Najväčšie kriminálne prípady Slovenska (TV seriál)

Dokumentární

Slovensko, 2006, 36x26 min

Videl som zatial iba jeden diel a nemôžem uveriť, že tento brilantný dokument sa natočil na Slovensku. Fakt nemôžem. Aspoň niečo dobré vzniká v našej televíznej produkcii. ::::::31.1.2007::::::: hááááá...až teraz som si všimol, že mám tu iba týchto pár viet z nejakého októbra. No videl som cez desať častí a vážne ... pýtam sa, boli to vôbec ľudia, čo dokázali vykonať takéto desivé zverstvá? Toisté sa pýtam o tvorcoch, ale v súvislosti s tým, že človek snáď ani nemôže tak fajný dokument nakrútiť. Ale ... asi môže. A ja som rád, že to bolo tentokrát na Slovensku. Teším sa na markízácky projekt "Najväčšie katastrofy Slovenska", ktorý bude točiť rovnaká produkčná spoločnosť.(31.7.2006)

Mrazivý dokument, ktorý podáva svedectvo o tých najšokujúcejších zločinoch, čo sa odohrali v našej republike. Je to vlastne akási televízna rekonštrukcia týchto strašlivých udalostí. Prevažne sa jedná o bezcitné vraždy. Šialené, bezcitné skutky, ktoré dokážu spáchať len tie najväčšie ľudské beštie. Svojou temnou témou a hlavne ostrou autentickosťou je to veľmi pôsobivé dokumentárne dielo. "Najväčšie kriminálne prípady Slovenska" sa oplatí si pozrieť. *****(15.1.2009)

V roku 2002 odvysielala ČESKÁ TELEVÍZIA 4-dielny dokument "HRDELNÍ ZLOČINY". Keď SLOVENSKÁ TELEVÍZIA ohlásila premiéru podobného projektu, mal som obavu či nepôjde len o chudobnejšiu napodobeninu. Už prvé epizódy ma ale presvedčili o opaku. Každá epizóda sa venuje jednému desivému prípadu a rozoberá ho naozaj dopodrobna. Výpovede vyšetrovateľov, psychológov, svedkov, obvinených, ... To všetko kombinované s dobovými materiálmi o prípade a novonakrútenými rekonštrukciami. Skvele bol zvolený aj komentátor, ktorým je v tomto prípade TOMÁŠ MAŠTALÍR (okrem iného skvele dabuje WARRICKa BROWNa z CSI či agenta DiNOZZOa z Navy NCIS). Aj v dnešnej dobe je neuveriteľné čoho všetkého sme my ľudia schopní. Mám chuť zvracať po každej epizóde, no aj tak sa musím dívať na ďalšiu aby som si utvrdil svoj názor. Technická poznámka: Tento cyklus má názov "Najväčšie kriminálne prípady Slovenska" a nie iba "Najväčšie kriminálne prípady". (21.2.2006)(21.2.2006)

Nesmírně vydařený dokument, který kromě hrůzných fotografií(horrory jsou proti tomu dětské filmečky) nabízí i odbornou analýzu stran psychologů. Psychology považuji za idioty, zvlášť ty podnikové ale doktor Helfik(nebo podobně), který pořadem provází, nabízí nestrannou analýzu zločinců a obětí. Zazní velmi otevřené závěry, které v čekých médiích není slyšet: Málokdy se stane, že dítě z tzv. jasné rodiny, které skončí v děcáku, neskončí taky v kriminále. Rómská komunita přijímá trestance vrátivšího se z krimu tolerantněji a někdy i s obdivem i když si vyvraždil rodinu. Pachatelé nejhrůznějších činů jsou zpravidla taky klinicky diagnostikovaní debilové atd. Škoda, že podobný dokument nevznikl u nás, protože po zhlédnutí tohoto má člověk po chuti pokračovat v cestě a v Břeclavi to raděj otočí...(3.12.2009)

Mám rád horory, rád se bojím. Když horor skončí, tak se rád vrátím do svého "opravdového" života. Tento seriál nejde přirovnat k žádnému hororu - tohle je něco, z čeho se vrátit nelze. Tohle je součást opravdového života, odvrácené strany lidské existence - smutek, šok, nemilá překvapení, sáhnutí si na dno. Po shlédnutí pár dílů tohoto kvalitně zpracovaného dokumentu jsem se do svého života adaptoval opravdu velice velice pomalu. Takže se přidávám k většině uživatelů: varuji ostatní, kteří nechtějí mít noční můry a nestali se tak trochu paranoidními: nedívejte se. Otázka je jestli je dobré to vidět a vědět, nebo být ve sladké nevědomosti, že naše okolí je bezpečné a krásné místo pro život.(3.4.2009)

• - V 5. epizóde Nedokončená modlitba v 22. a 23. minúte zaznie skladba "Dies Irae Psichedelico" od Ennio Morriconeho. (AxelWers)

• - V druhej časti Škrtič žien bol päťnásobný vrah Jozef Slovák odsúdený na doživotie. Neskôr z väzenia varuje ženy prostredníctvom časopisu Šarm, ako môžu rozpoznať svojho potencionálneho vraha. Má nadpriemernú inteligenciu a drží niekoľko patentov v elektronike. (Raccoon.city)

• - V 29. epizóde Žena na balkóne môžeme počuť soundtracky z filmov Saw (7., 8. a 19. minúta) a Vec (18. a 19. minúta). (AxelWers)