• Zadri
  ****

  Přistupoval jsem k seriálu s poměrně velkým očekáváním a zvědavostí, jak se J.Abrahám popere s poměrně pro něj netradiční rolí farmáře. A co z toho bylo? Přijemná spokojenost, že se to zase po dlouhé době povedlo. Velice povedená mi přišla kamera, hudba a herecké výkony R.Krajča. Povedlo se natočit seriál, který se nesnaží být světový, "in" a trendy. Je to seriál, který pohladí, potěší oko, sluch a připomene nám, že obyčejný vesnický život může být zajímavý a bohatý. Za posledních x let je to jeden z mála povedených českých seriálů.(2.1.2008)

 • Milwa
  ****

  Po prvním díle jsem příjemně překvapená...uvidíme jak to půjde dál. Vztahy na dědině, to je to pravé drama od pradávna...ty staré křivdy, sebraná pole...stále je to tu s námi...ikdyž Isherwood nesouhlasí, asi nemá přízeň na venkově.... Tak, čeká nás poslední díl, jsem ráda, že jsem seriál i s přestávkami sledovala, oproti ordinacím a jiným mýdlovkám to bylo perfektní. myslím že v české seríálové tvorbě tento seriál zaujímá vyšší příčky, povedl se...hodnocení zůstává stejné(5.9.2007)

 • Greg25
  **

  30% Nečekaně naivní, neuvěřitelná snaha o přirozenost v dialozích se ze strany herců rovná katastofě, ale nejsem si jistá jestli za to nemůže scénář, překvapivě špatná kamera, která místy ve snaze o autentičnost zapomíná, že jeden záběr není totéž co jeden díl seriálu, co se týče děje tak netvrdím, že by byl úplně špatný, ale chybí mu jakási vybroušenost a preciznost, která by nezapadala do unilosti a laxní nenávaznosti jednotlivých záběrů. Jediný, kdo opravdu stojí za to je Josef Abrhám, po pěti dílech, ale říkám, víc ani díl!!!!! Z úcty k režisérovi dávám 30% za prvních pět dílů, zbytek z bezpečnostních důvodů, jako je usnutí před televizí nebo přemýšlení co, že to mám na DVD za fajn filmy, nehodlám absolvovat. P.S. Ale stále lepší než mýdlové opery na ostatních programech!!!(2.10.2007)

 • Cival
  *

  Z toho "filmového looku", kterým se Brabec a spol. neustále chlubí mě nejednou rozbolela hlava. České seriály jdou z extrému do extrému - slátaniny z jednoho studia totiž "zachraňují" audiovizuální divočárny, které jsou kvalitnímu řemeslu vzdáleny úplně stejně - jen z druhé strany. Forma na sebe neustále strhává pozornost, často působí až psychedelicky, což s látkou o vesnici a traktoristech moc nekoresponduje. Z toho motání se v prostoru a divokého střihu mě opravdu bolely oči, z milionkrát slyšeného hlavního hudebního motivu zase uši. A když se Richard Krajčo zaštiťoval "těmi bardy ze staré herecké školy", schytalo to i srdce. Jo, tehdá, když nás Bylo pět a když jsme prožívali Dobrodružství kriminalistiky, to byly jinší časy...(28.12.2007)

 • Matty
  ***

  Dovolím si porušit zdejší tradici a nebudu hodnotit nový český seriál po první zhlédnuté epizodě. Učinil-li bych tak, obdržely by Hraběnky lepší čtyři hvězdičky. Poetické obrázky z českého venkova, dokreslující melancholickou atmosféru a občas pročísnuté zásahem blesku; výborní, typově přesně obsazení, herci; slušná hudba a solidní základ pro mnoho dramatických situací. Několik prvních epizod, stále sledovaných pod vlivem euforie z výjimečnosti Hraběnek oproti jiným současným českým seriálům, mi ani nevadilo, že na tom základě není nic moc stavěno. Syrové slovní konfrontace dvou a více postav však začaly čím dál častěji střídat ultratrapné momentky typu „mamča kupuje mobil“. Proboha, něco modernějšího by to chtělo! Pochybnosti o způsobilosti scénáristů napsat cca 16 hodin smysluplného děje, narůstaly přímo úměrně s množstvím scénáristických berliček, kdy je nám slovy neobratně vysvětlováno, proč postava činí, co činí. Očekával bych, že to bude dostatečně patrné z jejího „vnitřního prokreslení“. Bohužel není. Vrcholem všeho, špičkou ledovce bezradnosti, pro mě byl dialog zhruba tohoto ražení: (Muž jede na kole, nevšimne si nataženého drátu a vzápětí letí přes řídítka. Kolem jede koňmo mladá žena) – „Jste v pořádku?“ –V pořádku? Ano, ano“. Konec scény. U Formana by to svou zamýšlenou trapností bylo úsměvné, tady, míněno zcela vážně, to vzbuzuje leda tak lítost. Výše uvedený dialog navíc není veden v češtině, nýbrž zpolaanglicky, zpolaněmecky, s čímž souvisí další problém scénáře: zcela zbytečná snaha o protlačení „kosmopolitizujících“ prvků (děvočka z Ukrajiny, její pěstmi pěstění bratři, tajemný Němec). Podobně jako u Prison Breaku (mám to ale odvahu, srovnávat nesrovnatelné, viďte?), zpočátku snadno přehlédnutelné maličkosti vyrůstají do obludných proporcí a stávají se ohromně otravnými. Z nešikovnosti dramatické výstavby některých scén mě nejednou rozbolely všechny svaly v těle (ano, včetně mezižeberních). Když jsem celý rozbolavěný odcházel od sedmé epizody, bylo mi jasné, že tohle dál nemá cenu. Škoda no, snaha (by) byla. 60%(16.10.2007)

 • - Hraběnky se natáčely převážně v obci Vysoký Újezd. Záběry na usedlosti, na které Hrabě (Josef Abrhám) a jeho rodina bydlí, se filmovaly nedaleko od Újezdu v obci Teletín. (karda1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace