Najväčšie kriminálne prípady Slovenska (TV seriál)

Dokumentární

Slovensko, 2006, 36x26 min

Konkrétně zde obzvlášť platí, že to není nic pro slabé povahy a slabé žaludky. Dokument se nesnaží nijak skrýt zmasakrované oběti, vše ukazuje skutečně podrobně, takže občas není sledování v žádném případě příjemné. Jinak každý díl je zdařilou rekonstrukcí zajímavých případů, některé jsou známy všeobecně, ale některé pro mě byly novinkou. Jako čtenář časopisu Krimi revue, v němž se některé případy podrobně rozebíraly, tak v porovnání můžu říct, že i přes krátkou stopáž jsou i zde obsažené informace vyčerpávající. Vyzní to asi divně, vzhledem k tématu, ale toto je skutečně skvělý dokument.(30.1.2013)

Mate radi filmy kde strieka krv, horory ktoré vás vystrašia? Nič nedokáže nabudiť hrôzu tak ako realita a to čoho je človek schopný. I ja, ktorý sa tvári, že ho nič nevydesí som mal čo robiť aby som niektoré diely spracoval. Manželka zabije manžela, rozreže ho na kusy a napchá do kufrov, či iné vraždy tým najsurovejším a najneľudskejším spôsobom. Pozor slabšie povahy nepozerať, pretože tvorcovia všetku realitu zobrazia skutočne a nie je to veru pekný pohľad. Za napínavosť, realizmus aj napriek brutálnosti ( vražda bude brutálna vždy) musím hodnotiť vysoko, pretože je to ojedinelý projekt v rámci Slovenska a dovolím si tvrdiť i Čiech.(5.9.2007)

Zimomriavkovo a zážitkovo spracovaná realita z forenzného zákulisia, ktorú nemôžem pozerať inak ako so zatvorenými očami. Jeden z minimálneho mála odborných dokumentov zo slovenskej produkcie! Ochutnávky z histórie kriminalistiky výborným spôsobom komentujú fundované psychologické stálice, dlhoročne sa vŕtajúce vo forenzno-expertíznej problematike. Silno odporúčam, vhodné však len pre silné žalúdky.(21.8.2006)

Dnes môže divák vzhliadnuť množstvo dokumentov o hrôzostrašných činoch, ktoré otriasli rôznymi krajinami, no jedna z epizód tohto seriálu: "Horehronský rozparovač" je ten najväčší hnus čo som doposiaľ vidiel. Taktiež musím vyzdvihnúť kvalitu, akým spôsobom je vďaka autentickým záberom či flaschbeckom z miest činov spracovaný, pričom (či už si to niekto uvedomuje, alebo nie) obrovský podiel na úspechu dokumentu má "hlas" Tomáša Maštalíra.(9.11.2015)

Toto bol zatiaľ jediný "seriál" pri ktorom som z duše ľutovala, že som ho zapla, ale keďže som ho už zapla, nebolo úniku. Naozaj len pre silné povahy. Miešali sa vo mne rôzne pocity, neviem doteraz zhodnotiť, aký z nich prevažuje, alebo aspon či súhlasím s tým, aby tieto činy boli takýmto spôsobom ukazované v TV. Každopádne nemôžem nedať 4*. Desivé...(5.10.2008)

• - V 5. epizóde Nedokončená modlitba, v 22. a 23. minúte, zaznie skladba "Dies Irae Psichedelico" od Ennio Morriconeho. (AxelWers)

• - V 26. epizóde Medea, v 11. minúte, môžeme počuť skladbu "Ty, ja a môj brat" od skupiny Modus. (AxelWers)

• - Ve 24. dílu s názvem "Léčitel" jsou použity jako hudební podkres soundtracky z filmů Halloween (1978) a Mechanický pomeranč (1971). (Dinsberg)