Za mistrovským dílem z pera kontroverzního spisovatele Trumana Capoteho se skrývá ještě mnohem víc... Proslulá kniha "Chladnokrevně" amerického populárního spisovatele Trumana Capoteho (1924–1984) nepřestává dodnes fascinovat čtenáře po celém světě. Krátce po sobě dokonce vznikly dva snímky se stejným námětem o pozadí vzniku tohoto legendárního díla, které vypráví uměleckým reportážním stylem o bestiálním zločinu, který v roce 1959 otřásl Spojenými státy. Ve filmu Capote z roku 2005 ztvárnil extravagantního newyorského spisovatele Philip Seymour Hoffman, jenž byl po zásluze za svůj výkon oceněn Oscarem. Již o rok později zavítal na plátna kin konkurenční projekt nazvaný Pochybná sláva, v němž titulní postavu neméně pozoruhodným způsobem ztvárnil anglický herec Toby Jones. Krátký časový odstup v uvedení obou snímků samozřejmě vedl k tendenci srovnávat výkony obou protagonistů, o výsledku ale musí rozhodnout každý divák sám... Truman Capote v pojetí Tobyho Jonese působí jako mnohem výstřednější osobnost, která ráda přitahuje pozornost okolí a otevřeně se hlásí ke své homosexuální orientaci. Zdánlivě bezstarostný život na Manhattanu ale končí ve chvíli, kdy se slavný spisovatel vydává ve společnosti své věrné přítelkyně Harper do zapadlého kansaského maloměsta, aby zde načerpal inspiraci pro nový druh reportáže o šokující vraždě místního farmáře a celé jeho rodiny. Případ otřesného zločinu ho totiž mocně přitahuje i děsí zároveň. Když jsou konečně dopadeni oba pachatelé tohoto hrůzného činu, slavný spisovatel s jedním z nich v cele naváže velmi blízký vztah. Zprvu nedůvěřivý Perry Smith ho nakonec nechá nahlédnout do svého nitra. Truman Capote díky tomu sice stvoří přelomové literární dílo, ale jeho osobní život je navždy v troskách. Vedle Tobyho Jonese ve filmu zazářil především Daniel Craig jako rozporuplný vrah Perry a Sandra Bullocková jako Harper. (Česká televize)

vandalka

Dva dny po shlédnutí filmu Capote jsem si dala i Infamous. Veliké zklamání, a to jsem si z nějakého důvodu myslela, že to bude lepší. Toby Jones byl pro postavu Capoteho podle mě naprosto nevhodná volba - seděla snad jen výška postavy. Ale o to by ani tak nešlo.. Četla jsem knihu Chaldnokrevně sice již před lety, ale zato několikrát. Mám jistou představu o atmosféře, o postavách - a ta je ve filmu naprosto odlišná. Mnohem víc mi vyhovovalo zpodobnění v předchozím filmu z roku 2005. ()

Amonasr

Film se mi zpočátku vůbec nelíbil, vypadal jako nepříliš povedená karikatura, k čemuž přispěl výrazně možná i "teploušsky" stylizovaný hlas dabéra Hrušky - hodně nevábný herec Toby Jones "obdařený" tímto protivným hlasem, to bylo na mě zkrátka moc. Škoda, že jsem nemohl slyšet Tobyho Jonese v původním znění, nicméně pochybuji, že také hlas Trumana Capoteho tak příšerně sám karikoval. Ke zlomu mého vnímání došlo zhruba ve stejné době, kdy obyvatelé kansaského městečka vzali podivínského spisovatele na milost, jakmile zjistili, s kolika slavnými filmovými celebritami se zná, načež se předháněli v tom, kdo se s ním víc skamarádí. Od té chvíle i film získal serióznější nádech a postupně se vyvinul ve skutečně zajímavé drama. Na strašný Hruškův dabing jsem si postupně také zvykl, respektive přestal jsem ho víceméně vnímat. Za to  zbytečné a trapné karikování ale plný počet dát nemůžu. ()

Anianna

Film byl nadupán hvězdami první velikosti, přesto mě míjel. Kromě Jonese a Bullock jako by ti ostatní neměli ani o čem hrát. Jestli byl Capote fakt tak ulítlý, nevím. Zdálo se mi to už moc, na hranici parodie, nicméně ta výrazová rozdílnost obou hlavních postav se mně líbila. Sandra mi navíc v mnoha záběrech připomínala Emmu Thompson. Pohledem, účesem, kostýmem, minimalistickou gestikulací i mimikou. Čím víc filmů s Bullock znám, tím víc oceňuji její všestrannost. Jo, byla dobrá. Ale Pochybná sláva plyne pomalu a když už se dostává do finále, čekáte příliv emocí... A ono nic. Snímek jsem viděla už před lety, ale to jsem si uvědomila až téměř na konci filmu. Prostě jsem si ho nepamatovala. Myslím, že za dalších deset let zase nebudu vědět, o čem film je. ()

jafuska

bohužel mě tento film nijak nenadchl, žádný pořádný děj, jen zbytečné mluvení kolem dokola, ale děj docela ve všem pokulhával, sice druhá půlka už byla lepší, byli tam i dokonce menší emoce a to je už co říct, ale to nezachrání tento film moc velká škoda, kdyby tam bylo víc dramatičnosti, dala bych možná o hvězdičku více, takhle bohužel ne, ()

subic

Z Tobyho Jonese a jeho českého dabinku jsem byl první hodinu dost v rozpacích a na vážkách, jestli se vůbec dodívám. Byl jsem ale zvědavý na Daniela Craiga a čekání se vyplatilo. První polovina je hodně rozporuplná, potom ovšem dojde ke zvratu rozvine se v docela působivý příběh. ()

ostravak30

Název snímku, jako by odkazoval i ke společnosti v níž se Truman Capote pohybuje. Manhattanská smetánka má totiž zcela jiné starosti než lidé na v Kansaském venkově. A spisovatel to brzy pociťuje. Není ani divu, že se jeho život otřásá v základech, když poté vyslechne příběh vraha Perryho Smithe. Do té doby neměl mužíček pořádné starosti. I jeho chování bylo dost výstřední a divím se, že byl nakonec tak rychle vlídně přijat místními. Pravda ale je, že moc nechápu, proč si Capote vyslechl jen příběh souzeného pachatele. Neobešel příbuzné, sousedy, známé. Zajímala ho jen výpověď vězně, která mohla být dost jednostranná a ne zcela objektivní. Otázkou pak ale je, co vlastně do své knihy napsal. ()

Miloško

Infamous je dielo podobné ,alebo také isté ako predchádzajúci Capote. takže dá sa porovnávať. scenár filmu je rovnaký. rozdiel je len v hereckom obsadení,rozpočte. Tento film nešiel ako Capote do kín, vynikol hlavne na festivaloch,ale myslím si že ma viac upútal ako film v ktorom síce P.S.Hoffman získal Oscara. Aj Toby Jones excelentne zahral Trumana Capoteho,homosexuálneho spisovatela,ktorý svojim sposobom rieši vraždu ktorá v tej dobe prebudila celu ameriku. Zaujímavé je herecké obsadenie zo Sandrou Bullock,S.Weaver,H.Davis,Danielom Craigom,ale aj G. Paltrow. Pre mnohích možno nudný film,ktorému k úplnej spokojnosti chýba najmev určitých fázach svižnejšie tempo.[DVD] ()

ric

Fraškoidní začátek mě opravdu lehce pobavil, ale druhá delší dramatická polovina filmu mi k tomu nesedla. Kupodivu snesitelná Sandra Bullock. ()

spotczek

Tím, že mě četba Chladnokrevně absolutně dostala a z každé řádky čišelo Capoteho zaujetí osobou masového vraha, kterého se přímo zoufale snažil pochopit, přestože to nejspíš nešlo, budu v jakémkoliv hodnocení značně neobjektivní. Považuju Capoteho text dodnes za žánrově objevný a svěží, proto mi nevadí, když se i tvůrci filmové podoby dopustili některých troufalostí, například když propojili klasickou dějovou linii s vsuvkami z jakýchsi interwiev s hlavními aktéry, nebo když vyloženě přehnali afektovanost slavného spisovatele, příliš ho zženštili. Zde skvěle funguje rozdíl mezi počáteční odlehčenou atmosférou bezstarostnosti a závěrečnou zkroušeností tvůrce, který nejspíš nečekal, jaký dopad na jeho nitro bude tato "reportáž" mít. Úžasně hraje jak Jones, tak hlavně Craig a především díky jim dvěma se před námi zhmotňuje paradox příběhu o příběhu, kdy se sám autor (Capote) stává protagonistou. ()

PTuranyi

Pre mňa celkom nepochopiteľne ďalšia filmová verzia knihy Chladnokrvne, ktorá vznikla len rok po filme Capote. Film Capote si už presne nepamätám, ale Pochybná sláva mi nepripadala veľmi príbehovo odlišná. Fiktívne interview a klebetné posedenia s paničkami zo smotánky doplňujúce život Capoteho pridávajú síce filmu trocha iný rozmer, ale v konečnom dôsledku má najväčšiu váhu Toby Jones v roli Trumana Capote. Jeho verzia spisovateľa je však pitvorná až karikovaná. Obkolesujú ho drobné postavičky stvárnené prvotriednymi hollywoodskymi hercami Sigourney Weaver, Sandra Bullock či Gwyneth Paltrow a Daniel Craig v dôležitej roli Perryho Smitha. Produkcia dobrá ale drámu si viac užijete v podaní Philipa Seymoura Hoffmana je Capote presvedčivejší a nevyzerá ako karikatúra homosexuála. 70% ()

SpeedyL

Škoda toho táhlého začátku. Toby Jones i Daniel Craig byli naprosto parádní, ale film by snesl stopáž do 100 minut. Na druhou stranu ten vtipně přiteplený hlas Tobyho Jonese a vtípky typu: "Co byste potřebovaly, dámy" pobaví dobře. Zatím jsem neviděl film Capote (starší snímek na shodné téma), tak nesrovnávám, ale hodnotím - 80%. ()