Epizody(10)

Vítězství a porážky, lásky a přátelství v dramatickém pohledu za velkolepé kulisy hokejového světa.  Desetidílný televizní seriál Poslední sezona je situován do atraktivního prostředí vrcholového hokeje. Jde o tradiční český fenomén, hokej je u nás druhým nejpopulárnějším sportem. V Česku jde v jistém směru o kultovní záležitost, v minulosti s takřka politickým nábojem. Dokáže na vrcholné úrovni vyvolávat masové emoce a rozdělovat zaryté příznivce i náhodné fanoušky na nesmiřitelné tábory. Největší hvězdy tohoto sportu dokáží vzbuzovat proměnlivé vášně od zbožňování k naprostému zatracení. O popularitě hokeje svědčí trvalý zájem publika i médií, a to nejen o domácí soutěže, ale i o uplatnění našich největších hvězd v nejprestižnější světové soutěži NHL. Obrovský ohlas úspěchů národních týmů českých hokejistů ukazuje na širokou popularitu hokeje napříč generacemi i sociálními vrstvami, navíc se jedná o sport pozitivně vnímaný ženami. Všechny tyto skutečnosti zakládají širokou cílovou skupinu potenciálních diváků a tvoří předpoklad vysoké sledovanosti seriálu s tímto námětem. (Česká televize)

Paity

Docela jsem se těšil na seriál z "hokejového" prostředí, ale bohužel jsem asi čekal moc. Výsledkem bylo trapčení kolem jednoho hráče, který si měl vidělat balík, ale ve třetím díle hned o všechno přišel. Ach jo. ()

BuddyO

S hodnocením jsem začínal na třech hvězdách a po 5.dílu z nich zbyly pouze dvě. Uvidíme, kolik hlouposti tento seriál ještě předvede... :) A předvedl jí ještě celkem dost. No méně než dvě hvězdy už z principu nedám. Stále jsem neměl pocit nevolnosti, jako se mi to občas stane, když spatřím kousek úchvátných seriálů co běží na našich dvou vyvolených a velkých televizích. 2* - 35% ()

Wishkah

No. Na tenhle seriál sem se podle ukázek docela těšil. Hokej miluju a pravidelně chodím fandit Ševcům.Těmto očekáváním taky nahrávalo slibné obsazení a prý těžký trénink představitelů. Jenže hokej je v tomhle seriálu na hodně vedlejší koleji. Tvoří snad ani ne pětinu seriálu. Zbytek je jen obyčejný balast čím dál víc nepravděpodobnějších osudů. Spousta dost rozpačitých hereckých výkonů, tedy kromě Petra Formana a spousta nikam nevedoucích dějových linek. A když k tomu ještě přidáme spoustu logických hokejových chyb spolu s naprosto příšerným komentářem zápasů. prostě nápad za jedna, vysledek mínus pět ()

Schuldiner odpad!

Paneboooožee!!! (který neexistuješ) Proč? Co to tam mělo bejt za hokej? To bylo pro mě, jako pro hokejovýho fanatika, peklo! Samozřejmě, že zbytek byl taky zcela shitózní!!! Odpad jak fík! ()

mira007

Nějak si nevybavuju seriál ze sportovního profesionálního prostředí , který by vznikl za posledních dvacet let ( předtím snad Dlouhá míle ?) , takže Hynkovi Bočanovi tímto vzdávám hold ( potom co natočil S čerty nejsou žerty je to Pan reřisér navždy ) . Přesto se nemůžu ubránit dojmu, že některé dějové linky jsou opravdu naivní a že záběry přímo ze sportovních zápasů by mohly být věrohodnější ( ale budiž, to může být otázka peněz )., herecké výkony jsou postačující ( Petr Forman dokonce vysoce nadprůměr ), ale aspoň to zachráněj občas nahatý scény ( pátý díl 25. minuta Blažek vs. kouzelná Lucie Černíková ), který mi dokážou že se tu točej český seriály a ne ty politickoeroticky korektní americké pokusy. ()

Strike

Na to jakou to mělo reklamu je to veelmi ubohé. Šílená, tuctová hudba, předvídatelný a jednoduchý scénář, podivné přechody jednotlivých scén a hlavně neskutečně nudně a amatérsky natočené hokejové zápasy. Díky absenci zajímavých střihů během zápasů nevidíme špičkové hráče, ale opravdu jen partu herců, kteří si šli zahrát - prostě totální rybník. Kladem jsou solidní výkony některých herců ( Forman, Pauhofová). ()

El-Barto

Seriál nestojí za moc, nejen ti "hokejisti", ale všichni vypadají strašně nepřirozeně, takže jsem nevěřil Dejdarovi tu zašlou hvězdu NHL a ani Táborskému toho uklízeče. Myslím si, že by pomohla trocha humoru, tak jako v Okresním přeboru, protože na hokeji je nehorázná sranda. Dávám 5/10, ale nebýt toho hokeje, poslal bych seriál ke stejným "skvostům" jako Ulice atd. ()

#47

Upřímě řečeno jsem se na Poslední sezónu těšil jak malej Jarda, o to větší bylo moje zklamání. Projekt to byl jistě velmi ambiciózní, ale to co předvedli scénáristé se jen tak nevidí a nejen že samotný hokej působil značně nevěrohodně, ale stejně tak i všechno ostatní co se okolo hokeje točilo...no posuďte sami...viděli jste někdy že by na tiskovce hráč otevřeně kritizoval vlastního trenéra, Poborský takhle na hodinu letěl z A týmu Sparty a to byl jeho mediální výstup asi tak 50x slabší...a co takhle přes média napadnout hráče kterého vzali místo vás do týmu...neuvěřitelné. Všechno to jako celek prostě působilo jako parodie na hokej, což se absolutně nemělo stát. Dále jsem čekal že seriál bude spíš o samotných hokejistech, než o feťačce která chodí s notorickým sázkařem, o neúpěšném uklízeči stadionu, sprejerech apod. Při sledování seriálu se postupně hokej dostal spíš na druhou kolej a bohužel taky řada věcí byla nejen nepravděpodobná, ale i velmi předvídatelná (krach banky, továrny na boty...). Ty tři hvězdičky dávam snad jen proto, že už jsem je dal i větším kravinám... ()

atmen

Myslel jsem si, že se tento seriál bude lišit od současné produkce, ale bohužel nelišil. Hokej zde byl pouze líbivou kamufláží, jak ukázat, že ten chodí s tím, ta podvádí jeho s oním, ten bere drogy, další zase čmárá po zdech, někdo dokáže vsadit poslední svoje prachy na prohru v první třetině... Tvůrci chtěli ukázat všechny nešvary, které nás obklopují. Asi bylo cílem zaujmout i diváka hokeje neznalého, ale mě tím teda neoslovili. A to jsem sportovní fanoušek... ()

Hermi14

Seriál o hokeji, ve kterém toho ale z hokeje moc neuvidíte. Vynikající námět a spoustu kvalitních herců bohužel převažuje mizerný scénář a podivná kamera. Výsledný produkt bohužel za moc nestojí. Škoda, promarněná šance. ()

waska

Jako sportovní fanoušek jsem tento seriál s napětím očekával, nakonec jsem byl maličko zklamán, jak zpracováním, tak tím, že to bylo hlavně o vztazích, ale myslim, že je to jeden z těch povedenějších seriálů. Když to srovnám z RP, VKV a podobnými nesmysly, je to úplně někde jinde. ()

Chamyl

Příliš mnoho všeho a málo hokeje. Seriál z hokejového prostředí je tak pouhou kulisou ke krachujícím bankám, zhýralým podnikatelům, fetující mládeži a samozřejmě sprejerům. Šablonovité zápletky a vztahy a mezi nimi správňáci Dejdar s Formanem, se kterými vždycky každý nakonec vyjebe. Scény z kabiny musel psát člověk, který nikdy v žádné opravdové nebyl a nebo tam byl jenom při zápase Jágr týmu a skočil Jardovi na všechny ty jeho vtípky. Takže hodně zabitý seriál, který měl svým námětem na to, aby zamířil mezi českou elitu, ale skončil v bídě polistopadové produkce. Škoda - Bočan s Dejdarem ve ZDIVOČELÉ ZEMI ukázali, že mají na víc. ()

Alojs

Byl tady potenciál a někde na startu i dobrý záměr natočit dobrý seriál ze sportovního prostředí. Nestalo se. Stačilo pár dílů a vzdal jsem to. Scénáristické pletky se sprejery a drogami jsou vedené v nováckých mantinetelech a Bočanovo jméno za kamerou silně klame. Na vině je však scénář. Předpokládám, že se rodil velice snadno a rychle. ()