Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

Lateef

Tak Emmerich si ze mě dělá fakt mamutí kozy! Při hodinách dějepisu si na lavici kreslíval ufounský talíře, godzilly a obří vlny, a proto je teď schopnej vměstnat do jednoho filmu dredaře s upravenými vousy coby lid honící digitální chobotnatce, pyramidy, barevný vohozy a monstrózní lodě. Ani nějak nehledí na to, že mamuti a pyramidy nemohli koexistovat nebo mu nedochází, že Smilodon neměl svoje 17-ti centimetrový "šavle" jen tak pro prdel a k promenádování se kolem hlavního hrdiny. Jednodušší příběh už vymyslet nešel, naštěstí tuhle ulítlost čas od času přeruší monstrózními záběry významná scéna (úvodní lov, tygr, závěrečné staveniště). Efekty Emmerich zvládá hodně dobře. Postavy jsou nezajímavé, pořád se řeší trapná proroctví, plus si vyslechneme jeden povinnej hrdinův proslov (a nebudící zdaleka tolik, jako např. ten od prezidenta Whitmora). Hudba nám kapánek vykrádá motivy Jablonskyho, že?? No a závěr opravdu wtf. Přátelé, trápení veliký, nebýt těch velkolepých digitálních efektů, zářilo by tu ještě o jednu hvězdu méně. 105 miliónů dolarů(rozpočet)/269 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

RHK

Z budoucnosti točí Emmerich výrazně lepší filmy než z minulosti. Velkofilm 10 000 př. n. l. připomíná ze všech nejvíce Apocalypto Mela Gibsona, je však příběhem, věrohodností i zpracováním o dvě třídy níž. Příběh pravěkého lovce ze sněžných hor DeLeha, který dokázal dobýt říši pyramid, neunudí, ale ničím zvlášť nepotěší. Navíc přes přesné datování v názvu je zcela mimo čas. I když nejpozdější data vyhynutí šavlozubých tygrů i mamutů se skutečně udávají kolem roku 10 000 př. n. l., velcí dinosauří praptáci vyhynuli podstatně dříve a naopak nejstarší světové (tj. egyptské) pyramidy byly budovány později - ve třetím tisíciletí př.n.l. A tak zbývá vychutnat si dusající stáda digitálních mamutů a hezkou fimovou hudbu, nevnímat blbosti a nezapomenout, že existují i lepší filmy z dávné minulosti, jako třeba Zemanova Cesta do pravěku. Trailery (se zvířátky): http://www.csfd.cz/film/223271-10-000-pr-n-l-10000-bc/videa/ ()

Chupacabre

Dokonalé dílko ... 99,9% - " díky ti Rolande ". Jen škoda - že mnoho uživatelů je v hodnocení tak hluboko pod průměrem ... tento film si zaslouží mnohem, mnohem více ! ()

Jossie

Tak já samozřejmě vím, že to byla hrozná slátanina, ale pro mě dost zábavná, s hromadou pěkných zvířátek v čele s kvantem mamutů a co mě hlavně dostalo, ta krásná výprava a kmeny domorodců - jestli to, co měli na sobě, lze nazvat kostýmy, tak byly dokonalé. Na Emmericha to šlo, čekala jsem něco daleko horšího. ()

Zíza

Už teď můžu říct, že je to pěkná kravina, a to jsem v polovině filmu. No, uvidíme, jak se vyvrbí... Hm, nic se nezměnilo... *Crazzzzy* ()

igi B.

Zavilí Jagali zavile se bili, víly pak nebyly, Roland je unylý... ;o] . . . No to zas bylo zábavy! . . . Nějak mi tam ale chyběl Jirka Bartoška! Co dělali v kástingu, co dělal jeho agent? Aha, ono je to v našem šoubizu všechno zase asi trošku jinak... ;o))) Zcela jistě by se ovšem v takovém opusu naše hvězda vejvarů neztratila, když už ne jako akční lovec, tak třeba jako tajemný cizinec z hvozdů šašské republiky, že... °-/ . . . Každopádně pak je tenhle film jen blbučký blockbuster, typická to oddechovka bez hlavy a paty pro desetitisíce ryzích ne moc bystrých nováckých rodinek n.l., p(r)ožírajících v marný sobotní večer svou pravidelnou dávku >kultury< a bramborových lupínků, ovšem v novoidní blbovizi uvedená samozřejmě s ořezem obrazu a stupáckým dabingem (obzvláště ty mládežnické role, bože to bych liskal...), beroucím zbytek nějaké atmosféry, jestli ji ten originální zvuk vůbec jakou měl... (no, tady bych mágům hw zábavy - díky možnosti okamžitého srovnání se scénami, kde se mluví jinou hatmatilkou - snad ještě trošku důvěřoval...) . . . Takže tak, odškrtnuto - a za šest pětek na dvd v pošetce si to snad ještě někdy dám, tedy myslím tak, jak mr. E. ten film skutečně natočil. Možná by pak i moje hodnocení bylo malinko progresivnější... ;-) . . . Jedna hvězda tedy za ty >trendy genrové< obrazy zručného >kameramanisty< a nějaké ty zvláštní efekty, za ja(ga)lové mamuty a tak - a ta druhá za jistou umanutost režiséra, že se v tom světě hollywoodské továrny na sny tak zdatně >umělecky< etabloval a za všechnu tu jeho promrhanou energii - a taky proto, že jinak bych musel (bez ohledu na jisté žánrové odlišnosti) jednu ubrat i té naší >kamenné< dobrodružné trilogii... - - - P.S. Jo, přiznávám, ne-ba-vi-lo mě to... °-[ - - - - - (Poprvé viděno 26.2.2011 na tv Nova, bohužel s českým dabingem, hodnocení 7388., komentář zde jako šestistýpadesátý - 26.2.2011) ()

