Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení - Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí "láska" nebo chladný rozum? (oficiální text distributora)

Soupalka

Vůbec nevadí, že původně se jedná o povídku od Mary Gaitskill a na ní postavený krátkometrážní snímek, které byly po letech použity na plnohodnotný celovečerák. Film je podle mne velmi působivý a představuje vítané osvěžení mezi standardními romantickými filmy a komediemi. Osobně nechápu, proč tento filmařský počin nemá více pozornosti. Nejen úžasný scénář, casting a herecké výkony, ale za mne je to především i dokonalá výprava a neuvěřitelná pečlivost při zpracování prostředí právní kanceláře, která se na výsledné atmosféře a vyznění filmu musí podílet aspoň z 20% ()

hrumsrt

"Nejste stydlivý, jste právník." Lepší variace na legendárních 50 odstínů šedi. Méně teatrálnosti, daleko lepší obsazení - vede hlavně James Spader. Sice příběhově je to taková jednohubka. Poměrně dobré vykreslení opojení z S/M. Ale, aby jste v tomhle našli komediální prvky, tak už asi máte hodně pokřivený svět. To už mi to spíše přpadá jako pohádka. 60% ()

AndrewNewman

Výborná atmosféra, isté sadomaso fintičky a celkovo veľmi dobrý námet, rovnako ako herci. Povedal by som, že Maggie tu podáva výkon hodný oscarovej nominácie. Jedine, že by po niečom takom skutočne túžila. Ak nie, tak to bolo setsakra dobre zahrané. Lenže chýbala tomu väčšia pestrofarebnosť, viac sadomaso hračiek, viac erotických scén ladených práve touto témou, pretože najväčšie vzrúšo prinášajú len scénky, kde si to Lee robí sama, bez pomoci svojho šéfa. Ak by sa tvorcovia nebáli a ukázali nám z tohto sveta trochu viac, bolo mi moje hodnotenie kladnejšie. ()

Gormie

Klasická romantická komedie, až na to, že hlavní hrdinka je masochistka, místo prvního polibku dostane nařezáno na zadek, atd. Skvělý nápad bohužel není sám o sobě zárukou kvality, film je příliš zdlouhavý a místy nudný. ()

david666

Trošku uchylné ale dobré:-) Jednotlivé lechtivé scény jsou akorát tak na hraně - takže myslím, že nikoho neurazí. Na druhou stranu někdo bude namítat, že by mohly být tvrdší. Maggie přesto, že není "klasická hollywoodská kráska", působí přitažlivě. Víceméně herecky odtáhne celý film. ()

Callie

úžasně zábavná podívaná, myslím, že scénaristé , režie nebo možná celý štáb , museli podrobně studovat psychiku S/M , mám takový pár v okolí a přesně takhle se k sobě chovají, ona na slovo poslouchá a on o ní dokonale pečuje..Film ukazuje, jak tito lidé nemají ve společnosti lehkou pozici a těžce si hledají svoji druhou polovičku. Tady to bylo zobrazeno s lehkostí, zábavně, vtipně a místo dramat všedního dne , je tohle úžasná komedie , kde není chvilka nudy... obrazově , esteticky dokonale ztvárněné, hudba doplňuje ..fakt dobrý ()

mandella

Mám ráda divné filmy a divné lásky. Taky mám ráda romantické filmy, které nejsou plné klišé, jak to bývá obvyklé. Sekretářka je tak "šiblý" film, že jsem si ho zamilovala a nemůžu s hodnocením jinak. Nenormální muž a láska, nebo normální muž a rozum? Kdo a co vyhraje? Tahle láska je tak ujetá, že je vlastně ta nejnormálnější ze všech. A že si to projevují trošku jinak? No a co, každý jsme nějaký. ()

collinduff

Nechápem tak kladné hodnotenie. Veľmi divný film s nesympatickými hercami, aj keď niektoré scény boli fajn /plácanie po zadku :)/. A k Maggie mám averziu od Temného rytiera.--31%-- ()

klapqua

Moja srdcová záležitosť, oboch hl.hereckých predstaviteľov mám veľmi rada a spoločne v jednom filme...navyše takomto... to by bol hriech voči mne samotnej si to neobľúbiť... z filmu som ostala celkom milo zmätene prekvapená, ozaj nevšedná romantická záležitosť, ktorá si ma ihneď získala práve svojou inakosťou... kedykoľvek možem pozerať furt a znovu ()

zazka

Nádherný herecký koncert Gyllenhaalovej a Spadera, brilantne napísané postavy, nikdy by som neverila, že film o sado-maso praktikách môže byť taký romantický. ()

Johanita

Začíná to jako drama, přehoupne se to do komedie a končí jako romantika, lehce erotická. Pěkný film. Hudba skvělá. Herci příběhu dali správnou jiskru. Jediné co mi na filmu vadí, je (SPOILER ALERT!) rovnítko mezi sebepoškozováním a zálibou v masochismu. To opravdu není to samé. ()

lacerta

Herečka nesympatická, hlavní postava nudná a otravná, děj tak nějak těžko k uvěření, komediálního jsem taky nic moc nenašla. Rozhodně by se z toho dalo vyždímat víc... ()

kacer4

Dievča má úchylku v bolesti, najlepšie keď si ju spôsobuje sama. Chalan má počiatočnú úchylku v cápaní po zadku rukou alebo semenom. Z toho musela byť len láska... Viac menej prázdny film, v ktorom je síce výborné sexuálne napätie, ale medzi tým je skoro nič. Výborná Maggie, ktorá bola super, to mierne zachraňuje ale to je asi všetko. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti