Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení - Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí "láska" nebo chladný rozum? (oficiální text distributora)

MrPierc

Maggie Gyllenhaal tomuto filmu kraluje. Je jiná oproti ostatním a její hodnoty jsou jinde, než má normální člověk. Film je stále jiný a já byl pořád napnutý, co se bude dít dál. Perverznost ve filmu není přehnaná a Maggie Gyllenhaal ji podávala po troškách. Velmi podivný film. Konec byl pro mne sice zklamáním, ale tak to bývá. ()

starbrejkr

Véééélmi pozoruhodná ukázka vztahu plného různých závislostí a úchylností. Rozhodně nedoporučuji romanticky založeným tipům, protože to rozbije vaše představy o "kráse vztahu". Zároveň se jedná o poměrně zajímavou sondu do duše dívky, která provádí to, co je dneska mezi teen-děvčaty tak strašně cool - sebepoškozování. A přestože mě film nezbavil opovrhování těmito osobami, alespoň mě vysvětlení z úst Jamese Spadera ("Máte vnitřní bolest a cítíte, že musí jít na povrch. Když pak vidíte, jak se rána hojí, hojí se i bolest uvnitř a vy se uklidňujete") donutilo nad tím zapřemýšlet. Hlavní hrdinka však má i řadu jiných odchylek a její chování se mi celkově velmi těžce chápalo. Konec už byl silně přestřelený, takže ve výsledku je to spíš tak za 3.5.Nicméně za neotřelý přístup a odvahu se přikloním nahoru. ()

cubajz

ze začátku velice nadprůměrné drama s mnoha komediálními momenty, ovšem ke konci transformující do rozplizlé (i když poněkud nekonvenční) romantické komedie. ()

C0r0ner

První scéna navnadí, první polovina znudí a ta druhá nadchne. Za komedii bych to úplně neoznačil, za romantický film také ne, bylo to velmi velmi zvláštní a netypické. Sice nemůžu říct, že by se mi to jako celek kdovíjak líbilo, ale místy to bylo až hypnoticky skvělé. 70% ()

pakobylka

Pozoruhodný film o tom, že v lásce je v podstatě dovoleno vše, co vyhovuje oběma partnerům. Vztahu šéfa a jeho sekretářky se v žádném případě nevysmívá, nezesměšňuje ho, třebaže se jedná o komedii - a za to patří autorům můj velký dík. Dala bych jednoznačně 5* nebýt rušivého vpádu médií, příbuzných a vůbec kdekoho. Vecpali se mi do děje, aniž bych o ně stála - a tahle část filmu mně tak úplně neseděla. Zdála se mi zbytečně přehnaná a navíc se nemohu zbavit pocitu, že reakce veřejnosti by ve skutečnosti byla hodně odlišná a příběh by tím pádem možná dospěl i k jinému závěru. ()

PROCESOR

Zajímavý film mapující S/M asi to nebude taková prdel. Vztah šéfíka a sekretářky a červený fix, nějaký ten překlep a kontrola nad nekontrolovatelným chováním. Vítězství citu nad rozumem a hezká závěrečná scéna Spoiler -, jak si jí vykoupe...toť pro oba to pravé souznění.. ()

Juto

K chúlostivej téme sadomasochizmu režisér pristupuje nenápadným príbehom, pričom sa vyhýba nebezpečenstvu, že bude buď príliš urážlivý, alebo príliš zábavný. 7/10 ()

emo

Celkom slušné, avšak podľa mňa dosť preceňované dielko, ktoré zaujme hlavne skvelými hereckými výkonmi. ()

laik_60

Ak si niekto robí posmech sám zo seba a smeje sa ... je to asi v poriadku. Ak sa nám za naše slabosti posmieva niekto iný zvyčajne sa urazíme. V Amerike je všetko možné. Verím, že ak by vznikla dobrovoľná "Asociácia sebatryzňujúcich psychotikov", tak iba preto, aby zažalovala tvorcov tohto filmu za výsmech. Nevzhliadam v tom filme veľa romantického, a komédia s prvkami cynizmu mno .... to naozaj nemusím. Dávam tri b. ()

otík

To je tak zvláštní, až to úplně zatlačí diváka do sedačky. Film o tom, jak se dva naprosto divní lidé (jeden si rád ubližuje, druhý rád ubližuje druhým) sejdou v kanceláři a jak se do sebe velmi divně zamilují. Na konci je krásný příklad lásky až za hrob. Celkové vyznění velmi pozitivní. Hodně se mi to líbilo. ()

kopfa

Ikdyž mě sado-masochismus v podobně elegantní formě docela láká, stejně bych přes tři rány nešel. ()

Radiq

Kdysi se mi Maggie Gyllenhaal líbila víc (a hlavně jsem nikdy nepochopil, jak můžou být se škaredým bráchou Jakem sourozenci) a taky mě kdysi docela pohltil tenhle film. Ne že bych se hlásil k některé z komunit submisivních, sadistických nebo masochistických. Ale přišlo mi zajímavé sledovat tenhle nevšední vztah a divné projevy lásky. Líbila se mi na tom ta provokativnost a originální námět. Od té doby uplynula nějaká doba a teď už na to mám vyspělejší pohled, taky je toho plnej internet a už to není tak šokující, jak kdysi. Pak si ale vzpomenu na jednu blbost, která se tímhle asi inspirovala - ano, je to 50 odstínů šedi, kde z toho udělali úplnou frašku. Hlavně mě zarazilo, že scénárista byl asi tak moc bez fantazie, že hlavní mužskou postavu pojmenoval taky Grey. A ty různé praktiky - v Sekretářce se k tomu všemu přistupovalo objektivně, civilně, bez nějakých velkých emocí... a ne medializovaně, pro masy ne(u)spokojených paniček. Jinak proč hodnotím pouhými 3 hvězdami, když kdysi jsem dal 5? Inu, kromě zmiňovaných důvodů, na sekretářku tam bylo trochu málo sekretů... ()

MJMilan

Dobře úchylné drama, které se krásně hodí do filmového klubu čt, mezi filmy, které vás donutí přemýšlet. Velice zajímavý leckdy až morbidní snímek. ()

Qualdezar

Neobvyklá a trochu kontroverzní, dramatická komedie s nádechem romantiky, která má ještě nádech sado-maso. Bolest nemusí být nepříjemná, bolest může osvobodit. Kromě tohoto tématu (které rozhodně není předvedeno v nějaké nepřiměřené formě, je to přeci jen komedie), je ve filmu zřejmé témata sebedůvěry, vztah sekretářky a šéfa a téma závislosti, nebo posedlosti po jiné osobě a jejich následky. Rozhodně jedna z těch inteligentních komedií, u kterých jsem se dobře bavil. A to bývám vůči komediím obvykle přísný a kritický. (75%, slušné 4/5) ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti