Doktor Mesmer

• Rakousko Mesmer

Historická dráma je založená na skutočnom príbehu kontroverzného rakúskeho lekára Dr. Franza Antona Mesmera (Alan Rickman).
V 18. storočí vo Viedni sa Mesmer domnieva, že väčšina z najpoužívanejších lekárskych zákrokov skôr škodí pacientom a je presvedčený, že jemnejšie metódy by mohli mať pozitívnejší vplyv na stav pacientov. Mesmer tak na liečenie používa magnetické sily a sugesciu. Za čo je považovaný za blázna, väčšinou preto lieči chudobných a núti tak bohatšiu manželku (Gillian Barge), aby živila rodinu.
Veľká miera verejného záujmu sa mu dostane v momente, keď jeho metódy zjavne pomôžu krásnej a slepej pianistke Marii Therese Paradies (Amanda Ooms). Medzi oboma zakrátko vznikne ľúbostný vťah.
Neoblúbenosť jeho metód a škandál so vzťahom k Márii ho donútia opustiť Viedeň. Mesmer odchádza do Paríža, kde si získa celé mesto až do momentu, keď ho francúzska lekárska spoločnosť požiada, aby dokázal účinnosť svojich metód. (miriel)

Veronica27

Hudbu nebeských sfér uslyšíme jen tehdy, když jsme ochotní jí naslouchat, tak jako já jsem ochotna poslouchat Alanův hlas. ()

štíple

Myslím, že Alan Rickman dělal, co mohl, ale pokud je scénář slabší a režisér tápe, výborný herec film nezachrání. ()

Pajela

Musím dát 4 hvězdy. Je to sice trapné, ale Alan je Alan. A i když je film, no, jak to říct - zvláštní (baron, který najednou začal mluvit šmoulím hlasem mě opravdu dostal), díky Alanovi dostal film jiný rozměr. Protože on je PAN herec. Jinak slepá partnerka mu krásně sekunduje. Nakonec z toho vyjde lehce patetické, průměrné drámo, které má díky skutečné události přeci jen něco do sebe. Ale popravdě, nebýt JEHO, tak se na to asi nekouknu - ehm, už jsem se zmiňovala o Alanovi? :-D ()

Forman21

Jedna hvězdička kvůli Alanu Rickmanovi, který navzdory příšerné režii předvádí přímo hrdinsky soustředěný herecký výkon, druhá kvůli Michaelu Nymanovi, který svou hudbou film ze všech sil vytahuje z bahna podprůměrnosti. ()

JackKadlo

Alan Rickman je jako vždy dokonalý, ale režie, scénář a střih jsou zbytečně unodané a k uzoufání nudné. Jako "ártovka" na nějaký festival možná dobré, ale jako hlavní film na sobotní večer katastrofa. Celkem chápu důvod, proč jsem tenhle film koupil za 10,- v Levných knihách. Alan to táhne, táhne, ale neutáhne.Možná jsem jen nezralý a nedokážu plně ocenit sílu myšlenky tohohle filmu, třeba do toho ještě dorostu, ale v současné chvíli to musím klasifikovat jako těžkou nudu. ()

Misabarry

Film se výkony tak snaží! Nevědět bojující okolnosti a léta vzniku, i dokument z natáčení plus Rickmanův komentář... poprvé v hlavní roli... chtělo by se to svést na střihače, kde už na to vliv neměl, či prostě na něco, co nesedí. Plus za Dvorského, Rubeše i hlavní představitelku. Charisma se tu přímo přítomně převaluje, ale někdy ani to k uhranutí nestačí. ()

sedmdevet

Ve filmu v podstatě "hrají" dva herci. Místy je až bizardní, a o Mesmerovi vám nic nečekne, čekáteli životopisné dílo, nepředloží vám to jako na talíři. Jde o momentku velice zajímavou efektně zahranou , Alan Rickman sebou strhl všechny ve filmu a tak budetemít pocit že jde o něco víc, a ono v podstatě jde. není to levná romantika, má to podprah a divadelní podpis a proto je to tak dobré.. ()