Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

corpsy

Z filmového hľadiska brané, veľmi príjemný snímok, z ktorého v prvej polovici dýcha atmosféra teeneagerských hitov 80. rokov a v tej druhej, zase to lepšie z temných thrillerov rokov 90tych. ()

Torision

Super filmík. Shia je perfektní, Sarah Roemer je fakt kundice první třídy, David Morse je záporák,až z toho jde mráz po zádech a D.J Caruso je dobrej režisér, kterýmu se skvěle daří držet napětí i nenudící tempo. Hlavně za úžasnej krvavej závěr ode mě film dostane 4* ()

Tryskomyš

A máme tu znovu ,,Okno z ložnice,,. tento film byl s různými obměnami natočen již několikrát. Tento je velmi zdařilý a s úžasným hlavním hrdinou. ()

ConanVJ

Hodně povedený a napínavý příběh, který začíná jako nějaký teen film a končí pěknou brutalitkou. Shia zahrál skvěle a i celé obsazení filmu sedlo. Hudební doprovod také v poho. Za mě 85% :) ()

spaceboyCZ

Woow, wooow, woooow. Zpocatku se vam zda, ze pujde snad o nejakou komedii lehce riznutou akci a napetim...aspon takto na me prvni polovina filmu pusobila...prijemny oddych a relax pred poradne vyhrocenym napetim, ktere si nezada s vypjatymi situacemi napr. Halloweenu. Bravo. Presvedcive herecke vykony, skvele pojata hudebni stranka, bravurne zvladnuta kamera a dobre vystaveny scenar. Tenhle film budu chtit urcite do me filmove sbirky. Nadchnul mne tak jako posledni dobou ve filmove brandzi maloco. Dokazal mne ke gauci pripoutat na celou svou delku a bez prestani ocekavat, co se bude dalsi minutu dit. 85% ()

draggo

Velmi příjemné překvapení. Disturbia je výborným hororem, u kterého jsem se občas hezky bál a několikrát jsem se opravdu leknul. Zároveň je to ale doplněno a odlehčeno zápletkou teenagerské love story, a také krásným americkým happy endem, který mi tu vůbec nevadil. Shia LaBeouf jen potvrzuje, že je nejlepším hercem své generace, jeho výkon je skvělý a celý film na něm stojí a padá. 90% a 5* ()

ledzepfan

Povedená žánrová hra opírající se o "přesné" herectví u které je ale nutno trošku "vypnout" a zbytečně nebádat. ()

Kryton

Teen verze Okna do dvora. Shia LaBeouf dokazuje, že je to naděje holyvůdu. David Morse jako správně slizký zabiják. ()

kikuka

..len jedno ma udivuje..vlastne teší - vyzerá to na zajímavú hereckú generáciu..a presne také vlasy ako mala sarah roemer chcem..a moja kaderníčka to nie a nie pochopiť :-( .. ()

ladko

Kto by nechcel mať takú susedku...Horšie je to už so susedom:)Typická oddychovka, nenudí, neurazí, ale ani nenadchne... ()

Krt.Ek

Okno do dvora pro teenagery, na čemž by samozřejmě nebylo nic špatného, kdyby Disturbia zpola nespoléhala na ničím zajímavou romancí mezi Kalem a Ashley, kdyby hlavní roli nehrál Shia LaBeouf, který má sice talent, ale já ho od dob Transformers nemůžu vystát a kdybych napínavou sekvenci mohl nazvat i něco jiného, než jen závěrečnou patnáctiminutovku... A když už jsem se pustil do toho srovnání s "Hitchovým Oknem", upřímně, kdo z nás by zvolil víkend v chatové oblasti na Šumavě oproti dovolené například na Novém Zélandu? 60% ()

Adasin

Konečně zhlédnuto po mnoha letech vyhýbání se tomuhle filmu v televizi a po nespočtu zaznamenaných TV spotů. Už jen proto, že mi Disturbia připomněla jeden skvělý film (Miluj bližního svého, v originále Arlington Road), tak nemůžu jít s hodnocením níž. Ale ani výš. Disturbia je hrozně krátký film, chtělo by to tak půl hodinky navíc - jednu část filmu je doma znuděný a otrávený, pak potká novou holku a krátce na to přijdou problémy a pak hle - už je konec. Vše je příliš předvídatelné (oproti tomu např. právě Arlington Road umí opravdu překvapit), a jediným výraznějším prvkem je tak hudba skvěle navozující atmosféru. A přiznám, že představitel hlavní role mi trochu vadil už v prvních Transformers a ani zde mě o "svém umění" nepřesvědčil. Díky za to, že je tu moje oblíbená Carrie-Anne Moss. 7/10 ()

Adman

Snaha o zasazení do dnešní moderní doby je víc než patrná. Občas mi i leze na nervy. Skryté reklamy jsou příšerné - jedna větší než druhá. Na druhou stranu ovšem musím smenkout před Shiou LaBeoufem. Nebýt jeho, tak je film uplný brak. Caruso na to vsadil a vyšlo mu to. V kontrastu se Sarah Roemer, která se snaží seč to jde je vidět že, se prozatím v herectví jen topí. Atmosféra je místy slušná a občas se i leknete, ale žebcyhom se na cestě domů pak nějak báli? Asi to nebylo záměrem. Rozpočtem malý film, hloubkou malý film, ale přeci je v něm něco, co ho dokáže udržet nad hladinou špatných Béček. ()

Wysch

Těžko hodnotit tento film, když nevím, z jakého hlediska se na něj dívat. Buď je to zcela určitě dobře technicky zvládnutý snímek, ale s průměrným a tolikrát viděným námětem, nebo je to zkrátka zábavný teenage film, který si i umí pohrát s divákovou pozorností. Je sice jasné, že vrah je vrah a dobro zvítězí, že Shia bude znovu líbat krásnou holku před závěrečnými titulky, ale čert to vem, když film má - alespoň pro mě - tři důležité faktory, které zvedají hodnocení z průměru do nadprůměru. První je samotný Shia LaBeouf - nevím, asi to je tím, že ten kluk je mým vrstevníkem, ale mrtě se mi líbí. Tenhle kluk má hraní v krvi, všechny jeho charaktery mají kus jeho a jsou tak natolik zábavné, že zvedají i nudné pasáže filmů do těch zábavných. Druhý faktor je kamera. Teprve při shlédnutí tohoto snímku jsem si uvědomil, v čem jsme na střední škole dělali chybu, když jsme točili filmy. Protože, ač film postrádá vyloženě lekací napínavé scény, kameramanův cit pro prostor je úžasný a dodává opravdu pocit stísněnosti. Třetím faktorem je vtip. Ano, i ten jsem ve filmu našel, ať už se jedná o psí ho.no nebo třeba opravdu inteligentní humor se scénou zahradní párty. Takže moje hodnocení...no kdybych to měl posuzovat z hlediska žánrového, je to jasný průměr. Ale díky těmhle třem věcem jsem si film fakt užil - a to je myslím to, oč se režisér snažil. Neukázat nic převratného, ale pobavit. U mne se mu to podařilo. 4* ()

Greg

"This is a lot harder than it looks on the Internet." Celý film Disturbia dokonale charakterizuje začátek a konec, k sobě se sice hodící, přesto hodně odlišné. Celý film jsem si pokládal otázku, jestli je to komedie pro teenagery nebo napínavý thriller… Po konci filmu jsem musel uznat, že měl film od každého něco. To by sám o sobě nebyl až tak velký problém, kdyby nebylo jedné věci – naprosto naivního a někdy až nelogického scénáře. Ano, chápu, že je to jenom film, ale některé věci už byly příliš přetažené. Závěr filmu není nic extra originální, myslím, že ho hodně diváků čekalo, ale vůbec jsem nebyl proti tomu, aby to takhle dopadlo. A abych jenom nekritizoval, tak bych chtěl vyzvednout výkony dvou herců – výborně svoje role zvládli mladý Shia LaBeouf a také David Morse. Co se týče soundtracku, tak ten odpovídá typu filmu a některé skladby byly velmi dobré. Není to vůbec špatný film, ale mé dojmy z něho jsou takové, jaké je jeho žánr – smíšené. Lepší 3*. ()

LV.Helter

Láska na prvé vzhliadnutie, ktorá sa každym vzhliadnutim viac a viac prehlbuje. Kto by povedal že totálna kopírka Hitchcockovho Okna do dvoru sa mi bude rovnako páčit. D.J. Carusovi nič nevyčitam, vlastne ani nemožem lebo viac z toho nápadu sa vyžmýkať ani nedalo ... ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007