Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(24)

Jak to vypadá, když se konformní mladý japonský zaměstnanec mocné firmy Asahi Industries vlivem pletich dostane mezi svéráznou tříčlennou osádku soukromého torpédového člunu, která se živí všelijak, jen ne přílišným respektováním zákona? V Jihočínském moři se odehrává všelicos a obstát mezi zájmy Asahi Industries, jednotkou jihoamerických neofašistů, hlavou hongkongských triád Changem, velitelkou polovojenské ruské mafie Hotel Moskva přezdívanou Balalajka, zástupcem kolumbijského drogového kartelu Manisarera Abregou, revolucionáři v džungli, totálně zkorumpovanou policií a množstvím dalších svérázných postav, není nic jednoduchého. Zhýralé město bez morálky Roanapura vás vítá. S majitelem torpédovky, vzrostlým černochem Dutchem, impulzivní a sexy pistolnicí čínského původu Revy, IT specialistou Bennym a konečně po hlavě do dobrodružství spadlým Rokurem Okajimou, přezdívaným "Rock", si užijete kus místy dost bláznivé zábavy se spoustou stylové akce, zatímco moralizování zůstane kdesi hodně daleko za obzorem Jihočínského moře. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (44)

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Parádní old-schoolovka plná akce a drsných machos...děj se točí okolo žoldáků a "vyděděnce" Rocka, který je "nucen" k této bandě žoldáků narukovat...takový malý tokijský úředník, který si občas vezme do pracek pořádnou bouchačku :) V seriálu se navíc v jednom díle objeví postava ne nepodobná Killerovi (Chow Yun Fat, dog)...a taky má dvě bouchajdy po ruce :) V další díle zase něco na způsob Desperada a Terminátora...prostě šílenost nejtvrdšího kalibru. V těchto dnech už běží druhá řada, která je temnější a o dost brutálnější....POVINNOST! ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Cítím se jako rebel, tolik hodnocení a všechny vcelku vysoké. Pak příjdu já a říkám ne, nikdy, rozhodně tomu nedávám víc, protože mi to nedalo nic. Ani mě to nijak závratně nebavilo. Bohužel mě to ani "nedonutilo", abych zapomněla na to, že to nemusí dávat smysl a že to může být přehnané, vždyť to slouží zábavě! Omlouvám se, ale mě to nepřesvědčilo. Rock občas ušel, Revy byla namyšlená chudinka, která si myslela, že to měla ve světě nejtěžší, a tak se může chovat tak, jak se chová. "Naštěstí" jí dal Rock přednášku a od té doby se to, dejme tomu, zlepšilo - onu slavnou "přednášku" na trhu nad miskou rozlitého rámenu, na kterou jsem se tolik těšila, protože je prý strašně kůl a mazec. Nakonec ani tak úžasná nebyla. Prostě jen Rock vybuchl. Benny a Dutch mi občas přišli jen do počtu a Dutchovy kontaky prostě jen řešily situaci aka Deus ex machina. Takže pro někoho to může být dobrý, odpočinkový seriál, kde se pobaví, mrkne na akci, na ženský se zbraněmi, prostě si to užije a odchází spokojen. Pak jsem tu já, která si u toho neodpočinula a nudilo ji to stále stejné schéma schované jen za jiné úkoly. Ani OST není nic, co bych chtěla ještě někdy slyšet. ()

Reklama

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Piráti, mafie, zbraně, žoldáci, bída i přepych, špína, horko, pot, krev, terorismus, desítky národů... - stále jsou místa na Zemi, kde tohle vše lze najít. Jedním z nich jsou i moře v okolí Indonésie, Kambodžy, Thajska, Vietnamu a Filipín, ve kterých se nekalými obchody živí doručovatelská společnost Lagoon. Stejnojmenná torpédovka je jejím jediným, ale spolehlivým plavidlem. Horkokrevná pistolnice Levi "Dvojručka", profesionální kapitán Dutch, pohodář a expert přes spojovací techniku Benny a psanec z donucení "ouřada" Rock - to je její celá posádka. Na šťourání se v duši zapomeňte, bude se hlavně střílet, důvod se přeci vždycky najde. A kdyby ne, bude se střílet jen tak. Co také čekat ve městě, o které se dělí Triády s ruskou polovojenskou mafií... Postavy jsou sexy i hnusné, drsné i laskavé (výjimečně), vzteklé i chladnokrevné, idealisté i cynici, loajální i zrádci - ale hlavně baví. Akce je přitažená za vlasy, až na výjimky naprosto nereálná, jenže... taky baví. ****. Druhá salva - Druhá řada sestává ze třech větších celků, přičemž díly 5 a 6 z příběhu druhého obsahují jednu z nejnadsazenějších a nejhumornějších anime přestřelek. Sawyer (dáma s motorovou pilou), Shanhua, Levi, Eda a ještě pár střelených chlapíků si to rozdají v sídle společnosti Lagoon. Po přběhu druhém přišel bohužel ten třetí a poslední. V něm dojde ke ztrátě komiksové nadsázky a humoru, ke zvážnění, které vedlo k tomu, že jsem si najednou příliš musel uvědomovat nemorálnost jednání hlavních hrdinů. Ztratili tím mé sympatie. To by samo o sobě příliš nevadilo, kdyby Black Lagoon v tu chvíli získal na hloubce, kterou neměl a do té doby ani nepotřeboval. To se ale nestalo a je jedno, zda hloubkou rozumíme epičtější příběh, psychologicky propracovanější postavy, poselství nebo třebas originální výtvarné zpracování či novátorské filmové postupy (tři poslední dává anime tak jako tak málokdy, první naopak často). Seriál, který se vysmíval patosu, se patosu nakonec poklonil a přijal ho za svůj (viz uplakaný rozhovor Rocka a Yukio, ale i jiné rétorické výkony Rocka a Yukio). A vůbec, chcete Lagunu v Roanapuře nebo v Japonsku? Že se ptám... Můj odsudek nebude tak tvrdý jako Idahův, ale ani mě konec druhé série nepotěšil. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Stylový akčňák, který si bere na paškál to nejlepší z klasiky. John Woo, Terminátor. Desperado a spousta jiných jmen vám vyplave na mysl až obě série uvidíte. Pistolnice Levi a ouřada Rock a vůbec celá ta partička okolo je prostě k sežrání, zejména soupeřka Levi Eda. Druhá série ještě tlačí více na pilu, ale mrzí mě v ní ten patetický a vážný konec. Jestli milujete old school akci a aspoň jedno z uvedených jmen nahoře měli by jste to shlédnout, dostanete klišé s velkou dávkou humoru. Ost je správně našlapaná směs, která to vše dobře podbarvuje. ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

[1. série] Poor man's Cowboy Bebop. Mám osobně vůbec problém se nevyhnout srovnávání v čemkoliv se zmíněným žánrovým kolegou a aby k tomu ještě tlupa nájemných, poměrně dobrosrdečných banditů z Black Lagoonu vyšla ze souboje vítezně. Šéfo Dutch je jak kopírka Jeta Blacka, nic neřešící ranařka Révy je o něco utrhlejší Faye Valentine, Benny-Boy je střízlivější ajťák Ed a všichni se epizodicky plaví na svém domovském korábu, hledajíc potem špinavou a balík vynášející práci. Black Lagoon pozbývá jakýkoliv ucelený děj; alfou-omegou seriálu je víceméně nevybíravé a života nerespektující chování Révy, které je hlavním zdrojem vtipných a hlavně všech přehnaných scén a momentek. Jistě, chápu tento druh akční zábavy (které zde je na rozdávání a nechtěl bych počítat množství použitých nábojů), ale když Vás ostřeluje ze všech stran armáda po zuby ozbrojených vojáků v autech a vy bez krytí pouze s dvěma pistolemi o cca 14 nábojích je bez jakéhokoliv škrábnutí vyřídíte, tak už jsem než smíchem si mnul údivem moji imaginární bradku. Pro mě osobně obrovskou chybou byla nezakomponovaná jakákoliv minulost kohokoliv z hlavní čtveřice, a tak se musíme smířit s tím, co se děje jen a pouze v přítomnosti. Právě díky tomuto důvodu jsem si vzácně oblíbil mnohem více vedlejší postavy jako například chladnou jako břitva a tajemnou minulostí oplývající Balalaiku a místama až moc vymletou Révy pro mě do kapsy strčil charismatem bombardující triádí ultrafrajer Mr. Chang. Co si budeme povídat, šarmu má Laguna na rozdávání spousty, s ničím a nikým se napáře dlouho a sympatické reference/odkazy, které pochopí i filmový laik, to obsahuje ale ona pozbývající ucelenost, trochu bezradný flow, podle mě velmi bídný soundtrack a nikterak výrazné poslání, substance a vývoj postav (což všechno toto Cowboy měl) sráží toto anime do mírně nadpůrměrných vod jihočínských moří. Když jsem se bavil nezávazně, bylo to cool, ale po zbytku to mírně skřípalo. Stráveného času nicméně nelituju a shllédnutí 2. série by mohlo první vymazat ony drobné neduhy. Do rovných 4* tomu něco chybí. ()

Galerie (68)

Zajímavosti (2)

  • Postava Revy byla vytvořena podle Lary Croft ze hry Tomb Raider. (DailyDreamer)

Reklama

Reklama