Útěk z vězení - Vzkříšení

(série)

Epizody(9)

Hrdinové legendárního akčního seriálu jsou zpátky. Připravte se na dosud největší Útěk z vězení! Všechno začalo, když byl nevinný muž odsouzen k smrti. Jeho geniální bratr, o kterém neměl nikdo tušení, se nechal schválně zavřít za mříže, aby mu pomohl utéct. Vymyslel kvůli tomu složitě propracovaný plán a překonal řadu nečekaných překážek. Po letech strávených za mřížemi, na útěku a v boji proti konspiracím tajných organizací nakonec našli hrdinové svobodu. Bohužel Michael (Wentworth Miller) zemřel. Ale teď se vynořily zvláštní informace, že je ve skutečnosti naživu! Sedm let poté se objevil pod cizím jménem zavřený v nejobávanějším vězení v Jemenu. V zemi zuří krvavá válka a Michaelův bratr Lincoln (Dominic Purcell) i dřívější spoluvězeň C-Note (Rockmond Dunbar) riskují životy, aby ho zachránili. Zpátky do akce se vrací také další bývalí trestanci z věznice Fox River – sympatický dobrák Sucre (Amaury Nolasco) a oblíbený psychopat T-Bag (Robert Knepper). Bývalou Michaelovu manželku Saru (Sarah Wayne Calliesovou), která se znovu vdala, mezitím v Americe ohrožují agenti tajné organizace Poseidon. Jak se Michael dostal do vězení v Jemenu? Podaří se ho zachránit? A jak to, že je vůbec naživu? (TV Prima)

Lukoboss

Rozhodně jsem si nemyslel, že se ještě někdy dostanu k těmto hrdinům jednoho z prvních "nekonečných" seriálů, jakých teď existujou stovky. Jo, tvůrci se rozhodli, že to po dlouhých letech nějak oživí, a nápad to rozhodně nebyl špatnej (slušně logicky vysvětlen úvod seriálu, cca 3 díly). Původní diváky to rozhodně na začátku nadchne, protože nostalgie tady funguje na plný obrátky, ovšem postupem času to celkově slábne. Už to není tak napínavý, vyloženě geniální úniky taky nečekejte, nicméně špatný to taky není a navíc se znovu setkáte s oblíbenýma postavama včetně ultrazáporáka T-baga. V tomhle ohledu je to v pořádku, ale chvílema to opravdu ztrácí dech a na původní seriál to nemá. Tzn. jsem rád, že jsem to viděl, pocit nostalgie nastal, ale to je všechno, lepší než původní série to určitě není. ()

Kienast

Skvělý rozjezd, pak se to táhlo, dokonce jsme přemýšlel, že to přestanu sledovat, naštěstí přišel poslední díl, který to zvedl na celkové 3* ()

Fordzy

Hlavní pozitivum vidím v tom, že pátá série není taková sračka jako byla čtvrtá série. Oživení Michaela je kupodivu vysvětleno smysluplně a do čtvrtého dílu je i celá zápletka dobře vystavěna a ukrutně zábavná, ale bohužel od pátého dílu se hrdinové dostanou z vězení a začíná scénáristická neschopnost a trapnost ve velkém stylu. ()

DonQ

Veliké zklamání. Jedna hvězda za nostalgii nad starou partou. Jinak to stojí za starou bačkoru a je to naprostá fantasmagorie jako druhá polovina půvidního seriálu. Scénáristi patrně vypili při psaní galon ironu nebo nevím co si o tom myslet ... ()

Giggs

Po 1. serii je tato najlepsia. Je fajn ze si dali zalezat. Po katastrofalnej stvrteja este horsom Final breaku je toto prijemne osviezenie. ()

HonzysKISS

Stál tento návrat skutečně za to? Úplně nesnáším, když je seriál definitivně uzavřen a pak najednou o několik let později se točí dál a zas, ale naštěstí díky bohu to tentokrát nedopadlo vůbec špatně. Díky tomu, že se v seriálu objeví dost postav ze starších dílů, tak to mělo ty opravdové grády, bez nich by to stálo za prd. Možná bylo tohle pokračování sice docela dost zbytečné, ale náramně jsem se bavil a jsem s tím spokojený. Na druhou stranu jako by do seriálu nepřišlo nic nového, ale vůbec mi to nevadí, zápletky v Prison Breaku jsou a budou vždycky super. Každý fanoušek by se měl určitě podívat a jestli si bude myslet, že to bude stejné jako 4. série, tak se naštěstí příšerně splete. ()

Sufferer

Svojho času som Prison Break odsúdil na doživotne zbožňovaný seriál a ešte donedávna som naň nekriticky nazeral cez mrežu prvej sezóny. Väzenský žargón je v podstate veľmi výstižný, pretože návrat na televízne obrazovky robí kultovému odkazu (ktorému kvalitatívny úpadok onehdy beztak pošramotil reputáciu) medvediu službu – akoby mu za múrmi chládku bola na deväť rokov odopretá možnosť pozorovať kvalitatívny vzostup televíznej tvorby, po prepustení sa tomu nevedel prispôsobiť a pretĺkal sa len na základe nostalgie. Presným opakom sú Ženy z rodu Gilmorovcov, ktoré svoje charaktery skutočne posunuli v živote o desať rokov vpred a dali za všetkým poriadnu bodku. ___ O tom, že sú dobré úmysly kvalitným dlažobným materiálom do pekla, svedčí aj zoštíhlenie počtu epizód, ktoré udržuje potrebnú mieru napätia i udalosti v neustálom pohybe, avšak nastolené frenetické tempo do zeme zadupáva prakticky všetko dôležité a predovšetkým nové charaktery mení na anonymné čísla v zariadeniach na výkon trestu. Postavy sa bez väčších problémov presúvajú z bodu A do bodu B, väčšmi sa riadia základnými emóciami než rozumom a ich osud je viac dielom improvizácie, náhod a šťasteny než typickou, vopred naplánovanou hrou na mačku a myš, kvôli ktorej som si seriál zamiloval. Žmúrim oko, kladiem pred neho ďalekohľad fanúšika, ale stále nevidím dôvod, prečo udeliť piatej sezóne pardon. Preto len lakonicky vravím zbohom. Nie dovidenia, ale zbohom. ()

Varan

Naši oblíbení hrdinové se vrací v nové sérii s podtitulem Vzkříšení, ale tentokrát nejsme v rodné zemi, ale na Arabském poloostrově ve státě Jemen ve věznici Ogygia v San´á. Přestřelky, úniky, hončiky to vše musíte udělat, aby jste utekli. Série nabitá akcí a nečekaných zvratů. ()

Santino7

Pozerať to nepoznajúc pôvodný seriál (ktorý som, napriek všeobecne vzatému názoru o kolísavej a klesavej kvalite jednotlivých sérií, zbožňoval a s napätím sledoval od začiatku do konca), tak sa ani neprepracujem ku koncu. Očakávania som mal značne vysoké, na návrat som sa nepoznane tešil, avšak v konečnom dôsledku zostávam sklamaný. Neoslovilo ma to ani zďaleka tak ako predošlé 4 série. Dôvodov je viacero - či už mi to prišlo scenáristicky slabé, nedomyslené, málo napínavé (a to nielen kvôli tomu, že som si vravel - keď už Scofield nezomrel vtedy, keď o tom bol presvedčený každý, tak teraz sa to už stať nemôže). Neoslovili ma nové postavy (záporáci mi prišli skôr smiešni), a ani návrat tých starých nebol už tým čím byť mohol - buď to dostali minimum priestoru, alebo nemali opodstatnenie, alebo v prípade niektorých k návratu žiaľ ani nedošlo (čo sa však dá pochopiť). Keď k tomu pripočítam príliš veľa náhod a barličiek, ktoré pôsobili v konečnom dôsledku hlúpo, častú nelogickosť konaní, nesúrodý dej, ktorý skrátka nedokázal vtiahnuť tak ako sa čakalo, slabučkú atmosféru, tak v konečnom dôsledku je z toho jedno veľké sklamanie. A musím povedať, že nijak nadšený som (aspoň ja osobne) nebol ani zo zasadenia do vojnou/terorizmom zmietanej krajiny (ani z používania rôznych "supermoderných" technológií). Čiže z môjho pohľadu obrovské sklamanie, nuž a keď sa niekedy o pár rokov k tomuto seriálu vrátim (čo sa istotne stane), túto najnovšiu sériu už skrátka odignorujem, raz vidieť mi ju stačilo. Za mňa osobne zbytočný návrat, ktorý považujem za krok vedľa. 45% ()

PAVEK

Čtvrtou hvězdičku dávám ryze z nostalgie. Na celé sérii bylo vidět, že autoři zjevně neměli peněz na rozhazování, navíc původně měla mít tato řada deset dílů, avšak skončila s devíti. Nelogičností oproti předchozím řadám ještě přibylo, ale na to jsme u seriálu zvyklí. Nejlepší postavou rozhodně T-Bag, u jeho scén mě ta nostalgie a vzpomínky na původní řady zasáhly nejvíce. Michael si odehrál svoje, Lincoln taktéž. Hodně tomu chyběl Mahone. I přes všechny výtky bych uvítal další řadu. Ostatně herci, Scheuring a i představitelé FOXu se vyjádřili v tom smyslu, že se další řada (řady) konat mohou. Jo a pevně věřím tomu, že Kellermana ještě uvidíme. Přeci jenom, žádný záběr na mrtvé tělo tu nebyl, a tohle je Prison Break :P ()

nikoletkaa

Přiznávám, 4 * především z nostalgie. Už toho bylo prostě příliš. Ti kluci mají asi dvacet životů a nepřišlo mi to reálné ani trošku. Nicméně jsem ráda za to, jak to skončilo, a doufám, že už další pokračování nebude. ()

TheSpearCZ

Prison Break se nám vrátil po sedmi letech a musím uznat, že jsem opravdu netušil, co scénáristé vymyslí, protože mít před sebou takhle uzavřený děj a pokračovat po tolika letech musel být opravdu oříšek, každopádně se toho ujmuli na výbornou a začátek nás navodil na parádní atmosféru uvnitř věznice Ogygia. Celkově se mi líbí myšlenka udělání z Michaela mezinárodního teroristu a je to něco, co před sérií nemohl nikdo čekat. Co zklamalo byly výskyty nových (a nejen nových) postav, hlavně ve druhé polovině série, které vám lezou opravdu na nervy a třeba takový Sucre dopadl snad ze všech nejhůře. Bohužel nezbylo moc prostoru ani na vedlejší postavy (a s tím i na nejlepší postavu série T-Baga), který se pořádně objevil až ve finále a je to sakra škoda... Jako hlavní záporák se nám tu objevil Poseidon a okamžitě po zjištění jeho identity jsem měl pocit, že Poseidon by měl být někdo jiný (někdo lepší a nejen po vzhledové stránce), třeba bych si krásně dokázal představit Poseidona jako Billyho Russa z nedávného Punishera. Finále bylo takové, které jsem tak nějak očekával (s parádní a vypjatou atmosférou a bez nějakého většího cliffhangeru) a celkově jsem spokojený s návratem Prison Breaku, ale jestli někdy za pár let vyjde další série, už opravdu nevím co by seriál musel přinést, aby to bylo něco nového a záživného. Resurrection - 90% ()

Monisek

Začátek velice povedený. Ke konci už to trochu dřelo, ale přesto hodnotím velice pozitivně. Snad se časem ještě nějaké té série dočkáme :) ()

GilanCZ

Velmi smíšený pocity. Objeví se hromada známých postav, Michael opět předvede něco ze svého génia, spousta nostalgie, ale za jakou cenu.. Aby to celé nějak drželo pohromadě a vytvořilo nějaký příběh, je tam spousta zásadních věcí, které prostě nedávají smysl.. Jestli měla 5. série vůbec vzniknout? Nevím. ()

yvona

Jako dobrý,no, ale kam se poděl druhý očekávaný pidiScofield? Ovšem na druhou stranu "konečně" nějací ti muslimáčci a teplouši. Tak to má být na Netflixu. Skoro by se dalo ve světle těchto notiček konstatovat,že první 4 série byly odfláknuté :)))) ()

Wallis3

Absolutně zbytečná série, dějová linka s T-Bagem byla výsměch. Tohle už bylo tlačení na pilu a cucání značky. I když bylo vše jinak, nejlepší závěr byl závěr série předchozí. Tohle spíš vypadalo, že si to někdo vytrucoval. ()

Slunkoo

totalna zbytecnost.... s basou asi tak 3 dile a potom zbytecnost ktora nmala byt natocena .....Purcell strasne napicu herec.Teroristi v Omane su tak cajovy ze nemozu s 1 metra trefit 5 ludi :D:D:D ()