Michael Clayton, film bez jediné slabiny či chybičky. Přestože je vyprávění přímé, možná poněkud strohé a divák si musí většinu distribuovaných informací dále odvodit a domyslet, jedná se o natolik chytrou a promyšlenou podívanou, která si je své sofistikovanosti vědoma. Zpětné rekonstruování fabule dává jednotlivým scénám zcela nový význam, který je napoprvé takřka nemožné pochopit. Celkové chladné vyznění filmu je možné přenést i do psychického rozpoložení hlavního hrdiny, který se cítí být vnitřně rozervaným (podobný typ postavy-samotáře jako v Lítám v tom). Just drive(19.1.2010)

Mocná korporace, škodlivá látka, stovky žalob, miliardy lítají vzduchem. Mnohokrát přežvýkané téma, ale co do formy podání a herců to snad ani nešlo lépe. Clooney mi na stará kolena začíná být sympatický za kamerou i před ní, Tom Wilkinson skvěle graduje svůj úvodní monolog a Tilda Swinton si přeříkává před zrcadlem a žádá o "ty jiné možnosti". Atmosféra, gradace děje, studené prostředí a Howardova perfektní hudba se krásně kloubí dohromady. Není to dokonalé, pochybuji, že v někom z tohohle prostředí by se mohlo hnout svědomí, ale film jsem si užil a to tak že hodně. P.S. Obsahuje nejchladnější vraždu filmového plátna.(23.1.2008)

No, čekal jsem zajímavější a originálnější zápletku. Nejsem zrovna fanoušek akčních thrillerů, ale tempo Michaela Claytona bylo moc pomalé i na mě a pořádně se rozjelo až ke konci filmu. Ale abych jen nehanil, tak musím vyzdvihnout herecké výkony (Clooney byl dobrý, ale hlavní osobností snímku byl rozhodně Tom Wilkinson, a to nejen se svým monologem ze začátku filmu); btw, za co Tilda Swintonová dostala zlatou sošku, to opravdu netuším ;-). Slušný thriller, který fanouška žánru neurazí, but on the other hand, takových je v dnešní době hodně a tento nenabízí nic nového; lepší průměr.(23.3.2009)

Želví rozjezd, pomalé vyprávění a gradační závěr. Prvně jsem neměl ponětí o co se jedná, jestli mě něco neuniklo, ale v zápětí jsem zjistil, že informace se postupně poodhalují a tak jsem se naladil na správnou notu a nechával se unášet dirigováním režiséra. Pomalé a příjemné vypravování, které nemusí všem vyhovovat, jelikož je založena na dialozích a gest herců, která nutí diváka být stále v pozoru, aby se v tom neztratil a nezabrouzdal myšlenkami jinam což u nezáživného začátku není takový problém. No, závěr je výborný a parádně načasovaný. Popravdě jsem se na tento film netěšil, čekal jsem zklamání typu Syriana, ale na závěr mohu říci, že tento film stojí za to a mohu doporučit.George Clooney byl opět úžasný a tak jsem zvědav, jak dopadnou letošní oskaři...(12.2.2008)

I want more...movies like this one. Film, ktory sa nemusi hrat na chytry, pretoze chytrym skutocne je (nielen a predsa prave hlavne v nich - zanrovych ukotveniach). Film, ktory jedna s divakom ako rovnocennym partnerom hry - poskytuje informacie v presne davkovanej miere, aby si hru spolu s tvorcom vychutnal podla planu. O prvoplanovost nejde, o poctivo odvedenu filmarcinu urcite ano.(6.2.2008)

• - Dětská fantasy kniha s podobenstvím "Realm and Conquest", kterou Claytonův syn doporučí otci a Arthurovi, vznikla přímo a jen pro účely filmu. (DaViD´82)

• - Michael Clayton se narodil v září 1959. Jelikož se ve filmu zmíní, že je mu pětačtyřicet let, tak to děj filmu zasazuje do období mezi roky 2004 a 2005. (DaViD´82)

• - Ve 113 minutě filmu Michael (George Clooney) nastupuje do taxíku, za taxíkem je vidět náklaďák. Jenže v okamžiku, kdy Michael dosedne dovnitř, tak už za taxíkem jsou jen jiné taxíky. (Terva)