Hellsing

Předloha:

Kóta Hirano (komiks)

Hudba:

Hajato Macuo

Fumiko Orikasa, Steven Brand, Norio Wakamoto, Takehito Kojasu, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Júdži Ueda, Micuki Saiga, Hiroši Naka, Šó Hajami, Osamu Saka (více)

Epizody(10)

"Hellsing organization", Londýnská agentura pro potírání nemrtvých vlastní velmi účinnou zbraň. Čistokrevného upíra jménem Alucard. Mladá policistka Seras Victoria se při jedné zásahové akci potká s Alucardem, který ji "zachrání" život tím, že ji promění v upíra a příjme do agentury Hellsing. Tam pod vedením jejich šéfky Sir Integry Hellsing vedou válku nejen proti upírům a ghoulům. První dva díly rekapitulují části děje ze série HERUSHINGU a od třetí části se rozvijí nový příběh s novými nepřáteli. (Crowen)

gjjm

Můj první rozsáhlejší anime seriál (samozřejmě když nepočítám Pokémony). Netvrdím, že se ze mně stává otaku, nicméně anime kultura mi je čím dál sympatičtější. Kresba je velmi zjednodušená a zkratkovitá, ale má svůj specifický výtvarný kód, díky kterému umí vtěsnat do jednoduché kresbičky maximum významu a může tak bez problému v animovaném seriálu vyjádřit věci, jaké by v americkém (i evropském, protože ten evropský je naneštěstí mírně adaptovaný americký) kresleném filmu vypadaly směšně nebo groteskně - ono je to i proto, že v euroamerickém kresleném filmu je v 99% případů cílem prosté primitivní pobavení diváka a ne vyjádření složitého příběhu nebo předvedení vynikající grafiky jako v anime. Anime je sice kreslené, ale člověk by se na něj měl dívat jako na hraný film, protože to, co průměrný Euroameričan očekává od kresleného filmu, od anime prostě nedostane. To jsem se zase zakecal, zpátky k Hellsingovi. Nádherná grafická stránka, temný příběh, vlastně rodinná sága instituce jménem Hellsing, rodiny a protinemrtvé tajné společnosti zároveň, a o jejím boji proti upírům, ghúlům a všemu možnému. Jeden z nejlepších filmů o upírech, co jsem kdy viděl. Temná, depresivní atosféra, potoky krve, celkově brutální příběh, zvláštní úhly záběru a kvalitní animace v anime stylu. Postavy jsou buď psychopati nebo nemrtví nebo nemrtví psychopati nebo budoucí nemrtví nebo budoucí mrtví, což mi také velmi vyhovovalo. Snad jen hudba se mi moc zvlášť nelíbila. Japonština zní úžasně a dabéři originálního znění také předvádějí dobrý výkon (s tak stoickým klidem by větu "Napřed tě znásilním a pak tě zabiju a vysaju ti krev" nepřednesl snad ani Bela Lugosi). Budu se muset na anime dívat častěji. ()

Kicune

Hellsing je tajná britská organizace bojující se tvory noci a chránicí její veličenstvo Královnu a Velkou Británii. Šéfuje jí nekompromisní Integra Hellsing a jejím loajálním podaným je upír Alucard. Krom něho na straně organizace bojuji komorník Walter a novicka mezi upíry (Alucardem přeměněna) Seras Victoria. Hellsing zrovna čelí zvýšené aktivitě útoků upírů a snaží se zjistit, kdo za vším stojí. Odhalení je poměrně překvapivé, záhy následuje počátek konce a úplné destrukce. Hellsing je dnes již klasika žánru, vychází z mangy a částečně z původního seriálu. Řekla bych, že se jedná o jedno z nejvíc povedených upírských dark fantasy děl. Odkazuje na středověké boje mezi bohaznaly a nevěřícími, upírské legendy včetně kultu hrabě Drakuly a mystiku kolem fašistické SS. Příběh se postupně odvíjí a nabaluje, možná někde je až zbytečně přehnaný, ovšem když přijmete fakt, že fantazii se míry nekladou, necháte se unášet a užijete si ho. Postavy jsou téměř striktně rozděleny na zlé a hodné, ovšem ani tato škatule jím nebrání se vyvíjet většinou ve velice pozitivním smyslu. Akce, násilí, krev a jatka jsou všudypřítomné, přesto znázorněné nikoliv nechutně. A Alucard je opravdový frajer, kterého ani nevím kdo by mohl sesadit z pomyslného žebříčku největších frajerů anime světa. Navíc skvělá hudba, která krásně dokresluje akci a občasné emoce. Hellsing je špice žánru, zde není co dodávat. ()

VanTom

Tak si to shrňme, i když už jsem hodnotil / komentoval jednotlivé epizody. PLUSY: Vizuální styl, hudba, animace; chvílemi dechberoucí krvavý nářez; zajímavé, originální postavy. MÍNUSY: Pseudohumorné, infantilní karikaturní vložky, statičnost; monotónní Alucardův bojový styl (nechat se rozstřílet, pak se za ďábelského smíchu složit v beztvaré monstrum, které smete kohokoliv) s nejasnými schopnostmi a limity; totální šílenost a pozérství všech, podtržené jejich předlouhými, rádoby hlubokomyslnými monology. +/- průměr s výkyvy na obě strany. ()

Ichabod

Atmosfera je znacne slabsi nez u puvodni serie, nicmene animace se mi libi a i akcnejsi pojeti ma neco do sebe. Pokud bych hodnotil OVA serii jako samostatny projekt musel bych dat mene, ale pokud jako jiny pristup s tim ze znam puvodni serii a postavy a nechybi mi casto zkracene vysvetleni motivu postav a jejich propleteni ktere puvodne bylo mene polopaticke tak je to skvela zabava a davam za ctyri. Toto je takova zjedodusena verze pro tupe americany ale mne bavi take, jen jinak. Letošní čtvrtý film už pokračuje novou zápletkou, po vizuální stránce je opravdu nespoutaný, ale chybí mi hodně ta hloubka původní série. Takže hodnocení bohužel jde dolů. ()

Soweek

Toto už nemá s Hellsingem nic společného, nová grafika tomu ukradla veškeré kouzlo a snaha o humor tomu vůbec neprospívá. Nebudu to ale hodnotit, první dva díly sem neviděl, protože pouze opakují seriál a u třetího sem vydržel pouze 8 minut. ()

3 AM Code

Jak uz tu zminili mnozi - OVA miniserie straci oproti serialu atmosferu a konzistentnost a upada do lacineho pokoukani jen pro oko. ()

piserius

Hodnocení u tohoto seriálu se může postupem času u mě hodně měnit, jelikož zatím vyšly pouhé 3 díly z avizovaných dvanácti. Bohužel díky rychlosti, s jakou přibývají další díly nevím, jestli se ještě někdy dočkáme dílu 4. Jelikož díly přibývaly po 6 měsících, ale u 4.dílu je již velmi dlouhá prodleva a můj osobní názor je takový, že další díly již nadále nebudou, ale tajně doufám, že se pletu. ()

Torako.chan

Původní anime jsem zatím neviděla a ani mangu jsem nečetla takže nemůžu srovnávat. A z mého pohledu to je pecka! Mělo to jednu malilinkatou vadu na kráse a tou byl ten užvaněné nácek. ()

NeosinneR

V porovnaní s pôvodným seriálom mi viacej sadla aj modernejšia grafika aj dej. Pravda, dosť grafických "žánrov" sa tam mieša, ale vo výsledku je to perfektné, preto 5* ()

D.Snake

Takhle má vypadat pořádné zpracování Hellsinga. OVA překonává seriál ve všech směrech a to hlavně díky tomu, že se přesně drží mangy a nebojí se jít do velkých extrémů. 8/10 ()

Prochy38

Hodnotím před zhlédnutím posledních dvou dílů. 9tý odkládám, protože dle zpráv 10ka bude až v srpnu, a to by pro mě znamenalo 4 měsíce čekání. Stejně to nevydržím. Moc nechápu, proč jsou jednotlivé díly na CSFD rozděleny, ale asi to je fuk. Hellsing Ultimate ve vizuálu trochu klopýtá za původním seriálem, protože zde mají ve zvyku sem tam vrazit scénu s trochu jinou animací, a ta je teda ku zblití... Naopak po prvních třech dílech, které tak nějak sjely původní seriál, se dost dobře rozvinula dějová linie a nemá to chybu. Sice mi ten užvaněný fašistický vůdce leze na nervy, ale o to více si užívám Alucardův masakr jeho řad. Ceras je nádherná ženská a koukat se na ni dá pořád. Těším se na poslední dva díly a rád pak doplním komentář. Upřímně nevěřím, že by měly vliv na mé hodnocení, ale uvidíme... ||||||| Na hodnocení vliv teda fakt nemá, ale koncem tato série slábla. Bohužel. A závěr byl opět v Pokemon-verzi, takže úplně pokažený.... škoda. ()

Nirvanah

Fakt - hudba zde v porovnání se seriálem už není tak uhrančivá. Fakt - ano, Seras Victoria je v "komických vložkách" poměrně iritující (stejně jako sám výskyt oněch "komických vložek"). Ovšem taky fakt - s Victorií od jistého okamžiku už rozhodně žádná sranda není!:) A konečně taky Alucard narazil na "zábavnější" protivníky a postupem času nám ukáže, že pokud jsme se ho dřív báli, bylo to rozhodně málo... Čili pár mínusů se sice najde, ale Alucard je všechny rozstřílí na prach! ()

Aluminium

OVA series sa narozdiel od seriálu viac drží pôvodnej predlohy. Mala som tú česť a čítala som mangu a musím povedať, že toto spracovanie ma vôbec nesklamalo. ()

fr3ak

Pokud někdo četl mangu, tak ho původní seriálový Hellsing musel trochu překvapit. Né že by se mi nelíbilo když se autoři vydají více svojí cestou, ale musím přiznat že i přes slušné kvality seriálu mi "ujetost" mangy byla bližší. A teď přijde Ultimate, který jakoby manze z oka vypadl. Bohužel se autoři do těch 45 minut toho snažily nacpat co nejvíc, takže Victoria tu má zhruba tak 5 minut ve kterých se stihne představit/skoro umřít/proměnit, organizace Hellsing je tu spíše jen zmíněna, protože by to brzdilo průběh boje a samotný Alukard tu působí spíš jako bezduchá upírská mašina (tohle vlastně není moc daleko od pravdy, ale i tak... :D). Animace je pěkná, ale taky nepříjemě zkratkovitá a to zejména v soubojích, takže není problém ztrati přehled o tom "kdo že to teď vlastně schytal". I přes to jak kriticky můj komentář zní jsem se opravdu bavil, jen doufám že následující epizody budou kapku lepší. Slabší 4*. ()

John8

Naprostý klenot, dechberoucí animace (trochu tarantinovské pojetí krve, ale sem se to prostě hodí) Realismus který držel předchozí verzi při zemi, dostal lopatou přes hlavu a byl ponechán na roztrhání vlkům. Namísto toho tu máme anime na steroidech které se drží originální manga předlohy (což jsem vždy moc rád :D) a díky 40-60 minutovému trvání epizod je vždy dost prostoru pro podzápletku i pro hlavní příběh. Mohl bych psát dál a dál o hloupém záporákovi, alei ten mi rychle přirostl k srdci protože i přes svou prostoduchost je on i každý jeho nohsled Velice zábavný, ne vtipný, zábavný a ďábelsky zákeřný. Pokud si chcete spravit chuť po twighlight můžu jen doporučit. ()