Newyorský policejní detektiv Jack Mosley je zkrachovalá existence, má chromou nohu, problémy s alkoholem, byl na léčení a nikdo už mu nesvěří pořádný úkol. Po jedné policejní razii má Mosley hlídat na místě činu, než dorazí policejní hlídka. Mosley tam stráví skoro celou noc. Další den už se chystá domů, když mu poručík nařídí, že musí ještě před koncem služby převézt jednoho vězně k soudu, který je vzdálený jenom 16 bloků. Jack pracoval celou noc a už se mu do ničeho nechce, poručík ale namítne, že policista, co měl mít vězně na starosti, uvízl v zácpě a nikoho jiného nemá. Jack si tuhle práci má započítat do přesčasů, takže nakonec tedy neochotně souhlasí. Vězeň Edddie Bunker neustále mluví a nechce zavřít ústa. Jack se s ním zbytečně nebaví, jeho řeči ignoruje. Pak zastaví před konzumem, kde má objednaný alkohol, a jde si ho vyzvednout. Když vyjde ven, uvidí muže, který se snaží Eddieho zamčeného v autě zabít. Jack ho zlikviduje a všechno nahlásí... Za chvíli přijede do baru, kde Jack čeká, Frank Nugent, Jackův bývalý parťák. Ten Jackovi vysvětlí, že je v pěkné bryndě, Eddie totiž chce svědčit proti Frankovi a dalším kolegům, a proto ho musejí zabít. Chtějí to nalíčit tak, že ho zastřelí Jack a udělají z něj hrdinu. Jackovi se takový postup nelíbí, a tak postřelí jednoho policistu do nohy, popadne Eddieho a utíká s ním pryč. Následuje dlouhá honička a přestřelky, během níž se Jack dozví, co Eddie na Franka má. Jack chápe, že mu jde o život, zároveň ale má už jen zhruba hodinu na doručení svědka k soudu, protože pak vyprší platnost velké poroty... (TV Prima)

Jino

Tuctový thriller, kterým Vás provede Bruce Willis a nechutně mu do toho bude kecat Mos Def. Neustálé kecání Edieho (Def) už nelezlo na nervy jenom Jackovi, ale taky mě. Já se divím že ho neodbouchl :) Já bych to udělal. Jinak je to docela dobré, ale musel jsem si zvyknout na toho Defa. ()

bogomira

Z celýho filmu mě bavil jen David Morse. Bruce nic nehrál, protože on už JE unavenej a stárnoucí chlápek a ten černej kluk měl fakt ušitrhající dikci. Scénář je totální blbost, nereálnej, nelogickej a rozvleklej. A ten konec? Fuj Donnere! ()

marcek

Já prostě nevim. Bruce Willise mám strašně rád, ale radši ho mám v rolích sebevědomího drsňáka jako je např. Jimmy Tulipán než jako kulhajícího dědulu v tomhle filmu - je mi líto, ale ani takovej "KOLÍK" jako je Mos Def to u mě nezachránil ()

Rocky88

Old-fashion krimi, která trpí všemi neduhy, na které si lze vzpomenout - předvídatelné, nudné, nelogické, neakční, herecky špatně obsazené (Willise i Morse mám rád, ale mají na víc), s režií, které už dávno došel dech. Těch pár zajímavých scén to nezachrání. ()

cariada

Tenhle film docela šlape! Willis je tu vzajímavé postavě zkorumpovaného policisty co má převézt jednoho maníka k soudu ,ale cestou na ně zaůtočí jeho kolegové a on se rozhodne mu pomoc byt se to týká i jeho. Možná škoda toho konce! Měli použít ten alternativní konec. ()

Petoss1

Willis teraz nieje ten, ktorý všetkých s láskou zachraňuje. Je to starý unavený policajt, ktorý chce už konečne vypadnúť a pochutnať si na dobrom pive pri sledovaní futbalu, ale niečo, čo vyzeralo tak na 20 minut práce mu poserie život. 80% ()

WoWoW

Ten film je jako nemastná a neslaná polévka, na kterou máte chuť, ale když jí dojíte, tak si rozhodně pro příště rozmyslíte jestli použijete stejné ingredience a přesně tenhle pocit jsem z toho filmu měl. Mám rád Willise, ale tenhle film fakt byl takovej ten průměr, co sice nijak člověka nepohorší, ale rozhodně nenatchne. ()

O´Neill

Perfektní snímek, s jak jiným než skvělým Brucem Willisem. Scénář byl dobře napsaný, a děj ubíhal opravdu pekelně rychle, a vše na sebe krásně navazovalo. Takové filmy by měli dělat častěji! ()

Crawler-D

Nehledejte v tom nic složitého a nechte se unášet vírem předem odhadnutelných scén, jimiž vás doprovází trestuhodně zajímavá dvojice Bruce Willise a Mos Defa. ()

C0r0ner

Celou dobu je to velice slušné akční drama, kde se těch zdánlivě malých 16 bloků ukáže být jako skoro nepřekonatelnými, když máte vézt nepohodlného svědka na místo určení. Co jsem tedy nepochopil, byla motivace Bruce Willise, který najednou po letech obrátí o 180 stupňů? No, ale film ve výsledku dobrý. 75% ()

Wormboy

16 blocks je dobry film,to urcite je,problem vsak je,ze mi pripada ako Willisov hrdina,teda velmi unaveny a tazkopadny. Na druhej strane vsak treba ocenit Donnerov pristup,ze sa nesnazi zaujat dychberocou hi-tech akciou,ale skor pevnym pribehom a hercami. ()

Flynn

Kriminálek o zkorumpovaných policistech už bylo natočeno spousty. Tahle nijak zvlášť nevybočuje z řady a nestává se nijak zvlášť vyjímečnou, či vyčnívající a zapamatovatelnou.... ale koukat se na to dá a nic tím nepokazíte. ()

Pajky3

Bruce Willis jako polda se zamozřejmě vždycky musí zachovat správně. I když te%d, alespoň nabízel pochybnosti. Akčníí film o korupci, byl tentokrát i zajímavý. "Lidé se mohou změnit." otázka je jestli to je pravda, a o tom to asi je. Bruce je v této roli maximálně nesympatický, a tím ze sebe dělá opravdu uvěřitelného zmetka.... ()

pakobylka

O policajtovi, který se po mnoha letech služby díky zavedeným (a patrně hojně používaným) policejním praktikám propracoval až k těžkým depresím a alkoholismu. O policajtovi, kterého vyburcovaly vyhrocené okolnosti - donutily ho oddělit se od vlčí smečky (tímto vlky prosím o prominutí za použité přirovnání) a postavit se proti svým kolegům ... A o tom, co z toho vzešlo. Spolu s Brucem Willisem jsem odevzdaně prokulhala dějem a v závěru jsem si víceméně oddechla, že to mám za sebou. Připadalo mi, že Richard Donner vymazal z paměti všechny své vzpomínky na Smrtonosné zbraně, po vcelku slibném úvodu si dal pauzu - a nechal na příběhu, aby si sám se sebou nějak poradil a dovedl zápletku do zdárného konce. Nedal mi moc na výběr: Musela jsem se rozhodnout, zdali snímek odměnit dvěma velkými, jasně zářícími hvězdami - nebo třemi nedomrlými, těměř vyhaslými, přichcíplými hvězdičkami. Jenom mi není jasné, jakým nedopatřením si zrovna sem odskočil Bruce Willis. ()

Juto

Aj keď veľká časť zápletky vzdoruje dôveryhodnosti, Richard Donner režíruje akčnú drámu so svižný nádychom a výbornou akciov. 6/10 ()

emo

Asi som už príliš zhýčkaný, ale nemôžem si pomôcť. Donner už asi fakt zostarol... Celý film pôsobí nevyváženým dojmom, miestami je zbytočne ukecaný, postavy sa sem-tam správajú ako pacieni s ťažkou mentálnou retardáciou a hlavne akcia je natočená tak nudne, že aj Die Hard pôsobí ako Matrix. Celkove vzaté to však nie je až taká katastrofa. V porovnaní s nemastným Hostage ktorý mi vôbec nesadol je tento film o triedu lepší. Je to jednoducho vec vkusu a očakávaní... Willis svoju variáciu na stranúceho poldu opakuje rutinne po x-tý krát, Mos Def intenzívne lezie na nervy svojimi drístami(aj keď miestami pobaví), ale jediný kto tu podáva niečo ako herecký výkon je David Morse. Mal by hrať len záporákov :)) ()

fars

Zajimave ze napoprve jsem ten film celkem odstrelil, za to o par let pozdeji kdyz jsem ho nahodou chytil v bedne me prekvapilo, jak dobre to vlastne je. Asi to je tim, ze jsem v mezidobe videl patou past, vedle ktere je kazdy prumerny film s Willisem superbijak. ()

Šimpy

Celkem pohodový filmek se slušným závěrem a vynikajícím Davidem Morsem. Ten umí zahrát záporáka dycky skvěle. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner