Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení - Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí "láska" nebo chladný rozum? (oficiální text distributora)

F50Ferrari odpad!

Nudný, úchylný, herci nesympatičtí, prostředí příšerný, tenhle film jsem ani nemohl dokoukat jak mi byl proti srsti a jak mě štval a deptal a to se mi nestává téměř nikdy, že bych nevydržel a prostě neměl na to, se na to dívat ... prostě tam pro mě osobně nebylo nic, za co by si tento film zasloužil alespoň tu jednu hvězdičku ... tomuto filmu z mého pohledu musim dát odpad. ()

Traktorista

Je to výborný film a opravdu dokáže člověka udržet v pozornosti celou svou stopáž. JS zde předvádí svůj standartní výkon a to samé i MG, ale za dabing ( a je to pravda - mnohem lepší než původní znění ) přidávám i další hvězdu navíc. Zajímavě podané, zajímavě natočená a absolutně poutavé - prostě parádka, která stojí za to, ji vidět. ()

Vendea

Viděla jsem tento film naprostou náhodou-odtrhnout už jsem se nedokázala - nevím, jestli mi přišel víc humorný, romantický nebo ujetý - nejspíš kombinace všech tří variant plus něco navíc, co z tohoto filmu dělá další z mých oblíbených. ()

Mat5

V tomto filme sa dá plne pochopiť D/s vzťah. Je to tu podávané skutočne jedinečným spôsobom. Núti vás premýšľať kde sú medze a postupne zisťujete že pokiaľ funguje vzájomná príťažlivosť tak nie sú žiadne. ()

Evelyn24

Film s neobvyklým tématem, které někoho zaujme a někoho zase pobouří. Film je ale velmi dobře zpracovaný a obsazení je taky výborné. Nová verze romantické komedie s klasickým happyendem. ()

linsi

Tak takhle nějak to vypadá, když jsou dva stvořeni jeden pro druhého... Mimo jiné se mi na tomhle filmu líbí, že je tu doopravdy hezky vysvětlené, co člověka může vést k tomu, aby ublížil sám sobě... a teď myslím sebepoškozování obecně, ať už je spojené se SM nebo ne. A co je ve spojitosti se Sekretářkou fakt zábavné je to, že tenhle film hnul údajně žlučí spoustě feministek, které pak Maggie napadaly za to, že podporuje obraz ženy jako podřadné bytosti.. chuděrky tenhle film buď neviděly nebo jsou natolik omezené, že jejich mozečkům není dáno pochopit jeho smysl. ()

ThorOdinson

Na tento film som dostal tip od jednej mojej kamaratky, nie ona nie je sekretarka, aj ked si myslim, ze sa najde urcity pocet prislusnicok nezneho pohlavia, ktore by neprotestovali sa dostat do pozicie postavy stvarnenej uzasnou Maggie Gyllenhaal. Maggie je uplne ten typ zeny, ktoru mozno za vsednych dni ani nepovsimnete, ale rozhodne ked ju spoznate je docela velka sanca, ze Vas "dostane". Ale ted k filmu, je neobycajny a ma viacero urovni, takze stoji za viacero zhliadnuti - postavy su vykreslene vierohodne a zaroven sa v nich clovek nestraca, aj ked stavrnuju dost "tazke' ludske pribehy - James je, ako som pochopil, docela vymakany pravnik a predsa mu nieco v zivote chyba.....Maggie, zas predstavuje tu jednoduchu vrstvu spolocnosti, a jej "mindraky" pochadzaju z jej klasickeho sveta - otec alkoholik - ale rodina neni moc vykreslena vo filme - kedze podstata filmu je stretnutie Maggie s Jamesom, a ich vzajomna potreba a podpora aj ked docela zvlastna - lechce S/M - aj ked co my vieme co sa odohrava za dverami "beznych" obcanov. Proste netypicka romanca, a ako moja babicka hovorievala - kazdy hrnec ma svoju prikryvku :-) Mne sa to lubilo. (za diakritiku sa ospravedlnujem - ak bude cas - tak komentar prepisem do oka-lahodiacemu formatu) ()

Karin.

U tohoto filmu můžu říct, že se jedná o moji srdeční záležitost. Naprosto dokonalý James Spader. Maggie byla skutečně roztomilá a ty její nevinné pohledy mě dostávaly do kolen. Skvělí herci, perfektní hudba, skvělý scénář, nadhled a.. a ještě něco pro mě těžko definovatelného. Ale to něco mě k tomu filmu táhne znovu a znovu. A myslím, že nikdy nepřestane. ()

FanynkaFilmu

Myslím,že se James zhostil své role velice dobře, bylo znát,že si to vyloženě užívá,a ,,zvrácená,, poloha filmu mě přiměla si tento snímek pustit již několikrát: :) Do páte hvězdičky chybí už jen málo. ()

Profík

Mám rád romantické komedie, pokud jsou dobré a tadyhleta je dobrá a krutě originální. A mám slabost pro Maggie. 80%. ()

xray0045

PR na tenhle film slibovalo neco vzrusujiciho az nemravnyho. Dobre nemravny to neni, ale sexappeal to ma. Az po druhem shlednuti jsem ocenil tu pomalou rafinovanost filmu. Spader je bud chameleon a nebo umi, jak jinak si vysvetlit rozdilne role jako v Hvezdne brane nebo v serialu Blacklist. Maggie je samozrejmne krasna a uchylna, pekne zahrane. ()

Kevi1

Ako neviem, či sa mi tento film páčil, pretože vo mne nezanechal žiadne emócie. Nezdá sa mi, že som pri tom úplne strácala čas, no na druhej strane som si ani nepovedala, že to stálo za to... Tak, po prvé, vtipné po podľa mňa nebolo vôbec. Možno mám pomýlený druh humoru, ale jednoducho, nie, ani trochu, max dve scény boli na pobavenie diváka. Pre to je žáner "komédia" úplne mimo. Romantické to tiež nebolo a ako dráma... Fakt neviem, prišiel mi to také trochu o ničom. Nápad pekný a nehovorím, že som sa tú hodinku a pol nudila, ale myslím, že vidieť to raz stačilo a nikomu to nijako zvlášť neodporúčam. ()

Lencuccia

Dávám čtyři hvězdy. Za nekonvenční téma, za zobrazení S/m praktik v jiném a realističtějším světle, za výkony obou herců v hlavních rolích (hlavně James Spader se mi moc zamlouvá), za takový ponurý, obyčejný nádech a za pomalé tempo... prostě mi tento film strašně sedí. Nic extra, jen obyčejný příběh o dvou zvláštních lidech, kteří k sobě najdou cestu, v trochu netradičním podání. ()

Prokop23

Při příležitosti dnešních veselých velikonočních Prdeloplácanic, které nemohly vzniknou jinak než z nutkavého pocitu svrbění mužských rukou v reakci na ženské zadní partie, využiji krátkého intermezza v podobě splasknutí oné nafouknuté bubliny Padesáti odstínu šedi a okomentuji film, který si to na rozdíl od této slátaniny, která bude mít nejméně 5 pokračování (ano, i z jedné 300 stránkové knížky lze udělat 9 hodin filmu, jak nám ukázal Jackson na Hobbitovi, navíc zarytých a současně frustrovaných milovnic mainstreamově vyumělkované, vanilkové představy o svazování jistě neubylo) zaslouží. Sekretářka má vše, co Padesát útoků na Vaši peněženku postrádá, tedy smysluplnou zápletku, výborně a hlavně s citem vyprávěný příběh, dobře prokreslenou psychologii a motivy postav, napětí, erotično a v hlavní roli ženskou, která má něco do sebe, to vše, bez zardění a dělání velkého humbuku o zakázanosti a podobných nesmyslel kolem ve svižném, humoru nepostrádajícím podání. Poznámka na okraj, světe div se, ale v této vanilkovo- pistáciové BDSM romanci se hlavní „trýznitel“ jmenuje Gray a rád nosí šedé obleky. Dávám plně zasloužených pět *****. ()

vitar

Velké překvapení. Nekonformní lehká S/M love story. Nenazval bych to ani dramatem, ani komedií. Nemyslím, že jsem tímto směrem ujetý, ale ten film je prostě dokonalý! Počínaje castingem a hereckými výkony Maggie Gyllenhaal a Jamese Spadera, přes zvuk, perfekcionistickou estetiku interiérů a detailů kamery, až po hnidopišsky přesný a vyladěný scénář a režii. Jestli něco dokáže zachytit podstatu neodbytných S/M pohnutek v nás v té nejpříjemnější podobě (a dobře vím, jak hloupě to zní), pak je to Sekretářka. ()

Yony

Sekretářka podle mě vtipně a s nadsázkou ukazuje netradiční vztah v několika jeho rovinách... sexuální stránku, hlubokou lásku, strach ze sebe samého, spříznění duší, odvahu se odevzdat, nezdolnost a vytrvalost... někomu může připadat mimo, mně přijde jako dokonalé skloubení zvrácenosti se sentimentem, náhled do zákoutí lidské duše, který není zdlouhavý, má spád a šmrnc, člověka jednu chvíli přivede do rozpaků, kterým má následně potřebu se sám zasmát. Asi to bude jeden z filmů, kde dost jde o individuální vkus, ale myslím, že když nic, rozhodně aspoň zaujme :D ()

dalia

Originální, místy lehce ujetý, ale jako celek velmi citlivě natočený i zahraný film. Není zde až tolik nahoty, jak by se mohlo zdát z popisu děje, ale o to více erotiky se skrývá v pohledech, hlasech, gestech... Vynikající herecké výkony obou hlavních protagonistů a netradiční příběh dělají z této ve své podstatě klasické romantické komedie něco odlišného, co utkví v paměti a v závěru i dojme. Možná bych vytkla jistou rozvláčnost v první polovině filmu, ale jinak hodnotím mezi 4 a 5 hvězdičkami. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti