Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

venison

Mistrně vyvedené vyprávění hlavně o argumentech :-) Film je spíš pro ty se silnějším žaludkem a pozitivním vztahem k černému humoru.. V podstatě nám tvůrci ukázali, že i bestie to nemají v životě jednoduché a nic není černobílé :-D Ps: Ačkoliv tomu název neodpovídá, tak jsem v celém filmu neviděla nikoho kouřit (kromě vylepených Malboro plakátů) :-D ()

noriaki

Nejslabší Reitman. Nejvíc provokativní, nejvíc filosofující, nejvíc komediální, ale nejvíc bezzubý. Režisér si pro svůj debut vybral ambiciózní námět, a k dobru se mu dá přičíst že ho zvládl. Přesto jsem se neubránil pocitu, že přízemnější témata mu sedí víc. Nebo mají větší dopad, protože si od nich člověk nedrží odstup. Zde zobrazovaná vize fungování lobbistických skupin je sice trefná, ale stěží šokujcí. Nick Naylor je prototypem bezskrupulózního člověka, schopného za peníze obhájit cokoliv. Polopravdy, demagogie, zamlčování skutečnosti, logické klamy. Všechny tyto zbraně využívá, a všechny se od něho dají očekávat. Pověst těchto, svého druhu novodobých sofistů, koneckonců mluví sama za sebe. Film tak víc než jako buřičská satira otevírající oči, funguje jako inteligentní komedie. ()

elanius

(38/2013, DVDRip) / Heh, Nick Naylor, parádny týpek, Eckhart slušne zasvietil. Film vhodný ako náhrada za kurz efektívnej komunikácie a vyjednávacích schopností :). Celkom vtipne sa film zaobišiel bez jedinej zapálenej cigaretky. (8/10) ()

Master19

Vtipná komedie, která má spád, ale ve druhé půlce mi několikrát evokovala film "Lhář, lhář" a to glorifikující vazbou rozvedený otec - syn rozumbrada. Tím tenhle snímek částečně rozbíjí to, na čem je stavěný - sarkastický humor na vrub amerického systému. Chybělo asi více odvahy, což je u mladého režiséra pochopitelné. Každopádně slušný počin s několika dobrými momenty. ()

dANo

Film o fajčení, kde neuvidíte nikoho fajčiť! Trochu scestné, ale na druhej strane aj účelné, keďže sa v scenári vyskytuje aj problematika vymiznutia fajčiacich hercov v hollywoodskych filmoch. Prekvapila ma jedna vec (či pozitívne, alebo negatívne, neviem teraz povedať) a to, že som očakával s blížiacim sa záverom väčšiu kritiku tabakového lobby a jeho odsúdenie, ale bez nejakého veľkého prezrádzania musím povedať, že sa scenár zameral predsalen na niečo iné... Ináč, aj ja chválim výber a výkony hercov. ()

Krustyburg

Tihle lidé(van Grupen Mundt nebo Nick Naylor) by vám klidně vyvrátili i gravitaci. Film je o kráse šikovně volených slov. 4* ()

PanFilmov

Skvelý film, pojednáva o celosvetovej problematike, myslím že podobných filmov by sa malo točiť viac aby sa dosihlo zbavenia týchto závislostí či už je to fajčenie alebo alkohol a drogy...... jednoznačne mňa tento film odradil od fajčenia ešte viac ako som už bol!! ()

Tomatáš

Nevím, jestli se dá mluvit o komedii...zamlouvá se mi typologie postav a vůbec jde o jakési "zrcadlo" společnosti..rozhodně to stojí za to!Respekt... ()

Nyck

Vtipná, trefná a "poučná" komedie o kouření. Opravdu pár skvělých momentů, zajímavá hudba a sympatický Aaron Eckhart. ()

Compadre

Je to takový strašně ukecaný a přemoudřelý (hlavně ten malej kluk je snad ještě chytřejší než ten prcek ze Znamení)...dobrej je hlavně začátek, pak ty sezení třech smrťáků - obchodník se zbraněmi, s chlastem a náš cigereťák a bonus v podobě Katie Holmes...ta její role taky dost potěšila :) ()

ella

Konečně mi někdo vysvětlil, proč je dobře, že kouřím. Debata nad škodlivostí alkoholu, zbraní a cigaret je oslavou cynismu dneška. ()

