Chladný, odtažitý, nesmlouvavý. Tony Gilroy je velmi moudrý muž, který si z jména dokázal udělat trademark, pod nímž se chystá distribuovat zboží té nejlepší jakosti. Už z úvodního monologu Toma Wilkinsona vás zamrazí tak, že neroztajete do závěrečných titulků, jelikož tato vysoká právnická hra, v níž jde o život, vás sejme svojí formální strohostí, která dává dostatek prostoru příběhové peripetii a hereckému divadlu, ve kterém ctihodná akademie opět ověnčila nesprávnou osobu. Tilda Swinton se svých pár minut tváří jako upjatá stará panna a hned se snášejí zlaté sošky. Ale jinak až na uspěchaný úvod bez silnějších připomínek. 4 a ½ (s příslibem brzkého shledání).(29.3.2008)

Zatracení, vykoupení, znovuzrození. Civilní, nečekaně mystické drama o vyrovnání se s pozicí rektálního výstupu právnického molochu, aneb tři koně na stráni někdy znamenají víc, než stovky pod kapotou.. Nevšední zážitek nejen pro hledače symboliky a milovníky scénářů se střevy orloje. Dlouhou dobu má divák pocit, že je uvězněn za jakousi bariérou, která jej nechce pustit blíže k jádru, načež si postupně uvědomí, že celou dobu stojí přímo u něj. Tony Gilroy po The Devil´s Advocate perfekcionisticky ukázal, že to pravé inferno na zemi nepotřebuje pekelné ohně a rozžhavené trojzubce - aby ne, v tomhle světě je totiž příčetnost horší než šílenství..(9.9.2013)

Uvítal bych v případě hl.hrdiny lepší dabing a vůbec, film jako takový spíše průměr, ale... poněkolikáté se už líbí.! Zkrátka, kterak jedna megaspolečnost se rozhodně zlikvidovat nepohodlné právníky, kteří vědí až příliš o "karcinolátkách", kterými ona "ekospol." zahlcuje všechna svá pole a živí jimi svou úrodu..(3.12.2011)

Když se dnes řekne "brilantní lékařský thriller", navíc s výraznou příchutí dramatu, měl by se všem zákonitě vybavit George Clooney pod režijním dohledem Tonyho Gilroye. Právě ten si později střihnul zatím poslední (ne)Bourneovo dobrodružství, ve svém omračujícím debutu z roku 2007 ale světu poprvé dokázal, že si své místečko v Hollywoodu více než zaslouží. Je to šokující, je to drsné, syrové a bez příkras (záměrně nepíši pravdivé), a zanechá to ve vás nepříjemný pocit, po nemž si v už nemoci nebudete chtít vzít ani paralen. Dejte tomuhle právníkovi, bojujícímu za lepší farmacii, šanci i vy!(8.1.2014)

Tony Gilroy je po Paulu Haggisovi či Bobu Galeovi další, kdo se kromě psaní scénáře nechal zlákat na režisérské křeslo a výsledek není vůbec špatný. Slušně napsaný thriller o novodobých právnících, kteří nechodí své klienty hájit do soudní síně, ale neustále mají telefon u ucha a zametají po svých "pánech" nepořádek. George Clooneyho mám film od filmu radši, protože se z něj stává světová extratřída a zasloužená nominace na Oscara to jen potvrzuje. Nominaci za vedlejší roli si vysloužil i Tom Wilkinson, který se mi svým výkonem líbil ještě více než Clooney. Tilda Swinton nezahrála špatně, ale výkon hoden nominace na Oscara to pro mě nebyl. Po filmové stránce to není pro mě nejlepší film roku 2007, ale herecké výkony jsou na hodně vysoké úrovi a za zkouknutí to určitě stojí......(1.2.2008)

• - Do některých kin byl snímek poslán pod názvem „State's Attorneys“. (HellFire)

• - Natáčelo se i v reálných prostorách nadnárodních právnických firem, z nichž poté filmaři pro účely snímku udělali jednu budovu. Mimo jiné i v prostorách komplexu Dewey Ballantine, ve které sídlí jedna z vůbec nejstarších a nejuznávanějších společností v New Yorku. Tato budova pojme na třista právníků a z její obrovské konferenční místnosti ve 22. patře je výhled do tří světových stran. (DaViD´82)

• - Jediný z filmů, který byl nominován na Oscary 2008 do více než jedné herecké kategorie. (DaViD´82)