Najväčšie kriminálne prípady Slovenska (TV seriál)

Dokumentární

Slovensko, 2006, 36x26 min

O stupeň vyššia kvalita ako o rok novší dokument o najväčších tragédiách Slovenska, viditeľne vyrobený rovnakou produkciou ale tento pre STV. Tá depresia čo z tohto dokumentu sála je buď dielom náhody amatérov, alebo premyslená štylizácia majstrov dokumentov, stále som si neni istý. Každopádne funguje to, a po pár dieloch a hlavne po Nočnom vrahovi som išiel ešte dvakrát skontrolovať či je zamknuté. Odporúčam sledovať na jeseň, cez dlhé šedé dni, vtedy má atmosféra zločinu tipujem ešte väčšiu silu :) (8/10)(20.5.2012)

Videl som zatial iba jeden diel a nemôžem uveriť, že tento brilantný dokument sa natočil na Slovensku. Fakt nemôžem. Aspoň niečo dobré vzniká v našej televíznej produkcii. ::::::31.1.2007::::::: hááááá...až teraz som si všimol, že mám tu iba týchto pár viet z nejakého októbra. No videl som cez desať častí a vážne ... pýtam sa, boli to vôbec ľudia, čo dokázali vykonať takéto desivé zverstvá? Toisté sa pýtam o tvorcoch, ale v súvislosti s tým, že človek snáď ani nemôže tak fajný dokument nakrútiť. Ale ... asi môže. A ja som rád, že to bolo tentokrát na Slovensku. Teším sa na markízácky projekt "Najväčšie katastrofy Slovenska", ktorý bude točiť rovnaká produkčná spoločnosť.(31.7.2006)

"VIEM, ŽE MA NENÁVIDIA." ------------ Je vidieť, že dokument už má svoje roky, pretože dnes by takáto drsná vizualizácia zrejme neprešla televíznym schvaľovacím procesom. Tvorcovia sa s tým neserú, diváka nešetria a zobrazujú šedú realitu krajiny, kde sa našťastie ešte ľudia o svoj život neboja. Práve vďaka tej hrubej, necenzurovanej a otvorenej forme dokumentovania udalostí a faktu, že na toto naša verejnosť nie je zvyknutá, Najväčšie kriminálne prípady Slovenska u diváka veľmi silno rezonujú, aj dlho po dopozeraní. Maštalírov hlas, opisujúci aj tie najmenšie hrôzostrašné detaily, dotvára celkovú atmosféru, ktorá je aj bez toho tak temná, že už nič viac nepotrebuje.(11.2.2018)

Mám rád horory, rád se bojím. Když horor skončí, tak se rád vrátím do svého "opravdového" života. Tento seriál nejde přirovnat k žádnému hororu - tohle je něco, z čeho se vrátit nelze. Tohle je součást opravdového života, odvrácené strany lidské existence - smutek, šok, nemilá překvapení, sáhnutí si na dno. Po shlédnutí pár dílů tohoto kvalitně zpracovaného dokumentu jsem se do svého života adaptoval opravdu velice velice pomalu. Takže se přidávám k většině uživatelů: varuji ostatní, kteří nechtějí mít noční můry a nestali se tak trochu paranoidními: nedívejte se. Otázka je jestli je dobré to vidět a vědět, nebo být ve sladké nevědomosti, že naše okolí je bezpečné a krásné místo pro život.(3.4.2009)

Well done brothers, natrhli jste rice všem forenzních dokumentům Commonwelthu a USA dohromady. Řemeslně velice zdatné, nemilosrdné, ponuré. Vypravěč ideálně kamennej, ten by Macha a Šebestovou nahovárať vieru němohol. Zvuky i hudební aranžmá adekvátně hnusnosmyslné, inscenace mordů všech těch podlidí(myšleno vrahů, nikoliv obětí) velmi sugestivní. Takto ucelené portfolio obludáriem naší historie v Čechách nemáme, i když worst of mančaft napříč stoletím bychom asi taky sestavili. V čele s neřízenou střelkyní Hepnarovou či chladnokrevným snajprem Mrázkem by to byl asi hodně ofenzivní teamwork. Minimálně na tu federální plichtu bych to viděl.100%(5.10.2016)

• - Ve 24. dílu s názvem "Léčitel" jsou použity jako hudební podkres soundtracky z filmů Halloween (1978) a Mechanický pomeranč (1971). (Dinsberg)

• - V 29. epizóde Žena na balkóne môžeme počuť soundtracky z filmov Saw (7., 8. a 19. minúta) a Vec (18. a 19. minúta). (AxelWers)

• - V druhej časti Škrtič žien bol päťnásobný vrah Jozef Slovák odsúdený na doživotie. Neskôr z väzenia varuje ženy prostredníctvom časopisu Šarm, ako môžu rozpoznať svojho potencionálneho vraha. Má nadpriemernú inteligenciu a drží niekoľko patentov v elektronike. (Raccoon.city)