Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

Tony.cs

Stylovost bych bral, i když se mi zdá, že za prvním Sin City trochu zaostává. Povídka s Levittem mi přišla absolutně zbytečná, vzhledem k jejímu konci. Poslední část těží z nostalgie, nebo se o to snaží. Kolem a kolem a možná i přímo na BullEye, je to prostě o dvě třídy níž, než první díl. ()

kaylin

Nevěřil jsem tomu, že by se z tohohle filmu dalo udělat něco špatného, ale opravdu dalo. Nové dějové linie, které Miller napsal pro film, nejsou nijak zásadně zajímavě a jsou možná až příliš stylizované. Hlavně nová Nancy je příšera. "Ženská, pro kterou bych vraždil" nemá potřebný náboj a celková stylizace mi přijde nějaká divná. Jako kdyby to bylo jiné "Sin City" než to první, jiné ve smyslu přístupu a samotného natáčení. Pořád to má dobré momenty, ale je jich dost málo. Bohužel. Většina postav je jen na okrasu. ()

DH3Factor

Celých deset let trvalo, než Rodriguez konečně odložil mačety a další zakrvácené nářadí a vrátil se do ulic Sin City. Nakonec se však od plků opravdu dostal za kameru a ani druhá prohlídka místních zajímavostí není k zahození. Na čele se o prsa umístila Evička Green, jejíž trojky vesele vyskakují ze všech černobílých koutů. Vicemiss má stále stejně melancholický sklerotik Marv, který svým přístupem doslova trhá oči z důlků a pomyslnou trojici zakončuje nepolepšitelný romantik Dwight (tentokrát s buldočím ksichtem Brolina) často napumpovaný olovem a láskou k nesprávným ženám. Pravdou je, že pila a ostnatý drát se tentokrát nekonají a chybí tu ten vtíravý pocit překvapení obestírající jedničku. O parník to ale dvojce neujelo. Pokud máte rádi trochu toho málobarevného masoxu skočte si na to do kina. ()

Kaluž

Úvod se zapomnětlivým Marvem je naprosto luxusní, titulní kousek pak vskutku božský (paní Greenová je docela obstojná herečka… if you know what I mean), trošku zamrzela absence Clivea Owena, protože přeoperovaný Brolin vypadá jako Marv junior. Novinka s poker face Levittem byla vkusná i humorná, ale ten humusální "Šestý nesmysl" se zesnulým Hartiganem si pánové mohli odpustit, to bylo jak z jiného filmu. Finální báchorka je zcela bez tempa, bez napětí a v ústřední roli se šklebí zjizvená figurína z výkladní skříně hereckých antitalentů. Nové Sin City zůstalo ve stínu devět let starého nářezu a nezaslouží si prakticky žádné ovace. A to píšu jako oddaný stoupenec komiksové předlohy, proto chápu, když to někdo Millerem nepolíbený prachsprostě odstřelí jako nebetyčnou hovadinu. Nebudeme si nic nalhávat, v porovnání s tím úžasným černobílým uměním na papíře to v tom filmu zase tak moc nefunguje. ()

italka63

Filmu vládne Eva Green a to je zcela neoddiskutovatelné. A s její smyslností pozorujete osudy dalších odpadlíků v tom černobílém městě, rozděleném na dvě zóny.Vizuál super, děj slabší. Abych nezapomněla, Rourke, který jako solitér zíral na svoji tanečnici v klubu a tajně ji miloval... ()

movieband

"To vypadá jako potíže. - Ne.. Spíš jako Vánoce." Marv táhne celé Sin City. První díl mě nijak neoslovil a druhý díl sem si pustil z dlouhé chvíle. Kupodivu mě mile překvapil a pobavil mě víc, než jednička, která mi přišla zbytečně natáhlá s tím, že se snažila hrát na něco, co určitě nebyla. Už je to dlouho, co jsem ji viděl, ale z toho, co si pamatuju vím, že mě moc neoslovila. Dějově zbytečně roztahaná a jednotlivé povídky mě nijak zvlášť s vyjímkou Marva nebavily. "Už je zavřeno mládenci. - Kravina. Vybouráme si tam nový futra. Uhni nebo chcípneš." Dvojka je sice udělaná stejně stylově, jako první díl, ale dějově je výrazně lepší. Dějové linky jsou pěkně dotáhlé, jednoduché, brutální a nechybí v nich Rodriguezova nápaditost s Millerovským podtržením. Celkově se mi příběhy líbily víc, než v jedničce. Noirovou atmosféru pěkně dolaďuje jazzový soundtrack, občas řízlý drsnějšími tóny. Stejně tak se mi líbilo obsazení Lewitta, který je ve filmu správný sympaťák. Marv je řízek o tom žádná (sem rád, že měl ve filmu tolik prostoru). Eva Green mi nikdy nebyla moc sympatická (ani nevím pořádně proč), ale tady roli mrchy a ženy, pro kterou by zabíjela půlka Sin City, dokázala zahrát vcelku solidně. Myslím, že má osobní pravidlo ukázat se v každém svém filmu v celé své kráse. A že je na co se koukat. Po technické stránce je film zbytečné komentovat, protože tam je to zvládnuté na jedničku. Stejně jak Tarantino, tak i Rodriguez je parádní kameraman. Za mě vcelku spokojenost. "Tohle mizerný město.. pošpiní každýho." 72% ()

Helo

V podstatě stejné, jako první díl - včetně všech kladů i záporů - ale smysluplně doplňující příběhy postav před i po prvním díle. Kino titulky místy značně neprofesionální. ()

MATADOR

Trvalo to HRŮZNÝCH devět let, kdy jsem marně čekal na pokračování komiksovky, která inspirovala spoustu dalších snímků. Pokračování najednou přišlo, nevzbudilo zájem a strašně mě zklamalo. Při sledování mě děsně týralo nudou a velmi hrůzostrašnou natahovaností. Příběhy potenciál měly, postavy byly zajímavé, ale muselo se to podělat někde při psaní, nebo vážně netuším, škoda dvojky. ()

Thomassi

Už je tomu pěkná řádka let, kdy jsem naposledy viděl první díl. Dvojka navíc přišla na plátno po dlouhé době, pořád se něco odkládalo a přesunovalo, až jsem z toho měl strach a zavánělo to průšvihem. Jednička mě ale bavila hlavně z pohledu, jakým byla natočena. To vše zůstalo, přibylo pár nových postav a mně osobně to sedlo znovu. Evča zase dokázala, kde jsou její přednosti a nutno dodat, že příběhu to jen pomohlo. Velmi sympaticky se tvářili i Josh Brolin a J.G. Levitt, který v poker scéně naprosto zářil. V tomto případě dvojka není lepší ani horší, prostě pokračuje ve stejných šlépějích a mě to vůbec neuráželo. ()

salalala

Vesměs totéž jako u jedničky, jen to kouzlo je prostě pryč. Rodriguez s Millerem opět natočili vizuálně perfektně stylizovanou podívanou, která ale bohužel trpí tím, že je až příliš zahleděná sama do sebe. Oba pánové nejspíš propadli pocitu, že jsou neomylní a tak si tady de facto točí, co chtějí, aniž by šli divákovi jakkoli naproti a uvědomili si, že všech těch vizuálních parádiček je někdy až moc a dostavuje se mírná nuda. Nepotěší ani trojice příběhů, která vlastně nedrží u sebe, protože jí chybí jakýkoli propojovací prvek (když nepočítám to, že se všechny odehrávají v Sin City) a nemá moc co nabídnout. Nejlepší je rozhodně ten ústřední, který i přes značnou předvídatelnost nepostrádá napětí, gradaci a pointu, což se bohužel o zbývajících dvou říci nedá. Zamrzí to o to víc, že byly napsány speciálně pro film, takže mohly být jakýmsi trumfem, ale bohužel. Víc než cokoli působí jako zbytečná vata, která je tu jen pro výplň stopáže. Obsazení se nicméně povedlo - Eva Green je neskutečně "hot" a pohled na její tělo neomrzí, Gordon-Levitt si roli gamblera viditelně užívá, i když mnohdy nemá co hrát, což platí i pro Jessicu Albu. Ostatní jsou taktéž velmi dobří, většina ale má jen cameo roličky, které jsou prakticky nehodnotitelné. Druhé Sin City určitě není zbytečné pokračování, jen zkrátka přišlo hrozně pozdě a nikoho už moc nezajímá. 60% ()