dobytek odpad!

Neni on ten Emmerich nějakej novodobej Ed Wood? Takhle nějak bych si představoval filmy od Eda Wooda, kdyby neměl rozpočet 100 dolarů, ale 100 mega dolarů. Ve chvíli, kdy dredaři uskutečnili lov na mamuty, mi bylo jasný, že tohle prostě střízlivej nezvládnu, takže jsem si zaskočil koupit ke svý oblíbený asiatce do večerky malou placatku vodky, přestože od srpna jsem se zařek, že už vodku chlastat nebudu (komentář píšu v prosinci). Pak tam naběhli ty záporný maníci a když si první sundal kulicha a já viděl, že má holou hlavu, tak jsem si hned řikal, že nějaká banda skinheadů přišla rozbít dredařům hubu. Pak to byla teda docela nuda, ale když se děj přesunul někam do džungle a objevil se na scéně přerostlej pštros, co umí šplhat po stromech a žere lidi, tak jsem začal mlátit hlavou do zdi, že jsem si nekoupil aspoň půl litrovou flašku. Co bylo dál, to snad ani nemá cenu tady popisovat. Jenom při závěrečný romantický scéně se západem Slunce někde u jezera, jsem už jenom čekal, že se z vody vynoří Godzila nebo americká ponorka. Potom bych dal klidně 5 hvězdiček. Takhle je to těsně odpad. Ale aspoň mi tento film doplnil mezery ve vzdělání. Teď už vim, že Egypťani při stavbě pyramid používali mamuty. Doufám, že jim tam nebylo moc horko. Původně jsem myslel, že scénář napsalo nějaký dítě z mateřský školky, ale při závěrečnejch titulkách jsem zjistil, že to napsal samotnej Emmerich. Tak tim se všechno vysvětluje. Už se těšim na další Emmerichův film 2012. Čekám, že před zničenim Země nás zachrání stádo ptakopysků vedený houmlesákem z hlavního nádraží nebo tak něco. A jako soundtrack bych doporučil třeba něco od skupiny Dschinghis Khan, ať je fakt prdel. Jinak trochu mi to připomínalo film One Million Years B.C. s Raquel Welch v hlavní roli a navíc jsem zjistil, že Emmerich bude točit remake filmu, ve kterym opět hrála Raquel Welch a to Fantastickou cestu. Možná je to nějaká pocta pro Raquel, kdy si Emmerich, coby mladej cucák, honil ptáka u jejího plakátu. Potom teda klobouk dolu. ()

Skejpr

Mimořádně pitomý pokus o legendu a historická slátanina nejhrubšího zrna. Vizuálně ale bombastické, o to šlo především a to se povedlo. Emmerich natočil bombastickou pouťovou atrakci. Jestli tu byl někdo natolik naivní, že čekal hodinu dějepisu... Slabší, ale pořád 4. ()

Pumiiix

Rolande, Ronalde ty megalomane, udělej něco normálního, protože tohle se ti teda moc nepovedlo…Film jsem dával nadvakrát, poslední půlhodinu jsem si odbyl trochu později než první část, dost jsem se nudil. Dějově je příběh plytký, hrozný scénář a i herecká kvalita je mizerná. Modroočka je fajn, ale jen vizuálně. Triky mě překvapily a zdály se mi vcelku povedené, zvlášť šavlozubý tygr. Kamerově a vizuálně není filmu moc co vytýkat, ale ve všech dalších ohledech je to už horší. Těch pár menších vtipků je rozhodně navíc a iritovaly mě. Hodně slabých 5/10* ()

BadoXXII

Poriadny zlepenec od mamutov a ich stavby pyramíd až po obrovské plachetnice a kovové mreže. To, že je tu použitých tak veľa rôznorodých prísad by až tak nevadilo, keby celý film mal napätie a nosný zaujímavý príbeh. Za zmienku stojí len prvá polhodina, kde je dianie aspoň ako tak zaujímavé. Lov mamutov, napadnutie skupinky ľudí hromovými vtákmi alebo krátky okamih šabľozubého tigra. Nepozeralo sa na to zle, ale potom sa to nejak zvrtlo. Už sa nič zaujímavého nedialo a hlavné postavy začali trúsiť príliš vážne slová. Dostavila sa nuda a znechutenie ale aj sarkastické úškrny nad trápnosťou a debilitou niektorých scén. Vážne sa tento zaujímavý námet nedal spracovať lepšie? Ešte aj 10 ročné decká nad tým budú krútiť hlavami. 40% ()

Shit

No bohužel spíš zklamání, jelikož i když hodnocení je mizerný a komentáře ještě horší, tak já mam podobný velkolepý filmy rád a trailer vypadal výborně, jenže to by v těch dvou minutách nesmělo být všechno zajímavý z filmu. Je pravda, že některý scény jsou fakt parádní, hlavně Mamuti na začátku, jenže to je bohužel na dlouhou dobu všechno co tenhle film nabídne, protože Roland Emmerich se bohužel vydal špatnou cestou a příběh za prvé nezaložil tolik na akčních sekvencích, jak by to potřebovalo a za druhý ho rozved přesně tim ukecaným a nezajímavým směrem, kterým to hodně pohřbil, tim se z toho stává hrozně zdlouhavá záležitost. Celá ta legenda o Manaka se dala podle mě daleko víc rozvést a nedělat z toho druhýho Pathfindera. Dalším problémem filmu je ještě šíleně nevýraznej hlavní hrdina bez charisma a o stupiditách v příběhu se snad nemá ani cenu bavit, jinak sem to ani nečekal a ani mi to nevadí. No a teď ještě vymyslet klady. Tak určitě se dá hodně dobře mluvit o tricích, mamuti perfektní, ostatní trochu horší, ale celkově určitě nadprůměr a taky se mi hodně líbilo těch pár akčních a dobrodružných scén a taky samozřejmě Camilla Belle, ale o moc víc toho bohužel neni. ()

M.a.t.t.

Emmerichova odpoveď na Gibsonovo Apocalypto v podobe pravekej legendy. Rovnako zbytočne rozťahaná s o niečo menej fungujúcim finále ale výrazne americkejšia, čim povyšuje tento historický nezmysel na prijateľnú rozprávku. Vedeli ste o tom, že už prastarý kmeň Yaghalov, loviaci mamuty, rozprával súčasnou angličtinou a v niektorých aspektoch sa vyrovnal aj človeku, akého poznáme dnes? Ja nie a rád by som vedel, kde a prečo sa ten vývoj vlastne pribrdzil. 50% ()

flanker.27

Pejsek s kočičkou upekli dort, nacpaný zřejmě vším, co tatíčku Emmerichovi našli v šuplíčku s jeho dětskými hračkami. Na jednom plácku tak uvidíme mamuty, dravé ptáky moa (zřejmě to měli být třetihorní phorusrhacos), pyramidy (podobné spíš těm co stavěli Aztékové), šavlozubého tygra (smilodon?), divnou geografii, jakéhosi emzáka a pár dredařů. Při psaní scénáře si Emmerich každých pět minut vypomohl nějakým tím deus ex machina proroctvím, díky tomu se děj dovalí do konce ve stylu odbržděného parního válce. Ale navzdory tomu, že klišovitější a předvídatelnější to snad ani být nemohlo, je to tak nehorázná sranda, že je mi líto dát tomu odpad. "Ne abys mě sežral, až tě pustím." :)) ()

choze

Lobotomizovaný mix APOCALYPTA (zbavený realističnosti a brutality) a HVĚZDNÉ BRÁNY doplněný o (velmi pěkné a zábavné) mamuty. Znásilňování historie mi nevadilo, ale prostinký, okatě vykradený děj a nedostatek akce ano. ()

Segrestor

Chtěl jsem si tento biják stylově schovat k svému deset tisícímu komentáři, ale myslím, že i k pouhému pětistému se hodí. Tento film, který prezentuje rastafariány, jako drsné týpky, kteří čelí nějakým Egypťanů, jenž s pomocí mamutů staví pyramidy, nemá v podstatě ve svém žánru obdoby. Proto si zaslouží nějakou tu hvězdu za novátorství, nicméně, historicky výpovědní hodnota zde blatantně selhává a středně vzdělaného diváka musí notně iritovat. V podstatě to je tak, že se tvůrci sešli a řekli si, že zkusí dát dohromady všechny vývojové etapy v dějinách lidstva a sloučí do jednoho krátkého období a že i padnou hranice mezi zeměpisnými vzdálenosti. Tomu už skutečně chybí, aby tam přijel na parní lokomotivě sněhem pokrytý římský centurion ozbrojený mušketou a kordem. Nakonec je štěstí, že se třeba tito tvůrci s Emmerichem v čele nepustili do líčení procesů v padesátých letech v Československu. To si už ani nedovedu představit, co by do toho zakomponovali. Mimozemšťany? Elfy? Agenty ze západu? Proč ne, že? ()

