, že je v tom aj kus nostalgie a silné prižmúrenie 1,5 oka. Vtipy už nie sú veľmi vtipné, skôr sporadické, hudobný podmaz tiež spadol o kategóriu-dve dole, technicky sa veľa nevylepšilo a chvalabohu sa zachovala aspoň rozumná stopáž. Takže rok 2007 si to s pokračovaniami veľmi nevylepšil ani v tomto prípade... Hádam sa štvorky ešte slabšej úrovne nedočkáme... ()

joshula

Zatím poslední díl se mi kupodivu líbil nejvíc. Asi je to tím, že není zbytečně dlouhý. Vše má spád a pořád se něco děje. Žádné zbytečné dialogy a tak to má být. ()

xmozek

Nejspíš by moje hodnocení bylo o jeden řád nižší, ale do tohodle filmu jsem šel s tím, že je to jen pokus producentů vytřískat nějakou tu kačku. Taky že je, ale celkem se jim to povedlo. Humoru bylo sice mín, ale co by taky člověk mohl chtít u 3. dílu?! Ale pořád se ve fimlu oběvují nejrůznější narážky. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že tenhle film už není ani tak pro děti, jako pro jejich rodiče. ()

pavlikv

S každým dílem jde u mě hvězda dolů. Na to že dvojka byla skoro stejná jako jednička tak trojka plave ve vodách průměru. Tržby v USA za první víkend: 121 629 270 $ (4122 kin) Náklady na výrobu: 160 mil. $ ()

dopita

Děj víceméně kopíruje druhej díl: Shrek se s oslem a kočičákem vydávaj kamsi na výpravu, Fiona zůstává doma a princ Krasoň kuje pikle, aby převzal království. Shrek se poté vrátí a musí vybojovat závěrečnou bitvu. Jenže tentokrát to moc nefunguje. Ve scénáři je spousta děr a humoru taky není tolik, jak bylo zvykem. Napadá mě cosi o nastavované kaši... ()

Paity

Shrek třetí měl být vynechán a místo něj po dvojce udělat rovnou čtyřku. Panebože, kdo má na svědomí tak špatný scénář, který už nezachrání ani perfektní Oslík (myšleno v předešlých dílech - pozn. aut.). ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)