Hry bez hranic

(TV pořad)
  • Francie Jeux sans frontieres (více)
všechny plakáty
Soutěžní / Rodinný / Sportovní
Francie / Československo / Nizozemsko / Velká Británie / Malta / Maďarsko / Česko / Portugalsko / Španělsko / Belgie / Švýcarsko / Západní Německo / Itálie / Řecko / Jugoslávie / San Marino / Tunisko / Lichtenštejnsko, 1965, 69-81 min

Zábavné soutěžní klání družstev Itálie, Portugalska, Malty, Švýcarska, Řecka, Maďarska, Slovinska, Anglie a České republiky ve známé mezinárodní hře. (oficiální text distributora)

Karlos80

Přesně jak napsal už Dudek , naprosto kultovní a fantastická soutěžní hra mezinárodních rozměrů, tuším snad vždy 9 týmů z Evropy. Pořadem nás provázeli alespoň v jejich začátcích oblíbení moderátoři ČT Martina Adamcová, Marcela Augustová a Petr Vichnar. Jako puberťák jsem si nenechal v České televizi ujít ani jeden díl tohoto kdysi tak populárního mezinárodního soutěžního klání. Nevím jak už je to dlouho, ale myslím že tak kolem roku 1992 (já osobně ji začal sledovat asi až kolem roku 1993) dorazila i k nám a já jsem vždy s takovým zaujetím a se zatajeným dechem sledoval soutěžní výkony v různých a v opravdu v sofistikovaných soutěžích nejen našich družstev. A věřte tomu nebyli jsme vůbec špatní a kolikrát jsme dokázali v této diváky oblíbené soutěži i zvítězit, a to sice hned při svém prvním startu v roce 1992 v Třebíči, v roce 1994 v České Třebové a v roce 1995 v Brně co si pamatuji, tqo naši předvedli vůbec jeden z nejlepších a nejfamóznějších výkonů vůbec. A všimněte si ještě jedné věci, 1qvždy to bylo doma a převážně se toto nepsané pravidlo potvrzovalo i u jiných družstev z jiných zemí, dřív anebo později. Škoda že se celá soutěž někdy kolem roku 1999 přestala vysílat. A reprízy starších dílů ČT zatím nehodlá opakovat. Po Boyardu moje nejoblíbenější televizní soutěž a příjemná nostalgie na soutěžní pořady doby minulé.Tady je:český downolad. ()

MM_Ramone

Športovo súťažno zábavný internacionálny, medzinárodný, televízny projekt "Hry bez hraníc" bol fenomén svojej doby, v ktorom bolo zapojených viacero európskych krajín. Zopár dielov som videl. No priznám sa, že ma to nijak zvlásť nebavilo. Vidím, že mnohí miesti uživatelia sú z toho dodnes nadšení a pejú na to slová chvály. Padajú tu aj také silné slová, že to bolo lepšie ako Olympiáda. Ja si to teda rozhodne nemyslím. Porovnávať serióznu Olypmiádu s touto infantilnou fraškou je do neba volajúca hlúposť. ** ()

berg.12

Attention! Prêt!! Uííííííííí!!! Gigantický mezinárodní projekt, který nemá v historii zábavných televizních soutěží obdoby a kdo ví, jestli někdy ještě mít bude. Hlavní příčinou jeho konce byla obrovská finanční náročnost, kterou nestačila vykompenzovat ani divácká popularita provázející celou soutěž. Je to obrovská škoda, veškeré integrační snahy Bruselu totiž v porovnání s tím, jaký účinek tahle soutěž měla, dosahují jen zlomkového úspěchu. ()

Malarkey

Já na Hry bez hranic koukal od mala, a nepamatuji si, kolik dílů jsem dohromady viděl. Ale jednou ze Spolany Neratovice vypustili omylem chlór a ten hnusnej tmavej mrak si to hnal přímo na naší vísku, směr Stará Boleslav. Když jsme se to od bratra, co tenkrát dělal u vojáků dozvěděli mobilem, okamžitě jsme zatáhli rolety, veškeré díry ucpali a čekali v temnu co bude dál. Jediné co jsme v tu chvíli mohli dělat, bylo pustit televizi a když jsem přepnul na jedničku, proháněli se na obrazovce Hry bez hranic. Okamžitě jsem zapomněl na nějaký chlór, který si přitom vál kolem našeho baráku a sledoval zábavu, která mě dokázala bavit tolikrát a za takových okolností, že by to kromě Pevnosti Boyard nedokázala jiná. (10/10) ()

Ded@M@tes

Sledoval jsem se zadrženým dechem, nejlepší sportovní pořad a kolébka pro všechny jiné podobné nápady. Týmy z celé Evropy a hlavě reprezentace Československa (a posléze Česka) se utkávají v různých disciplínách. Originální a zábavné, nevybavuji si že by byly disciplíny stejné, zato jen chválím. Soutěž tvořilo celkem zhruba deset různých disciplín, tematicky zařazených podle země, která momentálně hry pořádala. / Viděné epizody cca *10.dílů / ( Hodnocení: 10/10 ) ()

• Každé z účastnických zemí byla přidělena unikátní barva, jíž se země pro větší diváckou přehlednost v soutěži prezentovala. Československu/Česku například vždy patřila barva oranžová. (Zdroj Wikipedia.cz)
  • V začátcích od roku 1965 se soutěže účastnily čtyři evropské země, a to Francie, Belgie, Západní Německo a Itálie. (Ded@M@tes)
  • S myšlenkou sjednotit země Evropy zábavnou formou přišel francouzský prezident Charles de Gaulle. (Ded@M@tes)