Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

Horxus

Nemám ráda pohádky o rytířích, princeznách, králech, kočárech, hradech a čarodějnicích. A k tomu navrch když je ješte v hlavní roli nesympatický hrdina, pak to nezachrání ani režie Matthewa Vaughna, ani perfektní záporáci v podání Marka Stronga a Michelle Pfeiffer. Avšak není ničí chyba, že mi žánr nesedl do noty, takže když připomenu skvělou hudbu a časté pousmání (poslední souboj Marka Stronga alias panenky a Charlieho Coxe), dělá nám to 3.5*. A další happy-end, který už mi leze krkem, se Stardustu snad ani nedá vyčítat, když je to pohádka. ()

Ssabinka

Robert De Niro je naprosto sexy. Ve všech šatech, co měl na sobě. Film je naprosto úžasnej, napětí, láska, akce, vtip.. To mi stačí ke štěstí. Nejlepší jsou bratři usilující o trůn. Jak živí, tak mrtví. Je to něco co bych mohla vidět milionkrát po sobě a vůbec by se mi to neomrzelo. A navíc skvělá píseň na konci. ()

janovrom

Originálně zpracovaný výpravný film. Přáli jste si vědět, jak vypadá hvězda? Claire Danes mě dokázala přsvědčit, že opravdu s naším světem nemá nic společného. Ačkoli jsem očekával happy end, měl jsem strach jak takový prosťáček jako Tristan dokáže nakopat zadky takovým zlým babiznám - příliš často se ve filmu i knihách setkávám s objevením tajuplné síly, která vše zvrátí, a proto jsem rád za konec jaký film měl. V celé hromadě zábavy se musí vyzvednout zlověstný kapitán Shakespeare - přeci jen, kolik pirátů uvidíte tancovat kankán v ženských šatech? Nekonečný příval zábavy, vtipu a napětí. 90% ()

J*A*M*B*O

Hviezdny prach ma ohromne prekvapil. Je to dobrý film, dokonca aj zaujímavý a humorný dej. Vzhľadom k tomu, že som videl aj lepšie filmy dávam 9/10 bodov. ()

helrohir

Tak trocha netypická rozprávka, avšak nechýba jej v podstate nič. Má pekný príbeh o láske, kde sa prepletajú komediálne scénky s tragickými, kvalitných hercov, z ktorých každý ukazuje svoje najsilnejšie stránky (tanečný výstup Roberta De Nira ma veľmi pobavil), dobrú hudbu a spoľahlivú réžiu. Ale na plný počet to napriek tomu všetkému nevidím. ()

BadAs

nejkrásnější pohádka od mého nejoblíbenějšího tvůrce.-) vyšvihla VAUGHNA na čelo top režiserú...britský rejža obsazující nejvíce nejlepší britské herce .-)...matheovy filmy bych hodnotil takhle .-) HVĚZDNÝ PRACH 90 PROCENT,....KICK ASS 95 PROCENT...X MEN : PRVNÍ TŘÍDA - 80 PROCENT A EXTASY NA 75 PROCENT .-)..NEJVÍC SE TĚŠÍM NA THE SECRET SERVICE.-) ()

darthvader77

Výborná fantasy bomba, která mě velice mile překvapila. Skvělá režie spousta výborných herců, hudba ale především závěr, kde už stačilo jen zapálit babylonskou svíčku. ()

subic

Jejda, tak kdo tohle narovná? Ještě že jsem na to nešel do kina, koukám na to hodinu a zatím pořád tak nějak nechápu, o čem že to vlastně je. Tak snad ve druhé půlce to narovná Robert De Niro? Dorovnal na 3 hvězdy nebo spíš takovýmto komixovým pohádkám moc nerozumím. Claire Danes je velmi podobná Gwyneth Paltrow, o které jsem si zprvu myslel, že v tom hraje. Ve stejném roce vznikl i Zlatý kompas a ten mě oslovil mnohem mnohem víc, měl lepší výpravu a lepší triky. ()

Vocoun

Tohle bylo pro mě překvapení roku, když jsem to poprvé viděl. Jedna z dalších velmi krásných fantasy pohádek. Obsahuje všechno, co by takový film měl mít. Lásku, kouzla, zlou čarodějnici, dobrosrdečného kapitána, akci, romantiku, napětí. Zkrátka všechno :) Moc hezky udělaný svět a vystavěný příběh s výborně vybraným obsazením. Cox a Danes k sobě hezky ladí, že jim to člověk celou dobu přeje, Michelle je dostatečně "ježibabovská" a zlá a všichni bratři, kteří se navzájem vraždí a snaží se stát králem jsou taky příjemné zpestření. Film obsahuje dostatek vtipných scén, kterým vévodí taneční číslo De Nira, který se mi ve filmu moc líbil a hrál velmi uvolněně. S povinným happy endem je člověk taky spokojen a tak mu ty dvě hodinky krásného filmu rychle utečou a dá se na to koukat několikrát do roka. Plná palba 5 hvězd, 85% ()

donnovann

Po oslavných komentářích cítím menší zklamání (na to už si ale zde musím zvykat). Příběh zcela hektický, nudný a děsně předvídatelný. Za co dávám *** pár vtipných scén a velice koukatelná jak herecky tak vzhledově Claire Danes. PS: Robert De Niro jedině mafián, nikdy jinak! ()

sannyve

Film, pri ktorom som vyronila nejednu slzu. Moja srdco-slabôstka. Poznáte ten okamih, že keď sa deje niečo krásne a neopakovateľné, nechcete, aby sa to jedného dňa skončilo? Ale raz sa naozaj premeníte na prach, raz navždy zavriete oči a to vedomie vás ničí, lebo tušíte, že skončí aj tá neopakovateľnosť. A to vás prinúti rozmýšľať o každom prežitom dni. Potom zrazu zaspávate so strachom, lebo dni sa míňajú a vy sa bojíte zavrieť oči čo i len nachvíľu, aby tie spoločné chvíle trvali dlhšie. ()

B_Dup

Tohle fantasy neurazí. Samotné zobrazení obou světů, které nejsou od sebe příliš vzdáleny, snad jen "nějakou" zdí, příliš neohromí, podobně tak ani cesta Thorneho stát se králem. Jenže příhody, které zažívá, lidi, které poznává a rozum, který dostává, především tyto "součástky" drží snímek pohromadě. Nejsou to jen plasticky vystavěné kusy scénáře. Vše do sebe přirozeně zapadá, okořeněné je to navíc solidními humornými hláškami a úsměvnými i vážnějšími momenty. Samozřejmě chyby se tu rovněž najdou, hluchá místa nevyjímaje. ()

ManOfPhoenix

Výborný film. Skvělý příběh, efekty, hudba (především hudba) a naprosto úžasné prostředí, které se ve filmu objevuje. Vtipný, akční a dobrodružný výborný film z kolekce Matthewa Vaughna. ()

bohhous22

Vynikající oddychovka!!!Literární i filmová!Spisovatel,který si zasloužil zfilmování i neméně půvabné Koralíny...A zasloužil by si i další filmové pocty,např. Američtí bohové...Takový skvostný mnohovrstevný příběh v rukou a pod taktovkou mistrovského štábu by zajisté nebyl naškodu! ()

Herr_Karotte

No, byla to takova trochu slatanina a krom Michelle Pfeiffer a Roberta De Niro byly herecke vykony spis prumerne, ale na druhou stranu to bylo casto vtipne, rozmanite, trochu ulitle avsak zabavne. Masky a vyprava se mi taky dost libily. Hodi se to spis na sledovani s nekym - sam bych si to asi tolik neuzil. Takze celkove bych hodnotil tak 70-75% nebo-li slabsi ****. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora