Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

montel

Sociální pracovnice Emily Jenkins (Renée Zellweger) příjme do opatrovnictví malou holčičku, kterou chtěli její rodiče zavraždit. Postupem času zjišťuje, že jejich záměř byl oprávněný. V dívce hřímá zlo, které ohrožuje nejen život Emily ale i jejich přátel...Výborný začátek, ale po skvělé rozjezdu, vše zajede do nesprávných kolejí. Zase film, který se ztratí v davu,ale za podívání rozhodně stojí...55% ()

schindler

V kategorii holčičkovské horory je to díky Jodelle Ferland, kterou jsem chválil už v Silent Hillu přece jen lepší průměr. Určitě bych do filmu přidal víc jedovatých rozhovorů, jako např. ten Bradley Cooperem. ()

naytsirk

I přes to, že tento typ filmu mám moc rád, tak mě to nebavilo. A ta holčička byla opravdu divná, nějak jí to prostě nešlo... ()

Naby

Pokud se radi bojite, tak si pripravte nahradni spodky a pustte si tenhle film. Rozhodne je to lepsi, nez kdejaky, posledni dobou vetsinou trapny horor. U tohohle se budete bat i s dobrou zapletkou, takze jedine k doporuceni ;-). Je to tak na 4.2*, takze hezky poctiva 4* ()

mimuzik

Průměrný thriller se slibným začátkem ale naprosto degradujícím dějem a přihlouplým závěrem. Už při pohledu na malou dívenku bylo jasné, že takové neviňátko nebude. Film byl po celou dobu moc průhledný a byl jsem rád, že je konec filmu, podruhé se k němu totiž vracet nebudu. I když mi sice v tomto filmu moc nesedla Renée Zellweger, třetí hvězda jen kvůli ní. ()

complex

zaujímavý príbeh filmu a to je asi všetko... a samozrejme ešte výkon herečky Jodelle Ferland, ten stojí naozaj za povšimnutie... inak je to dosť, že pritahnute za vlasy a málo hororových scénok. prevedenie do celkovej podoby a hlavne záver su naozaj na tom biedne... ()

petrastrela

"Závěr děsivého hororu plného překvapivých zvratů přináší šokující a zlověstné rozuzlení", to tedy nevím, bylo to průhledné jako sklo a ani Renée se mi sem nešikla, ale tak špatné to zase nebylo (i když pár blbostí se tam našlo). Zřejmě dnes nemám lekací a bojácný den, protože ani strach mi nenaháněl, což by asi měl. A i já si dovolím srovnání s Orphanem- ten byl mnohem lepší, logičtější, propracovanější a herecký výběr šťastnější! Slabší 3* ()

zero_zelo

až na herce by to mohl bejt docela v pohodě béčkovej bubufilm alá ty ostatní o zlejch roztomilejch nasranejch dětech. renée je prostě bridget a nemůžu se zbavit dojmu, že tak vypadá pořád. její úsměv mě sere a sral i v její jediný roli, kde mi nevadí (B.J.) ... a ta malá holčička se taky nepovedla, moc se jí to nedařilo prodat, tu špatnou stranu síly. srovnávat se nemá, ale tendle horší bráška ophran má max. těch 65%. a osobně si myslím, že by se děti měli občas seřezat ()

Pavlo

Ďalší pokus o veľmi hustý horor s démonickou dievčinou. Po zhliadnutí, musím konštatovať, že to skončilo niekde v polke. Najväčší kameň úrazu okrem nedotiahnutého a na rýchlo ukončeného príbehu je výber hlavnej postavy. Renée Zellweger sa mi sem vôbec nehodí. Už od prvej minúty som mal pocit, že sa ocitla v ateliéroch, kde sa nakrúcalo čisto náhodou a keďže neprišla vybraná herečka, nechali si aj ju. Je strašne nevierohodná, pôsobí tu ako päsť na oko. Hodila by sa sem len v podobnej role akú mala Drew Barrymore vo Vrieskotu – pár minút a šmitec. Inak ako celok pozerateľný kvázi horor. ()

BlackMolla

skvělá práce Jodelle i Renée.. a i když to není něco nového, nečekaného, tak se mi to líbilo.. děti v thrilleru tomu vždycky dodávají jistou šťávu.. ()

pájap

pěkné....působivé......to byl spratek........pro malarkey-proč koukáš na filmy s herečkou kterou nemáš rád-a???? to je výsledek jasnej dávno před zmáčknutím play....... ()

Mark1983

I když se jedná o odlišný film oproti filmu Orphan kvůli paranormálním schopnostem a ďáblovi převtěleném v podobě malé dívky,mám onen názor,že se jedná až na ty paranormality o průměrnou podobu Orphan,ale i přesto si myslím,že ty tři hvězdičky si tento film zaslouží. ()

dennuska

Atmosféra fungovala dobře, Renée Zellweger se stylizovala do role psychicky zdeptané a vlastní minulostí sužované pěstounky minimálně věrohodně a okatá Jodelle Ferland svou andělskou tváří diváka opravdu děsí. To je ale vše. Případ číslo 39 je dobrý Béčkový horor, který důstojně obstojí ve všech žánrových charakteristikách, ale suma sumárum nepřináší nic objevného. Scénář není nikterak originální a závěr překvapující. V porovnání s Orphan je Případ číslo 39 po všech stránkách slabších. ()

AlohaAnty

Spíše Trailer než horor, předvídatelné lekačky. Mě osobně dostala jen scéna se ženou ve skříni, to bylo opravdu TOP! ()

slavushik

Fajn, film som si pôvodne chcela pozrieť len preto, že v ňom hrá Bradley, ale tak samozrejme snažila som sa vcítiť aj do deja. Len už na začiatku som si kládla otázku: "Nemal to byť horor"? Samozrejme odpoveďou by malo byť ,že áno... len to tak akosi nevyzerá. Malé dievčatko, ktoré vlastne nie je malým dievčatkom, ale samotným diablom. Trošku nepatrná podoba so sirotou, ale to si určite nik nevšimol. Už keď som videla tu bibliu, hneď mi napadlo, že panebože nie, ďalšia blbosť typu, že rodičia si zle vysvetlili bibliu alebo ich posadol diabol, alebo čokoľvek podobne nezmyselné... nakoniec sa však zistí, že práve to dievčatko je tým samotným diablom.... Spočiatku nevinné vyzerajúce dievčatko, aj keď podľa mňa vôbec nevinne nevyzeralo, sa nakoniec mení na zákernú beštiu, ktorá je zodpovedná za smrť niekoľkých ľudí a v konečnom dôsledku zabila jedinú postavu, pre ktorú som to chcela pozerať... ale tak fajn, nemohla som byť hnusná a vypnúť to, lebo Bradley zomrel. Ale nakoniec som odvtedy to odporné dievča znenávidela ešte viac... neskutočne mi liezla na city tým svojim akože nevinným výrazom, ktorému by však neuverila asi ona sama. Film síce rozvíja akýsi príbeh, ale celkom určite nejde o žiaden horor, lebo v ňom nebolo nič desivé, prekvapivé ani šokujúce. Takže typická hororová klasika, v ktorej nie je nič desivé ani prekvapujúce... a v ktorej opäť raz ide o posadnutie diablom.. To sa už naozaj nedá vymyslieť nič lepšie? ()

90125

Tento film je hlupost. Ale faktom, ze som si ho pozrel viac-menej bez straty pozornosti, musim uznat, ze to asi az taka hlupost nebola. Bolo mi jasne uz na zaciatku, ze s tou desatrocnou anielskou tvarickou to nebude len tak. V zanri horor malokedy byva pribeh "rozumny". Vacsinou to byvaju "nezmysly" a my musime byt pripraveni prijat ich. Aj Shining bol nezmysel. Napriek tomu je to uzasny a nezabudnutelny film. Nezmysel tohoto filmu sa mi tak nejak podarilo zozrat a to hlavne preto, ze je pomerne zrucne natoceny. Dokonca aj na hlasocek Renee Zellweger sa da casom zvyknut. Ale ako takmer vzdy tieto filmy zomieraju na slabe konce, aj tento umrel. 57 % ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...