Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

ozeki

Na mě působí psychický teror daleko silněji než fyzický. S uřezanýma, usekanýma nebo jinak od těla oddělenýma končetinama či jinýma libůstkama nemám sebemenší problém. Když Vám ale malá holka řekne podezřelým tónem, že byste si měli dávat pozor, moje smysly zbystří na nejvyšší možnou míru, často se i dostaví husí kůže a hladina adrenalinu mě unáší skrze jednotlivé scény a nedá téměř vydechnout. Škoda konce, očekával bych napínavější "souboj". ()

goni

Vyborny mysteriozny horor so vsetkym co k tomu patri. Zo zaciatku to vyzera ako thriler ale potom sa to poriadne rozbehne a zacnu sa diat divoke veci. Zaver je uz poriadny napinavy horor s jednym alebo dvomi vacsimi zlaknutiami. Jedina skvrna na celom filme bola spuchnuta Renee Zellweger :) [45/2013]. ()

tranquill

Nebylo to špatné. Damian trochu jinak :-) I když to šlo zpracovat ještě lépe, a ten konec jsem nečekal tak pozitivní... ()

frype

Dalo sa to pozerať aj keď niečo tomu chýbalo a zároveň niečo bolo naopak zbytočne navyše. Mohlo to byť za 3* a možno aj viac. To by však nesmela v hlavnej úlohe "hviezdiť" Zellweger a celkovo dejová línia s postavami by nesmeli pôsobiť tak nejak kostrbato. ()

pumpkinqueen

To, že jsem film viděla s jedenáctiletým zpožděním, mě jen usvědčilo v tom, že dřív se těm hororovým příběhům dařilo daleko lépe. Nebylo zapotřebí přílišných složitostí a zápletek, aby hororová linka fungovala. Příběh je poměrně jednoduchý, místy dost předvídatelný, přesto ale udrží divákovu pozornost. Převažují prvky mysteriózního thrilleru, nečekejme tedy velké strašení, na druhou stranu se nám ale nabízí příjemně napnutá atmosféra, sympatická Reneé Zellweger a ďábelsky rozkošná Jodelle Ferland, která se mi líbila už v Silent Hillu a jako malá se přesně do takových rolí hodila. Jestli někoho bavil Orphan (a já věřím, že bavil), tady ho máme znovu v takové bledě modré s nadpřirozenými prvky - což je pro mě plus. ()

cinemaboy7

Na začátku se stane to, čím jiný film končí. Zlí rodiče chtějí upéct malou, bezbranou holčičku v troubě a statečná sociální pracovnice ji zachrání. Obrat o 180° na sebe nenechá dlouho čekat a nejsou to rodiče, kdo byli ti špatní. Škoda jen ukňourané a nevýrazné Renée Zellweger, která se až ke konci filmu pokusí mírně změnit výraz v obličeji, než jaký má snad ve všech svých ostatních filmech. Snad díky režii, kameře a celé atmosféře můžu říct, že jsem se i bál. A to vetšinu filmu. Nijak originální, ale stašidelné to je a mě to bavilo. Jen té holčičce nemůže nikdo věřit ani v úvodu, že je to andílek, kterému někdo ubližuje. Je to prostě úchyl od pohledu. ()

bakeero

Místami film naznačuje, že se konečně rozjede a omletý námět se mu podaří přetavit v hutný horor. Bohužel se tak nestane a vám zůstane na mysli jen promarněná příležitost. Škoda, občas to bylo opravdu mrazivé. Jindy ale k posr.ní nudné. Výsledek? Jen ta tak 3*. ()

SigSauerP228

Film sa mi trochu podobal na sirotu ale toto bolo na trošku odlišnom leveli, pretože všetko to zlé, čo sa dialo, nemalo fyzický, ale skôr psychický až diabolský podtón. Asi ako v Kruhu. Postupne sa odkrývala dejová línia, film ma vedel občas aj prekvapiť, ale hlavne vo mne vyvolal odpor, ba až nenávisť k tej malej dievčine a myslím, že aj o to tvorcom išlo. Občas som sa aj bála, avšak ja od hororu očakávam, že sa budem báť celé dve hodiny a potom ešte minimálne dva týždne. A hlavne očakávam originálnu myšlienku a táto až taká originálna nebola. Taký zdravý priemer na relaxovanie. ()

Deftie

Pri pozeraní tohto filmu som sa cítila nepríjemne, neisto a utvrdila som sa v jednej veci. Deti sú ,,scary". Ale o tieto pocity v hororoch ide, takže dávam za štyri. Ak by to ukončili trochen inak, možno aj päť, fakt sa mi to páčilo a nechápem, prečo to má len 66 percent, ale tak proti gustu, ... veď poznáte. ()

ChloeQueen

Promiň, Renée, ale tobě jsem nevěřila ani jediné gesto, pohled či jen pouhou větu... Nicméně musí se nechat, že z Jodelle strach jde, a možná proto ty 3*! ()

ER

Opticky vše vypadá dobře-malá holčička ala velká potvora,policajt,co nevěří a pak uvěří a oběť, která nalítne a pak prozře. Jenže tenhle koktejl psychanalýzy,napětí a mysticismu se trochu hůře protřepal a ve svém výsledku nechutná tak, jak by měl. A celou dobu jsem měl dojem, že R.Zellweger tam ani hrát neměla. ()

renoarko

Filmu síce chýba veškerá originalita, ale pozerať sa dal. PS: S tými krpatými démonickými zmrdmi sa akoby roztrhlo vrece :) ()

Bbronx

"Zdařilé natočení klasiky" Nápad: 2z5; Zpracování: 4z5; Obsazení: 3z5; Efekty: 3z5; Zvuk: 3z5 Hodnocení:60% ()

vojtylla

Renée nemusim, film je totální béčko, ale bavil jsem se dobře. Někdo odpočívá u zhovadilejch komedií, já u béčkovejch hororů. ()

Petulka88

Tak nevím, kde je to "šokující a zlověstné rozuzlení". Tento film toho divákovi příliš nenabízí. Žádná poctivě budovaná atmosféra, žádné napětí, žádný zásadní a překvapivý zvrat, prostě nic. Případ číslo 39 mě nijak výrazně neštval, jen se mi už hodně dlouho nestalo, že by nějaký film kolem mě tak neškodně profičel, že už teď (den po zhlédnutí) bych nedokázal říct o čem to vlastně bylo. Tohle je přímo ukázkový příklad naprosto zbytečného filmu. ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...