Epizody(10)

Vítězství a porážky, lásky a přátelství v dramatickém pohledu za velkolepé kulisy hokejového světa.  Desetidílný televizní seriál Poslední sezona je situován do atraktivního prostředí vrcholového hokeje. Jde o tradiční český fenomén, hokej je u nás druhým nejpopulárnějším sportem. V Česku jde v jistém směru o kultovní záležitost, v minulosti s takřka politickým nábojem. Dokáže na vrcholné úrovni vyvolávat masové emoce a rozdělovat zaryté příznivce i náhodné fanoušky na nesmiřitelné tábory. Největší hvězdy tohoto sportu dokáží vzbuzovat proměnlivé vášně od zbožňování k naprostému zatracení. O popularitě hokeje svědčí trvalý zájem publika i médií, a to nejen o domácí soutěže, ale i o uplatnění našich největších hvězd v nejprestižnější světové soutěži NHL. Obrovský ohlas úspěchů národních týmů českých hokejistů ukazuje na širokou popularitu hokeje napříč generacemi i sociálními vrstvami, navíc se jedná o sport pozitivně vnímaný ženami. Všechny tyto skutečnosti zakládají širokou cílovou skupinu potenciálních diváků a tvoří předpoklad vysoké sledovanosti seriálu s tímto námětem. (Česká televize)

fferdas

Na tento seriál jsem se docela těšil. O to víc jsem byl zklamaný, obzvláště hokejové scény působily opravdu dost trapně. Přidávám * za odvahu pustit se do z filmování nezvyklého a obtížného tématu. ()

pl4nt

Jeden z mnoha nedostatků bylo zvolení hlavního hrdiny Martina Dejdara, protože to je snad poslední člověk v českém show-businessu, který se podobá hokejistovy. Stačilo mi vidět pár dílů, jak si "obratně" poradí na ledě i s pukem a dává krásné góly. Na druhou stranu jedna hvězdička za pokus udělat kvalitní sportovní seriál z hokejového prostředí. ()

Tempest

Na tenhle seriál jsem se docela těšil, ale byl jsem velmi zklamán. Celý seriál se nesl ve velmi negativním duchu, co se mohlo podělat, to se podělalo a ještě něco k tomu navíc. Chvílemi jsem si připadal, že sledují jeden z dílů básnické série, a to jeden z těch posledních, kdy se pokoušeli ukázat všechny "současné" nešvary v naší společnosti, ale bohužel způsobem, který připomínal jak pejsek s kočičkou pekly dort. V básnících se aspoň pokoušeli k tomu přistoupit humornou formou (což se jim v posledních 2 dílech nepovedlo), ale tady z toho udělali drama a to bylo ještě horší. Nakonec jsem to nevydržel a po pár dílech jsem to vzdal. ()

TheMe

Mám moc rád cokoli, co se u nás točí kolem sportu, protože toho moc není. Líbí se mi nápad jako takový, už to samo o sobě mi přijde originální. Pokud jde o děj, tak si myslím, že to je popis běžného života, co se prostě v životě může stát. Ať jde o ten osobní, sportovní nebo třeba i podnikatelský. Někteří herci mi do seriálu nepadli, to je malinkaté mínus, které ale vyvažuje skvělý konec seriálu, protože nenávidím HappyEndy. Skvělý mi také přišel tah s nasazením hvězd českého hokeje, to dodalo seriálu ten správný šmrnc. Je to jeden z mých top, i když na pátou hvězdu mu prostě něco chybí. ()

rytir1

Tenhle seriál mě osobně velice srdečně zasáhl, jelikož sám jsem stvořil také seriál z prostředí hokeje a tak jsem byl zvědav na konkurenci. Bohužel, zatímco já na dynamiku sportu hledím zásadně, zde opět vítězí seriálová politika vtahů nad hlavním tématem. Věřím jen, že jednou prokážu, že na můj hokej budou zcela jiné recenze. ()

Jyrka

Ze začátku bylo dost hokeje a já, jako malej kluk, kterej v 8 letech z venku pospíchal domů, abych stihl každej díl, jsem byl jako hokejista dost nadšenej. Pak se z toho začala stávat klasická česká blbost. 40% ()

xhonza5

Velmi zajímavý nápad. Několik prvních dílů se jednalo o hokej. Záběry z ledu připomínali normální klasické utkání, což je jedině dobře. Pokud se v seriálu odpoutáme více od hokeje, tak právě kolem druhé poloviny. Zde se dostáváme do slabších chvílí tohoto seriálu. Ať už jde o výkony herců, časté střihy nebo občas nezajímavý děj. Tím pádem se zhoršuje hodnocení mnoha uživatelů, a pokud nejste srdcem fanoušek hokeje, tak si Poslední sezonu moc neoblíbíte. ()

NSN

Ač naprostej sportovní amatér a fanda ničeho, tak zfilmovanou sportovní tématiku skoro vyhledávám. Tenhle seriál zkouknut dvakrát pro svou přehlednost a pestrost děje, s náhledem do zákulisí hokeje, kapku poučená ale beztak neschopná posoudit pravost taktik daný tématiky. Tahle moje zkreslená představa nijak neubírá na atraktivnosti seriálu a pustím se do něj klidně i potřetí. ()

Miroslav.Zac

Je fakt, že Dejdar jako hlavní star seriálu lákala svým hokejovým osudem asi nejméně diváků, ale příběhy ostatních postav (hlavně chudáka Táborského) byly zajímavé a člověk jim i fandil. Vyčetl bych asi jen zbytečně moc postav a málo hokeje. ()

svendo

Podarilo sa mi zhliadnuť len pár minút a stačilo....Hokejové scény sú dosť o ničom(hlavne keď ste videli Hokejový zázrak), tie mimohokejové nudné a Pavel Nový ako tréner mizerný.... ()

Gugos

Strašně mě mrzí a překvapuje, jak nízké hodnocení tento seriál tady dostal....podle mě velice dobře udělaný seriál ze sportovního prostředí a zápletky včech hlavních hrdinů, se mi taky moc líbily...nestydím se říct, že mě dostal ....:) jsem asi exot, ale dávám 5* ()

cstars

Par lapsu ve scenari a prilis mnoho sprejeru, ne prilis ustrojny thread s fetovanim a restitucnim bojem uklizece, ale to jsou vicemene detaily. Celkove jsem byl potesen a davam zaslouzene ctyri hvezdy. Vetsina lidi zde jede s trendem takovym, ze kdyz je to ceske je to automaticky spatne. Jeste si pamatuju, nez to admini zrusili, ze v tematu k "Nemocnici na kraji města ...nové osudy" zalozenem s predstihem v case uz byly hodnoceni "Odpad" apod. ve chvili, kdy serial jeste ani zdaleka nebyl dokoncen. Jak ceske a jak typicke... ()