Dětství, které v Kalifornii prožila patnáctiletá Vanessa Lutz připomínalo peklo. Její nevlastní otec Larry obchoduje s drogami, matka Ramona je narkomanka a prostitutka, která už několik let předstírá, že nevidí, jak muž Vanessu pohlavně zneužívá. Když se nakonec otčím dostane za její zneužívaní a drogy za mříže a matka je zatčena za prostituci, usoudí sotva gramotná Vanessa, že se nechce dostat do žádné pěstounské rodiny a raději se rozhodne najít svou babičku, kterou v životě neviděla a začít u ní nový život. Ukradne auto sociální pracovnici, která měla na starost její rodinu a uteče z domu. Cestou se však auto porouchá a tak Vanessa pokračuje v cestě s mladým, příjemným a na první pohled slušným Bobem Wolvertonem, který pracuje jako právní poradce ve škole pro problémové chlapce. Bob si pomalu získává Vanessinu důvěru a nakonec ji přesvědčí, aby mu vyprávěla o tom, jak ji nevlastní otec pohlavně zneužíval. Jenže zanedlouho si šokovaná Vanessa uvědomí, že to, co vypráví, Boba vzrušuje. Vzápětí se ukáže, že muž je psychopatickým "vrahem z I-5", o němž se mluví ve zprávách. Muž, který zabíjí a znásilňuje ženy na dálnici I-5. A teď si jako další oběť vybral Vanessu. Dívka se pokusí z jeho auta uniknout, ale zjistí, že muž odstranil vnitřní kliku dveří. Podaří se jí zmocnit pistole a zasáhnout ho několika výstřely. Jako zázrakem však vrah přežije, Vanessa je zatčena a policie ji obviní z pokusu o vraždu. Americký film, který je zdařilou směsí road movie a vězeňského dramatu, vznikl v roce 1996 a původně byl určen pro televizní obrazovky, Velmi kladné recenze a příznivé přijetí nakonec vedly k rozhodnutí uvést film v kinech. Podle vlastního scénáře ho natočil jako svůj režijní debut scenárista Matthew Bright. (oficiální text distributora)

Nautila

Já ten film mám prostě ráda. Poprvé viděno ve věku, kdy by se slušné holky ještě na takové filmy dívat neměly. A to možná bude ten důvod. Kiefer je vážně hnusák, Reese neočekávatelně skvělá a úvodní Elfmanovo karkulkovské theme úchylné, až z toho mrazí. A spousta absurdních a groteskních scén a rozhovorů. ()

Phos4rus odpad!

No, to snad nebyl ani parodie... Zbytečně vulgární, sadistické a nevhodné pro jakoukoliv dobu. Herecké výkony však nadprůměrné, celkově ztráta času. Naposledy mě stejná slova napadala po zhlédnutí i Acid house!!! ()

sulimo

Tenhle film můžete buď milovat, nebo nenávidět. Mě to pobavilo náramně tou svojí účelovou, krásně béčkovou zvrhlou geniálností. Za vidění to stojí už jen kvůli Reese, která se na kvalitě tohodle díla podílí obrovským kusem výborně zahranou blonďatou vraždící pidipostavičkou. No, byla prostě k sežrání :-) ()

zette

Pokud nebude brat divak Maniaka vazne, muze byt spokojeny. Celkem zazivna story s vybornou Reese v hlavni roli. Zanrove nevyrovnane, presto zabavne. ()

charge

Tohle a Krimi / Drama / Thriller ? Spíš se jedná a o akční road crazy komedii, ve který je, i když ne zrovna vzhledem k tématu na místě, prvků humoru víc než dost. ()

vesper001

Babičko, proč máš tak velké zuby? Brutální Lolita sice ještě není plnoletá, ale už pořádně životem otřískaná a každou ránu vrací. I přes všechnu brutalitu a ošklivost jejího příběhu je působí sympaticky a zvláštním způsobem křehce – jak jen to s nabitým kvérem a krví zbrocenou tvářičkou jde. Perverzák Bob je nechutný až do morku kostí a posledního filmového políčka a vlastně všechny postavy jsou dost nechutné. Jediný, kdo prokáže špetku charakteru je nakonec polda, kterému Vanessa při prvním setkání namele jeho afroamerickou hubu. Po závěrečných titulcích jsem cítila takovou pachuť, že jsem horečně začala shánět nějakou limonádu (nejlépe americkou), která by mi spravila chuť. ()

Aargh

Nejlepší role Reese Witherspoon, která tu kleje jak dlaždič a spolu se spolehlivým Kieferem Sutherlandem předvádějí úžasný výkon. Film má téměř nepředvídatelný scénář a spoustu výborných hlášek. Pokud ale nemáte smysl pro černý a brutální humor, budete znechuceni. ()

