Píše se rok 1962, Baltimore, USA. Obtloustlá středoškolačka Tracy Turnblad (Nikki Blonsky) navzdory svým nepřehlédnutelným tělesným rozměrům miluje tanec a sní o tom, že se stane hvězdou televizní taneční show Cornyho Collinse (James Marsden). Na cestě za splněním svého snu ji sice podporuje otec Wilbur (Christopher Walken), ale Tracy musí překonat řadu překážek, které nesouvisejí jen s jejími tělesnými proporcemi: počáteční odpor své podobně tělnaté matky Edny (John Travolta) nebo nenávist televizní producentky Velmy (Michelle Pfeiffer) a její protěžované dcery. Tracy pak dokonce začne bojovat i s rasovou segregací, která ve společnosti vládne. (Damiel)

ARI50

Sešlo se nám opět spousta známých tváři a zkoušelo se vyždímat vše, zpěv taneční kreace povzbuzující. John Travolta v poddání ženy výborný hrozně se mi líbil. ()

Sawy

Tak tohle si nechám líbit!Na Hairspray jsem se začal dívat s velkou nechutí.Vědomí,že tam John Travolta hraje obézní maminu a že to natočil Adam Shankman,jehož jméno se rozhodně nedá považovat za záruku kvality,jsem byl připraven na odpadové hodnocení.Ale já se nakonec skvěle bavil.Travolta mi ani na vteřinu nepřipadal trapný,Christopher Walken je šarmantní vždy a všude a Michelle Pfeiffer vypadá líp,než spousta o generaci mladších hereček.Navíc mám takovou zvláštní slabost pro Jamese Marsdena,takže když si ještě připočítám nesmírně chytlavé písničky a skvělou choreografii,nemůžu být nespokojený.Na pět hvězdiček nejdu jenom kvůli nepříliš sympatické hlavní hrdince a hlavně kvůli účasti jistého nagelovaného monstra jménem Zac Efron.Ne,tohohle kluka vážně nemusím.Žánr muzikálů poslední dobou značně upadá a Hairspray je po dlouhé době zase kvalitním kouskem z tohoto žánru.A za to dávám velmi silné čtyři hvězdičky.80 % ()

Katullka

Tahle ujetá parodie na všechno v čele s vedením, kteří původním filmů jsou tváře, je tak hrozně absurdní, až je to krásné. Zasadit do populární píčoviny vztah k rasismu a obezitě, je neuvěřitelné a já stále koukám a nedokážu uvěřit. Vnímavější divák uvidí nejen krásnou stupiditu, ale i podstatu její, což je prostě krásné a mě se to fakt líbí! ()

Tommassi3

"Jestli přijde ještě pár bílejch, máme z toho nóbl čtvrť.." ;) Čekal jsem muzikálovou břečku, ale ono ne !! Bylo to naopak výborný, i když Melville to nejspíš myslel s tou Bílou velrybou trošku jinak..;) A John Tra(ns)volta ?? Parádní !! Adame, Shank you..;) ()

Silence

Přestože je Hairspray totální ztřeštěná ptákovina, dokáže toho využít ve svůj prospěch a v podstatě celou stopáž nabíjí pozitivní energií a ještě teď mne bolí koutky od permanentního "dětsky šťastného" úsměvu. Kolik filmů tohle dokáže? Tak dlouho tu chyběl opravdový muzikál, ve kterém se repliky opravdu spíše zpívají, než odříkávají. Opravdu mi to sedlo do noty a hlavně do rytmu. Chytlavé, zábavné, překvapivě dobré. Bodíky strhávám pouze za už i na mne trochu přestřelený závěr a několik laciných momentů, bez kterých by se film v klidu obešel. 8/10 ()

bouncer

Kde jinde uvidíte Travoltu cicmat se s Christopherem Walkenem? Fuj. Tancující kulička. Ou. Ale nějakým záhadným způsobem je to podmanivé... a dopuzující zároveň. ()

Terva

CITÁT - Chceš vyhodit Cornyho Collinse ze Show Cornyho Collinse?.......... Scénář : Leslie Dixon, Thomas Meehan, John Waters a Mark O'Donnell. Kamera : Bojan Bazelli. Hudba : Marc Shaiman - Ocenění 2008 - Grammy Awards - nominace (Nejlepší soundtrack) 2008 - USA People's Choice Awards - nominace (Oblíbená píseň - "You Can't Stop The Beat") - http://www.youtube.com/watch?v=Ujs2TH7y2bg 2007 - Satellite Awards - nominace (Nejlepší originální píseň - "Come So Far") - http://www.youtube.com/watch?v=ZU6w0vjxpJI Jerry Stiller, který hraje pana Pinkyho, hrál v původní verzi Hairspraye Wilbura Turnblada. CITÁT - Jestli přijde ještě pár bílejch, tak tu z toho máme nóbl čtvrť......... ()

Dale

Výborná retro atmosféra, skvelé hudobné a tanečné čísla a úžasní herci, zvlášť Michelle Pfeiffer predvádza oscarový výkon a navyše je neuveriteľne sexy. Travolta ako Walkenova manželka? Prečo nie? Aj hlavná predstaviteľka je úplne prirodzená a talentovaná. Ja som sa bavil výborne. ()

tomeš

Skvěle nasnímané, vtipné, s jasným tahem na branku, kompaktní, user-friendly lekce historie. A to nemám rád muzikály. ()

Marek1991

Nechápem tých, ktorým sa táto prehnaná romantická muzikálová komédia tak veľmi páčila. Herecké obsadenie je skvelé, ale film nemá veľký zmysel, je to ako prerobená Pomáda po rokoch. Na mňa dokonca trocha dlhé. ()

Torision

Pěknej pestrobarevnej muzikálek zasazenej do 60. let,občas působí dost kýčovitě a občas i trapně,ale většinou hodně vtipně a příjemně.Máte rádi Pomádu (nevztahuje se k debilní dvojce)? Pak si myslím, že vám tohle určitě padne do noty. A určitě se nenechte odtradtim tím, že Travolta tu hraje obézní maminu a vypadá jako dost zanedbanej travestita. ()

corpsy

Ani sa mi nechce veriť, že po zhruba 10 minútach sledovania som uvažoval o najnižšom hodnotení. Hovoril som si - tu si niekto rieši komplexy a chce, aby si celá Amerika ( Svet ) myslela, že každý dokáže všetko, či máte nadváhu, inú farbu pleti, alebo spoločenské postavenie. Hnus. Lenže, následný príval životodárnej energie, v podobe extrémne dokonalých tanečných čísel, turbulentných piesní a skvelého hereckého obsadenia, mi prvotnú myšlienku vytancoval z hlavy a nechal ma uvedomiť si, že ten presladený optimizmus je predsa len fajn a keď sa to skĺby s dravým ( a naprosto neuveriteľným ) soundtrackom z ( pre mňa ) ešte obľúbenejšieho hudobného obdobia, neostáva nič iné, len sa nechať uniesť. ()

Tryskomyš

Je to taková Pomáda dnešní doby. Úžasné písničky a skvělé taneční výkony. Navíc spousta krásných účesů. A jako bonbónek navrch je John Travolta v roli mámy. ()

Cimr

Pokud si občas řeknete, že čím je něco horší, tím to je lepší... Pokud přijmete hru... Máte šanci se u této ptákoviny slušně pobavit. Travolta, jakožto člověk, který se proslavil právě v podobně kýčovitých muzikálových kultech, je pro roli matky (hned po Divine) tou nejlepší volbou. A vidět ho tančit s Christopherem Walkenem je opravdu ze zážitků nadpozemských. A kromě toho - filmů o tom, že rasisti jsou č*ráci není nikdy dost! ()

Adman

Zjistil jsem, že mám pro malebné, veselé, pozitivní energií nabité a šťávou naplněné filmy slabost. Tento patří mezi ně. V dnešní době akčních thrilerů a psycho dramat, je Hairspray naprosto geniálně zapíchnutá barevná jehla do černobílé časové osy. Nehledě na to, že film je muzikál z roku 1962, kdy letěl Rock'n'roll, který málokoho ponechá bez hnutí sedět (pokud nepočítáme zmlsané suchary). Něžný příběh, jemná zápletka a klidné vyřešení, vše jako z pohádky. Ano, pohádka to je. Pojednává o Tracy Tunbland (Nikki Blonsky), která je přes své větší rozměry do všech stran společností poněkud opovrhována. Svému problému se postaví a čelí mnoha odporu, ale i podpůrným názorům. Vždy ale ví co je správné a za tím si jde. Silnou stránkou filmu jsou mimo spousty jiných věcí i vtipné scény. Nezřídka se člověk po čerstvě utřených vtářích z dojetí příběhem dostane do záchvatu smíchu, takže už ani nevíte po čem si ty slzy utíráte. Bravo Adame Shankmane! ()

Popluh

Zatímco většina mých oblíbených filmů přináší věci, které jsem ve filmu chtěl vždy vidět, Hairspray přináší to, o čem jsem myslel, že ve filmu nikdy neuvidím. Například Johna Travoltu v roli super obézní maminy, milostně tokajícího s Christopherem Walkenem a rozjíždějícího ten pravý hříšný tanec. Ale to je jen špička pečlivě natupírovaného ledovce. Ledovce, který se celou první polovinu pozvolna rozjíždí a nakousává celou řadu motivů až si říkáte, že tohle se nedá nějak uspokojivě zakončit. Dá. Totálně nadupaná poslední půlhodinka která vás svou energií a drajvem nenechá v klidu nedává napochybách, že se v Amerických kinech určitě leckdo neudržel. Vidět to v kině, mám podobný problém. Totální optimistická bomba u které je předem jasné, že zase půjde jen o modrý nebo červený drát přičemž je jasné, že se to hlavní hrdince podaří přestřihnout přesně v čase 00:00:01, ale komu by to vadilo, když se na to tak dobře kouká, příjemně to odsýpá a má to tak super sympatické obsazení (po 17 again opět výrazné plus pro Efrona). Co ale překvapí o to víc je fakt, že se film nevyhýbá ani vážným tématům rasové segregace které do jinak pečlivě "nalakovaného" celku perfektně zapadnou. Shankman prostě vykouzlil super muzikálovou retro podívanou a i když to jsou objektivně spíš 4*, nechám se tou optimistickou vlnou dotlačit až k plnému hodnocení. Zkrátka Pomáda 21. století. A John je zase u toho. ()

Sandiego

Tenhle muzikál mě neskutečně bavil a probudil u mě v době podzimních depek prvotřídní optimistickou náladu. Ironické hrátky s žánrem, uměle vytvořený pseudosvět šedesátých let, jenž výborně funguje, nevyčpělý humor, skvostné obsazení (John Travolta se postupně rozjíždí a dává tušit, že tahle role byla stvořena pro něj, jako vždy energií překypující Queen Latifah) a bezchybná choreografie, to vše se podařilo spojit do náramného celku. Ale za co si tento film, či spíše jeho předloha, zaslouží plné uznání je skvělé vyhmátnutí dobového tématu, jež se stalo záminkou přirozeného prolínání sladkého bílého popu a charismatických černošských rytmů, čímž vzniklo nezapomenutelné hudební a písňové aranžmá. Dovolím si říct, že doba muzikálových trháků není hudbou minulosti. Hairspray si dle mě zaslouží místo i mezi klasickými kousky žánru a snad tak v budoucnu bude i vnímán. ()

blackrain

Šílená jízda ala 60. léta. Odvazovka od začátku do konce. Chvílemi jsem se smála jako blázen až jsem málem ochraptěla. Nohy mi sami tancovaly. Taková jednoduchoučká jednohubka. Nedokázala jsem se odtrhnout od obrazovky. Když milujete tanec, tak není co řešit. Travolta byl super. Tancuje mu to pořád dobře. Hned od začátku mi bylo jasné, že Michelle Pfeiffer bude potvora. Queen Latifah měla dostat více prostoru. Hodně nakažlivý film,který vás jen tak nepustí. Bezva jsem si odpočinula a dokonale vyvětrala hlavu. ()

ABLABLABLA

Jít na tohle do kina tehdy v roce 2007 byla vcelku sranda. (Proč píšu komentář až teď? Dávají to dnes v televizi a tak jsem si na něj vzpomněla.) Do kina jsem na to šla s kamarádkou, tehdy malé 17-leté pipky, jsme rády chodily na filmy s A. Bynes nebo Z. Efronem a podobným. V kině byly obsazené jen 4 sedačky - ano správně, jen 4 a i přesto naše kino film odvysílalo - já, kamarádka a nějaké dvě jiné holky o dva roky mladší, všechny jsme seděly v poslední řadě uprostřed. Já s kámoškou jsme se nepřestávaly smát, zatímco ty dvě vedle nás žraly Efrona celým svým srdcem a divně se na nás dívaly, proč se mu smějeme. A ano, pamatuju si, že ty písničky se mi i líbily, že to bylo všechno strašně barevné. Evidentně jsem tomu tehdy dala 3*, ale potom co jsem to dnes viděla znova, musím upravit a dát 4*, Je to opravdu kotel dobré zábavy, hudby a tance, aspoň na den bych chtěla žít v 70. letech....Holky nosily šaty, tance, které vypadaly jako tance a ne to dnešní kroucení zadnicí a vůbec...Jediné čemu bych se ve filmu chtěla vyhnout je Travolta aneb ten jako tlustá máma tam vystupovat nemusel, byl mi trnem v oku. ()

Jim Carrey je Ďábel

Jim Carrey je Ďábel

28.02.2009

Hugh Jackman to na Oscarech řekl jasně: „Muzikál je zpět!“ Když nějaký film s rozpočtem 52 milionů i navzdory mizerným kritikám vydělá celosvětově téměř 600 milionů (ano, řeč je o Mamma Mia!),… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)

Noc v muzeu... s pannou

Noc v muzeu... s pannou

19.09.2007

A zažijí ji Morgan Freeman, Christopher Walken a William H. Macy. Už na základě této důchodcovské sestavy je vám asi jasné, že nepůjde o nic převratně pikantního. Vlastně vůbec The Lonely Maiden má… (více)