Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

GreatestFan

O hodně slabší než předchozí díly, ale stále se na to dá koukat. Fajn parodie na starodávnou kontrolu dopingu, olympíjské hry samotné a Bruta co se snaží zabít otce. Ale docela škoda že roli Asterixe zaskočil Clovis Cornillac. Viděno 2X, poprvé 5. Září. 2009 ()

ADZI

Tobylhnus!!!! V trapnosti překonává dokonce i Misi Kleopatra a už ta byla trapná až až. Jednoznačně nejhorší z prvních tří hraných Asterixů, uvidíme, jak na tom bude čtyřka. No, možná by mohli tvůrci přestat vymejšlet zhovadilý modernizace (Lovestorix, telegrafix atd...) a udělat zas jednou starýho dobrýho Asterixe, u kterého se mohla bavit celá rodina. Jediný co mě pobavilo, bylo EPO a docela ušel i Schuhmacher (tady bych zrovna modernizaci i odpustil). Ale jinak děs, děj nula, Brutus příšernej......je to tak mězi 1 a 2 *, ale zatím budu ještě hodnej..... ()

Santino7

Nevravím, že príbehy Asterixa a Obelixa nie sú primitívne. Jasné, že sú. A poriadne. Lenže keď to pôsobí príjemne a navyše so slušnou dávkou humoru, tak to vždy nejak ujde. Zakaždým sa teda teším, s čím novým tvorcovia zas prídu. Nápad poňať to ako Olympijské hry mi prišiel vzhľadom na ostatné diely nový, nezvyčajný a tak som bol celkom zvedavý. Pamätám si, že som sa na to vybral do kina plný očakávaní z blížiacej sa skoro dvojhodinovej zábavy . Bam bam bam, film sa skončil (treba poznamenať, že to nebolo vôbec také jednoduché - zdalo sa mi to ako celá večnosť, až tak sa to vlieklo) a ja som bol riadne sklamaný. A možno sčasti aj naštvaný. Ako sa mohli vôbec tí Francúzi až takto strápniť? Vôbec z toho nebolo cítiť ich rukopis, vyzeralo to skôr ako nevydarená nevkusná americká paródia, akých je hromada. Ono to v podstate ani nie je príliš vtipná záležitosť, humorné scény s kľudom spočítate na jednej ruke (a to nemusíte mať ani plný počet prstov, ani zďaleka nie). Tento diel vnímam ako obrovský prešľap pre inak pomerne úspešnú francúzsku značku. Cornillac sa na Claviera nechytal, ostatní pôsobili tiež rozpačito - ani sa im nečudujem. Ja len nechápem, že Delon do toho naozaj šiel... Viackrát už ani náhodou. 1/5 ()

Jimmy15

Osobně mám radši v těchto rolích dvojici Depardieu a Clavier. Ale ani tento Asterix nebyl špatný, ale nebylo to pro mě ono. Jinak celý příběh byl dobrý a hodně mě oslovilo prostředí, kde se příběh odehrával. Výborná odpočinková komedie na páteční večer. Ale co mě dostalo, byly takové drobnosti a blbosti jako, že jeden z vozatajů byl Schumacher a jeho vůz v barvách Ferarri. ()

mira007

Hrozná bída, která vyniká šíleným celebrity obsazením. ... jenže chybí Clavier, takže ani Delon nepomůže. ()

aLPaC

První dva díly jsem viděl kdysi dávno a bavili mě. Tento je už o poznání horší a to nejen kvůli výměně Clavierova výborného Asterixe za nějakýho joudu. Film táhne hlavně Brutus, který je zábavný a dobře hlásí. Také jako sportovec chválím camea Michaela Schumachera, Zidana, Tonyho Parkera a Jeana Todta. Na druhou stranu veterán Alain Delon mě tu vyloženě zklamal. Asi potřeboval peníze, jinak si nedokážu vysvětlit, proč herec jeho typu vzal roli v takovém filmu. Dále jak už jsem zmiňoval Asterix hrůza, Obelix ne o mnoho lepší a ty dvě hrdličky taky nula. Co se týče humoru, párkrát jsem se pousmál (ano jen pousmál). Za mě slabší tři hvězdy a strmý pád oproti prvním dvěma dílům. ()