YumiOkami

tak to bylo hodne zajimavy zpracovani Cerveny Karkulky! nenudila jsem se, ale i tak me pribeh moc nezaujal; tyhle modernejsi zpracovani na klasicky pohadky (nebo na knihy celkove) se mi libi, ale tohle mi nejak nesedlo. oba hlavni herci uzasni; pobavila me scenka v aute, jak ho tam mlatila tou pistoli a prekvapila ta posledni, kdy si Mr. Wolveton lehnul misto babicky; to bylo vazne genialni! anyway, docela slusna podivana - 3 a pul hvezdicky. || ❝𝐓𝐡𝐞𝐦'𝐬 𝐬𝐨𝐦𝐞 𝐛𝐢𝐠 𝐮𝐠𝐥𝐲 𝐟𝐮𝐜𝐤𝐢𝐧' 𝐭𝐞𝐞𝐭𝐡 𝐲𝐨𝐮 𝐠𝐨𝐭, 𝐁𝐨𝐛.❞ 🐺🔪 ()

noriaki

Netradiční variace na Červenou karkulku, která občas pomrkává doslovnou citací, aby vzápětí známou pohádku převrátila naruby. V hlavní roli je sladce vypadající dívčina hraná specialistkou na sladce vypadající dívčiny, která se ovšem o sebe umí postarat, a nevyhýbá se ani drsnějšímu přístupu. Matthew Bright se s tím zkrátka nepáral, takže za sebe staví násilné scény, bizarní rozhovory, duševní manipulace, sociální tragédie i prostou radost ze života. Vše okořeněné dynamickou režií a obrovskou tvůrčí invencí. Danny Elfman mu k tomu natočil soundtrack, kterým ukázal, že se u Burtonových bizarností ještě krotil. Vynikající film, který ovšem nesedne každému. ()

Antek

Zapomeňte na Klub rváčů, Takové normální zabijáky či (pokud vůbec někdo o tomto filmu dokáže uvažovat jako o buřičském) Wanted. Freeway je cynická, naprosto nekorektní a plivnutí do tváře se podobající filmová satira, která si nebere servítky s ničím a nikým. Úchylná (ale přitom až krásně drzá) variace na Karkulku, v níž exceluje lolitovská Reese a šílený Sutherland. Mluví se o š****í nezletilých, policajti se pářou snadněji než natržený papírový kapesník (s přispěním do vraždícího nástroje proměněného kartáčku) a mladé holky jsou ochotny udělat cokoliv, pokud jim to zrovna přijde vhod. Tohle nejde nastínit (protože pak to zní šíleně), tohle se musí vidět (aby se uznalo, že to šílené je). Když jsem sledoval Brightovu odyseu sériového vraha Teda Bundyho, měl jsem chvílemi provinilý pocit, že se bavím tam, kde bych se rozhodně bavit neměl (sérioví vrazi byli jeden čas předmětem mého soukromého bádání a tak jsem věděl, co byl Bundy zač). Ovšem tento film mě přesvědčil o tom, že Bright nedělá nic nezáměrně. Že je to zkrátka filmový anarchista, který boží konvence a rád provokuje. Záleží pak na každém, jak se s tím porve ... ()

masw

Naprosto perfektní a originální B-čko! Reese Witherspoon je skvělá, ikdyž podle mého názoru na začátku trošku přehrávala, ale jinak perfektně se téhle role zhostila. Kiefer Sutherland je jako na první pohled normální člověk, ovšem tak trochu psychopat perfektní. Film je vtipný, místy je zde i dobrá atmosféra, ale důležité je že až na konec je film překvapující. No prostě na nadávající Reese Witherspoon, nebo Reese Witherspoon, která si vyrábí nůž z kartáčku na zuby a schovává ho před dozorkyněmi ve vězení v "you know what", lesbickou spoluvězenkyni Brittany Murphy a psychopata Sutherlanda se už v dalším filmu asi nepodíváme. ()

Ichabod

Tady je jasný proč Reese Whiterspoon byla tak skvělou volbou pro Cruel Intentions a že je výbornou a poměrně univerzální herečkou s roztomilým kukučem (co se ale v posledních letech zakopala romantickými filmy) a tady v téhle ujeté krimi road movie (asi i) komedii hodně zúročilo, protože tu hraje nadlidsky čímž tenhle film posouvá o příčku výše. Kiefer Sutherland hraje několikátou variaci na tichýho slizkýho úchyla a řekněme si na rovinu, že tohle mu jde stejně dobře jako běhat po USA s pistolí a lovit teroristy. Hodně černý humor a absurdita mi tady sednula a podle mne se takových filmů točí hodně málo. ()

zajda404

Skvělý film! Moje oblíbenkyně Reese Witherspoon tak, jak ji zatím nikdo neznal + Kiefer Sutherland, kterému jsem veřila každé slovo. Vážně jsem se ohromně bavila. Bohužel na mě některé scény působily dost 'levně' - být trošku propracovanější, určitě by to byl plný počet. ()

MI-380

Naprosto originální Červená Karkulka, RW se touto rolí (a paradoxně i několika dalšími z minulého století: Městečko Pleasantville, Nebezpečná síť, Kdo s koho) u mě posunula mezi absolutně nejlepší americké herečky. 80%, ()

J-o-k-e-r

Pro fanoušky R. Witherspoon naprostá povinnost. Já tu holku prostě žeru. Freeway na jejím výkonu jednoduše sedí a věřte, že stojí za to. V 19 letech možná i její životní role. K tomu slizký K. Sutherland a jedna hodně zvláštní, místy brutální a ztřeštěná béčkovina je na světě! ()