Poslední polibek

• USA The Last Kiss (více)

Michael a Jenna spolu chodili tři roky a teď se chtějí vzít …až do okamžiku než Jenna zjistí, že je těhotná. Najednou si Michael uvědomí, že navždy přijde o svůj bezstarostný život a bude muset zabezpečit rodinu. Na svatbě svého přítele potká studentku Kim, která ho svede a díky ní svět kolem sebe začně vnímat jinýma očima. Tragikomedie o rozchodech, láskách a trápeních dnešních třicátníků. (oficiální text distributora)

TeeAge

|| Scenár: Paul Haggis, Zach Braff / Source material: Gabriele Muccino | Hudba: Michael Penn | Produkcia: Gary Lucchesi, Tom Rosenberg, Marcus Viscidi, Andre Lamal | Distribúcia: United States: DreamWorks, non-USA: Lakeshore Entertainment, United Kingdom: Momentum Pictures, France: SND Groupe M6 | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 15,852,401 $ || ()

genetique

Život ponúka mnoho prekážok, mnoho nástrah. A že láska nebýva len tým príjemným elementom života nás okrem vlastných skúseností presvedčuje aj mnoho filmov. Bez pravej lásky totiž na svete prežije len málokto a keď je jej životnosť v ohrození, treba bojovať minimálne tak urputne ako Michael (skvelý Zach Braff). Krásna romantická dráma s prirodzenosťou vdýchnutou priamo zo stromu života. Miestami jemne a citlivo nadľahčená, mohla byť viac, no to už by diváka minulo účinkom. Tak presne takýto typ filmov by mohli púšťať mladým ľuďom, ktorí pomýšľajú o manželstve, či o založení rodiny. A i keď som počas sledovania nevyronil slzu z dramatického záveru, či sladkej romantiky a ani som sa počas vtipných scén nijak hlasno nenasmial, zážitok je hlboký. 85%. ()

Le_Chuck

Po prcičkovom úvode film na poslednú chvíľu (chvalabohu) prehodí na dramatickú koľaj a stáva sa z neho kvalitná konverzačka dostatočne vzdialená pojmu romantická komédia vo forme, akú evokuje trajer či plagáty. Ale podobne ako nedávny Little Miss Sunshine, je táto objektivne bezchybná látka (dospelá, uveriteľná) úplne mimo spektrum môjho záujmu. Ale rád doporučím. 70% (vrátane výbornej hudby). ()

hellstruck

Po náročnějších tématech jsem zase jednou dostala chuť na něco přeslazeného a romantického a bohužel jsem nevybrala dobře. Last Kiss je drama, rozhodně ne moc komediální a už vůbec ne romantické. Je to o lidech, kteří se zrovna nachází na životní křižovatce (no,v kostce je prostě nudí partneři a mají až příliš všední a předvídatelné vyhlídky). Téma vždycky aktuální, ale tady bohužel zpracováno nesmírně nudně. Nejsem člověk, který by chtěl prožít předem nalajnovaný život chlap-svatba-dítě-stereotyp a nechci si připustit, že mě něco takového čeká, takže asi nejsem na tenhle film ještě dost stará. A mimochodem..Jacinda byla taková uvřeštěná hysterka, že jsem to spíš přála Rachel :) ()

castor

"Komediální" drama o skutečné váze životního štěstí, odvaze, lidských chybách a o odvrácené straně pravdy.. Jeho hrdinové hledají otázku, za jakými dveřmi se skrývá ten skutečný život. Chytře napsaný film (plný příjemně absurdního humoru) stojí na herci (režie, scénář a hlavní role v Garden State) Zachu Braffovi, u kterého nebude na škodu se do budoucna pořádně zaměřit. ()

Trellíno

Film skončil a já tři hodiny ležel, čučel do stropu a přemýšlel o všech vlastních vztahových úspěších a zaškobrtnutích, do toho se mi vkrádaly vpomínky na hezké i nepříjemné chvilky týkající se soužití mých rodičů, navrch jsem proletěl všechny zásadnější poměry svých kamarádů a teprve pak jsem mohl spokojeně usnout. Může být pro vztahový film něco lepší vizitkou, než když ve vás dokáže vyvolat něco podobného? 90% a Braff je teď už pro mě definitivně božan. O sedm let poté: Už mi to přišlo slabší. Silné momenty tam pořád jsou, ale spíš to tak nějak klouže po povrchu a do hloubky se Poslední polibek až tak moc nedostává. Před trilogie je například uplně jinde. Jdeme o jednu hvězdičku dolu. ()

Spooner

Celkem dost příjemný film, který vypovídá o všech možných krizích ve vztahu docela dost. A většinou to opravdu funguje a ty emoce se dokonale přenesly na mě a s postavami jsem fakt soucítil. Za to samozřejmě můžu vděčit perfektnímu obsazení, kterému vévodí čím dál lepší Zach Braff. Možná akorát, že těch krizí tam bylo až moc a kdyby dali tvůrci víc prostoru třeba linii s Casey Affleckem, tak by to bylo možná ještě lepší. Ale i tak spokojenost. ()

Davies182

ŽIVOT (ve vztazích, a kdo říká, že ne, tak nežije; s tímhle se musí ztotožnit úplně každý, alespoň s některou částí příběhu; místo herců jsem viděl mé přátelé, bývalé lásky, tu nynější - milovanou - a sebe; strhující, pravdivé, upřímné, dojemné; nemít v TOPce 500 dní se Summer, šoupnul bych tam tohle; jo a nesnáším Haydena Christensena, protože chodí s Rachel Bilson: jsem rád, že se tím vyřešila má (ne)koupě STAR WARS ságy ;-) na blu-ray)! ()

gogo76

Dosť dlho som bol v tom, že sa jedná o jednu z tých priblblých romantických komédií. Vysoké hodnotenie na CSFD naznačuje, že to nebude celkom pravda. A veru, že nie je, pretože s komédiou to veľa spoločného nemá i keď sa sem -tam zasmiať dá. Nahliadnuť striedavo do problémov manželstva po 30-tich rokoch a dlhšieho vzťahu, ktorý je tesne pred vstupom do manželstva je zaujímavé už samo o sebe a čo až do toho príde nevera? Len vtedy to začína naberať na obrátkach a scény hádok, klamstiev a presviedčania sú doslova adrenalínové. Prvá tretina filmu je trošku rozťahaná, ale hneď po C. Affleckovej vystresovanej scéne, v ktorej nevie klamať a nevera sa prevalí je film 100%-ný. Celý záver na schodoch i s piesňou "I Miss you " je dojímavý i vtipný a nebyť dlhšieho rozbehu v úvode, uvažoval by som o plnom hodnotení. 80%. ()

lesumir

Senzitivní romantické drama, které má ke komedii sice hodně daleko, ale to vůbec nevadí. Skvěle vykreslena mozaika příběhů a to jiskření mezi Michaelem a Kim bylo fascinující, co se týkalo Jenny, ta byla poměrně asexuální, proto jsem to přál mladé studentce :-) ()

nunka

Tak mrazivo reálne!!!!!! Natočené s citom...zahrané dôveryhodne.... snímok o vážnych rozhodnutiach, chybách, prúseroch a o párovom spolužití. Silný a kvalitný dúšok!!! ()

Fiftis

Odporúčam hlavne mladým, život nie je len prechádzka ružovým sadom, film celkom pekne popisuje rozdielnosť medzi ženskou a mužskou psychikou. Celkovo dej zaujme a situácie sú zo života. Pozrite sa a urobte si svoj názor. Ja som v tom videl veľa zo života. Pre mňa viac ako príjemné prekvapenie. Posledný bozk nie je len o nevere, ale vlastne o všetkých starostiach ľudí, ktorí majú tridsiatku na krku. Všetky konflikty sú uveriteľné a môžu sa dotknúť každého z nás. Či sa jedná o neveru, cestovanie alebo neporozumenie v partnerskom a rodinnom živote. Pritom si myslím, že snímka rozhodne nevykradá iné filmy a má celý čas čo ponúknuť. Potešil ma aj koniec, ktorý hoci nabáda k happyendu, tak odpustenie sa nekoná. A to len pridalo na pozoruhodnosti. ()

Boogeyman

Nelze než konstatovat otřepané klišé, že tento film je ze života. Všechny postavy jsou lidské, jednají spontánně, ale pochopitelně a v mnoha okamžicích jsem měl pocit, že jako bych koukal na svůj život. Samozřejmě bez (bohužel?bohudík?) nádherné studentské milenky. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 5/10/// +stupňující se děj a jeho atraktivita, jako romantický film je to hodně netradiční -hodně slabý rozjezd, méně známé herecké tváře/// Téma které se mě dříve nebo později určitě bude dotýkat. Snad spíš později, protože bych se opravdu nechtěl objevit v kůži hlavních postav. Musím pochválit Rachel Bilson, která je tady opravdu okouzlující a je těžké ji nepodlehnout. Na film se určitě podívejte, je jiný než by jste možná čekali, což by mohlo leckterému divákovi stačit /// Celkem 62%/// ()

misterz

Mohla to byť vynikajúca vzťahová romantická dráma s prihliadnutím na vážnejšiu, dramatickú časť. V snímku sa riešia síce iba bežné, ale o to viac pálčivejšie problémy, ktoré riešia dvojice hlavne v dlhodobých vzťahoch - pocit prázdnoty, nespokojnosti sám so sebou, citové vyhorenie, obavy pred veľkou životnou zmenou (dieťa)..... Všetky jednotlivé dvojice aj so všetkými problémami tu boli rozobraté veľmi dobre a do hĺbky, pričom sa nezabudlo ani na prímes občasného humoru na odľahčenie situácie. Potom však prišli záverečné minúty a všetko to pozitívne razom vyšumelo. Vyústenie mi prišlo akési nedorobené a strašne odbité, ako keby sa autori zľakli úspechu alebo nevedeli čo ďalej so scenárom. Žiaľ zvolili si tú najhoršiu možnú variantu, čo celkovému dojmu výrazne uškodilo. Škoda, ale aj tak to vidím na lepší priemer. 65/100 ()

kingik

Snímek,jehož dojem kazí slabší děj,ale výsledek zachranují výborní herci,překvapí Zach Braff,stranou nezůstane ani Rachel Bilson. Režisér Tony Goldwyn střídavě nudí a překvapuje,chybí mu výrazný režisérský rukopis, něco co by zůstalo trvaleji v paměti, ale tentokrát kápl na dobré herce a ti hrají vzorně a proto pod tři hvězdy nejdu. ()