Jožin

Tento film sa mi celkom zapáčil,len jedna smola je, že Asterixa už nehraje Christian Clavier, on bol v pohode,,fakt dobrý. No nováčik čo ho nahradil sa mi takmer vôbec nepáči,nemá žiadny vtip,,proste nič. a ešte sa mi páčilo ako tvorcovia zaradili do filmu Michaela Shumachera, ako pretekára a Zidaneho (egyptského futbalistu :D),,, to bola haluz . ()

Jůchů

Oproti předchozím dílům je to opravdový propadák a nezachraní to ani trochu vtipná parodie Schumachra a jeho ,,formule" ()

Pawlisman

Omg! Wtf! To je teda už dobrá slátanina. Film svojí délkou padá a padá níž a níž. Jediné plus některé hezké výtvarné scény připomínající komiksovou klasiku. 4,5/10 ()

Pavelos

Jasný důkaz toho, že animovaného Asterixe nikdo ztvárnit ani natočit nedokáže.. Jediný pozitivum pro mě byly počítačem vytvořené exteriéry a účast Michaela Schumachera jako germánského závodníka:-) ()

waits

Uff. Tak předně, Cornillacův Asterix nemá ani špetku charismatu a ke Clavierovi, natož pak ke kreslené předloze se ani nepřibližuje. A nedosti na tom: rezignace na slušné zobrazení Asterixe jde v ruce s celkovou necitlivostí k předloze. Z Asterixe,Obelixe a Lovestorixe je poměrně nesympatická trojka, které ve finálovém závodě nemohlo fandit snad ani malé dítě. Odkazy a žerty (proč? správně uchopená předloha je zábavná sama o sobě) pro starší publikum dvakrát zábavné nejsou, někdy jsou navíc použité beze smyslu (Cesar: Slibuji vám krev, pot a slzy) anebo dokonce proti logice příběhu (motiv ze Cyrana). Cesarova poznámka o Roccovi a jeho bratrech nebyl špatná, pochybuji ale, že ji ocenili diváci volající na konci snímku u televize: Hele, že to je Zidane? Vlastně mám z filmu skoro stejný pocit jako kdysi Baldýnský z Garfielda. Je to barevné, hýbe se to a je tam kočička, napsal. Jako tady: je to barevné, Obelix dává rány a všichni mají dobrou náladu. Neboli, jestli vám je méně jak šest let, běžte do toho. Ale jinak ne... ()

IvcaSammet

Když jsem viděla Asterixe a Olympijské hry poprvé, docela se mi film líbil. Když se na film ale dívám dnes, nechápu, co se mi na tom tak líbilo. Hlášky jsou vtipné jen opravdu málokdy a scény, které měly pobavit, jsou většinou trapné. Bohužel, ale Asterix a Olympijské hry jsou dalším filmem, který už neměl vzniknout. První dva filmy byly úžasné a vtipné, což se o zbylých dvou rozhodně říct nedá. Už jen vyměnění Christiana Claviera za Colvise byl první hřeb do hrobu ... I když vlastně Asterix ani Obelix už v tomto filmu nemají tak zásadní roli, takže si toho třeba ani nikdo nevšimne, že jo ... Největším zklamáním byl pro mě ale konec. Role Michaela Schumachera byla prostě moc už i na mě! A to nemluvím o závěrečné scéně, kde se předváděli fotbalisti, basketbalisti a kdoví kdo ještě ... Snad jedinou záchranou tak tragického závěru byl návrat Numerobise, který mě i přes to všechno dokázal vykouzlit úsměv na tváři ... Možná film není úplně na dvě hvězdičky, ale tři už jsou pro něj až příliš ... Aspoň že to tam ten Alain Delon trochu zachránil :) ()

Šmoula

Z prvu jsem měl obavy jak bude působit nový herec v roli Asterixe. Obavy přešli docela rychle, jelikož ani nedostali Asterix s Obelixem tolik prostoru aby se předvedli. Nejvíce mě ale pobavila závěrečná scéna, kdy na řadu nastoupil Schumi a jeho Ferrari. To prostě nemělo chybu! Bohužel to předhozí díly nijak netrumflo a nebylo o nic lepší..... 63% ()

Czernozub odpad!

A to jsem viděl jen trailer... Aktualizace komentáře po shlédnutí: Jestli je Mise kleopatramoc uhozená a málo se drží komixu, pak o tomhle to platí dvojnásob. "Ave já!" bylo vtipné. Poprvé. Ale světelný meč? Figurka Tojehnuse? Věčné Brutovy pokusy o Caesarovu vraždu? A ten Caesar, no, prostě celkově otřesné. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč