nash.

Po dlouhé době hollywoodský film, který mě dostal. Na pozadí setkání dvou můžu, z nichž jeden je ubíjen manželským stereotypem a druhý prožitou tragédií, je vykreslena bolest ze ztráty nejbližších způsobem který, ač většinou téměř nenápadný, svírá srdce i žaludek a do očí hrne slzy. Adam Sandler je výborný, jeho postava a pocity nemohou nikoho vybaveného alespoň minimální schopností empatie nechat chladným a jeho dvě vyznání, v čekárně a před tchýní, patří k okamžikům, na které se jen tak nezapomíná. Ovšem to ani na postavu Donny (Saffron Burrows), zmatenou, zvláštním způsobem křehkou a bezradnou ve svém zoufalství. ()

Arsenal83

Lepšie ako prášky na spanie. Okrem veľkej nudy sa situácie, ktoré mali dojať, minuli účinkom. Mnohí Sandlera chvália sa výborný herecký výkon, ja myslím že viac prehrával než hral. Rola sexuchtivej zubárovej klientky úplne zbytočná a vzhľadom na charakter filmu až nepochopiteľne zaradená do deja. Liv Tyler vyzerá jak po týždennej parbe. Jedná hviezda za černošsku manželskú dvojicu. ()

Tomco

v prvom rade kazdy si urcite vsimne tie skvostne herecke vykony. to ze don cheadle je v dramach doma to je jasne, radost sa na neho pozerat. ja som len teraz velmi prekvapeny z toho, ze som ani len netusil aky talent tlie v schopnostiach adama sandlera. kym ja osobne nie som velky priatel jeho komedii pred vykonom v tomto pripade musim sklopit zrak pretoze je to fakt velmi silny a dojimavy vykon. aj vdaka nemu som sa 100%-tne vzil do jeho koze, do jeho smutneho pribehu. reign over me stoji urcite za divakovu pozornost. ()

LoLaa

Adam Sandler ale úplně jinak, nikdy bych neřekla, že se dočkám filmu, ve kterém ze sebe nebude chrlit jeden vtip za druhým, ale naopak bude smutný a někdy až agresivní. Ale to vše opodstatněně, vlivem předcházejících katastrofálních událostí, které by každého člověka poznamenaly na celý život.. S Charliem jsem tedy soucítila a "prožívala" jeho příběh. Nejsem si jistá, jestli si tento film pustím někdy v dohledné době znovu, ale i tak ve mě zanechal nepopsatelný pocit. A abych nezapomněla, krásný soundtrack! :) ()

Chrustyn

Opravdu skvěle zahraný snímek, kterému vévodí skvělí Sandler a Cheadle. Ale filmu chybělo něco čím by mě více pohltil a nezpůsobil v několika momentech, nepříjemnou nudu. Na druhou stranu tragédie z 11.9.2001 je zde připomenuta dokonale a nepůsobí, jako násilně vložená zbytečnost. ()

klerik

Nemám rád Adama Sandlera. Tento film je skvelý. To sú dve základné informácie, ktoré budú asi väčšine divákov stačiť. Dráma s veľmi príjemným a nenásilným humorom a prekvapivým hereckým výkonom. Tak trochu v štýle a melancholickej atmosfére CRASH. Keby tam nespomínali TEN dátum, možno by som dal aj plný počet (lietadlá padajú každý deň)... ()

SeBig

hodně smutnej film :( ale krásnej konec :) nevěděl jsem ze Adam umí i vážné role je to fakt perfektní krásnej film ()

marhoul

Komik ve vážné roli- to mě dostalo už několikrát! Oni ti komici jsou totiž nejlepší herci. (viz. Jim Carrey v Muži na měsíci, Omar Sy v Intouchables, Robin Williams v Čase probuzení, náš Bolek v Zapomenutém světle..., nebo Jiřina Bohdalová ve Fanny...) Volání o pomoc je nenápadný malý velký film, který mě emočně zaskočil. To zase bylo kapesníků... :-) ()

MontyBrogan

Nebudem riešiť či bolo množstvo dojemnosti v druhej polovici filmu prehnané alebo nie. A už vôbec, koľko z nej je možné posúdiť ako klišé. Pretože vzhľadom na stanovenú tému sa dá skončiť iba v jednom z extrémov, tak ako by aj v realite človeka dohnali vyhrotené životné situácie do krajností. Apropo, je sranda, že každá druhá dráma je na čsfd uvedená ako Komedie / Drama a toto je podľa "pánov nášho tvorstva" iba dráma. Nenechajte sa zmiasť, narazíte na pár fakt vydarených vtipov. Po skončení sa k nim môžete eventuálne vrátiť, aby vaše nežné polovičky prestali plakať. Nie vážne, pri filme podobných kvalít a rozmerov pre mňa končí sranda. Niektoré žánre, alebo sub-žánre a pre ne charakteristické filmy pozerám čisto len pre zábavu. Iné naopak na precitnutie z povrchnosti. Sú ako čerstvý vzduch, ktorého sa nadýchate, sú to úlomky zo života. Nemusím asi vysvetľovať, do ktorej kategórie patrí toto. ()

poz3n

Tak tenhle film mě hodně překvapil. Ale abych řek pravdu vůbec zatim nejsem schopnej ho ohodnotit. Adam Sandler, respektive jeho Charlie na mě působil zezačátku spíš protivně a harantsky, ale v průběhu filmu jsem se mu dostal víc pod kůži a musim před Sandlerem smeknout, hrát fakt umí. Volání o pomoc je hodně pravdivej snímek. Musim ho v sobě nechat uzrát. ()

Roman.Ticka

Sejdou se dva nešťastníci, jeden ztratil rodinu, druhý sám sebe uvnitř ní. A zdá se, že osudově propletou své životy, stáhnou jeden druhého na něčí stranu, či rovnou na dno. Charlieho chápu - jeho řešení hledání rozhřešení (špičkový výkon- zpověď). Alana chápu, že babinec a zdánlivá spokojenost může znudit a unavit (slušný výkon). Jen nechápu jeho stoický postoj k chování Charlieho, který se jednou utrhne v baru, podruhé v restauraci, potřetí rozfláká ordinaci a chlap je pořád v klidu. Tomu se sice na americké poměry uvěřit dá, ale filmově je to těžce stravitelné. Někdo by čekal víc srandy od komika typu Sandler a taky že jo - jak dělal radost příjmové sestře, až se to slovy nedá vyjádřit, jak sestřelil trapáka nebo jak kupoval lístek do kina pro buznu. Jen by mě zajímalo, kolik stojí extra lístek pro buznu!?☺ ()

Pítrs85

Velké překvapení a jelikož jsem Opilí láskou viděl až po Volání o pomoc, tak jsem tu Sandlera viděl v první jeho vážné roli (OK ještě taky v Španglicky snadno a rychle, ale to je přeci jen takovej úsměvnej filmeček) a on tu neskutečně válí. Kecy o tom, že je jeho výkon přeceňovaný, vůbec neberu, páč tohle musí zacloumat s každým, jehož empatická stránka osobnosti není na úrovni pračky... Pravděpodobně nejcitlivěji natočený snímek pojednávající (byť tu jen lehce) o 9/11. Adame jen více takovýchto rolí, smekám klobouček. ()

Janek

Překvapivě dobrý Sandler (i když od Punch-drunk love nepochybuji o jeho dramatickém nadání), jinak scénář měl mít lepšího dramaturga (potažmo lepšího scénáristu). Námět dobrý, ale podle mého je špatně uchopen. Některé věci mi přišli vyloženě rušivé (Sandler hraje playstationa, Brooks maraton...), některé umělé (láska mezi Sandlerem a úchylnou kráskou, Donald Sutherland coby hodný soudce...). Pro některé srdcovka, a já tomu věřím - bohužel mě film na vařený nudli neutáhl a docela jsem se upřímně těšil až tato 124 minutová šaráda skončí. ()

Thomick

Takhle nepatrně a citlivě se dotknout jedné z největších katastrof v dějinách Spojených států, to je opravdové umění. ()

eraserhead666

Až by se chtělo říct, že je Sandlera pro ty jeho komické role škoda. Tady podal neuvěřitelně překvapivý výkon. Tak vyrovnaný a v ničem nepřehánějící film jsem už dlouho neviděl. Ani se snad nedá popsat, jaký z toho mám pocity a jak to na mě zapůsobilo. Tohle bych od Sandlera opravdu nečekal. Vynikající film. Smutný, humorný, emotivní, zajímavý. ()

Sofia

Tenhle film mě bohužel nijak neoslovil. Přišlo mi to strašně dlouhé a v podstatě i nezajímavé. Adam Sandler měl strašně uječený hlas a i když mi jeho postavy bylo líto, byl mi vlastně hrozně nesympatický svým egoismem a utápěním se v jeho tragédii. Použití 9/11 mi přišlo samoúčelné, mohl o rodinu také přijít při autohavárii. Pozitivně hodnotím písničkový soundtrack. ()