Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

Niktorius

Vážení, možná mi to nebudete věřit, ale tohle jsme si u nás na fakultě pouštěli v rámci semináře Public Relations... ()

freddy

Pozoruhodný snímek, kterému se povedl husarský kousek. V tomto filmu jsem totiž paradoxně fandil hlavnímu hrdinovi, ač jsem zapřísáhlý nekuřák a kouření odsuzuji. Buď to je tím, že Aaron Eckhart vystřihl svou roli zcela přesvědčivě a věrohodně, nebo to je geniální výřečností jeho postavy, a potom si mou pochvalu zaslouží autor scénáře. Každopádně jsem si nikdy nemyslel, že bych mohl fandit někomu, kdo obhajuje kouření, ale v případě tohoto filmu se tak skutečně stalo. Jinak co se týče dějové stránky, tak film je ve všech aspektech velmi zajímavý a svým tématem je také velmi originální, to musím uznat. Navíc hlavnímu hrdinovi patřily mé sympatie i díky tomu, že se snažil být vzorným a starostlivým otcem. Prostě tento film mi asi velmi dobře sedl na mou momentální náladu, protože jsem nadšený. Ale není to jen Aaron Eckhart, kdo perfektně zvládl svou roli, výborná byla také Katie Holmes jako informací chtivá novinářka, William H. Macy v roli senátora či Rob Lowe, a možná by se našli i další herci. Ale ač tuto komedii považuji za originální a ač se mi velmi líbila, přesto bohužel nemohu sáhnout po maximálním hodnocení. Nepovažuji ji prostě v mých očích za rovnocennou s dalšími filmy, kterým jsem dal maximální hodnocení, ale i čtyři hvězdičky jsou zajisté dobrým výsledkem pro tento film. ()

Spooner

Pořádná satira tu v posledních letech chyběla, ale už jí tu máme. Vynikající dialogy a komentáře, výborná režie a dobré tempo díky kterému jsem se ani na chvilku nenudil. Nejlepší jsou tady ale herci. Aaron Eckhart tu předvádí asi zatím svůj nejlepší výkon a to jsem ho nikdy moc nemusel. Macy jako senátor si tu roli užívá, J.K. Simmons je parádní a Katie Holmes zase po dlouhé době dobře hraje (a taky jí to sluší). Reitmani mají nejspíš tu režii v genech, protože mezitiím co otec už pomalu vyklízí pozice, tak nastupuje jeho syn. Uvidíme, co natočí příště. ()

petero

Skvelí a dobre obsadený film. Aaron Eckhart (doteraz na mňa dobrý dojem neurobil) bol vynikajúcou voľbou do úlohy verejného obhajcu tabakovej spoločnosti. Film v ktorom si ani jediný človek nepotiahne tak predsa len na mňa zapôsobil ako proti fajčiarsky i keď tým najmiernejším a hlavne zábavným spôsobom. Fajčenie už nie je tak cool a hlavne, každý si urobte svoj vlastný názor. ()

Mahalik

Ivan Reitman předal svému synáčkovi žezlo komediálního režiséra a ten stvořil jako mávnutím kouzelné cigaretky jednu z nejlepších komedií poslední doby. Ďábelský Aaron Eckhart je opravdu famózní herec a ty jeho kecy jsem fakt žral i s navijákem. Jinak s herců ještě vykukuje rychle mluvící Adam Brody a Katie Holmes v roli nadržený novinářky (btw ta její závěrečná scéna mě fakt dostala). Tuhle jízdu si musím dát ještě jednou a taky pevně doufám, že si nakonec Děkujeme vyskočí pro tu pátou hvězdičku. ()

Reiniš

Proklatě chytrá a cynická podívaná s přesvědčivým Aaronem Eckhartem v hlavní roli. Fascinující pohled do zákulisí tabákového průmyslu a zároveň satira na americkou společnost. Lepší vstup do filmového světa si Jason Reitman snad nemohl přát. ()

Xmilden

Velice osobitý humor Jasona Reitmana mě chytil hned napoprvé. Svou dávkou ujetosti mi mírně připomíná mé oblíbené bratry Coenovy. Samozřejmě se Reitman obejde bez té dávky mrtvol, které u Coenů prostě chybět nemohou. Ale zpátky k filmu Thank You for Smoking. Skvěle svou úlohu zvládnul Aaron Eckhart a trošku jej začínám podezírat jestli tento film není trošku nepatrně zasponzorován tabákovými společnostmi. PS: Ve filmu vystupuje parta lobistů z řad tabáku, zbraní a alkoholu, kteří se rádi chlubí svými statistikami o počtu obětí co mají na svědomí produkty, které zastupují. ()

FlyBoy

Resty z minulosti sa snažím postupne dobiehať a teší ma, že na tejto ceste som sa mohol stretnúť i keď s nedotiahnutým (postrádam najmenej 30-40 min. ďalšieho materiálu) ale za to určite humorne a prefíkane poskladaným výtvorom talentovaného režiséra od javorových listov. Nie náhodou mi je osoba menom Nick Naylor blízka, nie preto čo obhajoval, nie kvôli jeho suverénnemu prejavu, (štvrté "nie" už nepríde:) ale z očividne jasného dôvodu, komunikáciu a jej spôsob postavil za hranice chápania druhých a aj keď prevažnú väčšinu dospelého života bojuje za postupnú smrť, v konečnom dôsledku svojimi výrokmi dáva na výber a poukazuje na to, že gro problému je uložené oveľa hlbšie než si niektorí mudrci myslia. Keby mala aspoň nejaká časť svetovej populácie rodičov, ktorí by dostali taký dar ako má Nick (dar komunikovať), tak si dovolím tvrdiť, že zmýšľanie ich detí by sa pravdepodobne uberalo iným (lepším) smerom. "Thank You for Smoking" je samozrejme typicky "reitmanovsky" bezpečný, ale i trefný štuchanec, ktorý rozhodne nezaškodí a aj menej náročného uspokojí... ()

Phobia

To byla komedie? Aha, to jsem nepoznala :-). Mně to přišlo spíše jako velký námět k zamyšlení - imho žádné převratné myšlenky, ale hloupé to rozhodně nebylo. Jásání kuřáků nad tímto snímkem docela nechápu, protože je ve své podstatě protikuřácký, akorát to neříká polopaticky ;-). Ovšem v první řadě je to film o svobodě a osobní zodpovědnosti. Idea je zřejmá: jste dospělí, svéprávní, znáte veškerá rizika, jsou vám denně předhazována, a stejně chcete kouřit? Budiž, je to vaše svobodná volba, vaše svaté právo idiota huntovat si organismus dehtem a nikotinem. Ale až vám chirurgové po ozařování seberou třetinu plic, po deseti krocích se budete zadýchávat a díky rakovině hrtanu budete dlabat maximálně nízkotučné jogurty, pač nic hustějšího vám krkem neproleze, potom nenadávejte na tabákové koncerny a žaloby si strčte... za klobouk. Existuje jediný viník vašeho stavu; když se mu budete chtít podívat do očí a sprostě mu vynadat, postavte se před zrcadlo. V pořádku, absolutní pravda, akorát mi vadí, že film zapomíná na ty, co si svobodně zvolili nekouřit a stejně se každou chvíli dostanou do brázdy něčího karcinogenního sajrajtu. Kuřte si po libosti, ovšem nenuťte k tomu jiné - tohle sdělení mi ve filmu chybělo. Aaron Eckhart se role lobbisty zhostil velmi přirozeně, ostatním hercům taky není co vyčítat. Vykecání se reportérce považuju za scénáristický krok vedle - tak naivní (čti dementní) by protřelý skoropolitik jistě nebyl. Čekala jsem, že se více zasměju (nejvtipnější jsou řídké schůzky OsS), ale zklamaná nejsem. Nevšední, chytrý, ukecaný film. 70% ()

liborek_

Dobrý nápad, dobré herecké obsazení, docela dost vtipných míst a hodně černohumorných fórků, ale od nejlepší komedie roku (jak tady tenhle film někdo nazval) bych toho čekal trochu víc... Občas se totiž objeví hluchá pasáž, která má tendenci nudit. Naštěstí se tento pocit vytratí, když se Nick Naylor (Aaron Eckhart) vytasí s něčím novým a uzemní své filmové oponenty dalším výstupem. Zkrátka slušná komedie o síle argumentace a vlivu médií. Lepší průměr - 3 a 1/2 * ()

lesumir

Hooodně povedená satira s vyšperkovanými dialogy a famozním Aaronem Eckhartem, ale čekal bych větší ostrost a dravost. ()

Gimp

Předem mého dopisu, strčím hirnlego do lisu. Aby bylo jasno - nesnáším cigarety a miluji sýr cheddar (v Super size me říkali, že je to jedna z ingrediencí v hambáčích na kterých snadno vzniká závislost). Přesto mě ale štve když v komedii o kouření (a mluvení) NIKDO nekouří a že není moc vtipná. 70% P.S. Já děkuji těm, co nekouří ()

kinej

Myslím si, že námět měl mnohem větší potenciál, než je nábij snímku ve vé finální podobě. Pokud se tato komedie snáží sdělit nějaké hlubší poselství o světě tabákového průmyslu, tak se jí to nedaří. Ono poselství je totiž roztříštěno ve spoustě vedlejších postav a událostí, jakou je například únos, které tam vlastně vůbec nemusely být. Postavy pronášejí spoustu chytrých vtípků, jimž však chybí dostatečná razance na to, aby skutečně ťaly do živého zapsůobily . Děkujeme, že kouříte je prostě jako dobré, ale nekořeněné jídlo. Aaron Eckhart svého lobbistu sehrál skvěle, profesionální úsměv, v rukávu zásoba úhybných manévrů a hlavně morální flexibilita, to vše dokázal do své postavy dobře otisknout. Katie Holmes naopak dojem z filmu spíše kazí. One není typ herečky pro sex-bomby, spíš bych ji nechal hrát v nějakých rodinných seriálech apod. ()

Hrabka

Tak tohle bylo vážně úplně mimo mísu. Pokud mě měl film nějakým způsobem pobavit, tak to se nepovedlo ani trochu. To jsem tak trochu čekal a v tom případě jsem očekával nějaký hlubší význam a kvalitní děj. To se povedlo jen částečně. Jinak to byla po většinu času strašná nuda bez hlubšího významu. Pokud měl film nějakým způsobem sdělit nějaké vyšší moudro, tak to se taky nepovedlo. Prostě tohle bylo na můj vkus hrozně utahané a o ničem. 40% ()

cheyene

Myslím, že vše podstatné o myšlence tohoto filmu již bylo řečeno a není třeba to víc dále rozvádět. Co bych však chtěl pro změnu ocenit já, je ideální stopáž pro takové téma (delší by nudila, kratší by nevylíčila vše podstatné), herecké výkony a potěšující pro mě byly mluvené odkazy na staré filmy, kde se kouřilo a kouřilo. :) ()

Fiftis

Snímka sa obratne a s ľahkosťou pohybuje na hrane a pripomína svojím "cynizmom" politickú satiru. Odhaľuje totiž pozadie dnešného lobingu, v ktorom zjavne padajú všetky morálne zábrany a v ktorom je povolené všetko, ak sa na to však nepríde. Film tak môže byť chápaný nielen ako dobrá a inteligentná zábava, ale aj ako "študijný materiál". Opiera sa o výborný herecký výkon Aarona Eckharta, o dobre napísané a zahrané postavy aj dialógy. Okrem iného aj dôvtipne využíva fajčiarskych pesničiek z čias, keď fajčenie bolo v móde a kedy sa bez neho neobišiel ani žiaden dobový film. Hlavnou devízou tejto komédie sú dialógy, ktorý sú základom všetkých vtipných situácií, nie je tu síce ani jediná, ktorá by ma donútila vybuchnúť smiechom, ale ako celok to funguje veľmi slušne a ku koncu som sa bavil. Škoda že komédia nemá rovnaké tempo po celú dobu a v prvej časti je to chvíľami len veľmi priemerná prehliadka až nuda, ale posledná pol hodina je super a to ako dejovými zvratmi tak samotným prevedením. ()

ajuska

Ironický snímek oplývající povedeným černým humorem, který chvílemi hodně připomíná Lord of War, ale ze srovnání s ním vychází (pro mně) trochu hůře. ()

lamps

Zpočátku velmi příjemná a nápaditá komedie, která ale postupem času lehce ztrácí jak na vtipnosti, tak bohužel i na originalitě. Ještě že má v hlavní roli skvělého Aarona Eckharta, jenž je opravdu přesvědčivý a to mluvení mu jde více než dobře. V konečném součtu jen další z řady komedií, které nezklamou, ale také nijak závratně neoslní. U mě tak na 70%.. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)