Dva mladíci, synové velmi lakotných otců, se zamilovali do dívek, které oplývají krásou, ale nikoli penězi. Oktáv (V. Preiss) se tajně bez vědomí svého otce Arganta (J. Somr) oženil s krásnou, ale úplně chudou dívkou Hyacintou (K. Macháčková). A to zrovna ve chvíli, kdy měl otec v plánu oženit ho s dcerou svého známého, bohatého pana Geronta (J. Sovák). Gerontův syn Leandr (V. Postránecký), zase miluje roztomilou Zerbinettu (H. Maciuchová) a potřebuje peníze, aby ji vykoupil od cikánů, kteří ji kdysi unesli. A to je chvíle pro vychytralého sluhu Skapina, který potřebné peníze z obou otců vymámí. Za své činy ujde trestu, protože komedie má samozřejmě šťastný konec, odhalí se identita obou dívek, a oba sňatky nakonec otcové posvětí... Televizní zpracování klasické Molierovy komedie z roku 1980 poskytlo neobvyklou hereckou příležitost pro nezkrotný temperament Vladimíra Menšíka v titulní roli sluhy Skapina. (Česká televize)

Zagros

V dnešní době to snad nelze ani jinak než Skapinova šibalství srovnat se Sluhou dvou pánů. V tomto srovnání pro mě vyhrávají právě Skapinova šibalství. Vladimír Menšík to dokáže rozjet ještě více než Miroslav Donutil. K tomu má navíc lepší kolegy, které sice výrazně přehrává, ale kteří mu občas umí šikovně přihrát. Přesto dám opět jen tři hvězdy, podobné taškařice pro mě nejsou a nezachrání to ani to nejlepší podání. ()

ondrula

Opravdová nádhera, kterou staví na nohy nikoliv herecky impotentní Postránecký a Preiss, nýbrž přirozeně Menšík, Sovák a Somr. Na Menšíkovi bylo vidět, že lidová role, dávající prostor jeho přirozenému herectví, mu skutečně sedne na tělo a jeho uvozhřivý ksicht pak strašně evokuje zemitého sedláka od Ivančic. Taky je vidět, jak by měl být ideálně ve Sluhovi dvou pánů ztvárněn Trufaldino, pakliže by ovšem Donutil měl herecký talent, což nemá. Soudruh Moučka se taky poměrně činí, tudíž jsem s ním kupodivu neměl moc problém. Františku Filipovi se podařilo inscenovat Moliéra se zjevnými úlitbami modernímu divákovi, protože původní podoba téhle komedie by asi vypadala dost jinak. ()

petikacka

Sqělá televizní adaptace Moliérova díla , kde hlavní roli Skapina hraje geniální Vladimír Menšík...Jak on dokáže utáhnout celé představení je naprosto neuvěřitelné...Prostě je to vynikající zážitek a rozhodně ho doporučuji všem, stojí to za to...Za mě 100% ()

J R C Pecuchet

Herecký koncert Vladimíra Menšíka, kterému velmi dobře sekundují Jiří Sovák, Josef Somr, Václav Postránecký, Viktor Preiss a další. Je to až neuvěřitelné, jaké tempo byl schopen Vladimír Menšík nasadit.Vypíchl bych skvělou scénu, kdy se Jiří Sovák ukrývá v pytli a Vladimír Menšík společně s Jaroslavem Moučkou do něho "šijí" sukovicí. Režie František Filip. ()

Everyone

"Já ti odpouštím jedině pod podmínkou, že umřež." Výborné Moliérovo intelektuální (pletichářské) cvičení a Menšíkovo herecké mistrovství, avšak komediální nadsázka (byť patřící k žánru) jde velice na úkor realističnosti postav (nebetyčná naivita a hloupost) a náhody (průhledná pointa). ()

Bozvav

Vzletný a lehkovážný Mollier v podání toho nejlepšího, co kdy česká divadelní a filmová scéna mohla nabídnout. Virtuózní koncert dokonalého herectví, které by i Molliéra nadchlo. Za mne 100%. ()

tranquill

"To by se vám chtělo, bouchat do cizích pytlů!" Mně se původně nechtělo do této dobové divadelní komedie, ale smekám před panem Molierem a potažmo i Hubačem. Parádní předloha, scénář i herci = skvělá a vtipná zábava! "Já ti odpouštím jenom za podmínkou, že umřeš. Jestli se uzdravíš, tak to beru zpátky!" ()

007.

Kdysi jsem viděl jiné zpracování, ale na toto nemá. Menšík zde exceluje, v jeho podání je radost se na Skapinova sibalství dívat. 90% ()

ab.dul

Vtipná a především povedená komedie s Vladimírem Menšíkem, který si svou roli vystřihl přímo skvěle a drží celou inscenaci na vysoké úrovni. ()

Pitryx

No, budu zde jako černá ovce, ale Skapino mi přijde v jistých situacích (když se přiznává pánovi) jako prachsprostý podvodník či zloděj. Pan Menšík je sice herec, ale to co zde dělá rukama když to evidentně netřeba... Navíc je to celé děsně naivní (Moliere je Moliere, chápu)a spousta postav, které se mi pak míchají dohromady a spousty jmen k pamatování, takže jsem se ztrácel. Ano, je to spíše divadlo, nežli film, tak je třeba brát ohledy. Asi jsem spíše na slovní humor. 250920116407/6622 ()

javlapippi

Moliérova fraška v televízno-divadelnom podaní s absolútne dominujúcim Menšíkom. Hláškujúca humorná smršť od začiatku do konca. Somr, Sovák a Moučka sú tiež skvelí. ()

George.Camel

Adaptace Moliérovy předlohy pro televizní obrazovku. Geniální Vladimír Menšík sršící vtipem, stejně tak jako Jiří Sovák. Nicméně vynikající komickou roli si zde zahrál i Jaroslav Moučka. Alespoň jedenkrát si vychutnejte herecký um našich nejlepších herců. ()

vaska

Menšík,Moučka,Somr,Sovák-stará garda..výborní a asi by to z fleku natřeli dnešním "hercům" i kdyby hráli na padesát procent.. ()

CrazymanM

Ostuda,že jsem to viděl až nyní,moc pěkná veselohra s výtečným Vladimírem Menšíkem a ostatními skvělými herci!!! ()