Reklama

Reklama

Království pavouků

  • Česko Vraždící pavouci (neoficiální název) (více)
Trailer

Při zkoumání záhadných úmrtí několika hospodářských zvířat přijde veterinář Rack Hansen na to, že skrz jeho město migruje hromada tarantulí. Než však stihne cokoli udělat, pavouci zcela zaplaví ulice... Na venkovské farmě Waltera Colbyho zemřelo vzácné tele. Veterinář Dr. Rack Hansen poslal k analýze jeho krevní vzorky. O dva dny později mu znepokojená vědkyně přijede oznámit, že zvíře kouslo velké množství pavouků a následně pošlo v důsledku enormní dávky jejich jedu. Skeptický Rack se vydá s Dianou zpátky na farmu a v nedalekém poli najdou obří pavoučí hnízdo. Město mezitím zaplaví ohromné množství vražedných pavouků a neexistuje místo, kam před nimi utéct... (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Mé obavy, že po letech se mi film líbit nebude, se rozplynuly jako pára nad hrncem. Klasický ekohorror je poctivě udělaný na dobu svého vzniku. Pavouci bez počítačů a v titulcích chybí, že se žádnému nic nestalo (jistěže stalo, spousta jich během natáčení zařvala). Slušivá kamera, skvělá hudba (byť ústřední strašidelný motiv si vypůjčila z Psycha) a drama, které se promění v apokalypsu (nelze nevzpomenout závěr Ptáků). Ani hrdinný William ,,Kirk" Shatner nemůže nad děsivou sílou přírody zvítězit. Několik památných scén - první útok na tele, houpačka, letadlo a klimatizace. Ano, některé filmy nemohou z jistého důvodu končit dobře... ()

jonyyy 

všechny recenze uživatele

Tisíce pavouků, kteří jsou naprosto všude. Žádné počítačové efekty, všechno pěkně po staru a přesto to vypadá naprosto věrohodně. Všechna čest hercům a hlavně herečkám, že si s takovými hejny chlupáčů tak odvážně poradily. Přece jen jich mít deset na hlavě musí být oříšek i pro otrlé. Kamera nápaditá, Shatner v roli svůdníka super, mrtvolky taky vypadaly věrohodně. Jen jako majitel sklípkana, mi je líto těch tisíců rozjetých a zašláplých pavoučků. 71% ()

Reklama

hladass 

všechny recenze uživatele

Nakonec docela slušný ekohoror... Bohužel až nakonec, protože první hodina se neskutečně vleče, máme tu jen pár záběrů na několik pavouků, tři mrtvá zvířata a spoustu, opravdu spoustu naprosto zbytečných keců... Po hodině se film konečně rozjede, celé městečko je napadenou hordou pavouků, atmosféra houstne, mrtvoly přibývají... Prostě vše, jak má být... Kapitán Kirk si jako neohrožený hrdina odehraje svoje, ostatní také, v tom bych problém neviděl, ale díky stupidnímu scénáři prostě film lépe než průměr dopadnout nemůže... Škoda... ()

Xeelee 

všechny recenze uživatele

Poctivá arachnofibie s ekologickým poselstvím (DDT a narušení ekosystémů) a se spoustou živých tarantulí, z nichž bohužel spousta natáčení nepřežila. Smekám před herci, kteří si s nimi velmi kontaktně zahráli. Hned na začátku je napínavě nasnímáno tele, které pavouci zabijí, ale pak je dlouho vykreslováno jen skoro idilické fungování na až westernově působícím vidlákově, kde vše funguje a vypadá jako v 50. letech, jak to tu popisuje zelvopyr. Další napínavá scéna a útočící pavouci se objeví až těsně za polovinou filmu kolem 50. minuty. Do té doby se občas jen něco stane se zvířaty, někde se mihne pavouk a tvůrci pomalu budují nejasný pocit znepokojení v jinak bezstarostném zapadákově. Vzorky z napadeného telete pošle místní veterinář do města a odtamtud přijede znepokojená vědkyně ve slušivém kostýmku a v Mercedesu 450 SL. Namalovaná blondýnka s vysokými podpatky se slušivými brýlemi, šálou, koženými rukavičkami a kabelkou. Větší kontrast už tam být nemůže. Vykreslí ji ale jako velmi inteligentní a silnou ženskou postava. Dost emancipovanou, jak se ukáže, když ji místní veterinář kapitán Kirk začne balit. Ale nakonec mu podlehne a velkou část pomalého rozjezdu sledujeme jejich romantické sbližování a fungující chemii mezi nimi. Shatner je tak trochu macho, ale jsou sedmdesátky... I na dnešní poměry pořád většinu času působí jako sympaťák. A pak najednou začnou umírat lidé (v autě, doma, v letadle...), tarantulí je čím dál víc a film začne nabírat na obrátkách. S děsivými momenty doprovázenými ústředním motivem z Psycha. Často ale někdo proběhne mezi pavouky a umře a hlavní hrdinové zvládají i dost nepravděpodobné situace jako pavouky v autě, které prostě vyhází. Škoda toho z ničeho nic explodujícího okna ke konci. Úplně zbytečná scéna i s tím co následovalo. Ale rádiové vysílání a poslední záběr nemají chybu. Bohužel, tu retro stylizaci už asi dokáže v našich končinách docenit málokdo (já se nechytal), natožpak odkazy na scény z ’40 westernů a ’50 sci-fi, o kterých se zelvopyr zmiňuje. Na dobu vzniku a filmařské možnosti jde rozhodně o pozoruhodný film. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Ne že bych měl něco proti tarantulím, nebo přímo trpěl arachnofobií, ale i tak jsem při sledování tohoto snímku měl docela nepříjemné mrazení v zádech. Respekt před herci, kteří na sebe pavouky nechali sázet po desítkách. Pokud jste však vysazení na ubližování těmto chlupatým členovcům, filmu byste se měli vyhnout - ne zrovna málo jich ve filmu je zašlápnuto či přejeto koly auta. Jinak Království pavouků ve svém žánru funguje slušně. Když dokážete překousnout trochu pomalý rozjezd a příliš doslovné anti-DDT poselství, čeká vás nakonec poměrně slušný hororový zážitek. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (8)

  • Ponuku zahrať si hlavnú úlohu dostal aj Bo Svenson, ten ju však odmietol. (beso74)
  • Veľká koncentrácia pavúkov spôsobila produkcii nemalé problémy. Museli byť totiž držané v teple, navyše, kvôli svojim kanibalistickým chúťkam aj vo vzájomnej izolácii. Navyše, tarantuly sú zvyčajne v prítomností ľudí plaché stvorenia, a tak im pri útoku na ich obete museli pomáhať fénmi či inými prístrojmi na fúkanie vzduchu. Aj tak je možné všimnúť si na množstve záberov, že pavúky sa len veľmi pozvoľna blížia k svojim obetiam, na niektorých záberoch sa dokonca viditeľne pohybujú opačným smerom. (beso74)

Reklama

Reklama