Andreas83

Příjemná komedie kterou celí film doprovází pohodová atmosféra. Schůzky obchodníků se smrtí byli vážně skvělé. ()

zdenny

Tento film se mi velice líbil, protože ukázal, jak to ve skutečnosti opravdu je. Je to podobné jako s globálním oteplováním. Vždy existují dva nesmiřitelné tábory, které dovádějí svou argumentační vědu k téměř dokonalosti. V tomto případě, a ne kvůli velice sympatickému výkonu A. Eckharta, jsem stál na straně prodejců tabákových výrobků a ve skutečném životě je tomu u mě také tak. Odpůrci kouření, stejně jako bojovníci proti globálnímu oteplování, jsou komunisti, kteří vědí, že myšlenka marxismu je mrtvá, proto vymýšlejí nové a nové globální problémy, jejichž prostřednictvím se snaží vyvolat ve světě chaos a poté se určit elitní skupinou, která jediná je schopná lidstvu ukázat správnou cestu. A to vše za doprovodu štědrých dotací. Ve filmu bylo jasně ukázáno, že i když je kouření špatné a nezdravé (což ostatně ví každé malé dítě), tabákové společnosti dělají vše možné i nemožné proto, aby si udržely a zvyšovaly svůj zisk. Je to velice jednoduché, je to demokratické, je to kapitalistické. Nic víc, nic méně. Zato odpůrci kouření (i bojovníci proti klimatu) nám ve jménu lidství a lásky nutí jejich ekonomickosociální styl, který je jakýmsi hybridem historických i novodobých levicových politických programů. Proto jsem fandil a fandím té druhé (pro nekritické diváky špatné) straně. Ta totiž přestože vás podprahově nutí plnit její cíle, pořád vám ponechává možnost volby. Zato ta hodnější (pro nekritické diváky) strana by klidně nechala umřít dítě s rakovinou jen proto, aby lidé viděli, že kouření je špatné. Já si nemusím nechat uřezat prst na cirkulárce, abych zjistil, že je ostrá a zdraví nebezpečná. PS: Ve filmu se mi líbila lobbistova mistrovská argumentace, která se nesla přesně ve stylu starořeckých sofistů (http://cs.wikipedia.org/wiki/Sofist%C3%A9). ()

hroubek

Vynikající satyrická komedie ve které Aaron Eckhart dokaže, že cigerety jsou prospešné.První opravdu velký film se Jasonu Reitmanu velmi povedl.Nekorektnost snímku a dělání ze všech lidí pokrytce je vyvážená hádáním se tří lidí o tom kdo má víc lidí na svědomí, když dělá svou práci. ()

Linka2

skvělej suchej humor! vážně mě to bavilo. takovým filmům říkám komedie! Bezkonkurenčně nejlepší byly schůzky MOD... (Merchants of Death:)) ()

JoseBenes

Naprosto bezkonkurenční mix černé komedie a dramatu, kterému vévodí jeden kecálista s tváří Aarona Echarta. Nicku Naylore, jsi můj hrdina. ()

chubaka

Takhle má nějak vypadat morbidní komedie s vynikajícím Aaronem Eckhartem!!! Naprosto si úžívám veškeré rozhovory, které v tomto filmu můžeme slyšet. Skutečně velice příjemné překvapení za 5* . ()

VanTom

Skvěle natočená, svižná, cynická a do živého tnoucí komedie o praktikách tabákového průmyslu naštěstí nevyměkne (možná jen trošičku) ani v závěru, naopak drtivá (jak pro i proti) fakta podává relativně nezaujatě a za každou cenu nabádá, ať si každý udělá svůj vlastní názor. Nad morálně flexibilním lobbistou Aaronem Eckhartem, s jeho vyškolenou vyřídilkou i argumentací, by navrch stejně nezískala. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)