Pustina

Skupina mladých delikventů je přivezena do nápravného zařízení na pustý ostrov. Záhy však zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný. Čeká zde na ně psychopatický vrah se zákeřnými pastmi, hladovou smečkou psů a smrtícími zbraněmi. Hrůza, násilí a boj o přežití vtrhne na vaše obrazovky v tomto mistrovském thrilleru od režiséra filmu Mrtvá hlídka. (oficiální text distributora)

sniper18

Je to mierne nadpriemerný hororový thriller z britskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o skupinke mladistvých delikventov, z ktorích niektorí šikanovaním priviedli jedného zo svojich spoluväzňov k samovražde a tak spolu s dozorcom odídu na pustý ostrov určený na prevýchovu, ale netušia, že sa na ostrove ukrýva aj schopný zabijak. Spracovanie je ale iba priemerné, po úvodnej šikanovacej desaťminútovke sa už dej prenesie na ostrov, kde sa ale spočiatku až tak moc nedeje, až v druhej polovici sa to už výraznejšie rozbehne, keď sa už začne viac prejavovať aj zabijak. Celý čas sa na film celkom dobre pozerá, ale potenciál bol rozhodne omnoho väčší, ani na okamih to nedokáže výrazne upútať. A navyše, sa tu ani trochu nedá fandiť hlavným hrdinom, aj napriek tomu, že sa zabijak väčšinu času drží v anonymite je práve on tým, komu sa dá fandiť. Ale toto už neviem, čím mám považovať za klad alebo zápor. Po hororovej stránke je tento film sklamaním, napätie aj kvôli nesympatickým hlavným postavám neexistuje, ale vôbec nie som spokojný ani so zabíjaním. Záporák síce v zabíjaní je schopný, ale väčšinu práce za neho odvedú psi, čo je veľkou chybou, keďže tie ani trochu nezaujmú a tých pár zvyšných zabití sú len úplne obyčajné po všetkých stránkach. Najzaujímavejšia je asi scéna s pascami na zemi. Herecké obsadenie ma moc nezaujalo, poteší iba ako vždy výborný Sean Pertwee, len tu nemá až tak moc priestoru. Réžia a technická stránka si len splnia priemerný štandard, nič viac. Pustina nie je zlý film, aspoň raz sa naň dá určite bez problémov pozrieť, ale nemá žiadny výraznejší klad, čo je škoda, lebo potenciál na to bol. 58% ()

teutates

Som rád, že už to mám za sebou - znova by som sa nato už určite nedíval! Uznávam,myšlienka by ušla. Ale ten trápny scénar a to prevedenie bolo hrozné! "B" horor u ktorého sa málo kedy budete báť, skôr u Vás vyvolá nechuť a smiech! Nedá sa tuna hovoriť ani o hereckých výkonoch ani o nejakej réžii. Skupinku najhoršej mládeže premôže pár psov a to ani radšej nehovorím o zvyšku "akčných scén"! Od odpadu delí tento film len malý krôčik! Chápem, že ide o nizkorozpočtový snímok, ale vydel som už aj oveľa lepšie..! ()

obitus

Novy britsky survival horror od rezisera Deathwatch. Feelem to hodne pripomina filmy Neila Marshalla, destive britske exteriery, herci s vyraznym prizvukem a obcasna kvalitni old school gore scena. Stopy inspirace pak jiste pochazi i z vyborneho severskeho Villmarku. Jinak se vpodstate Bassett zabyva tim samym jako ve sve prvotine. Skupina lidi, odriznuta od okoli se musi vyporadat nejen s "tim co je veku" ale i s problemy mezi sebou. Tezko rict, co je horsi....Doporucuju. ()

Le_Chuck

Kvalitný lowcost survival, ktorý dokazuje že Briti žaner vedia. Vedia z minima vyťažiť maximum (rozumej jeden chadný ostrov, šedé mraky a hneď je pochmúrna nálada), nešetria krvou a hlavne postavám (nielen vďaka prízvuku) človek zväčša fandí a na rozdiel od otravných amerických rovesníkov nepraje rýchlu smrť. Originality by sa človek nedorezal, ale bavil som sa, aj keď nie tak ako u Severance. 60% ()

gudaulin

Subžánr vyvražďovaček nemám v lásce, ale musím přiznat, že Pustina patří ve své kategorii k nadprůměru. Má celkem realistický scénář, slušnou režii a typově přesné kvalitní obsazení. Dokáže i diváka znalého žánrových pravidel překvapovat. Je to krvavé, syrové, násilnické, adrenalinové. Nejde o horor, ale o temný thriller. Celkový dojem: 60 %. ()

• Keď Callum (Toby Kebbell) dostane úder nožom do chrbta, je vidno otvorenú krvavú ranu. V ďalšom zábere je však koža holá bez krvi a následne je opäť krvavá. (misterz)
  • Louise (Alex Reid) hovorí o službe v 7. obrnenej divízii v Basre (Irak). 7. obrnená divízia však bola rozpustená po druhej svetovej vojne, a preto bolo pre ňu nemožné, aby v nej slúžila. (misterz)
  • Natáčení probíhalo ve Skotsku a Severním Irsku. (Terva)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga