• Wishkah

No. Na tenhle seriál sem se podle ukázek docela těšil. Hokej miluju a pravidelně chodím fandit Ševcům.Těmto očekáváním taky nahrávalo slibné obsazení a prý těžký trénink představitelů. Jenže hokej je v tomhle seriálu na hodně vedlejší koleji. Tvoří snad ani ne pětinu seriálu. Zbytek je jen obyčejný balast čím dál víc nepravděpodobnějších osudů. Spousta dost rozpačitých hereckých výkonů, tedy kromě Petra Formana a spousta nikam nevedoucích dějových linek. A když k tomu ještě přidáme spoustu logických hokejových chyb spolu s naprosto příšerným komentářem zápasů. prostě nápad za jedna, vysledek mínus pět(24.12.2008)

• triatlet

Ani kvalitní herecké obsazení nezachránilo rozpačitý dojem ze scénáře. Hokej byl upozaděn. Obraty v chování drogově závislé krasobruslařky nevěrohodné. A postava Táborského? Hynek Bočan si ho "vychutnal" při snímání v cele - ale tento seriál snad měl být o hokeji... Doufám, že někoho nenapadne natáčet pokračování. Z toho by nevybruslili ani Sáblíková nebo Jágr:-) Plusem byla pěkná písnička Gabriely Urbánkové http://www.youtube.com/watch?v=K0_1XiU-fhQ(8.7.2008)

• Phex

V zemi kde vrcholovou hokejovu soutěž hraje i poslanec jejího parlamentu se na seriál z hokejového prostředí musela těšit půlka národa. Obzvlášť, když ČT svůj produkt podpořila masivní reklamní kampaní. Výsledkem je ale pouze mix Místa nahoře a Dlouhé míle. Z toho prvního si bere (tvůrci měli asi strach, že hokej by 10 hodinových dílů neutáhl) řadu vedlejší nehokejových postav a motivů ze "současného života" (sázení, korupce, nevěra, drogy, sprejeřina) z toho druhého pak hlavní linii - konec kariéry, úspěšného sportovce. Zápletky jsou stejně jako chování postav příliš jednoduché, naivní a předpovídatelné. Asi nejsrandovnější je jak pan hokejista Krol přijde o všechny peníze a padne tak hluboko, že dělá pingla a pak jde dokonce i na pracák.(4.9.2012)

• atmen

Myslel jsem si, že se tento seriál bude lišit od současné produkce, ale bohužel nelišil. Hokej zde byl pouze líbivou kamufláží, jak ukázat, že ten chodí s tím, ta podvádí jeho s oním, ten bere drogy, další zase čmárá po zdech, někdo dokáže vsadit poslední svoje prachy na prohru v první třetině... Tvůrci chtěli ukázat všechny nešvary, které nás obklopují. Asi bylo cílem zaujmout i diváka hokeje neznalého, ale mě tím teda neoslovili. A to jsem sportovní fanoušek...(16.8.2008)

Niekomu sa tento seriál páči a niekomu nie, no môj názor je taký, že je to jeden z najpodarenejších porevolučných seriálov. Páči sa mi najmä kvôli tomu, že sa odlišuje od súdobej seriálovej tvorby tým, v akom prostredí sa odohráva. Dnes sa totiž scenáristi zmôžu iba na seriál z pracovného prostredia lekárov a podnikateľov. Neviem aký to má zmysel, a dokedy ich to bude ešte baviť. Zaujímavý scenár tu napísal Ivan Hejna, no k "Dlouhej míli" nejaká tá míľa ešte chýbala.(21.12.2008)

• - Díky tomuto seriálu vznikl hokejový tým Tým HC Olymp. Martinu Dejdarovi lední hokej natolik přirostl k srdci, že se rozhodl nepohřbít tým s posledním natáčecím dnem, ale naopak jej přivézt k ještě větší slávě. Vznikla myšlenka založit tým HC Olymp Praha, který vyjíždí na česká kluziště k exhibičním zápasům proti týmům měst, obcí a dalších institucí, kde svá utkání nabízí jako humornou a sportovně-společenskou show. [Zdroj: hcolymp.com] (Bioscop)

• - Natáčení trvalo 125 dnů, celkem bylo natočeno 160 hodin materiálu. (Elwanelyn)

• - Hotel ve kterém pracuje Krol st. (Martin Dejdar) i později Jolana (Simona Postlerová) se nachází v Berouně, stejně tak i sázková kancelář. (PK Ivanhoe)