Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

bourec

Tohle je moje asi třetí setkání s velkým Uwem.Sám v temnotě ani House of the dead si nepamatuju podrobně,ale že to byli pitominy,to se mi vybavuje.Další filmy od Bolla sem neviděl,až tenhle.První věc,která mi na filmu vadila,byla hudba.Pořád sem čekal,odkud se vynoří Rusalka nebo vodník.Další co mi nesedělo,byla animovaná krev.Co funguje v jinejch filmech(Blade),tady vůbec.Ten film se podobal Xeně nebo Herculovi.Režie trapná,stejně jako scénář.Akční sekvence většinou amatérský,jak se u bojovejch scén dobře bavim,tady nic.A finále?Neustále jsem čekal kdy paprsek slunce nahřeje Jasonovi meč,aby mohl mrakomora propíchnout.Prostě hodně špatný,Jasone pryč od Bolla.A ty pitomej skopčáčku,vyndej hlavu z tý zadnice,nebo nic solidního nenatočíš.20%. ()

JohnRambo

Čudujem sa, že sa na toto dal práve Jason Statham. Určite má na viac ako na chudáka Bolla. Ach ty Uwe Boll, ďaľší hrozný film to bol ! ()

Dannysek4U

To me poserte. Jak je tohle mozny? Krasny exteriery, uchazejici kulisy, vsechno by to slo. Tak proc je to doboha tak demementni!!!!! ()

c.tucker

Nebylo to to největší zlo, bylo to sice podprůměrné, ale jinak vcelku líbivé. Velká vykrádačka Pána prstenů v hodně špatné verzi. Hudba zde byla spíše rušivým elementem než ztmelovacím faktorem. Jako vždy nevhodný střih a přehnaná akce. Neakční sekvence ještě horší. Konec, ale uplně nejhorší. Velké štěstí bylo ve zvučných jménech hollywoodských herců, kteří ale také nepředvedli Bůh ví co. Ale co mě nejvíce rozesmálo a to přidávám k dobru - to byli ti ninjové v královské armádě, kteří vystřeli šípi s rolničkami na protější stromy. Ale abych stále jen nekritizoval, v celkovém Uwe-měřítku to nebylo zase tak špatné a plynule (jen s opravdu malými nerovnostmi) to ubíhalo. Jedno nechápu, kde na to furt bere tolik peněz. ()

zorro

Je to neuvěřitelné vydržel jsem to až do konce a neusnul jsem. Můžeme jen doufat, že Uwe Bollovi zakážou točit. Jenom by mě zajímalo, jak ukecal ty herce ten jim musel slíbit hory doly nebo nevim. Doufejme, že budou i další filmy Uweho tak "povedené". ()

okkac

Ten film musel být sestříhám z nějaké 4 hodinové verze, jinak si neumím vysvětlit ten střih, u kterého má člověk celý film pocit, že tu a tam nějaký záběr schází, který by vysvětloval co se mezitím přihodilo. Kromě toho je to ale jinak strašná blbost. Co taky od Bolla čekat, že? Jediný plus vidím 2 písničky od Blind Guardian při závěrečných titulcích (konkrétně Carry The Blessed Home a Skalds And Shadows, obojí z alba A Twist In The Myth, kdyby to někoho zajímalo). Na jednu stranu to potěší, na druhou naštve, že tak výborná skupina dá povolení k něčemu takovému, ale Němci holt asi drží při sobě. :-( UPDATE: Tak o 30 minut delší verze zaceluje některé ostré střihy, ale některé dál zůstavají, ale už to vypadá kompaktněji. Nevšiml jsem si žádné větší dodatečné scény, takže přidaný materiál je rozložen rovnoměrně. Navíc, když to srovnám s třemi předchozími Bollovými filmy, tak lze zde vidět pokrok. Vypadá to filmověji a oproti BloodRayne to má slušnou úroveň choreografie soubojů, takže zdvihám hodnocení o hvězdičku. ()

daEmoNickY

Uwe Boll natočil pohodový film. Některé tradicni odpovedi a hlasky se mu podařilo pohřbít ( "Tady zaplatíme za hříchy", "Ne. Tady se za hříchy odměňuje" [ je válka ] ). To že si "vypůjčil" odevšad jenom potvrzuje že dělal na filmu o videohře, ty fungujou stejně. ()

Radiq odpad!

Kdo by řekl, že by se takoví herci pustili do takové sračky. Liotta jako zápornej čaroděj je trapnej jak ponožka plná rozbitýho melounu. Ale nemá na Burta Reynoldse, kterej v roli krále vypadá jak znásilněnej maňásek (barví si vlasy a bradu na bílo nebo knír a obočí na černo?). A tak můžem pokračovat: Rhys-Davies, Sobieski, i samotnej Statham jsou jak rozvařené fazole podávané s hovnem, solené grckou z čipsů. Děj skáče. Jednou jste tu a hned zas tamhle. Žádné přechody, žádné upozornění, že scéna se změnila. Je to amatéřina, když si všímáte detailů. Všichni maj účesy, fousy, mejkap a styl jak ze současnosti. Omotaná hadra namočená v blatě má představovat člena záporácké armády, která má brnění vyrobené asi z mokrýho uplácanýho pak suchýho hajzlpapíru. Bitvy bez krve, bez mrzačení a bez nápadu, jako pro děti. A kurva, co ti ninjové, chch? Pokud to má být podle hry Dungeon Siege, tak rozmanitost nepřátel je dost chabá. Vlastně tam není nikdo jinej, než ti omotaní hadrama. A co je to za příběh? Kdybych ho chtěl chápat, tak si rači chráním kule, abych si je nudou sám nenakopal. Jo, Uwe Boll zas nezklamal a do hlavy mi přinesl bol. Uwe Boll, opět blbej režisér bol. ()

sir-dave

Uwe Boll si natočil svého Pána prstenů a přizval si k němu i trpaslíka Gimliho. S poměrně slušným rozpočtem, který měl k dispozici, se ukázaly propastné rozdíly mezi dobrým a špatným režisérem. Řezačka to byla slušná, farmář Statham se oháněl mečem jak mohl ale ta magie a částečná přehnanost mi to celé srážela na kolena. 40% ()

t_gon

Ten, kdo se ještě neutvrdil v tom, že Boll je absolutní fušer a břídil, jež zneuctí každou herní předlohu, má další možnost. Tentokrát se chce svézt na vlně kasovně úspěšných fantasy kousků, k čemuž mu má pomoci silná předloha, relativně velký budget a hlavně silná skvadra herců před kamerou. Jenže po shlédnutí mnoha jeho kousků se i na konci DS vkrádá silný pocit, že kdejaký zedník by si s filmem poradil lépe. Už trailer (4. kousek je nejlepší alternativa místo celého filmu) vykazoval vykrádání a „kopiring“ Středozemě v každém záběru, ale zároveň vzbuzoval malinké naděje, že by to tentokrát mohlo být jinak… Mohlo, kdyby se Uwe nepokoušel o mnoho „frajeřinek“ (za tu kameru, střih a prokládání opakujících se záběrů by měl dostat 2 roky nepodmíněně), které absolutně zabily i poslední možnou záchranu - choreografii v rukou Tony Ching Siu Tunga. Zbytky klasických prvků, jako kouzelné exteriéry či epická hudba (lepší způsob rozbíjení okenních tabulí, než touhle uřvanou hudbou mě nenapadá) se zde taky nekonají a jediný důvod osamocené hvězdy, která se drží jen kousíček od absolutního dna, je Adrianem zmíněný Jason a jeho bojové kreace, které si to zaslouží… ()

LordSnape

Vcelku koukatelné (a dosti nízkorozpočtové) fantasy z Uweho dílny, které má naprosto přepálenou stopáž. Herecké výkony jsou jako vždy k smíchu a nadmíru trapné, masky rádoby skřetů ve mě asociovaly dětské karnevalové oblečky, ale i tak musím říct, že jsem se místama pěkně zasmál i když to vlastně nebyl původní záměr filmu. Nicméně s Dungeon Siege jako hrou film nic společného nemá! Tedy až na ten název. ()

Mr.Bulanek

Kam se hrabe LotR, když nemá v hlavní roli Jasona Stathamů. Který zabíjí skřety ve velkém a nebojí se rozběhnout a běžet jim po hlavách. I když všichni kolem něj mají brnění on si vystačí s teplákama a propoceným tričkem. A co takový skřetobijec Ron Perlmanů se svojím krompáčem. Který se nebojí dát si na hlavu smardlavou a špinavou skřetí přilbu aby byl ještě více cool. A nesmíme zapomenout na lesní žínku Kristanna Loken a její cirkusové společnice. No a spousta dalších frajerů. Ano je to vykradačka LotRa, ale s koulema!! ()

Ryuuhei

Připadá mi to jako levně natočený drahý film. Efekty poměrně nic moc, střihy v mnoha případech nepůsobily vůbec dobře a souboje, které byly nudné a jeden z nich trval snad 10 minut a nebyla tam byť jediná chvíle, která by byla nějak pro děj důležitá (tedy, kromě až samotného konce). Vše by se to dalo zkrátit. Děj taky chudý, začátek výpravy tří "hlavních hrdinů" vypadal dobře, ale bylo tam z ní sotva pár minut. Jinak docela nuda, možná námět docela ucházející, ale nuda. Rozhodně se nejedná o nic extrémně strašného, ale mohlo to být mnohem, mnohem lepší. ()

_DAVE_

Rozpocet cca 60mil. dollaru. Panove a damy tolik stal prvni Matrix.. Kde ten Boll bere na ty svoje kydy penize to nechapu. ()

neoBlast

Zajímalo by mě co se asi tak honilo hlavou Jasonu Stathamovi při natáčení úvodní scény, když mu Uwe řekl tou jeho hrozně vtipnou lámanou angličtinou: "Tak teď vytáhneš tu rostlou řepu ze země, budeš se tvářit hrozně spokojeně svým sedláckým životem, dáš rodičovskou radu synkovi a okolo půjde Ron Perlman venčící své roztomilé prase". :-) 30 % ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět