Případ číslo 39

Case 39

Prípad číslo 39

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2009, 105 min

Další variace na zparchantělého omeno-orphanovského bastarda. Prvoplánové? Určitě. Předvídatelné? Stoprocentně! Otřepané? Na to vemte jed! Zábavné? Jak sviňa!!!! V záplavě céčkových hororů posledních let opravdu svěží vánek, nesázející na množství vyhřezlých střev a detailních záběrů vivisekcí. Jen ta Bridget by se asi mělá dál držet svého kopyta (obtloustlých zamindrákovaných třicátnic). V tomhle žánru je tak trochu jako Arnie v Juniorovi.(18.1.2010)

Docela povedený horor stavící spíše na znepokojivé atmosféře, ale v porovnání s parádním Orphan přeci jen vychází jako poražený. Jodelle Ferland už překvapila svou rolí otravného spratka ve Stargate Atlantis a tady to dotahuje do dokonalosti. Renée Zellweger nikterak nemusím a i tady byla dost nevýrazná. Stejně jako samotná pointa, která je ve výsledku nijaká. Druhá polovina už je citelně slabší, začnou se vršit nelogičnosti a tlak na nadpřirozeno psycho teror v konečném důsledku dost zabíjí. Ale zábavné to je rozhodně!(7.6.2015)

Rozpočet $26miliónovTržby USA $13,261,851Tržby Celosvetovo $29,302,804Tržby za predaj DVD v USA $4,751,848 //počet predaných kusov 261,754║ Technicky dobre zvládnutý horror, ktorý má slušné napätie, dobre gradujúci dej. /65%/(17.1.2011)

• Xmilden

Bublina splaskla. Původní mé zhodnocení se tady neslo ve formě chvalozpěvů na Alvarta. Při druhé repríze ovšem zjišťuju skuečné "kvality" díla. Nechápu co jsem prvně na téhle báchorce viděl. Snímek vypadá rozhodně lépe na papíře než na plátně. Malá Lillith je otřesná a to stejným oceněním bych nazval i zbytek zdejšího osazenstva. Ano, budování napětí zde docela funguje, jenže s blížícím se koncem se vytrácí logika a tak se dočkáme i například zapálení domu. Zaujalo mě jak postavy dokáží otáčet své názory z minuty na minutu. 40%(1.4.2010)

Renée Zellweger a horor už tímto to bylo pro mě překvapení a pak to jak to bylo celé zpracované. Hodně se mi líbil vizuál, scéna s pecí, nebo se sršni stála za to. Přestože příběh jinak nepřináší nějaké inovace, způsoby úmrtí jsou poměrně efektní. Renée Zelweger přeskakovala od lepších scén k horším, zrovna moc ji to nevyšlo, přišlo mi že je v roli dost nesvá, nebylo to pro ni. Jodelle Ferland mě naopak hodně překvapila na dětskou herečku, velmi dobrý výkon a poměrně věrohodná bestie. Po celou dobu jsem se bavil a vnímal atmosféru, kteru film má, ale je to celé příliš upracované, není to zase tak moc fungující. Závěr sice byl tak trochu zklamáním pro svou naivní jednoduchost, ale co už. Pro diváka s malým přehledem v tomto směru a tématu to bude i za pět hvězd. 8/10(5.11.2011)

• - První plánovaná premiéra filmu se měla konat v únoru 2008, ale byla ještě několikrát odložena. (Chatterer)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 56. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Při natáčení jedné ze scén s ohněm se oheň vymkl kontrole a spálil celou scénu. Popelem lehlo takřka celé vybavení štábu. Nikdo nebyl vážně zraněn a natáčení pokračovalo už na druhý den s vybavením dovezeným z celého světa. (beran-ek)