Epizody(10)

Vítězství a porážky, lásky a přátelství v dramatickém pohledu za velkolepé kulisy hokejového světa.  Desetidílný televizní seriál Poslední sezona je situován do atraktivního prostředí vrcholového hokeje. Jde o tradiční český fenomén, hokej je u nás druhým nejpopulárnějším sportem. V Česku jde v jistém směru o kultovní záležitost, v minulosti s takřka politickým nábojem. Dokáže na vrcholné úrovni vyvolávat masové emoce a rozdělovat zaryté příznivce i náhodné fanoušky na nesmiřitelné tábory. Největší hvězdy tohoto sportu dokáží vzbuzovat proměnlivé vášně od zbožňování k naprostému zatracení. O popularitě hokeje svědčí trvalý zájem publika i médií, a to nejen o domácí soutěže, ale i o uplatnění našich největších hvězd v nejprestižnější světové soutěži NHL. Obrovský ohlas úspěchů národních týmů českých hokejistů ukazuje na širokou popularitu hokeje napříč generacemi i sociálními vrstvami, navíc se jedná o sport pozitivně vnímaný ženami. Všechny tyto skutečnosti zakládají širokou cílovou skupinu potenciálních diváků a tvoří předpoklad vysoké sledovanosti seriálu s tímto námětem. (Česká televize)

darm

Nevim, jestli si můžu troufout hodnotit po jednom zkouknutym díle, ale tady to asi udělám.. Tolik věcí, které se stanou, sem snad dopředu neuhodl v žádnym jinym seriále.. Ale tim pádem to byla docela sranda.. Takže úplně nezatracuju, koukat se na to dá, takže **. ()

Matrinx

Vzhledem k dalším skvělým podařeným kouskům z naší domácí produkce to ještě jde. I ta jedna hvězda pro naše seriály je ZÁZRAK ! ()

MarekT odpad!

Pro mě jako hokejového fanouška patričně tvrdý náraz na hrazení. Místo toho, aby autoři vybředli z bahna seriálových konvencí, se ochotně zařadili vedle komerčních mýdlových oper a ačkoli nepochybuji o tom, že ve sportovním prostředí nejsou intriky neznámým jevem, nemuselo se dát různým psychologickým pochybnostem takové množství prostoru. Samotný hokej upadl do pozadí... a propos, hokej? Upřímně, nevěřím, že tvůrci pod tuto pokličku vidí více než třeba já, řadový fanoušek. Od mediálních vystoupení po atmosféru kabiny těžce naivní, tudíž nemůžu udělit seriálu nic jiného než trest do konce utkání s následným disciplinárním trestem - v řeči zdejšího kmene tedy 0%. ()

WolfR

Tohle je rozhodně mé guilty pleasure. Je tam skvělá herecká sestava, zajímavé příběhy a hokej! A hlavně je to z české produkce, takže prostředí je mi takové bližší, pěkný kousek, 4 hvězdy. ()

andriy

Po shlédnutí úvodních 3 dílů dávám za 3 *.Seriál mě zatím baví,ale tohle že je drama?Opravdu ne.Spíše komedie.O každém takovém seriálu se pořád říká,že je "ze života".Zatím jsem na takový nenarazil.Ani Poslední sezóna jím není.Co se týče zpracování hokejových scén,musím souhlasit s ostatními názory.Komentář je trapný a samotné zápasy nudně udělané.Na tomhle měli tvůrci seriálu zapracovat daleko víc. ()

Aven

Vydržel jsem 3 díly a popravdě jsem nevěděl jestli se mám "dramatickým zápletkám" smát nebo brečet. Dialogy používané na ledě musely rozesmát každého, kdo hokej někdy hrál nebo se na něj díval. Jediným plusem seriálu je ta blonďatá nymfomanka:) ()

PatoP

Niekomu sa tento seriál páči a niekomu nie, no môj názor je taký, že je to jeden z najpodarenejších porevolučných seriálov. Páči sa mi najmä kvôli tomu, že sa odlišuje od súdobej seriálovej tvorby tým, v akom prostredí sa odohráva. Dnes sa totiž scenáristi zmôžu iba na seriál z pracovného prostredia lekárov a podnikateľov. Neviem aký to má zmysel, a dokedy ich to bude ešte baviť. Zaujímavý scenár tu napísal Ivan Hejna, no k "Dlouhej míli" nejaká tá míľa ešte chýbala. ()

Krasus

Jedinou světlou stránkou tohoto omylu o hokeji je Lenka Krobotová.Na druhou stranu je to ale jediný seriál o hokeji u nás a tak se snaha cení. ()

ssfan

Martin Dejdar a Petr Forman v rolích hokejistů jsou perfektní. Je to asi nejlepší serál ze sportovního prostředí, který se kdy u nás natáčel. Vedle hlavní dějové linie je tu i smutný příběh sázkaře atd.Takže 80% ()

ZkuKol odpad!

Šel bych i do mínusu, kdyby to šlo! Za ten nápad s brzdící bruslí při každém přenesení děje, by si to zasloužili. No ale co čekat. Martin Dejdar musí stále splácet dluhy z Panství, tak už si vymejšlí seriály sám a kamrádi v čt mu to vždycky nějak daj dohromady, aneb také důvod proč seriály z televize, jež by měla dávat šanci mladým, drzím a plným nápadů, vypadaj jak ze 70.let... ()

Rousse odpad!

A to jako nebyla parodie? Tak v tom případě teda nemůžu jinak, než tohle "hodit do koše" a až na samé dno veškerého českého seriálového odpadu! ()

Zemi11

Hokej je moje já! Proto jsem hltal každou minutku. Konečně jsem poznal, jak to v takovém hokejovém týmu chodí, jaký život mají hokejisté - to jsem vždycky chtěl. Nahlédnout na hokej i z jiného úhlu pohledu. Čili jednoznačně 5 hvězdiček... To jsem ale ještě nevěděl, že opravdový život hokejisty vypadá úplně jinak. V Poslední sezóně je hokejista zobrazen přesně tak, jak si ho všichni chtějí představit. Realita je ale naprosto odllišná a musím se přiznat, že mě některé lamerské situace, komentáře nebo hokejové záběry přímo iritovaly. Čili jednoznačně 1 hvězdička. Sečteno vyděleno - *** ()

Cejny

Ze začátku to začalo celkem pohodově a svižně, postupně se to však propadlo do hlubokého průměru a nudnosti. ()

sidny

V tomto seriálu je celkem hezky ukázané, jak to někdy chodí v českém hokeji a jaký to má dopad na ostatní lidi. Bohužel hlavní herec Dejdar se na tu roli vůbec nehodí a vše se bohužel točí okolo spousty nepodstatných příběhů okolo, místo toho aby alespoň trošku řešili nějaký ten pravý hokej... ()

klúčik

Hokej to je veľký fenomén ... Keď vyhrávajú tak ich zbožnujeme , keď im to nejde tak nadávame.. A ešte keď hráme proti sebe, to je paráda.. Ale teraz k seriálu Poslední sezóna. Športový seriál, konečne - nebolo ich natočených až tak veľa. Tak som sa tešil. No , diel za dielom som sa tešil menej a menej, až som sa na koniec ani moc nedíval, len to tak hralo a hralo. Ten záujem vyprchal. Zdalo sa mi to nejaké umelé až to prechádzalo do pátosu a oslave nejakých nadľudí!! Veľké sklamanie... 50%. ()

Zagros

Kdo chce "hokejovému národu" připravit seriál z hokejového prostředí, vstupuje na hodně tenký led. Přeci jen, hokeji docela rozumíme a máme jej hodně nakoukaný. Pokud něco nesedí, dokážeme se ozvat a na reakcích je to vidět. Nevím, zda s tím tvůrci počítali. Především vadí nerealistické hokejové záběry (mně taky). Druhou největší výtkou je slabý scénář, který sklouzne hokej nehokej k obyčejné vztahovce a v neposlední řadě se nelíbí hromady klasických klišé a schémat, znovu souhlasím. Je to škoda, Poslední sezóně jsem hodně fandil. Přes všechny výtky nakonec nechám tři hvězdy, i když ta třetí je spíše za odvahu. Nicméně je to pořád náš nejlepší seriál z hokejového prostředí. Doufám, že se toho ještě někdy někdo ujme a dopadne to lépe. ()

Hanys_

Tohle se moc nepovedlo. Čekal jsem ani nevím co - ale tohle určitě ne. Děj je opravdu k smíchu a to jediné co by mohlo trochu upoutat (tj. sportovní zápasy) je natočeno hodně legračně....20% ()