Kocour v botách

Zamilovali jste se do něj ve Shrekovi... Teď máte v šíleně zábavném animovaném filmu možnost zjistit, kde si tenhle jedinečný kočičí frajer získal svou slávu a pár ohromných bot! Milovník, bojovník a psanec Kocour v botách (Antonio Banderas) se vydává na dobrodružství svých devíti životů, když spojuje své síly s Čiči tlapičkou (Salma Hayek) a Valdou Cvaldou (Zach Galifianakis) před závěrečným soubojem s nechvalně proslulými Jackem a Jillem (Billy Bob Thornton, Amy Sedaris). Tohle je skutečný příběh nejslavnější kočky, mýtu a legendy – Kocoura v botách! (Magic Box)

Niktorius

V Česku má obutý Kocour tu smůlu, že pracuje s narážkami na pohádky a postavičky (říkankový Humpty Dumpty aka Valda Cvalda nebo dvojice Jacka a Jill), které jsou populární v anglosaském prostředí, ale u nás o nich něco matně ví jen ten, kdo trávil dětství se zahraničními televizními animáky. Avšak sám ústřední protagonista je natolik charismatickou, sympatickou a zábavnou postavou, že film utáhne i v místech, kde na to nestačí nedostatečně vyklenutý dějový nosník a zejména v těch chvílích, kdy se odhazuje svou polidštěnou masku a vrací se ke kočičí identitě, dovede bohatě pobavit i ty diváky, kteří skrze kulturní bariéru přehlédnou některé subtilnější vtípky. ()

freddy

Jedna z mých nejoblíbenějších postav z příběhů o Shrekovi, chrabrý a nebojácný Kocour v botách, dostala svůj vlastní animovaný celovečerní film o tom, co předcházelo setkání tohoto hrdiny se zeleným zlobrem Shrekem. Což o to, podívaná je to zajímavá, příběh zase tak špatný není, ale bohužel se nejedná ani o příběh, který by mě nějak výrazněji zaujal. Jasně, kocour v botách je zde jako vždy atraktivní, vtipný a neodolatelný, ovšem jedna postava není schopná utáhnout celovečerní film, a její spoluhráči mě bohužel absolutně nebavili. Nicméně uznávám, že nepatřím do cílové skupiny, pro kterou byl primárně zřejmě tento film stvořen, přece jen už nepatřím mezi děti, kterým se tohle asi i může líbit a může je to okouzlit, ale jako dospělý divák říkám, že byly i chvíle, kdy jsem se u toho v kině nudil. Ale to nic nemění na tom, že film jako celek byl docela stravitelný a jak jsem již napsal, kocour v botách zde byl jako vždy výborný a je to i jeho zásluha, že nakonec film považuji alespoň za průměrnou podívanou. Což znamená, že filmu uděluji tři hvězdičky. ()

PinokKio

Výborná grafika, tuctový příběh. Nedětské diváky se snaží Kocour zabavit spoustou odkazů na jiné filmy, ale ani to mu nejde. Největší průšvih ovšem je, že se u něj moc nebavily ani děti, jelikož humor se z pera scénáristů úplně vytratil. ()

Ded@M@tes

Trošku velké sousto si ukousli tvůrci, jen škoda nevyužitého potenciálu kocoura a nepromyšleného scénáře. Něco tady prostě chybělo, samotný kocour bez Shreka?, není to prostě ono. Postava "Vejce" mi tam nějak moc nesedla. Špatné to rozhodně nebylo a na průměr to u mě tak tak dosáhlo. ( Hodnocení: 5/10 ) ()

MMR

Hold, PIXAR je jen jeden a Dreamworks se vzdaluje směrem dozadu. Dnešní návštěva pardubického kina mě jen utvrdila, že 3D není všechno. I když možná nebýt toho, šel bych s hodnocením ještě níže. Rozhodně nedoporučuju pokračování, tak snad nebude a v Dreamworksu vymyslí něco jiného. ()

Spooner

Co se hlášek a vtipnosti týče, tak rozhodně lepší než poslední 2 Shrekové. Je vidět, že úhyb do zorrovské parodie tvůrcům prospěl a přinesl jim pár nápadů. Jenže ta zápletka byla na mě až příliš pitomá a nedávala vlastně ani moc smysl. To neustálé parodování pohádek, které už u nás pomalu ani nikdo nezná, už je místy taky dost slabé. Ale i tak bych si dvojku za pár let klidně dal, jako jednohubka to pobaví. ()

Faustka

Za zvuků žhavých španělských rytmů se neohrožený kocouří hrdina vydává na dobrodružnou fazalovou výpravu. Kocour v botách je hravý, vtipný… nepostrádá akční náboj a nabídne i toho nejneodolatelnějšího sexy chlupáče. Kdybych byla čtyřnohá číča jsem ztracená. ()

Davies182

Ze začátku solidní nálož akce a dvojsmyslných vtípků, ke konci ale stále stejná omáčka ztrácí na chuti. Nečekaně hodně zklamala absence alespoň cameového výstupu zeleného obra, který v podobném světě prostě chybí - do konce titulků jsem čekal zbytečně. Retrospektivní dějová linka s koťátkem perfektní. ()

Xmilden

Líbilo, nic moc jsem nečekal, ale byl jsem příjemně překvapen solidní akcí, občas povedeným vtípkem a přestože to celé může působit dětským dojmem, tak i příběh nebyl špatný. Smíchy jsem se mohl potrhat hlavně při "zvratu" kde všude se Humpty Dumpty ukrýval, aby dohlídl na to, že Kocour spadne do léčky. Příjemná jednohubka. 60% ()

Phobia

Tak to si zrzavý Catsanova nezasloužil, takhle být vlastními botami nakopán přímo do vajec. Ano, vejce, o ta jde především. Problém není ve zlatých vejcích ani v jejich husí vyprdávačce, zásadní problém je v tamtom vejci, obludném, hnusném a otravném Humpty Dumptym alias Valdovi Cvaldovi. Kdyby ho někdo rozkřápl (třeba o Paroubkovu bradavici) dvě vteřiny po objevení ve filmu, vysloužil by si dotyčný můj nehynoucí vděk a infekčního francouzáka navrch! Přiznejme si však, že "Kocour v botách" trpí více neduhy: málo humoru, nadbytek patosu, nuda si prakticky po celou stopáž v pozadí významně odkašlávala a poklepávala na ciferník hodinek. Nebo jsem už na tenhle druh zábavy stará...? Nebýt Banderas v kočičím kožichu mou oblíbenou animovanou postavou, nejspíš by se ani na to průměrné hodnocení nevydrápal. 50% ()

lesumir

Kocour v botách je fakt dobrej! Já to tušit, ne, kecám, já to věděl, že to bude obstojný i bez ukecanýho oslíka a divnýho Shreka! Vtipný až až, nápaditý a nevěřil bych, jak může chemie a jiskření fungovat v animáči mezi dvouma kočkama. ()

juta

Je to jako pokračování se Shrekem, tady ale zelené mužíčky nehledejte. Kocour, jako hlavní postava už je celkem okoukaná, takže je jasné, že velký úspěch to mít nemohlo. K tomu navíc divné vejce, s ohavným nosem, se sem jednoduše nehodilo. Mě se ve Shrekovi Kocour líbil, tady už mi nepřišel tak sympatický. ()

filmfanouch

Kocour v botách se vrací ve vlastním filmu který je stejně zábavný jako všechny filmy o Shrekovi. Příběh je na Shrekovy standardy velice dobrý a animace opravdu nezklamala. Zajímavý příspěvek v tomto filmu k tomuto univerzu jsou taneční scény. FIlmy má navíc dojemné scény a když jsem jako devítiletý chlapec seděl v tom kině tak dlouho jsem se nad žádným animákem nedojal. ()

playboxguest

Jeden z těch nudnějších animáků, Kocour by bez Shreka do ulic vyrážet neměl, stává se něj pak nudný společník. 3D: ***** mi opět potvrdilo, že by si 3D telku měli pořizovat hlavně milovníci animáků, hrané filmy jsou za nima, z toho, co jsem zatím viděla, dost pozadu. Reálný dojem výšky, vzdáleností, k tomu meče čouhající do místnosti, kočky letící takřka na mě a kopa dalších vychytávek. Prostě paráda. Když už mi nebylo dáno užít si příběh (dost plytký v tomhle případě), 3D jsem si užila dosyta. ()

Madsbender

Príjemné prekvapenie, keďže som po poslednom Shrekovi očakával z tohoto univerza jedine katastrofu, no tá sa nakoniec nekonala. Relaxačná rodinná zábava vhodná na víkendové popoludnie, z ktorej nikto neodpadne, no je to poctivá robota. Odporúčam zhliadnuť. ()

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

15.03.2022

Krátce před zveřejněním prvního traileru oznámili tvůrci pokračování animáku Kocour v botách kompletní hlasové obsazení nového filmu. Snímek Puss in Boots: The Last Wish tak představí kromě… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)