Gilmour93

Emmerich se zbláznil, hoďte na něj síť (na mamuty)! To, že pradávní lidé nejspíš chodí 2x ročně na preventivní prohlídky a bělení k dentistovi, kde spořádaně sedí v čekárně s přecitlivělým šavlozubým tygrem, než na ně dojde řada, to bych velkoryse přešel. Ovšem, že z potenciálně atraktivního námětu bylo tímto německým vládcem přírodních i filmových katastrof uplácáno (či spíš přeplácáno) ryzí nezáživno, to tolerovat při nejlepší vůli nelze. Rolieho pohádka na špatnou noc navíc postrádala vsuvku s poštovním pterodaktylem, nosícím depeše od císaře Napoleona Bonaparteho, či v saku oděného Tyranosaura, obchodujícího s cennými papíry na newyorské burze a to neznamená nic jiného, než že ve svém nabubřelém fantasmagorismu má pan autor stále značné rezervy.. ()

Psema

Paradoxní je, že největší devizou filmu je modelka, která se svým vzezřením do filmu vůbec nehodí, ale oku lahodí stokrát víc než všechny digitální blbiny, na kterých Emmerich staví svou onanistickou šou o prvním hrdinovi, pěti proroctvích, zmutovaných šplhajících krůtách, vděčných šavlozubých tygrech, klusajících mamutech (snažil jsem se ty jména zapamatovat, ale nešlo to) a zafačovaném imperátorovi, jehož pokrevní goauldský bratr nepochybně otravoval před pár lety ve Star Gate. Místy silně gay, místy úsměvné, ale ve výsledku spíš neškodné než nějak výjimečně urážlivé. Chybí mi hlášky (kdyby alespoň ti křováci občas zahlásili), postrádám základní logiku (dostat se do vězení a ven je tak jednoduché, až jsem myslel, že je to nějaká sofistikovaná parodie, toužím zabít Omara Sharifa za jeho nesnesitelně znuděný voiceover a se slzou na rohovce vzpomínám na Den nezávislosti. ()

somnar

Na regulérní hollywoodský velkofilm moc blbé a naivní, na realistický útržek ze života prvních lidí zas příliš pohádkové a neskutečné. Kdyby se však Emmerich křečovitě držel historických faktů, nevypadalo by to dobře - rok 10 000 př. n. l. zde prezentuje v podobě velkolepé trikové exhibice, kterou jsem prostě nemohl sledovat s vážnou tváří (dialog s tygrem! Velká matka! zázračné obživnutí!), ale zároveň mě nikdy vyloženě neiritovala. Je to celé tak pečlivě zkonstruované, vymydlené, ploché a rutinní, že to v žádném případě nemůže zanechat jakýkoli osobitý otisk. P.S. Ale mohli se prásknout přes kapsu a na závěr připojit cool bitku mamuta s dinosaurem. Dílo zkázy by bylo dokonáno... 50% ()

TheDarKnig

No taková kravina tu ještě nebyla. Toto je fakt nejdebilnější blockbuster, jaký kdy byl natočen. Rolande Rolande, tohle měl být film z pravěku, ne hvězdná brána. Opravdu mi to tak někdy připadalo. A dokonce tu ani vizuál nebyl pořádný. Ty fantas zvířata mi připadala strašně nedodělaná, snad kromě šavlozubáka. Trapý příběh, trapné všechno. trochu to vylepšuje krásná Belle, ale to fakt nepomůže. A co je snad nejhorší, viděl sem film s českým dabingem. No katastrofa... 2 hvězdy a ted uz opravdu vzhlížim k 2012 ()

TeeAge

Prípad, keď vás modrá predpoveď filmu tak desí, že sa nielen neodvážite vydať na cestu do kina, ale dokonca si stiahnuté AVIčko pustíte už len vtedy, keď už fakt nič iné v compu nemáte. (A to pôvodne som sa na to veľmi tešil do kina, reprodukcia dávnych čias ma vždy fascinovala). A teraz už viem, že som spravil chybu, keď som sa nechal odradiť. Úvodný lov, vyslobodenie šablozubého tigra, chaos okolo pradávnych piramýd mohol stáť za plátnový zážitok. Nabudúce sa vyberiem bez dáždnika, i keď predpoveď filmu bude hlásiť modrý dážď... ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický