Epizody(10)

Vítězství a porážky, lásky a přátelství v dramatickém pohledu za velkolepé kulisy hokejového světa.  Desetidílný televizní seriál Poslední sezona je situován do atraktivního prostředí vrcholového hokeje. Jde o tradiční český fenomén, hokej je u nás druhým nejpopulárnějším sportem. V Česku jde v jistém směru o kultovní záležitost, v minulosti s takřka politickým nábojem. Dokáže na vrcholné úrovni vyvolávat masové emoce a rozdělovat zaryté příznivce i náhodné fanoušky na nesmiřitelné tábory. Největší hvězdy tohoto sportu dokáží vzbuzovat proměnlivé vášně od zbožňování k naprostému zatracení. O popularitě hokeje svědčí trvalý zájem publika i médií, a to nejen o domácí soutěže, ale i o uplatnění našich největších hvězd v nejprestižnější světové soutěži NHL. Obrovský ohlas úspěchů národních týmů českých hokejistů ukazuje na širokou popularitu hokeje napříč generacemi i sociálními vrstvami, navíc se jedná o sport pozitivně vnímaný ženami. Všechny tyto skutečnosti zakládají širokou cílovou skupinu potenciálních diváků a tvoří předpoklad vysoké sledovanosti seriálu s tímto námětem. (Česká televize)

MaroCR

Zklamaná očekávání. Pokus o "plnohodnotný" seriál z českého sportovního prostředí se změnil v těžké rozpaky. Ve srovnání s Dlouhou mílí z roku 1989 dostává Poslední sezóna tvrdě na frak. A to přesto, že hokejové prostředí je většině diváků bližší než kulisa běžeckých tratí... ()

Miba1

Povedený seriál ze sportovního prostředí, kde i vedlejší děje mají svoji zajímavost a vcelku dobře zapadají do celkové konceptu. Nápad každopádně velmi dobrý, i když potenciálu by šlo využít i lépe, ovšem na české poměry velmi kvalitní práce, u které jsem si, jako sportovní nadčenec, přišel na své. Táňa Pauhofová navíc, především v posledních dílech, velmi příjemná na pohled (ostatně jako vždy). Vyzdvihnout se sluší herecký výkon Martina Dejdara, ale i Filipa Blažka, jejiž rivalita mně bavila. Michal Dlouhý v roli manažera klubu také nezklamal, stejně jako Pavel Nový v roli trenéra. ()

Katka189

sice pan Dejdar jako, nějaký hokejista nevypadá ale seriál je pěkný. Hlavně mě bavila smutná linka kolem sázkaře Machálka a jeho drogové zavislé přítelkyně Kačky a dost mě mrzelo, jak to u nich dopadlo. Ale zas příběh kolem Andyho pokulhával a ani příběh kolem pana Šimáčka mě nebavil. Každopádně musím dodat, že by se dnešní scénáristi... měli od takových seriálu inspirovat, protože dnešní serialy nejsou vůbec kvalitní a taky šíleně dlouhý. Narozdíl od poslední sezóny a mnoho dalších starších českých seriálů. I když jsem nejdřív chtěla dát jen tři hvězdičky, tak tu čtvrtou přidávám za parádní úvodní písničku. ()