Newyorský policejní detektiv Jack Mosley je zkrachovalá existence, má chromou nohu, problémy s alkoholem, byl na léčení a nikdo už mu nesvěří pořádný úkol. Po jedné policejní razii má Mosley hlídat na místě činu, než dorazí policejní hlídka. Mosley tam stráví skoro celou noc. Další den už se chystá domů, když mu poručík nařídí, že musí ještě před koncem služby převézt jednoho vězně k soudu, který je vzdálený jenom 16 bloků. Jack pracoval celou noc a už se mu do ničeho nechce, poručík ale namítne, že policista, co měl mít vězně na starosti, uvízl v zácpě a nikoho jiného nemá. Jack si tuhle práci má započítat do přesčasů, takže nakonec tedy neochotně souhlasí. Vězeň Edddie Bunker neustále mluví a nechce zavřít ústa. Jack se s ním zbytečně nebaví, jeho řeči ignoruje. Pak zastaví před konzumem, kde má objednaný alkohol, a jde si ho vyzvednout. Když vyjde ven, uvidí muže, který se snaží Eddieho zamčeného v autě zabít. Jack ho zlikviduje a všechno nahlásí... Za chvíli přijede do baru, kde Jack čeká, Frank Nugent, Jackův bývalý parťák. Ten Jackovi vysvětlí, že je v pěkné bryndě, Eddie totiž chce svědčit proti Frankovi a dalším kolegům, a proto ho musejí zabít. Chtějí to nalíčit tak, že ho zastřelí Jack a udělají z něj hrdinu. Jackovi se takový postup nelíbí, a tak postřelí jednoho policistu do nohy, popadne Eddieho a utíká s ním pryč. Následuje dlouhá honička a přestřelky, během níž se Jack dozví, co Eddie na Franka má. Jack chápe, že mu jde o život, zároveň ale má už jen zhruba hodinu na doručení svědka k soudu, protože pak vyprší platnost velké poroty... (TV Prima)

Radiq

Už je to dávno, co jsem to viděl, ale myslim, že guláš bych si tim neokořenil. Příběh jednoduchej jak Downův syndrom, Willis celej von a zbytek už mi vypadl z hlavy (a to o něčem vypovídá) ()

sir-dave

Když jsem si kdysi představoval Bruce Willise, jaké postavy bude hrát a zda si troufne na akční policejně laděný snímek, vypadaly by zhruba takto. Zchlastaný detektiv Jack Mosley byl u mě největším kladem. Chybělo už jen scénáristicky přímou linii režisérsky vylepšit. ()

Triple H

Klasický priemer, z ktorého by sa dalo vytrieskať viac keby to režíroval niekto invenčnejší ako starnúci Donner. Našlo sa tu mnoho klišé a mnoho nelogického počíňania postáv. Napr. -Willisov alkáč si Mos Defa obľúbil až príliš znnazdajky, aby to bolo uveriteľné (mal ho totálne na háku a zrazu BUM, chce preňho zomrieť); ľudia v autobuse Willisa počúvajú prekvapivo na slovo a pohotovo... Mos Def mal byť tou komickou figúrkou - ukecaným černochom (klišé ako sviňa), ale pôsobil neuveriteľne otravným dojmom. Poviem to na rovinu - celkom by ma aj potešilo, keby ho odpráskli. :-)) Tie tri dávam za slušné odsýpanie, dobrého Morsea a hlavne Brucea Willisa. Ten tu totiž vyzerá ako totálny pytel sračiek - vráskavý, nulová kondička, kríva, krvou podliate oči a alkoholik ako bonus k tomu. Hrá ho naozaj výborne a je škoda, že tá úloha neprišla v lepšom filme, takto totiž zapadne prachom. ()

Jirgen

Výborné akční krimi s vynikajícím Brucem Willisem. Hraje zde detektiva Jacka, který spíše už kouká kterou flašku by vypil, ale jednou je zase ve špatný čas na špatným místě :) Jako bych to už někde slyšel :) Bruce Willis ale dokazuje opět, že pořád na to má a rozehrává zde partii s celým policejním okrskem a je jen na něm a na ukecaném zlodějíčkovi, který se chce napravit, aby dokázali kdo má pravdu. ()

Cedr

Nadprůměrný akční thriller ze škatulky "sám proti všem" neurazí, ale ani příliš nenadchne. Kvalitně odvedená práce, která ale při vhodné náladě rozhodně potěší. ()

matezzz

70% Váhal jsem mezi 3 a 4*, velká škoda poslední třetiny, která to celé tak nějak zabíjí, protože film měl od začátku výborně našlápnuto. ()

Sfinkter

Willis fajn, nega fajn, akce celkem fajn, ale co tím chtěl Donner říct?Kde jsou jeho léta smrtonosné originality?Tohle je průměrnej výplod kvalitního filmovýho studia. Ne, že bych se nebavil, ale takových filmů je víc než dost. ()

Karush

Príbeh je síce jednoduchý, ale Donner z toho vytvoril jedinečný a akčný kriminálny film. Nie je tu síce veľké bum-bum a pif-paf ako sa dá očakávať od akčného filmu, ale pre mňa to bol veľký booom- posledné minútky filmu úplne dostali, ale ako vidím asi len mňa to nadmieru očarilo :). Síce sa objavia kde-tu hluché miesta, ale tie sa poväčšine stratia vďaka šikovným režisérskym riešeniam a zásluhe Mosa Defa, ktorý príjemne osviežil celý film. Film poskytne príjemne strávených 105 minút hlavne pre divákov obľubujúcich skôr zastaranejšie a jednoduchšie akčné filmy, aj napriek tomu, že 16 blokov je predovšetkým kvôli Willisovi a Morsovi na tej úrovni, kde je. Podobné filmy: Training Day, Street Kings. ()

Beky

Old school!! Jak už jsem někde v komentářích četl, do autobusu je to solidní podívaná...a pak, jako kdyby se jednoduchý scénář, chtěl přetavit v něco chytrého a mazaného... Jednou větou: ...bohužel to co se začne odehrávat pak, je klasická scénaristická nemohoucnost, nevěřit v čistotu látky a spestřovat obyčejný příběh neobyčejným chováním postav a kvantem nerealistických scén, mi přijde u Donnera jako velká chyba!! ()

lennyd

Detektiv Jack Mosley (Bruce Willis) je pověřen vcelku jednoduchým úkolem - převézt zlodějíčka Eddieho (Mos Def) z věznice k soudu, kde má svědčit o korupci v policejních řadách. Mosley je ale nasranej na celej svět, má kocovinu a ze všeho nejradši by se viděl doma v posteli - a to netuší, že tato cesta bude jedna z nejdelších v jeho životě. Je v zájmu mnoha jeho kolegů, aby Eddie k soudu nedorazil - nebo aspoň ne živý. A Mosley cítí, že je tu konečně první příležitost, udělat něco správně ... Po skvělé (akční) třičtvrtěhodince se pak jakoby celý film zaškobrtl a šel ke dnu (= naprosto stupidní závěr). Dokážu autorům sežrat, že by se detektiv postavil proti svým kolegům, dokonce i to, že by během chvilinky vystřízlivěl - ale že pustí odsouzeného zlodějíčka a navykládá něco u soudu a všechno bude ok, no nevím. Každopádně Bruce Willise v této roli (sám proti všem) milujeme, a nepokazí to ani jeho nová vizáž. Mos Def se svým retardovaně působícím mečákem mi lezl na nervy od první do poslední minuty, ale vše mi vynahradil výborný David Morse - sakra, už mu někde dejte hlavní roli! ()

Maki89

prva polka filmu dost dobra, potom ide kvalita pekne povedane doprec... zapletka fajn, aj ked mi pride viac menej otrepana... skorumpovany policajt vs. loajalny a uz to ide... uzvaneny cernoch do toho nieje tiez nic nove... celkovo mi to vychadza ako priemer s obcasnymi velmi hluchymi miestami.... 5/10 ()

venison

Vcelku příjemná akčárna o opilém a přestárlém, ale neskonale čestném a spravedlivém detektivovi - zkrátka další role zpustlého hrdiny napsaná Brucovi Willisovi na tělo.. Sice ho tu namaskovali jako dědulku, ale i dědulka se dokáže tvrdě a hlavně s inteligencí bránit.. David Morse v roli zkorumpovaného policisty záporňáka, proč ne? :-) ()

Madadajo

Chudák Bruce, stárne. Ale kluci v Hollywoodu ví, jak udělat ze starého korábu pojízdnou káru. Jméno přiláká a nový způsob hereckého podání mile překvapí. Ale ostatní se pokulhává, jen lehce podpírá, v originále navíc hlas Mose Defa zní vcelku otřesně a veškeré jeho dialogy s Brucem se utápí v beznaději... šedé sako pánové! ()

lumiros

Velice pěkná kriminálka, sice průhledná, ale k pár zvratům v ní přece jen došlo. Bruce Willis je zde naprosto dokonalý. Je to unavený postarší policista s vypěstovanou pěknou závislostí na alkoholu. Má za úkol po své službě dovézt svědka z vězení k soudu, kde měl svědčit v něčem velkém a hlavně proti cca 6 policistům, včetně samotného Bruce. Tím svědkem byl Mos Def, který to sehrál též výborně. Koho jeho role iritovala, nechť shlédne třeba snímek: Stopařův průvodce po Galaxii, kde hrál v podstatě úplně stejně upovídaného. David Morse zde hrál a také pěkně, jednoho z těch zkorumpovaných policistů a nechtěl dovolit za žádnou cenu, aby se svědek k soudu dostavil. V podstatě se mu to i povedlo, ale nebyla to tak jen jeho práce. Asi tušíte a správně proč. ()

Master19

Škoda, začátek vypadal velmi zajímavě. Zejména scéna, kdy zásahová jednotka vpadá do bytu s mrtvolou zpětně vypadá, jako by sem ani nepatřila. Vše se ale nakonec hroutí do obyčejného akčňáku: Bruce proti celému světu. Pro jeho skalní fandy je navíc málo akční, protože pajdá, takže ve výsledku jen průměr. ()

Aven

Neubránil jsem se dojmu, že z námětu šlo vytřískat podstatně víc. Willis odvádí svůj klasický standart, ale Mos Def mě byl tak neuvěřitelně nesympatický (protivnější hlas jsem ještě neslyšel), že jsem si chvílemi přál, aby ho nějaká ta zbloudilé kulka trefila. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner