poster

Dobrou noc a hodně štěstí

 • USA

  Good Night, and Good Luck.

 • Francie

  Good Night, and Good Luck.

 • Velká Británie

  Good Night, and Good Luck.

 • Slovensko

  Dobrú noc a veľa šťastia

Drama / Historický / Životopisný

USA / Francie / Velká Británie / Japonsko, 2005, 93 min

Externí recenze k filmu (10)

 • CinemaView.sk (Michal Lučivjanský) ****

  "Film zobrazuje boj za slobodu tlače a vyžaduje si aspoň základné znalosti o probléme, inak sa v ňom bude divák strácať. Clooney týmto svojim filmom dokázal, že nie je len fešným hercom, ale že dokáže stvoriť aj film, ktorý sa vyjadruje k základným otázkam demokracie a ktorý obsahuje aj časový…" (více)

 • Filmpub.cz (Radomír Kokeš) *****

  "Ke zlidštění světa snímku Dobrou noc a hodně štěstí stačí dva mikropříběhy - stresovaného kolegy, kterého sužuje teror obvinění z komunismu a zákeřné články agresivního novináře O\'Briana; a manželské dvojice, která musí svůj svazek v prostorách CBS tajit, protože manželství je mezi zaměstnanci…"

 • Filmweb.cz (Kateřina Grosmanová) *****

  "Dobrou noc a hodně štěstí je film pro fajnšmekry. To je zkrátka daný fakt. Tempo vyprávění je vcelku pomalé, nenajdeme zde žádné exteriéry a film je navíc černobílý! Posledně jmenovaný aspekt zaručeně odradí řadu diváků, kteří preferují pestrobarevné hollywoodské blockbustery. Ti se ovšem ochuzují…" (více)

 • Kinema.sk (Kristína Aschenbrennerová) *****

  "Clooneyho réžia príjemne rytmizuje film, plynulé zmeny tempa, ktoré by v menej zručne zrežírovanom diele klali oči, tu fungujú akoby samé od seba. Nechýba napätie vyvárané spôsobom snímania, strihu, ale aj detailmi snímanej reality: cigaretového dymu, nervózneho poťahovania z cigariet, rovnako…" (více)

 • Kinomol.cz

  "Dobrou noc a hodně štěstí je dobrým zážitkem vidět a) coby výborný dokument (Clooney použil například historické záznamy McCarthyho projevů!) a připomínku komunistických cenzorských dob a za b) jako film s perfektními hereckými výkony v čele s naprosto autentickým Davidem Strathairnem a s dokonale…" (více)

 • MarastJakcyp.com (Barbora Zveřinová) ****

  "Casting filmu není na první pohled nijak hvězdný. Propagace stála vlastně jen na Clooneym, který film společně s producentem Garntem Heslovem napsal, za babku natočil (resp. za těžce sehnaných 7.5 milionů dolarů – proto koprodukce USA/Francie/ Japonsko/VB) a za babku si v něm zahrál. Ze Syriany…" (více)

 • Metalopolis.net (Vít Schmarc) ****

  "Dobrou noc a hodně štěstí je filmem závažným se vším, co k tomu patří. Redukuje to jeho diváckou atraktivitu, umocňuje to jeho vyznění a význam. Byť se Clooney nevyhnul určitým nevyváženostem a lehkým zakolísáním v jinak precizně vyvedeném tvaru, stále jeho snímek funguje neobyčejně utěšeně a…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ****

  "Clooneyho vyjádření sice nezáří originalitou jinou nežli koncepční, jeho proslov k vysněné roli médií jako zprostředkovatelů moudrosti, a ne zábavy, by šlo zničit kvůli naivitě a snění dalece vzdálenému zákonitostem tržního hospodářství. Ale je povznášející slyšet někoho vyprávět o zásadních…" (více)

 • Tiscali.cz (Tomáš Seidl)

  "Clooneyho film je reakcí na současnou názorovou vlnu občanských institutů, které se McCarthyho paranoidní jednání z nejmrazivějších let studené války snaží rehabilitovat. Výmluvně přitom dokládá, že McCarthyho demagogická nařčení z antikomunismu byla paradoxně naopak příkladnou ukázkou komunistické…"

 • 4men.cz (Vojtěch Rynda) ****

  "Dobrou noc a hodně štěstí skutečně téměř neopustí televizní studium, ale přesto dokáže být strhujícím dramatem. Týká se drobného momentu v americké historii, nicméně jeho přesah je univerzální. Ten film je neokázalou poctou opravdovým chlapům, pro něž byly osobní integrita a profesní čest…" (více)