Asi jedno z nejlepších akčních anime, co jsem kdy viděl. Celá hlavní parta v čele s Revi je nesmírně sympatická a díky nim je tendle seriál tak vyjimečný. Akční scény tu jsou provedeny prostě dokonale. Animace i kresba se u mě taky trefila přímo do černého, příběh jednoduchý, ale pro tendle typ anime přesně sedne. Trochu mi ale vadilo, že se to nikam nehnulo a nebyla tam žádná hlavní dějová linka. 9/10(25.2.2010)

Stylový akčňák, který si bere na paškál to nejlepší z klasiky. John Woo, Terminátor. Desperado a spousta jiných jmen vám vyplave na mysl až obě série uvidíte. Pistolnice Levi a ouřada Rock a vůbec celá ta partička okolo je prostě k sežrání, zejména soupeřka Levi Eda. Druhá série ještě tlačí více na pilu, ale mrzí mě v ní ten patetický a vážný konec. Jestli milujete old school akci a aspoň jedno z uvedených jmen nahoře měli by jste to shlédnout, dostanete klišé s velkou dávkou humoru. Ost je správně našlapaná směs, která to vše dobře podbarvuje.(18.1.2009)

Poor man's Cowboy Bebop. Mám osobně vůbec problém se nevyhnout srovnávání v čemkoliv se zmíněným žánrovým kolegou a aby k tomu ještě tlupa nájemných, poměrně dobrosrdečných banditů z Black Lagoonu vyšla ze souboje vítezně. Šéfo Dutch je jak kopírka Jeta Blacka, nic neřešící ranařka Révy je o něco utrhlejší Faye Valentine, Benny-Boy je střízlivější ajťák Ed a všichni se epizodicky plaví na svém domovském korábu, hledajíc potem špinavou a balík vynášející práci. Black Lagoon pozbývá jakýkoliv ucelený děj; alfou-omegou seriálu je víceméně nevybíravé a života nerespektující chování Révy, které je hlavním zdrojem vtipných a hlavně všech přehnaných scén a momentek. Jistě, chápu tento druh akční zábavy (které zde je na rozdávání a nechtěl bych počítat množství použitých nábojů), ale když Vás ostřeluje ze všech stran armáda po zuby ozbrojených vojáků v autech a vy bez krytí pouze s dvěma pistolemi o cca 14 nábojích je bez jakéhokoliv škrábnutí vyřídíte, tak už jsem než smíchem si mnul údivem moji imaginární bradku. Pro mě osobně obrovskou chybou byla nezakomponovaná jakákoliv minulost kohokoliv z hlavní čtveřice, a tak se musíme smířit s tím, co se děje jen a pouze v přítomnosti. Právě díky tomuto důvodu jsem si vzácně oblíbil mnohem více vedlejší postavy jako například chladnou jako břitva a tajemnou minulostí oplývající Balalaiku a místama až moc vymletou Révy pro mě do kapsy strčil charismatem bombardující triádí ultrafrajer Mr. Chang. Co si budeme povídat, šarmu má Laguna na rozdávání spousty, s ničím a nikým se napáře dlouho a sympatické reference/odkazy, které pochopí i filmový laik, to obsahuje ale ona pozbývající ucelenost, trochu bezradný flow, podle mě velmi bídný soundtrack a nikterak výrazné poslání, substance a vývoj postav (což všechno toto Cowboy měl) sráží toto anime do mírně nadpůrměrných vod jihočínských moří. Když jsem se bavil nezávazně, bylo to cool, ale po zbytku to mírně skřípalo. Stráveného času nicméně nelituju a shllédnutí 2. série by mohlo první vymazat ony drobné neduhy. Do rovných 4* tomu něco chybí.(24.11.2018)

Od první chvíle pěkná jízda. Seriálu vadí jen jedna věc a tou je jisté rozdělení a ne zrovna moc provázaný děj. Nicméně všechno, co by jste si od podobné věci přáli, to zde najdete. Hlavní linka se sice zdánlivě točí kolem agentury Lagoon, a potažmo kolem antihrdinky Revi, ale postupně na sebe strhne větší pozornost sám Rock, který se do světa plného násilí a takřka bezdůvodného vraždění, podplácení a prostituce, snaží vnést určitý řád a slušnost. Odpovědí jsou mu většinou rány.(18.9.2013)

HODNOCENÍ PRVNÍ ŘADY - Zapomeňte na všechny morální poučky, jaké jste kdy v anime slyšeli! Je tu Black Lagoon a s ním i spousta krve, brutálního násilí, zbraní, drog, mafie a hromady mrtvol. Špína podsvětí se na vás hrne ze všech stran, šílené postavy umírají po desítkách a v tom všem zmatku se pohybuje banda šílenců, kterým prostě nejde nefandit. Drzá psychopatka Revy, pohodář Benny, retard Rock (který tu nemá co dělat a tak nějak jsem doufal že ho co nejdříve zabijí) a nakonec černý bratr Dutch. Celý seriál je pak vyšperkovaný takovými úžasnými postavičkami jako je mafiánka Balalaika (má nejoblíbenější), Roberta - Marry Popins na cestě pomsty nebo majitel vždy rozstříleného baru. Rozhodně nehledejte realistické drama, Black Lagoon si na nic takového nehraje a co dostanete je dávka úchylné zábavy, daleko přesahující krváky Quentina Tarantina.(16.10.2013)