Ale jsou to velmi slabé 4, film totiž je místy dost nezáživný. Svou reputaci si u mě vyspravil asi posledními 30 minutami, kdy začal konečně tak nějak cválat do cíle. George Clooney vynikající civilní výkon, zato oscar pro Tildu Swinton? Evidentně to jde mimo mě. Možná porotu zaujalo její spocené podpaží a mírné faldíky, které se nestyděla ukázat.(31.12.2008)

Vynikajúci opening s alarmujúcim Wilkinsonovým monológom a zábermi na chladné presklené kancelárie nastolí atmosféru, ktorá vás pohltí a nepustí až do záverečného záberu na Michaela Claytona. Scenárista bourneovskej trilógie Tony Gilroy splodil úctyhodný režijný debut a vďaka hlbšiemu presahu vytrel zrak žánrovým konkurentom Stevenovi Zaillianovi (ŽALOBA) i Sydneymu Pollackovi (FIRMA). Famózna Tidla Swinton, výborní Wilkinson a Clooneym. Dráma, hrdo reprezentujúca kategóriu „hollywoodske umenie“.(21.1.2008)

Nedělám zázraky, jsem domovník. Čím menší binec, tím snadněji to uklidím…. Příběh o muži, který nemá starosti jen sám se sebou, ale také v práci. Nečekejte strhující soudní jednání, právní bitvy. Je jen jedna kauza. Ve které ovšem mají na rukách krev i právníci. Vše má perfektní spád. Žádná akční jízda, ale DRAMA, které nemá šanci nudit. Perfektní Clooney, hudba, režie..(6.9.2008)

Uvítal bych v případě hl.hrdiny lepší dabing a vůbec, film jako takový spíše průměr, ale... poněkolikáté se už líbí.! Zkrátka, kterak jedna megaspolečnost se rozhodně zlikvidovat nepohodlné právníky, kteří vědí až příliš o "karcinolátkách", kterými ona "ekospol." zahlcuje všechna svá pole a živí jimi svou úrodu..(3.12.2011)

Michael Clayton, chlapík s pevnými nervami, ktorý stojí nohami pevne na zemi. Atmosferická dráma s právnickeho prostredia dnešného sveta... Postmoderné zobrazenie reality na úkor "vyššieho cieľa". Dosť hustý snímok, ktorý usadí diváka a nenechá ho v bezmyšlienkovom stave... Už dávno som nevidel tak dobrý thriller. Mašinéria veľkých spoločnosti po bohatstve a mene nepozná hranic - "ambiciozné zvery" dnešnej spoločnosti sú ochotné všetkého...Tento snímok ma dostal a ja som nestíhal hltať nárez tohto formátu. George Clooney potvrdzuje svoje kvality a dodáva tomuto snímku patričný šmrnc... Z mojej strany spokojnosť... 9/10(7.2.2008)

• - Denzel Washington odmítl hlavní roli. Stejně tak původně učinil George Clooney, protože nechtěl účinkovat v režijním debutu. (HellFire)

• - Natáčelo se i v reálných prostorách nadnárodních právnických firem, z nichž poté filmaři pro účely snímku udělali jednu budovu. Mimo jiné i v prostorách komplexu Dewey Ballantine, ve které sídlí jedna z vůbec nejstarších a nejuznávanějších společností v New Yorku. Tato budova pojme na třista právníků a z její obrovské konferenční místnosti ve 22. patře je výhled do tří světových stran. (DaViD´82)

• - Dětská fantasy kniha s podobenstvím "Realm and Conquest", kterou Claytonův syn doporučí otci a Arthurovi, vznikla přímo a jen pro účely filmu. (DaViD´82)