Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

Mishqo

Nechápal som chronológii deja, či sa to odohrávalo pred alebo po prvom Sin City, čo sa miešala minulosť s budúcnosťou alebo to nemalo mať vôbec nijaké spojenie s jednotkou? To asi ťažko ale nechajme to tak. Niektoré akčné scény boli už príliš premrštené ale budiž. Vizuálne stále krásne a herecky dobre obsadené. Eva Green ako inak perfektná femme fatale. Ale stále pútavé a očarujúce, aj keď určite slabšie ako jednotka. 70-75% ()

Steny94

Za mňa 5*...Nie, nemá to na jednotku a to ani z ďaleka. To však po 9 rokoch po premiére prvej časti snáď ani nikto nečakal. Prvá časť je však moja srdcovka, videl som ju ako 12ročný chalan a od tej doby je to jeden z mojich filmových favoritov a každým rokom som očakával sľubované pokračovanie. Asi podľa hesla radšej neskôr ako nikdy sa Rodriguez s Millerom konečne dokopali k natáčaniu a odkedy na net zavesili prvú fotku z neho, tešil som sa na premiéru možno viac ako na Vianoce. Včera večer som si ju v kine konečne pekne krásne vychutnal. Vizuál je absolútne úžasný, tak ako aj pri predchádzajúcom filme. Dvojku natočili opäť originálne v určitých scénach dokonca umelecky...radosť pozerať. Obsadenie je pre mňa dokonalé...Jessica Alba v úlohe Nancy a jej premena z roztomilej, mladej krásky na duchmi prenásledovanú, zlomenú a nešťatnú ženu bola skvelá + Jessicine pohyby sú na nezaplatenie, hlavne s hudobným podmazom Stevena Tylera! Mickey Rourke ako Marv opäť geniálny tak ako aj Eva Green, ktorá je pre postavy podobné Ave Lord snáď stvorená. Joseph Gordon-Levitt ako Johnny znovu raz preukázal akým je veľkým sympaťákom, a to aj napriek tomu, že jeho príbeh mi prišiel najslabší. A práve príbehy Dame To Kill For sú prvky, ktoré sa s jednotkou nedajú porovnávať. Ani jeden mi totižto neprišiel taký zaujímaví ako tie z prvej časti. Tak či tak si však myslím, že sa jedná o veľmi vydarené pokračovanie a preto nepochopím tú nenávisť k filmu od všetkých kritikov, filmových stránok a podobne. Ak sa Vám totižto nepáčil štýl jednotky, tak len veľmi ťažko prídete tejto komixovej látke na chuť pri jeho pokračovaní. Áno dvojka je slabšia, no ktoré pokračovanie je lepšie, než ich predchodca? Takých filmov je veľmi málo. Finančný neúspech ma taktiež strašne mrzí a to hlavne preto, že je jasné, že Sin City tým pádom končí. Končí ale úžasné a to mi nikto nevyhovorí! Nakoniec len poviem, že som šťastný, že Rodriguez novú časť natočil. ()

Angelic-77

První díl Sin City patří dodnes k mým nejoblíbenějším filmům a tak jsem s napětím očekával jeho pokračování. Nicméně i když to jako celek nebylo špatné, něco tomu zkrátka chybělo. Jako by se skutečně úplně někam pryč vytratilo to kouzlo, jiskra, kterou v sobě měla jednička. Bylo to tak nějak bez života a vůbec nic to se mnou nedělalo. Jinak z pohledu dnešních diváků musím závěrem konstatovat, že udělat pokračování takovéhoto filmu až po dlouhých osmi letech byla pravděpodobně chyba, čemuž odpovídá i celkový nezájem(=tržby) o film ve srovnání s prvním dílem. ()

sskrblik

Netřeba mnoho psát, mnozí už napsali mnohé. Avšak nedá mi to a neodpustím si pár vět na konto druhého dílu. Stylizace a animace jsou v každém směru ojedinělé, jedničné chcete-li. Oproti původnímu dílu se nedočkáme toliko temné atmosféry, spíše se běží v osvědčených kolejích, tudíž vás (nás) neznalce komiksu už spoustu věcí nepřekvapí. Přesto jsem se bavil a z pusy mě tekly sliny nad vyžeňkozyvhájivší Evou Green a nad návratem do města hříchu. ()

Yoda sama

Chýbalo tam niečo, čo prvému dielu nie. Napríklad istá poetickosť a normálnejšia motivácia postáv. Napríklad z takého Marva sa stala len mašina na zabíjanie bez väčšieho dôvodu, zatiaľ čo v prvom dieli bol pravý pomstiteľ. Naviac tomu chýba kontinuita. Smutné je, že už na mňa nezapôsobila ani Eva, a ja ju žeriem absolútne vo všetkom, ani noirový štýl, ktorý tu hrá druhé husle. Proste s tým prišli strašne neskoro a nikoho to už nezaujíma. Nezaujímavá nuda s peknou formou ale blbým obsahom. ()

Brain-D

Tak jak jsem očekával. Tupá drsnost se skvěle vykreslenými postavami a vizuálem. Mohlo by vzniknout dalších 5 dílů a bude to držet pozornost stejných příznivců, ale na první díl to zdaleka nemá. ()

Timak

Kvalitám jedničky se to zdaleka nepřibližuje, ale na druhou stranu, jsem se u toho hodně bavil. A teda musím říct, že ten nápad prequel/sequel se mi docela zamlouvá. Škoda jen, že si některé role nemohli zopáknout stejní herci (někteří pro časovou vytíženost, jiní bohužel už nejsou mezi námi), ale přesto ostatní herci zaskočili myslím že dobře. A Eva Green je opravdu tou "A Dame to Kill For". To se opravdu povedlo pane Rodriguezi - aspoň tohle málo se povedlo. ()

JohnSmith

Schválně jsem se před tímhle znovu podíval na první Sin City. Jednička byla bomba už kvůli tomu, jak byla natočená, což u dvojky, která je natočená stejně, už tak nezabere. Proto se měl Miller s Rodriguezem víc soustředit na režii a scénář. Což se jim zrovna dvakrát nepovedlo. Sice je fajn vidět proporce Evy Green, ale to mi ke štěstí zrovna nestačilo. Film nemá ve srovnání s jedničkou takový šmrnc a dobrá polovina filmu je o ničem. Škoda. ()

VasaX

Bohužel, všechno co funguje pro komiks, nefunguje tady. Johnnyho zbytečná linie, sebeospravedlňující příběh, specifický vizuál. Jako ano, dobře se na to kouká a vlastně také na všechny hlavní postavy. Má to pár opravdu pěkných scén. Dialogy a hlášky střílí slepými. Akce je fajn, ale hrozně rychle se omrzí, protože máte pocit, že koukáte kamarádovi přes rameno, jak hraje nějakou kreslenou arkádu. Na jednu stranu jsem se nenudil, na druhou stranu jsem byl zklamán celkovou plytkostí talíře, jenž mi byl Rodriguezem naservírován. Jenom mi vrtá hlavou, proč si to šéfkuchař Miller nepohlídal. ()

VanTom

On ten vizuál vypadá pořád pěkně a unikátně, možná jen příliš "kresleně" (všechna hódně přepálená akce, ne moc dobře rozpohybovaná); i neustálý vnitřní komentář popisující obraz tentokrát docela sedí do správné noir-komiksové nálady. Obsazení je pak jednoduše libové (byť v roli striptérky by opravdu měl být někdo, kdo se nestydí svléknout), zejména Eva Green s červenými rty a zelenýma očima doslova stojí za vraždu. Jenom to prostě neutáhne ani těch 100 minut, zvlášť pokud se nejslabší povídka ponechá na konec. ()

swe

Další várka pořádně drsných noirových historek z Města hříchů. Nic moc se nezměnilo: Marvovi hrabe, Dwight pochybuje a Miho je smrtící... Pokud jste se bavili před deseti lety, budete se bavit i nyní. ()

zdenny

Příběh tohoto „dvoufilmu“ věrně kopíruje „dvoufilm“ „300“. Tedy mé pocity: Z jedničky jsem byl nadšený a naprosto unešený. „Dvojka“ vznikla jako logicky navazující kasovní trhák. Jenže si myslím, že je jen málo „dvoufilmů“, které můžou být (když je rozdělíme na jednotlivé filmy) natočeny pokaždé s trochu jinou filosofií. Prostě mám pocit, že u prvních filmů vznikl jakýsi odpadový materiál, který byl použit ve filmu navazujícím. A to jen proto, že to nutně ,kvůli naplnění kapes, musí být. Nikoli z lásky k tomu filmu a z touhy dát divákům opět něco extra. Každopádně lze v takovémto případě konstatovat, že „jednička“ je tak výjimečná, že je jednoduše nepřekonatelná. ()

Nyck

O poznání stylovější, temnější a noirovější než jednička. Alespoň pro mě. Eva Green je k zulíbání, Josh Brolin je pořádný drsňák a můj oblíbenec Gordon-Levitt má pořádné štěstí v kartách. Pro mě lepší než první díl, horší 4* si to zaslouží. ()

fefee

Preexponovaná téma komiksu, štýl ktorý sa nikam nehýbe, akcia iba bez efektu, samoúčelná posadnutosť ženskými vnadami, veľmi hluché pokračovanie do prázdnoty komiksovej efektnosti. Hviezdne obsadenie bolo fajn, no neustála snaha o erotično a coolovosť postáv bola už neznesiteľná. (2,5*) ()

vyfuk

O Sin City se toho moc říct nedá. Je to film, který už láká jenom kvůli nezapomenutelnosti prvního filmu. Nicméně... z prvního filmu jsem byl celý vedle, mezitím co u Sin City dvojky bych ani nevěděl, že jsem na tom byl. A byl. Druhé pokračování mě tak trochu zklamalo, jelikož to ani nemělo onen nejdůležitější barevný efekt, jaký jsem chtěl a čekal. Ah ta bílá krev. Celkově vzato je to hezké a příjemné pokračování, ale srovnávat toto s jedničkou je jako srovnávat Okouzlení s Hrou o trůny. ()

cpt.Lynch

Určitě slabší než jednička. Opět plné sexy koček, ostrých týpků a průpovídek z té nejdrsnější školy. Po první půlhodině kdy jsem marně hledal příběh jsem se děsil jak tuto sice hezkou, ale naprosto nudnou ptákovinu přetrpím. Po půlhodině příběh přišel a i když nestál za nic moc, tak jsem jeho příchod oslavoval jak příchod mesiáše. Pak už se mi na ty sexy kočičky a prostřelené hlavy koukalo mnohem lépe... 3D artovému provedení jen prospělo. A scény jsou celkem brutální :) 3 - 4 * ()

blackJag

Ono to v podstatě kluci neudělali blbě. Vzali úspěšný formát a hodily copy. Jen, mělo to přijít o pár let dříve. Čas a všechna ta střídání (vynucená i nevynucená) udělaly holt své. Takže, buď to chtělo nové a výrazné atrakce (kozy Greenové tohle samozřejmě splňují, ale myslím to jinak :-)) nebo se to chtělo s tím tak nenimrat. 65% ()

Ichabod

Bohužel downgrade obsazení původních rolí je značný. Micky Rourke už vypadá tragicky i bez makeupu a také mnohem hůř hraje. Eva Green předvádí nádherné tělo a její postava je opravdu ďábelská, ale bohužel opět se utápí v prvoplánově atraktivní látce, kde září jak prémiově opracovaný diamant mezi koňskými koblihami. Hudba už není tak originální a propracovaná, efekty na značný časový odstup nedošli zásadním vylepšením (jsou spíše samozřejmé a tedy by měli mít oporu v pořádném příběhu. Sin city je zklamání, protože absencí Clive Owena, Michael Clarke Duncana a zdevastování Rourkeho zbytku obličeje se ztratilo jisté fandovství postavám odhodlaným bojovat za kolikrát i morálně pochybné přesvědčení, ale Brolin jakkoliv skvělý herec to je, Clive Owena nenahradil a hlavně orientace ve vývoji postav mi nedává příliš logiky ve dvou případech. Sin city jako nadprůměrná látka by měla mít hodně nadprůměrné filmové zpracování, ale namísto toho bohužel dvojka servíruje vcelku nudné a nepřesvědčivé vyprávění v atraktivním kabátu. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády