Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

NoFiction

Už dlouho jsem neviděl takový brakový film, katastrofálně zfilmované, až nahlouplé. 1* pouze za snahu mého favorita (herecký top) , který se hodí spíše na úplně jiný žánr. ()

Dreadd

Režisér se zřejmě velmi ztotožňuje s myšlenkou, že může uspět s tím, s čím už před ním uspěli jiní. Nejvíce se zde nabízí srovnaní s Jacksonovým Pánem Prstenů. Nejen kvůli srovnatelnému rozpočtu (Boll oproti LotrRu značně ušetřil na výpravě a spokojil se s méně atraktivním prostředím Kanady i menším počtem leteckých záběrů), ale hlavně vizuální podobnosti. Již začátek evokuje vykrádání LotRa, kdy si při pohledu na zářicí jámu plnou podivných strojů okamžitě vzpomenete na skřetí líhně. Samozřejmě skřeti, zde nazývaní Krugové, přijdou na řadu hned vzápětí a na konci je zase Bollův vlastní Mordor (a aby se velký umělec neupínal jenom k vykrádání Jacksona, na konci přidává i scény jako z Matrixu). Scénář je napsaný tak hrozně, že by z něj moc nevytáhli ani lepší režiséři, vyprávění je zkratkovité a děj je o ničem. Uwe si k tomu už jen přidává podivné střihy a chaotickou kameru při akci. Snaha o epičnost vychází nadarmo a působí spíš lacině. Chvílemi jsem se však nestačil divit nápadům samotného velmistra. Jakkoli stupidně může na první pohled vypadat nápad střílet v lese z katapultu, ještě navíc zápalné střely, které si záhadně nacházejí cestu mezi stromy, naštěstí pro hlavní hrdiny není nijak devastující, protože místní flóra je očividně nehořlavá. Potom už jsem se ani nesnažil najít smysl používání zápalných šípů v hustém lijáku či půltunových balvanů podivně poskakujících po svahu. Nevím na co přitáhnul Stathama, zřejmě musel dostat dobře zaplaceno, aby se rýpal v hlíně a vykopával zeleninu. Pravděpodobně je jen otázkou času, kdy si Uwe konečně vybere jako svůj další projekt filmovou adaptaci Tetrisu. ()

Kosmik 1

Pro mě bezkonkurenčně nejlepší Uweho film, co jsem zatím viděl. A víte co? Já teď úplně seru na to, že to režíroval Uwe Boll, protože tohle je jeho první film, který má hlavu a patu, má souvislý děj, má lehce zapamatovatelné postavy, má jasně dané dobro i zlo a fantasy svět, který zde téměř dokonale funguje. Vyjímečně zapomenu na to, že to celé je v područí Bolla a nebudu tím filmem jen kvůli tomuto faktu pohrdat. Byla by to škoda, protože Ve jménu krále není vůbec špatný film a příběh i herci na mě působili dobrým dojmem. Všem, kteří dali odpad, jen kvůli režisérovi a ani film neviděli, tak to v tomto případě přehnali a ty bych nebral vůbec vážně. Jo, ale kdo čeká podobnost s Dungeon Siegem (u kterého jsem pár hodin kdysi propařil), tak bude určitě zklamaný. Protože, jak už to u Uweho filmů z herního prostředí bývá, nemají nikdy téměř žádnou podobnost. Takže vychutnat si v poklidu celkem slušné fantasy a pro jednou moc nepřemýšlet. 70% ()

Corey odpad!

Potěší snad jedině hudební stránka, kterou pomáhali stvořit Blind Guardian..jinak film stojí za starou belu...Uwe Boll sux... ()

Luksa

Brakové fantasy, které by se chtělo bratříčkovat s Pánem prstenů a spol., ale chybí mu na to rozpočet, ale hlavně jakýkoliv tvůrčí talent. Výrazně jsem se nenudil, ale to mi nestačí, když film divákovi nenabídne NIC, co by bylo alespoň průměrné. Jason Statham promine :) ()

Drnqonovic

Nikdy jsem nevěřil, že uvidím Stathama farmařit... Podprůměrný film Uwe Bolla (takže nadprůměrný? Toť otázka) hrající si na kulervoucí fantasy. Na Pána Prstenů to nemá, nemá to ani na Narnii, dokonce ani na Eragona, sakra, i to Království Prstenu bylo lepší. Všechno to vypadá jako televizní film, který někdo omylem poslal do kin. Nejvtipnější je asi celkem slušné obsazení. Kurýra jsem už zmiňoval (a má bumerang!), Hellboy tam řeže špatňáky motyčkou, T-X je převlečená za amazonku, Gimli se tam tváří ultra drsně, ale ze všech nejlepší je Ray Liotta v koženém kabátu přehrávající jako prase. Sakra, ten vypadá, že vedle natáčeli dalšího Highlandera, on si odskočil na záchod, zjistil, že je někde jinde, ,,Hele, támhle je Statham a má meč, jdem si trochu zašermit, tyjo, on to někdo natáčí, tak se ďábelsky zachechtám, no nic kluci, rejža volá, musím zpátky, čau.'' Ten byl nejvíc mimo (on je tak trochu mimo od Mafiánů, ale nezabíhejme do detailů). Jako zábava na večer plný chlastu je to tak akorát. Zasmějete se, chvíli budete nevěřícně vrtět hlavou a po filmu nebudete mít absolutně tušení, o co šlo, hodinu poté si budete jenom matně vybavovat, že tam neustále pobíhali a za den? Inu, zkuste si to sami. ()

giovanni3

No scénář řekněme běžný žánrový standard... Zpracování rozporuplné - nádherná města, brnění, domky atd.. a kontra tomu záporný mág má jakoby moderní kožené sako a jeho poddaní jsou tak děsně zpracovaní až to bolí... Závěrečný souboj mágů mizérie... magická dceruška taky nic moc neukázala... Účast řekněme ,,amazonek,, byla taky zbytečná... Prostě průměr... Překvapilo kvalitní herecké obsazení (hlavně jsme se těšil na Stathama a účast krásné Kristanny Loken překvapila opravdu hodně)... Jako bavil jsem se a dávám 3z5. ()

Pecival

Asi to tu zazní, ale kde splašil Boll ty herce tj záhada. Jasně žádná první liga, ale stejně je to slušná sestavička jmen, která něco řeknou. Perlmana jsem odhadoval, že vydrží tak pět minut, ale třepal se poměrně dlouho. Jinak pokud přežijete Stathama jak na začátku trhá řepu z hlíny, jste rdy na všechno (včetně "elfek", středověkých ninjů, běhu po hlavách uprostřed bitvy apod.). Bohužel ty vtipně pravé peklíčka si Boll nechává spíš do druhé půlky, kdy už jsem poněkuď usínal, jinak bych třeba jednu přihodil. Už se těším na dvojku s Dolphem, něco mi říká, že to bude pravý křest ohněm :) ()

Ironfood

Ve jménu krále není nijak zvlášť povedený film, ale strkat ho mezi odpad se mi zdá přehnané přísné. Mně to přišlo jako celkem koukatelné akční-fantasy béčko. Hlavním pozitivem je herecké obsazení, hlavním negativem scénář. Škoda, že film nešel vlastní cestou nějaké takové "buddy fantasy" s ústřední dvojkou Statham-Perlman, která na začátku působí velmi slibně, ale bohužel je rychle roztržena. Místo toho se film zjevně snaží parazitovat na Pánu prstenů (přičemž některé scény působí téměř jako parodie). ()

Soweek

Další Uweho kousek jsem si nemohl nechat ujít. Dvouhodinová fantasy natřískaná hvězdami v podání Uweho Bolla? Nakonec proč ne. Sice jde vidět, že Uwe vzal první les, který se mu namanul a v něm natočil půlku filmu a první hrad, který si postavil na písečku a situoval do něj krále, jeho synovce a toť vše (v tom hradu fakt nikdo nebydlel:-)) ), ale celkový dojem z filmu není zas tak špatný. Scénář je zde rozhodně lepší než u podobných filmů viz Eragon nebo Seeker a světe div se, režie je absolutně průměrná, což trochu vybočuje z Uweho stylu. ()

ArdathBay odpad!

Tak dnes přišel den D. Proč ? Moje první Volovina ee Bollovina. Všichni o něm mluví tak nějak po Woovsku eee Woodovsku eh ty překlepy. A jak se mi to líbilo ? Hahahahahaha (dábělský smích). Jako první věc bych uvedl jeden naprosto rušivý element, který mě naprosto iritoval a to je Henning Lohner. Kdo to je ptáte se ? je to skladatel hudby ee "hudby" tohoto filmu. Něco tak příšerného jsem v životě neslyšel. Když ve filmu na moment přestala hrát "hudba" byl jsem štěstím bez sebe (tem moment je snad jen jeden :( .) Tak jedem dál - vezmu to heslovitě, ať tu nejsme dlouho. Ron bojující s krompáčem je velmi úsměvný a když se převlečen za Kruga nemohl jsem ho poznat. Naprosto imbecilní scéna s jízdou na páscích při které přijdou o koně i o možnost jít zkratkou. Bitvy ee "bitvy" jsou bez špetky invence, nezajímavé a hlavně naprosto nepřehledné. V první velké bitvě je vidět člověk ve slamáku a bushmenském oblečení. A co Mistr nakoukal tentokrát ? Ano odpověď je stejně těžká jako je tento "produkt" kvalitní. Co mu ten LOTR provedl, že ho tak pošpinil. Enty tam dát nemůžeme, ale co, dáme tam Stromové lidi a báječné liány. Enti nechtěli za lidi hned bojovat ? tak je taky necháme vycukat... Dialogy typu -když můžeš krvácet, můžeš i umřít. Kde já to jen slyšel ? Budeš bojovat nebo mě umluvíš k smrti ? Ne, neumluví on Tě sejme, teda ne zabít, ale spoutat ruce jako pouta. Ale ne rodinná. A čím, no přeci knihami. Nevěříte ? Koukněte se, ale jen na vlastní nebezpečí - já Vás varoval. No já myslím, že stačí ne ? Verdikt je nekompromisní stejně jako Uwe ke kritikům v boxerském zápase - Jímka, plná a hodně mooooc. ()

BMAJTZ

Tak je to tu zase, dalsi dilo vsemi proklinaneho Uweho Bolla. Od Uweho jsem nic necekal a tohle jsem zkoukl jen kvuli rozporuplnym nazorum, ze to neni az tak hrozne jako jeho predesla dila. Prekvapen jsem kazdopadne ani tentokrat nebyl. Vytknout by se dalo snad uplne vse a kdybych si odmyslel par veci ktere uz jsem videl ve filmu Lord of the rings tak by nezbylo vubec nic pozitivniho. Kamera je jako vzdy otresna o efektech ani nemluve a z monster jsem mel od zacatku pocit ze patri spise do serialu Power Rangers nezli do celovecraku. Doted nepochopim jak se mi povedlo ten film dokoukat kdyz uz hodinu pred koncem jsem se tesil az to utrpeni skonci. Film snad zachranuji pouze dve osoby a to Jason Statham, ktery mi do role rolnika sice zrovna 2x nezapada ale aspon se snazi a druhym clovekem je John Rhys-Davies ktery je podle me docela rozumny herec ale dialogy ma napsane tak spatne ze to ani zachranit nemuze. Nepochopim jak se Uwemu podarilo tyhle dva premluvit. Jen diky nim vsak filmu nedavam odpad nybrz 10%. Kazdopadne doporucuji shlednout abyste nakonec vedeli jak dobre jsou dobre filmy. ()

ZkuKol

Dungeon byla moje Bollovská premiera. A ze začátku jsem si říkal, že by to nemuselo být špatné, ale s přibývajícim časem, množícím se kopírováním, pitomými dialogy a zmrvenými akčními scénami, jsem zjistil, že pověsti o Uwem nelžou. Hvězdičku dávám za velmi dobrou kameru, naopak hudba je neuvěřitelně otravná. A pak je tu mé oblíbené téma: nevím, zda je to tím, že je mezi maskéry levných fantasy oblíbené fekalporno, ale je to už asi čtvrtý film z tohoto žánru, kde záporná rasa vypadá jako lidi vyválení ve výkalech... ()

Anticque

Jason Statham nezklamal. Táhl celej film, a seru na kritiky ale já sem se příjemně bavil. Vizuálně pro mě skvělé, příbeh dobrý, děj mohl být kratší občas bylo moc keců okolo horký kaše. Nechápal jsem opětovně kde Boll vzal prachy na tak hvězdné herce, ale myslím že poprvé nezklamal. Hezké triky, hezká kamera, záběry, prostě 70%. Ať mi kecá každej kdo chce, tak budu jedna z výjimek která se na tenhle film podívá za čas zase znova. ()

sedm.1

Uwe Boll je prostě Uwe Boll.Nerad to přiznávám,dlouho mi ono jeho osočování vadilo,ale pravda je ta,že čím víc vidím jeho filmů,tím se musím přiklánět k těm,kteří tvrdí,že ten člověk zmrví na cokoliv sáhne.No prostě a jednoduše,Uwe Boll neumí točit filmy.Též nechápu,jak dokázal dostat do této další své příšernosti tolik známých(na druhou stranu si ale přiznejme i dost odepsaných(kromě Stathama)) jmen.Nicméně něco ale v sobě ten Uwe určitě má.Kdo totiž dokáže tak lehce přesvědčit své herce k podání těch nejhorších hereckých výkonů,kdo je dokáže přesvědčit,aby vypouštěli z úst dialogy,které rvou uši svou hloupostí a naivitou,kdo dokáže z toho nejprimitivnějšího příběhu vytřískat ještě dvojnásobnou dávku primitivnosti.Málokdo!Uwe Boll je filmovým strašákem,který neumí vyprávět ani příběh,ani véct herce a jeho střihači a kameramani jsou snad propadlí studenti z filmových škol.K filmu samotnému.Přehrávající herci(a Lillard je jejich králem),céčková akce,nulová výprava,dějově už snad film ani nemůže být nudnější,přitroublejší a otřepanější a třeba něco jako atmosféra?Hahaha.Ve jménu krále je brakem v pravém slova smyslu a řekl bych,že kdo dnes točí s Uwe Bollem,musí být totálně v prdeli!Tak se Jasone sakra vzpamatuj!Každopádně musím shlédnout i další Uweho "skvosty",musím totiž zjistit,na jaké dno se dá až klesnout. ()

Danula13

Kupodivu vcelku solidní film, u kterého jsem se nenudil. Taková, bych řekl, jednodušší verze Pána prstenů. Efekty a vizuál nebyl nejlepší, ale dle mého nebyl ani tak špatný, jak někteří píšou. Podle zdejších hodnocení jsem čekal filmařskou hrůzu, ale příběh otce, který jde za pomstou (zabili mu syna) a současně za záchranou unesené manželky, mě celkem příjemně překvapil. Ta plejáda známých hereckých jmen ovšem taky. ()

marrjaana

Na tomto filmu mi vadily hlavně dvě věci a to za 1,- B. Reynolds, který měl příšerně dobarvený obočí a navíc mi připomínal parodii na Conneryho, o jeho hereckém výkonu(stejně jak většiny účinkujících) se ani nemá cenu bavit a za 2,- Farmář, Jasona mám docela ráda a ani v téhle roli nepůsobil nejůúř, ale co mi nešlo do hlavy je to, proč celej film chodil v tý špinavý košili a to i poté co jeho tatíček umřel. Ovšem co musím pochválit je jak sejmuli hlavního záporáka( o jeho kvalitách se radši rozepisovat nebudu). ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět