Jednomu království se doslova za humny usadil drak. Na královském hradě vypukne zděšení, vždyť drak bude určitě chtít princeznu Violu. A tak král vymyslí plán – povýší do královského stavu uhlíře Patočku a drak tak může sežrat jeho dceru Lidku. Nikdo ale netuší, že se Lidka zatím s dobráckým drakem Mrakem spřátelila. (Magic Box)

blackrain

Drak s růžovou mašlí za uchem, co žere dřevěné uhlí, proč ne. Jiří Císler, Štefan Kvietik a Josef Kemr byli výborní. ()

ABLABLABLA

Ten drak byl vážně hrozný i když měl vyznít jako hodný, ale prostě myslím si, že máme na lepší zpracování draka. Jinak průměrná česká pohádka. Příjemné obsazení. ()

Rakosnicek77

Dráček Mráček a Ivana Andrlová v krásné filmové pohádce u které opravdu nechápu její nízké hodnocení! Jiří Císler a jeho královské rozčilování, jsou stejně jako celá pohádka zábavné od úvodních titulků, až po ty závěrečné. Celé to je i rozumě trikově zvládnuté, protože pokud vezme divák v úvahu rok vzniku a dobu ve které pohádka vznikla, tak nemůže mít námitek. ()

kajas

Jedna z těch slabších, ale stále milých filmových pohádek. Nejvíce exceluje pan Císler, jeden z nejlepších pohádkových králů ("Tenkrát si drak odnesl vaši tetičku Terezii." "Tereza! To bylo štěstí v neštěstí! Stejně si tu starou větev nikdo nechtěl vzít!"). ()

rakovnik

Veselá pohádka se skvělými herci snad ve všech rolích (snad kromě potulného muzikanta a princezny, která je sice krásná, ale ti dva mi prostě nesedí), kde exceluje cholerický Jiří Císler. Velmi kvituji natáčení v exteriérech a překrásném prostředí zámku Milotice. Kdo kritizuje příšerně animovaného draka, měl by si uvědomit, pro koho je pohádka určena. ()

Martin741

Tento film z dielne Radima Cvrceka sa mi fakt pacil. Aj ked drak bol len plysovy/kresleny, aj tak scenaristicky je to dobra rozpravka na cele s hercami, ktori vedeli/vedia hrat : Cisler, Triska, Kemr ...... 73 % ()

DruidKarel

Jako malýmu se mi to líbilo, ale dneska si říkám, že tenkrát měli děti asi za blbce, jinak si totiž nedovedu vysvětlit, proř drak vypadal jako jedno velké žluté žužu. Docela bída. Vůbec si nepohráli s kostými a herci se zrovna taky nepřetrhli. On samotný scénář je docela asi bídou. A z hovna bič dělat se vždycky nevyplácí... 2* ()

dr.fish

Veškerá pravidla, hranice i proporce leží v prachu na prahu domu uhlířovic Lidky. Pohádka si jde svou vlastní cestou a mně se to líbí. 90% ()

kocik1

I když to princezně v téhle pohádce zrovna dvakrát nesluší a drak Mrak je co do postavy spíš k smíchu, tuhle pohádku mám ráda už od dětství. Má příběh, má vtip a taky skvělé herce. ()

otík

Jedna z těch moudřejších a velice hezkých pohádek s krásným loutkovo - animovaným drakem, krásnými exteriéry a vynikajícími herci. Sice k dokonalosti chybí trochu větší spád, ale hlášky a hlavně Jiří Císler to vše vynahrazují. ()