poster

Hraběnky (TV seriál)

Drama

Česko, 2007, 15 h 35 min (Minutáž: 17x55 min)

Režie:

Jaroslav Brabec

Kamera:

Petr Koblovský

Hudba:

Jan Jirásek

Hrají:

Josef Abrhám, Jana Hlaváčová, Lenka Vlasáková, Andrea Elsnerová, Zuzana Bydžovská, Vladimír Dlouhý, Jiří Langmajer, Richard Krajčo, Zuzana Vejvodová, Vlasta Chramostová, Josef Vinklář, Libuše Švormová, Rozálie Kotyková, Martin Stropnický, Veronika Freimanová, Luděk Munzar, Rudolf Hrušínský ml., Igor Bareš, Oldřich Vlach, Petra Lustigová, Lubomír Lipský st., Jan Dolanský, Nina Divíšková, Dana Batulková, Marek Taclík, David Švehlík, Stanislav Zindulka, Jaroslava Obermaierová, Jiří Strach, Václav Sloup, Zdenka Procházková, Lenka Krobotová, Jaromíra Mílová, Věra Kubánková, Lucie Juřičková, Jiří Klem, Libuše Havelková, Hartmut Krug, Alice Šnirychová-Dvořáková, Olga Schmidtová, Miroslav Hrabě, Hana Seidlová, Marie Spurná, Lenka Zahradnická, Jan Novotný, Katerina Volochina, Josef Cisár, Karel Beseda, Marian Mundok, Alice Šnyrichová, Zdeněk Štěpánek, Lina Wagnerová, Andrej Besčastnyj, Jevgenij Vrublevskij, Luděk Hudec, Simona Chytrová, Jan Unger, Helena Brabcová, Jana Gýrová, Karel Gult, Jiřina Zemanová, Jana Kovalčiková, Marek Němec, David Bělohradský, Ivo Bureš, Jan Vondráček, Antonín Navrátil, Zdeněk Štěpánek, Jana Pidrmanová, Ivana Buková, Daniela Drtinová, Jiří Žák, Daniela Krhutová
(další profese)
 • Agatha
  *****

  Docela mě udivuje takhle nízké hodnocení, ale v porovnání s ostatními českými seriály ohodnocenými uživateli csfd je to velký nadprůměr. Ti kdo dali odpad! tak jsou zřejmě pouhými zatvrzelými odpůrci seriálů, protože jinak by se i ten nezarytější odpůrce českých seriálů rozhodl dát po shlédnutí všech dílů Hraběnek přinejmenším 2 *. Jednu za bezchybnou kameru a druhou za vynikající herecké výkony. Opravdu se divím že většina diváků v době vysílání Hraběnek dali přednost předem jasně předvídatelné Pojišťovně štěstí, která podle mě nemá (spolu s dalšími seriály Tv Nova a Prima) co nabídnout. Leda kromě kil make-upu a rádoby šťastnému receptu na život... Hraběnky jsou v lecčems jiné. Převážně mě nadchly krásné exteriérové záběry naší krajiny doprovázené vynikající hudbou. Toto se v seriálech skutečně moc nevyskytuje... Dále se zde sešli vynikající herci, své životní umění zde zakončil Josef Vinklář; Naprosto fantasticky a přirozeně hráli Josef Abrhám a Jana Hlaváčová. Pozadu nezůstala ani čtveřice sester. Zajímovou roli si vystřihla Veronika Freimannová a o zábavu se nám postarali pánové Hrušínský, Bareš a Vlach. Výtečná byla též Vlasta Chramostová. Po počáteční antipatii si diváka získá i Richard Krajčo. Prostě samí dobří herci, obsazení nemohlo být lepší. Děj plyne poklidně, ale přesto je plný zvratů a tragických událostí. 17 dílů uteklo jako voda a na Štědrý den mi bylo tak všelijak, když jsem shlédl poslední díl. Kdo neviděl, neví o co přišel...(6.9.2007)

 • Zazie
  ****

  Tenhle seriál zraje jako víno. Přiznám se, že současným českým seriálům se obloukem vyhýbám. Pokud jsem se někdy začala na některý dívat, zpravidla kvůli doplnění vzdělání, většinou jsem nevydržela déle než dva díly. Při českých seriálech se totiž nedokážu ubránit pocitu, že byly natáčeny především pro čtenáře Blesku, který se třese hlavně na průšvihy a skandály. Na Hraběnky mě původně nalákal trailer se zapadajícím sluncem a překrásnou hudbou. Ovšem jestli jsem podle něj čekala venkovskou idylku, nedočkala jsem se. Ale nedočkala jsem se ani vehementního zdůrazňování negativ současné společnosti, jak tomu u českých seriálů bývá. Příběh je úplně obyčejný, vyvíjí se zpočátku velmi pomalu, což může diváky odradit. Trvá dlouho, než do sebe jednotlivé epizodky začnou zapadat jak kolečka do hodinek. Ze začátku jsem měla trochu problém s některými postavami, jejichž konání a motivaci jsem ne úplně chápala (Marta Zuzany Bydžovské, Honza Richarda Krajča, ing. Vít Martina Stropnického). Ale jejich čas měl teprve přijít. Právě postavy a jejich obsazení jsou v tomhle seriálu tím nejcennějším, rozhodně nejde o nějaké umělé knižní figury. Speciálně mě dostala mamča Jany Hlaváčové a samozřejmě opilec Saša, poslední role Josefa Vinkláře. Zhruba od poloviny seriálu zjišťuju, že se při každém díle čím dál víc bojím, že už přijdou závěrečné titulky. Nebýt poněkud pomalého rozjezdu, bylo by to za plnou.(20.11.2007)

 • alpeew
  ****

  Jediný současný český seriál, který nejen za herecké výkony, má ode mne 4x hvězdu. Běží nyní podruhý a hodnocení dávám stejné. TAKHLE by měl vypadat -přinejmenším herecky- dramatický seriál veřejnoprávní televize. Takže 56% je urážkou. Jakoby tzady už hodnotili jen teenageři bez jediné řivotní zkušenosti a vkusu. Škoda.(8.8.2012)

 • veronikav
  ****

  Asi dělám dobře -když si seriál raději zkouknu celý najednou ( no dobře -tak skoro najednou -nejsem netopýr).Ale aspoň můžu hodnotit celek .-) Nebylo to tak špatné ... (výhrady se určitě najdou: řvát před dětma na psa Šoustáku....Bydžovská se svou divnou láskou ?.... a ti ukrajinci ..) Ale přesto to byl příjemný oddechový seriálek. Vtip, klepy , lásky, starosti ....(13.7.2011)

 • Michelle75
  ****

  Typicky český seriál, který připomíná spíše dřívější tvorbu /20let zpátky/, ale řadím ho k těm lepším z těch novodobých. Výborné herecké obsazení od Léni Vlasákové až po Richarda Krajča a to tutti. Je fajn, když český divák vidí taky trošku jiné herce, než jen tu "slavnou" pětku dokola, víme?.Postavy jsou různorodé a jejich příběhy obyčejné s trably, které zažívá občas každý z nás. Navíc český venkov je hrozně krásný, takže škoda, že někteří třebas hodnotí jen podle jednoho dílu.(26.11.2011)

 • - Hraběnky se natáčely převážně v obci Vysoký Újezd. Záběry na usedlosti, na které Hrabě (Josef Abrhám) a jeho rodina bydlí, se filmovaly nedaleko od Újezdu v obci Teletín. (karda1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace