11. septembra 2001. Teroristi uniesli štyri lietadlá. Tri zasiahli svoj cieľ. Toto je príbeh štvrtého z nich. Štyria teroristi chceli použiť let číslo 93 ako zbraň proti USA a zasiahnuť Biely dom vo Washingtone. Štyridsiati statoční cestujúci s posádkou im v tom zabránili - aj za cenu vlastných životov. Televízny film režiséra Petra Marklea s dokumentárnou presnosťou rekonštruuje osudné udalosti spojené s letom číslo 93 z Newarku do San Francisca. Vychádza z autentických záznamov komunikácie posádky a telefonátov pasažierov z paluby lietadla spoločnosti United Airlines, ktoré ako jediné zo štyroch strojov unesených moslimskými teroristami nezasiahlo svoj cieľ. Keď sa pasažieri dozvedeli o náraze dvoch unesených lietadiel do budov Svetového obchodného centra WTC v New Yorku, podnikli zúfalý pokus o odzbrojenie štyroch teroristov a záchranu nielen svojich životov, ale aj Bieleho domu, ktorý bol cieľom útoku. (oficiální text distributora)

kyrtab odpad!

0% Další sci-fi. Pokud by to nebylo vztaženo k oné určité události, hodnotil bych film samotný. Ale v souvislostech nám předkládaných je to pouhá lež, která se však jednoduše stala oficiální verzí. "Když to říkají v televizi, tak je to pravda. Chudáci Američani, doufám, že tam k nim vlítnou a vrátí jim to i s úroky. Maj plný právo se bránit. Já bych se s nima nemazal, začli si, tak teď uvidí. A ten Usáma, to je největší hajzl, ten to všechno organizoval. Snad ho co nejdřív dostanou.. Nějak mi vyschlo. Pane vrchní, ještě jedno." (K otázce 11.září 2001 i samotnému letu 93 nejaktuálněji a nejkomplexněji "September 11: The New Pearl Harbor" (2013)) ()

Šňůra

Jde pouze o televizní snímek, takže rozpočet na něj byl nesrovnatelně menší než na filmový United 93 a zejména po technické stránce nemůže dosahovat jeho kvalit. Ale o to tady ani tak nejde. Především šlo o snahu zrekonstruovat, pokud možno co nejvěrněji, co se vlastně na palubě letu UA 93 stalo a v tomhle směru se to tady asi příliš nepovedlo. I když... to, co se tam přesně odehrálo, to se už asi stejně nikdy nedozvíme. ()

Kinpr

Na to, že jde o televizní film, tak to zase tak špatné není. Samozřejmě kvalit United 93 to nedosahuje v žádném případě, ale pokud vynecháme srovnání, tak to je celkem vyvedený snímek. Podle mě rozhodně lepší, než studiový World Trade Center. Film je především založen na telefonátech cestujících s jejich rodinami. O loučení...navíc scéna příprav teroristů na převzetí kontroly nad letadlem, ta je snad lepší než u United 93. Nasazování červených pásků se mi opravdu líbilo. ()

megan017

Mě osobně to velmi dojalo. Nejsem citlivka,ale tohle bylo hodně dojemné, herecké výkony dle mě nejsou vůbec špatné, jsou prostě jako my, normální lidé. Film jsem si pustila v nevědomosti z žádných zpráv, jak to dopadne o to víc, to pro mě bylo napínavé, pro ty, jenž o tom věděli nejspíše ne. Na jejich místě bych udělala to samé. Sice se ví opravdu málo, co se dělo, ale to hlavní se ví...byli odhodlaní vzít věc do vlastních rukou, loučili se s rodinami a nakonec to dopadlo, jak to dopadlo. ()

pOne

Myslím si, že když se někdo pouští do takového tématu, měl by na realizaci mít potřebné finance. Ke konci jsem se málem utopil v moři slz. Ikdyž mě United 93 nijak nenadchnul, rozhodně je (nejen na první pohled) úplně někde jinde. ()

Daves97

Zezačátku mi to přišlo jako docela solidní film. Scény v letadle mě ale přesvědčili o naprostém opaku...První ,,telefonát" domů, ve kterém si pořád volající navzájem opakujou ,,miluju tě", se ještě dal. O dvacet minut později šesti tisící telefonát domů už přecejenom trochu unavoval a smutné rodiče jste už neměli sílu litovat. Po dalších dvaceti minutách si vypínám mobil, protože už ho nechci další týden použít a když v dalším měsící uslyším někde někoho říct ,,Miluju Tě" počítám s nekontrolovaným ublinknutím do kapesníčku. Všemu nasadil korunu ,,kráter", který zbyl po Boeingu 747 a to byl přesně ta část filmu, ve které jsem se smál nahlas...bohužel jen tomu filmu... ()

BLACKDEVIL

Tento film som vzhliadol v tv a dopozeral som ho do konca len preto, aby som si ho mohol porovnať so spracovaním režiséra Greengrassa. Rozdiely sú obrovské.....Tento film je úplne bez emócií. Herci ako kusy kameňa. Snímka natočená podľa skutočnej udalosti vo mne nezanechala veľa. 39% ()

Xavy

Typický TV film, který doufám bude pouhým startem pro UNITED 93. Na konci filmu nebylo ani havarované letadlo vidět (asi by to bylo příliš drahé). Myslím si, že něco z letadla, které havaruje musí zůstat a ne jen prázdná díra v zemi a kolem pár trosek. Časté telefonáty z letadla, které měli navodit pocity a utrepní rodin, které čekají jak vše dopadne nebyly pro mě nijak emotivní. ()

LarryW

Nebylo to tak hrozně špatné jak je tu líčeno, jisté emoce u mne film vyvolal. Ano přeslazené upředojemnělé dialogy... Ale film nesmrděl americkou sebestřednou sebeoslavnou ani nacionální nótou...a tu jsem zde očekával...takže trojka ()

BuFuII. odpad!

Něco tak děsnýho jsem nějaký ten pátek neviděl. Před rokem jsem byl nadšený,že se mi podařilo sehnat slavný a všemi opěvovaný Greengrassův Let 93. Nakonec se mi to nepovedlo a strávil jsem dobrých 30 min.(déle to opravdu nešlo) koukáním na tento rádoby film. ()

HAUY

Preto 5 lebo mi ten film prišiel dosť dobrý Ten koniec i keď človek dúfal nech sa im to podary tak sa im to nepodarilo a malo filmou je tak natocenich A ak to bolo podľa skutočnosti skoro všetko :)) I keď som tento film videl dosť dávno furt sa mi pači ()

MFZB

Tearz mám dve možnosti, či byť rád,že som videl tento film, ale bo nie. Tak v prvom rade som si pozrel film už len kvôli tomu aby som mal zase raz trocha jasnejšie v tom, čo sa vlastne stalo presne pred 10 rokmi a po pozretí filmu sa mi zase niečo ujasnilo, ale na druhej strane bol fim vážne otrasný, strašne sa mi zdal taký povrchný, neprecítený, skrátka ani kúštik citu alebo dákych emócií nebolo vidieť. Strašne suché to bolo, nepresvedčivé a ďalšia vec čo ma jebala vo filme, tak žiadne efekty, skrátka nič. Je to síce TV produkcia, ale tak už keď si vezmú na mušku takúto nejakú tematiku, tak by sa zišlo troška viac investovať, aby ten výsledok bol o čosi presvedčivejší. Toto bolo o ničom vážne, musím siahnuť po tej lepšej verzi... ()

LCH

Nevím, ale asi to bude vypadat, že se tady opakuju...ale film jsem právě dokoukal v TV a jsem šokován ! Ovšem v negativním slova smyslu, chápu, že to muselo být pro ty rodiny těžké a že to nebylo snadné, ale tenhle film na mě nějak nezanechal ten dojem, který asi měl. Prostě slovo "Miluju tě" slyšet snad tisíckrát během filmu...no nevím. Jistě co taky říct naposled svým blízkým, ale prostě v tomhle filmu to nějak působilo směšně. Když jsem viděl "díru" po pádu letadla...no panečku, to tam spadl vrtulník ? :D Tohle už nikdy nechci vidět !!! Dávám (10%), takže 1 hvězda a to jen za to, že ty rodiny to měli asi fakt těžký...po tom co přišli o blízké... ()

Saxos

Ani se nedivím, že ty zafačovaný bubáci v klidu unesou letadlo. Tento film je stoprocentní návod, jak to udělat. Ukázaný i protiopatření a následné opatření po únosu, jak v letadle, tak na zemi. ()

durge

Kdybych neměl možnost dříve shlédnout Greengrassovo United 93, nevěděl bych, jak dobře lze toto téma zfilmovat. Flight 93 bylo do převzetí kontroly nad letadlem teroristy docela dobré, potom už mi to připadalo jako hodně špatný vtip. Lituji toho, že jsem to viděl. ()

ashton

Trápne a vlastne o ničom. Film sa vôbec nesnaží nič vysvetliť, zaujať stanovisko či zanechať aspoň aký taký dojem. Teroristi sú otrasne nereálny, pasažieri učebnicovo hrdinský atď.Mne to pripadá akoby ten film niekto spraviť proste musel, ale zároveň nesmel absolútne nikoho uraziť, či niekomu ublížiť. P.S. k tej diere: tá diera bola fakt tak malá!!!! ono bolo by zaujímavé pre mnohých pozrieť si niektoré dokumenty, čo kolujú internetom o udalostiach 9/11, lebo nech máte na konšpiračné teórie akýkoľvek názor, dajte aspoň jednému z nich šancu a možno uveríte, že ten let vlastne ani nespadol... ()

Vital

Nejdřív,jako asi každý jiný jsem myslel,že se koukám na united 93,a bohužel ne.Ovšem tento snímek není špatný,jen jsem myslel že bude delší,a mít hlubší myšlenku,telefonáty jsou tam dobrý,a herecké odhodlání také,a i bez těch chybiček zde uvedených,mi u srdce bylo uzko při tomto sledování,pěkný film ()

Sinclair

Tento snímek je sice pokus o rekonstrukci příběhu letu 93, ale celým snímkem se line melodramatický nádech a jasné fantazírování scénáristů, kteří místo toho, aby zpracovávali fakta, jen rozmazávají jakési podivné osudy lidí na palubě a dělají z této hrozivé události jen sentimentální tragédii. Ale všimli jste si, že na konci nenápadně narážejí na nevyjasněný náraz letadla do Pentagonu, ono známé dilema ... jak může tak velké letadlo udělat tak malou díru ve zdi Pentagonu ? Kdopak má asi prsty v pozadí tohoto snímku ? ()

Chlo0opek

Napínavý film dle skutečných událostí. V porovnání s "filmem" Let číslo 93 je to naprosto strhující napínavý počin. Jistě to není zcela dle skutečnosti, ale rozhodně pěkně udělaný film to je. Lepší 3*. ()