Známá polská režisérka Agnieszka Hollandová, nominovaná na Oscara za film Evropa, Evropa, natočila ve Spojených státech dramatický příběh mladíka, který se ve skutečnosti cítí být ženou. Eddie Araujo (J. D. Pardo) vyrůstal jen s matkou a své tajemství skrýval i před dvěma sourozenci Chitou a Dannym. Na střední škole se však Eddie rozhodl, že svůj život zásadně změní - přijme jméno Gwen a začne se oblékat do ženských šatů. A když se začne scházet s bývalým námořníkem, vzbuzuje tím stále větší nelibost doma i ve škole a napětí nebezpečně narůstá. Gwenina nesmyslná smrt pak přiměje matku Sylvii (Mercedes Ruehlová), aby se kvůli památce svého nešťastného dítěte stala advokátkou těch, kteří se ocitli ve stejné životní situaci. Tento provokativní televizní film byl natočen podle skutečných událostí. (oficiální text distributora)

bloodcountes

Mě se tohle téma dotýká, takže nejsem úplně objektivní. Proto ta čtvrtá hvězda, která by tam jinak asi úplně nepatřila. Je za to, že je to film o tom, jak je absurdní nenávidět lidi jen proto, že jsou nedovoleným způsobem "nenormální", což ještě pořád je celkem žhavé a ne úplně dostatečně a hlouběji diskutované téma. Divák v takových filmech, i když jsou atraktivnější a dramatičtější než tento (a v tomto filmu asi obzvlášť) kdovíjakou hloubku moc nenajde, ale může je brát jako dvířka, skrze která projde do jiného světa. A může ten svět potom sám osobně poznávat a zkoumat, procítit ho a přemýšlet o něm. Mě vždycky u těch filmů napadne, jak je absurdní, že na někoho "jiného" (třeba ženu v mužském těle) se společnost dívá s odporem a páchá na něm násilí a jiné "jiné" (třeba slepé, nebo chromé) zahrnuje péčí a starostlivostí. Trapné, velmi trapné. Já jen doufám, že tyhle filmy můžou lidi trochu změnit, alespoň o centimetr pootočit jejich pohled, rozšířit jejich omezené obzory a taky že lidem, jichž se to bezprostředně týká, můžou naznačit, že přetvářka, podvody a lži (zde k nim Gwen v podstatě nutí celou rodinu) jsou hodně špatná volba a zařídí se jinak, férově. I když je to těžké, já vím. A v některých zemích skoro nemožné.----Co se filmu jako takového týče, je to zkrátka Agnieszka - trochu suché, střízlivé pojaté, s dokumentárním nádechem, syrová realita, která není vždycky kdovíjak hollywoodsky pohledná a zábavná. Gwen je podaná taky tak - obyčejně, uvěřitelně, nepřehrává, nepózuje. Mercedes Ruehl je taktéž výborná, také dědeček, který rád šije:) Hudba velmi ukázněná a příhodná, i když místama snad až moc smířlivá a konejšivá. Dala bych tedy lepší průměr, ale jak jsem řekla, ta hvězda navíc je za přidanou - doufejme výchovnou - hodnotu :) ()

adriane9

Tohle téma tu bylo už několikrát a díky tomu je těžké pak diváka zaujmout. Přesto... tady mi byli herci moc sympatičtí díky té barvě pleti a divočejšímu vystupování, plus má slabost pro polské režiséry... a co víc, oproti jiným snímkům na toto téma, se zde více mluvilo o boji mezi transexuály a těmi jež je odsuzují. Kdo z nás plně chápe pocit, že jsme v těle, které není naše? Povedený kousek, kterému ubírám jednu hvězdu za podstatně nižší vlnu emocí jakou jsem cítila při filmu Vojákova dívka.. ()

jiri.twist

Film jsem viděl už dřív a dnes jsem si jej osvěžil. Příběh je za jedenáct bodů, herecké výkony skvělé, vše ostatní zde už bylo napsáno a mám smutek v duši. Jen ještě připomenu, že ve filmu se objevuje nesmírný sympoš, pro mě naprosto dokonalý a přitažlivý právě proto, že dokonalý není ... Corel Stoll (Joey) ... 4x10 ()

XR

Život je takový, jaký si ho uděláme“.Aj napriek tomu, že už od prvej minúty filmu vieme ako sa to skončí, ma film držal celú dobu v napätí. Je to jednoznačne útok na city. Neviem, či je to tou témou, ale film ma skutočne dojal. Pri zrovnaní s filmom Boys Don't Cry na mňa Girl Like Me zapôsobil viacej (teda okrem Hilary Swank, tá bola neprekonateľná) ()

ex.it

Navzdory tomu, že mi je tato tématika docela nepříjemná a dobrovolně si takové filmy ke sledování nevybírám, tento snímek mě zaujal. ()

Gabretta

Co dodat kromě toho, že Hilary Swank mě v Kluci nepláčou dostala víc? V obou snímcích hraje rozdílnou, ale určující roli rodinné zázemí - jeho postoj k nastálé situaci. V obou snímcích je zlomovým bodem reakce a zaslepenost společnosti. Z mého pohledu podařený a zajímavý snímek. ()

Adiemus

Jako by se ten příběh neodehrával v jednadvacátém století. Nenávistné výkřiky z davu bych čekala v historických filmech, ale asi je to bohužel leckde pořád ještě skutečnost. ()

marek86

Podle mého se jedná bezpochyby o zajímavý film, odkrývající pohled do prostředí a hlavně duše transexuálních lidí. Moje hodnoceni 7/10. ()

morfas

Když narazím na transgender dokument nebo film, vzpomenu si na pořad České televize „LeGaTo“, ve kterém byly rozhovory s transgender lidmi. Tenkrát to na mě tak silně zapůsobilo, že jsem vděčný, za každý film na toto téma. Nedokážeme si ani představit, jaké to je, být uvězněn ve vlastním těle. ()

Bezda22

Je to dost drsnej film. Podařilo se tohle téma dobře podat. Vim, že to neni film na kterej budu chtít koukat pořád. Ale za nějakej čas se na něj klidně podívám. Je to silnej příběh. Svý kvality to má. 70% ()

ikilledjenny

V hlavě si to musím pořád srovnávat s filmem Kluci nepláčou, ačkoliv jde o stejné téma tohle bylo jiné. Méně emotivní, moc televizní, nenechalo to ve mně žádný dojem. Za chvíli na tenhle snímek zapomenu. Eh. ()

PamelaJJK

Film, který mě velice mile překvapil. Společnost je stále netolerantní a trestá jakoukoliv odlišnost či menšinovost. Téma bylo zpracováno citlivě a zajímavě. Zatím vše, co jsem viděl od paní A. Hollandové, bylo kvalitní a koukatelné. A já mám prostě slabost pro jinakost a tak jsem fandil hlavní postavě. Když to spočtu všechno dohromady, tak je to kvalitní film za plný počet.... ()

jessic

Televizní film Agnieszky Holland o chlapci, který chce být dívkou, koncipovaný jako soudní drama po vraždě chlapce. Vzhledem k tomu, že film je natočen retrospektivně ze soudní síně a vzhledem k tomu, že smrt chlapce je prozrazena na začátku, dost se vleče. Na stejné téma je lepší Boys dont cry ()

Jenn

Moje nejoblíbenější scéna - když jeho ségra rozbila hubu tomu frajerovi. Gwen mi byla neskutečně sympatická, konec jsem překvapivě celej obrečela a proklínala stupiditu lidí, co nejsou schopný přijmout trochu odlišný lidi. ()

Tomsterson

Příbeh velmi silný, ale filmové ztvárnění se mě moc nedotklo. Tenhle film by si zasloužil daleko větší dávku emocí, než se mu povedlo nabídnout. ()

mamarw

Tak tento film mě překvapil. Né často filmovaná tématika- můž cítící se jako žena a postupem věku se do ženy vstyluzeje. Ale spůolečnost tento fakt nedokáže příjímou a Gwen někdo zabije- Příběh se odvíjí retrospektivně, se vstupy ze soudní síně, kde se smrt Gwen vyšetřuje, což film dělá napínavější a zajímavější. Velice na mě příběh zapůsobil. ()

Drky

Nevím jestli se zde vyjádřím správně a nebudu vypadat jako nějaký nepokrokový neandrtálec, možná jsem trochu zaujatý vůči oné menšině, ale já tohle prostě nesnáším. Asi proto jsem to, ale dokoukal. Ano věřím člověk se může narodit s pocitem, že je spíše opačného pohlaví, ale tohle jsou zvrácenosti, nechutné věci, kdy tito lidé veřejně chtějí pobuřovat a nějak se odlišovat. Tento případ ovšem nebyl až tak klasický, těžko se s tímhle setkat. Já se prostě nedokážu zbavit pocitu, že homosexuální vztah je založen z 90% na sexu, ne milování, ale sexu...Teď k filmu - trošku přitažené za vlasy, ale zaujalo, možná mě i trochu nasralo... Hodnocení 3* a 60%. ()