JohnMiller

Atmosferický-komorný noir svet plný darebákov, zločincov, prostitútok a gangsterov opäť ožíva v rukách Roberta Rodriqueza a Franka Millera. A predtým než začnem ospevovať vo veľkom túto snímku, podotknem že som po zhliadnutých trailerov, teaserov a všemožných upútavkách veľmi tomuto duu neveril. Predsa už ubehol nejaký ten čas od prvého kúsku a v upútavkách to vyzeralo tak, že efekty tu budú extrémne prepálené a zbytočne budú iba kaziť dojem. To isté platilo aj pre soundtrack ktorý bol nechutne elektronický a do tohoto filmu. kde predtým hrali utlmené saxofóny, sa vôbec nehodil. Ale stal sa zázrak.. Ani sám tomu hádam ešte neverím. Nič... Podotýkam NIČ s týchto negatívnych prvkov sa tu nenachádza. Je to skvelo štylizované s chladnokrvnou drsnosťou. Každá postava má svoju charizmu, každý dialóg a monológ má v sebe tú temnú zhýralosť ako v predošlej časti. Soundtrack ako keby vypadol s prvej časti. Bolo pre mňa veľmi príjemné vrátiť sa na staré miesta a sledovať starých známych v troch nových príbehoch. Samozrejme s tohoto triumvirátu poviedok vedie titulná A Dame to Kill For s božskou Evou Green ktorá zahrala falošnú mrchu Avu na jednotku.. Bože, tá bola nádherná. Takisto ma milo prekvapil aj krátky príbeh Gamblera Johnyho ktorý sa skončil brutálnejšie než som čakal. Za slabotu považujem akurát tak vyvrcholenie Príbehu s Nancy ale ani to nebol žiadny prepadák. Tiež ma prekvapilo, že sa to držalo v komornmejšom duchu. Tým myslím že sa tu nenachádzajú nejaké brutálnejšie a na obete hojnejšie tučné zabíjačky. Nie ako v pokračovaniu 300. Samozrejme sa tu zabíjalo dosť, hlavne MIHO s katanami, ale nebolo to prepálené.. 4.5* a s číreho potešenia že nešlo, v mojich očiach, o prepadák prihodím ešte tú jednu polovicu ()

AlistairMir

Mickey opět rozbije několik hlav, Jessica zapráská bičem a Eva Zelená se zase jednou ukáže nahoře i dole bez. Celé to smíchejte dohromady, přidejte další postavy, několik příběhů smotaných do sebe a zjistíte, že je to pohodovej filmek který Vám ukáže co se stane, když vyhrajete nad mizerou v kartách (2x) , jak ženy vládnou tělem ééé tedy světem a že když Vás někdo osloví cizím jménem, patrně poznal značku vašeho kabátu o kterém ani nevíte, že značku má. Jo a ta asiatka co dělala z lidí sushi byla fakt dobrá. ()

CageDepp

Eva Green mě začíná zajímat její poslední role jsou docela zajmavý a docela ráda ukazuje pěknej hrudník. A že se tady ukáže Lady Gaga jsem nevěděl, ale poznal jsem jí hnedka. Mohly jí dát nějakou lepší roli, když tak ráda provokuje. ()

AffectedFace

Stejně jako první díl výtečně dokonáno. Jessica Alba totálně přepálená!! Informace o vzniku: Poté, co měl v roce 2005 premiéru snímek Sin City – město hříchu, Rodriguez oznámil záměr pokračování, v němž by zůstala zachována většina hlavních postav. Druhý film měl být natočen podle předlohy nazvané A Dame to Kill For. Miller sdělil, že by pokračování mělo být současně prequelem i sequelem, s provázanou dějovou linkou na navazují filmy série. V roce 2006 napsal scénář a předpokládal, že produkční práce započnou do konce stejného kalendářního roku. Rodriguez však uvedl, že oficiální casting nemůže začít dříve, než bude scénář kompletně dokončený a projde rukama studia.Produkce se tak zpozdila proti předpokladům o několik let. Frank Miller potvrdil, že spolu s Robertem Rodriguezem dopsali scénář, ale na komiksovém conu v roce 2007 obvinil společnost Weinstein brothers ze zpoždění. Robert Rodriguez také uzavřel smlouvu na režírování remaku Barbarella, čímž byl další osud Sin City 2 „ve hvězdách“. Během roku 2011 na sandiegském komiksovém conu Rodriguez oznámil, že je scénář snímku Sin City 2 blízko dovršení a věří v zahájení natáčení do konce roku. Uvedl také, že by měl snímek zahrnovat děje předloh A Dame to Kill For (Ženská, pro kterou bych vraždil), Just Another Saturday Night a dvou původních příběhů Sin City od Franka Millera napsaných přímo pro film. Jeden z příběhů se údajně jmenoval „The Long, Bad Night“ (Vleklá, zkažená noc). V srpnu 2011 Rodriguez informoval o scénáři, jenž se nacházel v téměř finální fázi dokončení a také o přijetí finančních prostředků na natáčení. V září téhož roku bylo odtajněno, že byl k posledním úpravám Millerova scénáře přizván William Monahan. V březnu 2012 Rodriguez zveřejnil plánované datum zahájení produkce na polovinu téhož roku a zmínil, že obsazení by se mělo vyznačovat „stejným kalibrem a eklekticismem“ jako předchozí snímek. Dne 13. dubna 2012 došlo k potvrzení realizace filmu i s novým názvem Sin City: A Dame to Kill For. Přestože se zahájení produkce očekávalo v létě 2012, natáčení se rozběhlo až na konci října téhož roku. ()

higuain

Green, Rourke a Brolin táhnou druhý Sin City. Ostatní postavy mě víceméně nezaujaly. Willis zbytečnej. Vizuálně samozřejmě parádní, ale na tom stavěla už jednička a zde chybí přidaná hodnota v podobě pořádného děje. Na jedno použití ok, ale jinak se obávám, že Rodriguez už nemá co nabídnout. ()

Dont

Na můj vkus trochu roztříštěný a neucelený snímek, zachraňuje to zejména stále neokoukaný vizuál a hvězdné obsazení. Z těch několika linií se mi jednoznačně nejvíc líbila ta s Josephem Gordonem-Levittem a Powersem Boothem. Jakkoli byla banální, měla prostě parádní styl a byla okořeněná prvotřídními hereckými kreacemi. Eva Green taky dobrá, dobře se na ní kouká, když toho na sobě moc nemá, ale přišlo mi, že tentokrát víc ukazovala tělo než svoje herecké kvality. Přestože dvojka nedosahuje kvalit prvního Sin City, i tak nabízí solidní porci zábavy. ()

Aleee89

Na jedničce jsem byla v kině a byla jsem z ní nadšená. Věděla jsem, že dvojka bude horší, ale že přijde až takové zklamání, to jsem netušila... Bohužel. Film jsem zhlédla včera a dnes už pomalu nevím, o čem byl. To taky o lecčem svědčí. Vizuál už neohromí, příběh nechytne. Než se do něj stačíte ponořit, skončí a vy ani nevíte, co a proč se odehrálo... ()

marleyy

65% Kino. Stylizace stejná jako geniální jednička. Bohužel to však nemá ty koule jedničky. Scénář slaboučký, herecky je to taky bídnější, dialogy nic moc, příběh slabý odvar. Ovšem celý film si pro sebe krade nádherná a démonická Eva Green. ()

Trevor

Pozrieť Sin City je pre fanúšika filmov je asi takou povinnosťou, ako pre turistu v Prahe navštíviť Karlov most. Rovnako ako pri prvej časti Sin City som v tomto filme niečo čo by ma vyslovene oslovilo hľadal márne. Treba však povedať, že už iba kvôli tomu, že sa vymyká štandartným spracovaniam komiksových hrdinov, je spravené s dávkou citu, má svojskú atmosféru, herci naozaj podajú herecké výkony tak vo svojom komentári budem veľkorysý, rovnako ako pri hodnotení. Svojich fanúšikov určite má, no a my ostatný sme vďačný že pokračovania nevychádzajú každý druhý rok. Dáme veľkorysých 55% a dúfajme, že skôr ako v roku 2023 ďalšiu epizódu nebudeme musieť pretrpieť... ()

dee-key

Eva Green je démon, Jessica Alba nestárne a jestli má být Marv odpornej velkej chlap, nemuseli Rourka vůbec líčit. Vizuální orgie, ale nejsem schopen to napasovat časově do jedný řady s jedničkou. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády