Prázdniny pana Beana

• Velká Británie Mr. Bean's Holiday (více)

kokesh odpad!

Bihužel, tímto byla série Mr. Beana zakončena opravdu nedůstojně. Během sledování filmu jsem přemýšlel, zda je toto dílo trapnější, nebo nudnější. Teď, po nějaké době si myslím, že obojí. Film má absolutně nebeanovskou atmosféru, vypadá jak pokus o amatérskou kopii. Jediný vtip, kterému jsem se zasmál a dokonce si jej pamatuji ještě teď je převlek za matku v Cannes. Celá scéna včetně ručně malovaného VIP pasu nemá chybu. Ale na sledování krátké scénky ukryté uprostřed 90 miuntového utrpení bych podruhé opravdu již neměl. ()

Le6n

Mr. Bean je televízna hviezda, o tom niet pochýb. Jeho polhodinové eskapády mali toľko šťavy, ako máloktoré televízne s(h)itcomy. Beanova detinskosť, bezuzdná fantázia a neopakovateľný herecký prejav Rowana Atkinsona to sú devízy tohoto malého veľkého smoliara. Dostať niečo také na strieborné plátno dá zabrať a nie vždy sa musí podariť. Prvý celovečerný film Mr. Bean - Najväčšia filmová katastrofa bol sériou skečou spojených dejovou líniou, ktorá podľa mňa fungovala najmenej. Fanúšikovia Mr. Beana sú zvyknutí, že ich hrdina sa v šialených situáciách motá okolo jedného problému, ktorý rieši znova a znova s detinskou zaťatosťou. Vo Filmovej katastrofe vychádzal hlavný hrdina skôr ako kombinácia dieťaťa a MacGyvera, keď svoje infantilné nápady dopĺňal zložitými a prekombinovanými postupmi. Mr. Bean dej nepotrebuje. Zrejme si to uvedomili tvorcovia nového celovečerného filmu Prázdniny Mr. Beana a deju je vo filme skutočne málo. Vyhovieť všetkým však nieje možné a tak to, čo Beanovi fanúšikovia vítajú, bežný divák vníma ako chybu. Prázdniny Mr. Beana sú výbornou celovečernou eskapádou, kde uvidíte Atkinsonovu najznámejšiu postavu presne tak, ako ste na ňu zvyknutí a kontrovať mu pritom budú vynikajúci Willem Dafoe (jeho filmový kúsok je skutočne úchvatný), krásna Emma de Caunes a Karel Roden so svojími daľšími 15 minútami slávy. ()

Rozmarýna

Zasmála jsem se scéně s ústřicema, ale jinak to byla pěkná nuda. Atkinson se tentokrát pitvořil víc než bylo nutné. Závěr filmu v kině v Cannes, jsem už jen přetrpěla, jak mě to nudilo. ()

Warapeidza

Nuda, na to, jakou to má značku docela propadák. Pár podařených scén (závodníci na kole, natáčení reklamy a hlavně pak celý festivalový film) zachraňují Prázdniny od potupné jedné hvězdičky... ()

Johnner

Druhý film s panem Beanem je uhněten ze zcela jiného těsta, přesto ho hodnotím stejně jako jeho staršího brášku. Zatímco ten starší je svým naturelem Američan, ten mladší patří do Evropy. Leckomu asi nejde moc pod nos, že Prázdniny pana Beana nejsou zrovna třeskutě vtipné, zřejmě kvůli tomu, že většina vtípků je jen převzata ze seriálu. Mně to však vůbec nevadilo. Nové dobrodružství představuje spíše nostalgické ohlédnutí za minulým fenoménem. Autoři si pravděpodobně uvědomili, že modernizovat Beana by byla svatokrádež. Film je nasáklý takovou milou, harmonickou, uklidňující atmosférou a právě tak má podle mě dovolená vypadat. Prostě jsem se u toho jen nesmál nahlas. Pro někoho by to "jen" mělo být v uvozovkách. ()

Anýz

Tento film se mi moc nelíbil. Na komedii je tu málo humoru a dost často jsem se u toho nudil. Cesty pana Beana jsou sice občas humorné, ale jeho vtipy jsou už okoukané. Asi je dobře, že už toho hraní nechal. ()

Lady_Q.E

Beane, když už ani ty nejsi vtipnej...Všichni příznivci pana Beana a dobrých filmů by se měli držet co nejdál od téhle infantilní slátaniny. Po celou dobu sledování filmu mi bylo Atkinsona hodně líto. ()

PavHer

Viděno ve žlutém autobuse nejmenované dopravní společnosti. U nudných scén se parádně usínalo, u těch zábavnějších jsem se párkrát zasmál.. takže zlatý střed. 50% ()

Treatys

Hlavní postava, známý Rowan Atkinson, se zde moc nepředvedl, ale nadruhou stranu film disponuje i neanglickým a nesuchým humorem, což bych nečekal po předešlých seriích, avšak zde se mi to vyloženě líbí. Je to poprvé, co se v "Beanovi" objevují prvký klasické humoru, čeští herci a hlavně příběh a zároveň je to propojeno s klasikou od Atkinsna, což je dobře... Co se týče zasazením do prostoru a událostí, tak mi přišlo zajímavé zasazení do Festival du Film a Canes, mého oblíbeného francouzského vetivalu a zároveň propojení s cestou a tím vším, avšak poslední úsek na pláži už tak povedený enbyl, byl až podivný, ale nijak to neovlivnilo zážitek z filmu, takže dávám 5/5, ačkoliv výkon hl. postavy byl průměrný. ()

Chlo0opek

Film má několik povedených částí (např. Bean na kole, scéna s tankem, loupež "motorky" a jiné skeče), ale jako celek je to nic moc. Zvlášť závěr má klesající tendenci a zpěv na pláži tento snímek dokonale sráží až ke trapnosti. Slabší 3* a to hlavně taky proto, že mám Beana rád... ()

schindler

Krátké filmečky byly dokonalé, první celovečerák díky slušnému scénáři celkem ušel, ale toto se nepovedlo. Ty 2 hvězdičky dávám hlavně proto, že chovám k panu Atkinsonovi určitý respekt. Problém je v tom, že Mr. Bean nezleze z kamery, takže se díváme na nekonečný sled scének, které jsou nenápadité a některé dokonce opakované z minulých eskapád. Scénář trapný, Roden trapný, reklama na Francii průměrný. Teda, kdo by to řekl, že se budu nudit ve filmu, kde je v názvu Mr. Bean. ()

gizi

Poprvé jsem byl na premiéře v kině a bral to jako takovou lehkou letní oddechovku. Nyní viděno podruhé v rodinném kruhu. Pravda, je to taková blbina o ničem, kde hlavní je blbnutí Beana. Chvílemi jsou ty kraviny ale opravdu k popukání, chvílemi celkem nuda. Celkově něco přes 70% a 4*, i když více již vidět nemusím. 21.11.10. Opět jsem se podíval s rodinou 27.3.2015 a i když jsme se párkrát dobře zasmáli, musím říct, že scénář je slabý a dokonce i fórky Beana jsou některé již opakované. 65% a snižuji na 3*. ()

P@\/EL

Skvělá komedie, která má v hlavní roli krále všech komiků Mr. Beana. Tento chlapík toho sice moc nenamluví, ale to vůbec nevádí. Jeho originální pošklebky a grimasy a hlavně nevyčerpatelný repertoár nejrůznějších přiblble geniálních nápadů rozhodně parádně pobaví. Samozřejmě se zde objevuje plno zmatků, jež tento chlapík zvládá taky dokonale. Problém však vidím v ostatních hercích, kteří ač se snaží, tak zaostávají, ale to je vzhledem ke genialitě Beana celkem samozřejmé. ()

thedien

Naprosté zklamání! Rowan Atkinson nedokáže ani s přehrávanými grimasami vykouzlit úsměv na rtech. Film nepřináší vůbec nic nového. Všechny skeče jsou okoukané a nebo jsou naprosto nevtipné. Nesouhlasím s některými komentáři - problém je samozřejmě ve scénáři, ale také v Atkinsonovi. Tak moc se snaží být Mr. Beanem, že místy degraduje roli na pouhé přehnané pitvoření se bez nějakého vtipu nebo nápadu. Během filmu se člověk maximálně několikrát pousměje. Je to smutný následovník Mr. Beana a několikrát jsem uvažoval, že film vypnu a pustím si něco zábavnějšího. Jedna hvězda za těch pár úsměvů a za odkaz Mr. Beana. Také potěší přítomnost Karla Rodena, i když ne tak moc jako třeba v neprůstřelném mnichovi. Vidět tenhle film už nepotřebuju. ()

Reyak

Bohužel... pár vtípků, které jsem u Beana viděl, při pár jsem se i zasmál, ale více jak na tři hvězdy to nedosáhne. :( ()

ELDoctorow

Ach, Lietajúce špagetové monštrum, prečo? Takto sprzniť svoje vlastné dieťa, to sa len tak nevidí. A keď aj vidí, zväčša za to matku aspoň zatvoria, no podľa všetkého, čo viem sa Atkinson i Curtis stále pohybujú na slobode. Ale konkrétne k filmu - väčšinou je to len trápne, s hroznými hercami (to decko by som s radosťou predhodil nejakému medzinárodnému gangu pedofilov) a niekoľkými scénkami priamo ukradnutými zo seriálu. Ako mohli toto zneuctenie Atkinson a Curtis dopustiť nechápem. To sú dnes koks a kurvy tak drahé, že je treba nahrabať každý miliónik čo sa dá? Veď to mala byť dôstojná rozlúčka s postavou a pri tom ešte aj ten priemerný prvý Beanovský film je oproti tomuto kandidát na Najlepšiu komédiu desaťročia. A k Willemovi Dafoeovi, ktorého mám rád, len toľko – Will, dúfam, že členovia tvojej rodiny, čo ti ich uniesli, aby ťa v tejto sračke donútili hrať, sa ti po nakrúcaní vrátili celý a v poriadku. ()

Eseter

Klasického Mr. Beana mám ráda a myslela jsem si, že tenhle film bude v podobném duchu. Čekalo mě však jen obrovské zklamání. Samotný Bean by ještě šel, ale příběh okolo něj byl hrozný. Zápletka s Rodenem a jeho synem byla asi nejhorší. Samé trapné náhody a vtipy skoro žádné. Jediné, co se mi líbilo, byla scéna, kdy začíná premiéra filmu a Beanovi se povede místo něj ukázat diváků svůj film. Jinak je to ale ztráta času. ()