Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) kdysi býval nejlepším odstřelovačem americké armády. Po osudové události a zklamání však zmizel beze stopy. Vládní agenti ho po rozsáhlém pátrání objeví v horské chatě a přesvědčí ho, aby se vrátil do služby a pomohl jim překazit plánovaný atentát na prezidenta Spojených států. Zatímco se Swagger připravuje na misi, zjistí, že byl zrazen a chycen do pasti. Pronásledují ho tajné služby z celé země. Zraněný a osamělý musí dopadnout strůjce zákeřného spiknutí dřív, než bude pozdě. Swagger zosnuje plán pomsty, jehož důsledky pocítí nejvlivnější a nejzkorumpovanější vůdci svobodného světa. (Cinemax)

liuk

Shooter je opravdu zbytečně dlouhý. Tahle délka se snaží být odůvodněna v první půlce dvěma dějovými liniemi těch správňáků. Jenže ta s prozíravým a na vlastní nebezpečí vyšteřujícím policajtem, do kterého ještě všichni mediálně kopou, je fakt k ničemu a měla být zcela vyškrtnuta. A co teprve, až se tyto dvě cestičky sejdou na křižovatce, v tu chvíli Penova postava opět skřípe. Začátek, který sliboval, že se dozvíme zajímavé střípky z ostřelovačské fachy, vypadal slušně, postupně se film ovšem zvrhával v další konspirační film: všichni proti americkému patriotovi, a takových mám poslední dobou víc než dost. A když se všemocní hlavní zaporáci chovají jak idioti, taky to příběhu o pomstě nijak nepomůže. Další film z poslední doby, který slušně nastartuje, ale dál neví, co s tím. ()

Spock

Cynismus o kterém si můžete nechat jenom zdát. Scénář, který sice moc nevypovídá, nelogické situace, nad kterými budete kroutit hlavou, přesto nejsem nespokojený, zejména provedení je solidní. Pokud nad tím nebudete moc dumat je to na jedno vzhlédnutí jako dělané. ()

toyrider

Nejprve sem dal 3*, a teď, po slabém roce si uvědomuji, že se jedná o jeden z nejlepších akčňáků které jsem viděl. ()

MI-380

To je jedna z výhod média zvaného film: zažít něco, o čem víme, že v normálním životě nezažijeme. Například sledovat profesionála, který to něco opravdu pořádně umí. Poctivá práce podle osvědčeného receptu. 70%. ()

Zagi20

Příliš americké, předvídatelné a s ohranou zápletkou. Jenže po akční stránce tomu nemám moc co vytknout. Celkem příjemný film na jedno podívání. ()

Miki8888

K práci na druhý monitor je to super sledovat. Akce když je na scéně Swagger je super a zaujme, jinak docela klasika. ()

Killda

Komornější a dramatičtější verze by sice byla lepší, ale i tak velmi dobrý film. Scénář místy pokulhává, ale myšlenka přetočení událostí proti hrdinovi se mi zamlouvá. A hlavně Kate Mara v podprsence pánové... ()

Ravi

No milovníci kvalitního filmu si na své nepřijdou, zato každý akční fanda bude nadšen. Pokud máte rádi staré segalovky nebo van-dammovky, kde se hrdina mstí za všechna příkoří a natrhne prd.l kdejakému par.hantovi, pak se máte na co těšit. Odstřelovač s Wahlbergem je totiž pozlátkem mezi dutými akčními filmy. 60% = 3/5 ()

Kosmik 1

Ze začátku se zdálo, že to bude vážně pecka. Postupem času se z toho stal pouze průměrný akčňák s neskutečným klišé a až přehnanou a přetáhlou akcí. Finále by mohl závidět i Rambo a to už je co říct. K tomu všemu místy nudné a s přehnaně dlouhou stopáží. Vlastně se divím, že jsem vydržel až do konce...55% ()

Autogram

Nezničiteľný ostreľovač sa vo svojej impossible misii tak vyžíval, až to bolo zdĺhavé, prekombinované, ale miestami aj zábavné a pútavé. ()

sellsakul

Mark Wahlberg v úlohe ostreľovača absolútne dokonalý (vidieť, že prešiel profesionálnym sniperským výcvikom). Vo filme možno vidieť pomerne veľa scénok so sniperkou, čo sa mi veľmi páčilo. Pre mňa je SHOOTER jedným z najlepších akčných filmov, ktoré som v roku 2007 videl! Podobný film Sniper (1993). ()

ssfan

Hodně slušný akční film, který je od úvodu velmi napínavý. Děj filmu není vůbec špatný a hlavní postava Swaggera, kterou hrál Mark Wahlberg je vynikajícně zahraná. Akčních scén je celkem dost, nechybí dobé výbuchy. Kamera, režie i hudba ujdou, takže pro mě velmi dobrý film za 80%. ()

manonfire

Po prvotřídním, pečlivě promyšleném a nebývale atmosférickém thrilleru Training day, přišel holt Fuqua s klišovitým akčním cirkusem, jenž se netrápí logikou a na oltář akce sází jednu nedomyšlenost za druhou. Někomu to nevadí a baví se tentokrát prostě na jiný způsob. Nazývat ale toto thrillerem, či dokonce dramatem? Takhle ne pane režisére. 30% ()

rubik1

Moje skutočné hodnotenie je 3.5* ale nechcel som dať 3* vzhľadom na to, že 3* som dal aj oveľa horším filmom ako je tento. Mark Wahlberg zvládol svoju úlohu dokonale, veril som mu všetko, len škoda toho záveru. Nebyť záverečných chýb vo scenári, film by bol ešte omnoho lepší ako v skutočnosti bol. Ale aj tak stojí za pozretie, no viac ako jedno asi ťažko.. :) ()

Hugo01

Tohle mě nikdy neomrzí. Vždycky jsem obdivoval odstřelovače pro jejich výdrž, či um a tenhle film je u mě ještě posunul o stupínek výš. Mark Wahlberg je ztělesněním snipera...štíhlý, mrštný, ale hlavně chytrý. Obzvlášť pak sněhová pasáž je senzační..Tady se nedá šetřit superlativy...100% ()

Jello Biafra

Nenáročná akčná jednohubka, v ktorej je Mark Wahlberg obvinený z pokusu o atentát na prezidenta. Našťastie patril v minulosti medzi elitných sniperov US Marines a tak sa vydáva do boja o očistenie svojho mena. Film dopláca na naťahovanú stopáž a hlavne na zamotaný dej plný konšpirácií. Ani Wahlbergove charisma film neutiahne a navyše sa celý film berie smrteľne vážne. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty