Vlkodav z kmene Šedých psů

• Česko Vlkodav z rodu Šedých psů (více)
všechny plakáty

Vesnice Šedých psů byla pobita temným přisluhovačem Zhadobou, jenž se snažil vzkřísit bohyni Morannu. Ten den měli všichni Šedí psi zemřít, jeden však přežil - syn statného kováře Mezhamira. Ten je prodán do otroctví, aby nadosmrti pracoval v diamantových dolech. Osudem otroka je v dolech zemřít. Chlapec vyroste, přijme jméno Vlkodav a vymaní se z područí otrokářů vybojováním své svobody. Vlkodav započne svou pouť, při které jako první otrok hodlá změnit svůj osud a pomstít vyhlazení své rodiny. (oficiální text distributora)

Othello

Blue, to bylo na hovno. Naprosto typická představa "drsného" fantasy světa v očích dvanáctiletého nadšence. Tvrdý nemluvný hrdina se srdcem na tom nejlepším možném místě, uřvaná hysterka, vetchý staroba, který je více než se zdá, proradný zrádce, platonická láska, krvavé bitky. Klišé nad klišé. Když SPOILER Volkodav stál s největšim hajzlem na okraji propasti a ten mu, přestože se mu na poslední chvíli hlavní hrdina snažil pomoct, vrazil meč do břicha, čekal jsem, že alespoň řekne "Co si ty krávo čekal od zákonně zlý postavy?" KONEC SPOILERU. Prostě na pytel. Jediné co za něco stojí jsou svižně natočené souboje a krásné přírodní reálie. Holt drsná fantasy nemůže být černobílá, což tahle je. ()

JASON_X

Ruský pokus o temnou a krvavou fantasy nedopadl vůbec špatně! Něco z Conana (třeba začátek), něco z Tolkiena (Morgoth se jmenuje Morana), něco ze Hry o trůny (nikomu nevěř), prostě klasická sword & sorcery, která je navíc zajímavá svým nezaměnitelným východním šmrncem (strašně se mi líbila výprava, hudba a exteriéry). Co na tom, že z filmu na dálku nesmrdí velké prachy, že vás neomračují bombastické digitální efekty, že děj příběhu je naivní, že jeho scénář i střih je místy malinko chaotický... zato má duši, kterou jeho příbuzní americké provenience často nemají, a být mi deset dvanáct, stříknul bych si z něho nadšením do trenek. Už dlouho jsem neviděl žádný ruský film, a tak mám radost, že mi udělal radost. A i když bojový netopejr a závěrečný souboj s Moranou jsou trochu na palici (Volkodav ho má většího než jediové!), megakýčovitý überhepáč mě dostal do kolen a já dám pět, protože chci a basta. Vokodav je důkazem toho, že i na východ od nás může vzniknout pohledný pohádkový velkofilm, který se přitom obejde bez hollywoodských prachů i všelijakých líbivých vyfikundací. ()

Morholt

Ruská conanovka lehce švihlá slovanskou mytologií, s občas až úsměvnými efekty, výtečnou muzikou a krásnou Oksanou Akinshinou. Vrátilo mě to do dob, kdy jsem se seznamoval Arnieho Barbarem............já chci ještě pane Lebedev.75% ()

Sawy

Žánr fantasy byl sice na začátku tisíciletí silně nakopnutý Pánem Prstenů,ale poslední dobou jeho pověst upadá a utápí se v nedomrlých pohádkách cílících čistě na děti,jako jsou Letopisy Narnie nebo Zlatý kompas.Hollywood zkrátka obstojně zabil žánr,ze kterého mohl při troše snahy ždímat peníze ještě dlouhá léta.Jeho fanoušci tak musí obracet zrak do Evropy,kde poslední dobou vznikají sice levnější,zato ale správně nekompromisní a zdařilé kousky,které svou špinavou a drsnou atmosférou dávají fandům naději na lepší zítřky.Po výborném Solomonu Kaneovi jsem narazil na další podobný případ,který nám darovali naši ruští bratři.Vlkodav trpí značnou řadou neduhů,často vykrádá co může a jeho do znační míry nezvládnuté finále trochu brzdí mé nadšení z něj,pořád z něj ale čiší obrovské nadšení a především má takový správný,řekl bych zaklínačovský,feeling,kde je místo na procházení nádhernou krajinou,návštěvy středověkých měst i na brutální souboje a bitvy.K tomu má charismatického hlavního hrdinu,který v podobných filmech znamená půl úspěchu a až překvapivě zdařilé efekty,které občas trochu haprují,ale ve výsledku si zaslouží velkou pochvalu.Už zmiňované finále sice film hodně sráží a srovnání s nejlepšími fantasy kousky neunese,ale v tomto případě budu rád schovívavý a přihodím čtvrtou hvězdičku k dobru.Za tu upřímnou a sympatickou snahu. 75 % ()

brutale odpad!

Originalita príbehu vás úplne pohltí!!!! Stanete sa svedkami výpravy a efektov, ktoré vás vrátia do čias Fantagíro. Nemalé herecké výkony a bojové choreografie vás očaria, že zostanete prikovaní k TV!!!! Bohužiaľ od úžasu, či dobre vidíte! ()

JohnCZ

Film dost trpí mizerným začátkem, který je (zejména v bojových scénách) hrozně špatně sestříhaný a nepřehledný, ale postupem času se to dost zlepšuje a dojem je na konec docela dobrý. Rusáci se docela rozmáchli, závěr je nefalšovanej digifest. Východní mytologie je fajn, stejně tak prostředí a herci (i když Vlkodav až moc často čučí jako kdyby neuměl do pěti počítat), ale pořád je z toho cítit takovej ten typickej ruskej přístup k filmařině, což někomu vadit může (mě třeba místy jo). A co si budeme povídat, nahoru to hodně táhne epická hudba. ()

corpsy

Jedno je určite isté. Ruská kinematografia sa v poslednom desaťročí opäť našla. Toto je jeden z príkladov. Síce z umeleckej stránky nie ten najlepší, ale technickou stránkou určite. Film vám pripomenie staré ruské rozprávkové eposy ako napr. ILJA MUROMEC alebo knižnú zbierku KRÁSA NEVÍDANÁ. Je však vo viacerých prípadoch zdĺhavý a to celok kazí. Zopár tých skvelých bojových či trikových scén už snímok nezachráni. Škoda, mohla to byť veľmi dôstojná konkurencia západným fantasy snímkam. ()

draggo

Ruskou produkci nijak zvlášť nesleduji, a tak jsem byl zvědav jak se popasují s mým oblíbeným fantasy žánrem. Byl jsem celkem příjemně překvapen. Vlkodav je takový příjemný mix tradičních fantasy motivů a takových těch "východních" - jako třeba zapojení božstev atd. Už od začátku to má skvělou atmosféru a parádní tempo, které nepolevuje. Hlavní hrdina je celkem sympaťák, hlavní hrdinka je pěkná a u netopýra se mi nechtělo věřit že je digitální. Triky jsou vzhledem k rozpočtu na velmi dobré, pokud nepočítám závěr. Rozhodně musím vyzdvihnout scénu kde Vlkodav uteče z těch dolů - ta je opravdu výborná a navíc je podkreslena nádhernou hudbou. Finále mi ale přišlo trochu překombinované, i když bylo víceméně vyvrholením všeho co se odehrálo předtím. Prostě toho bylo trochu moc a chvílema to bylo skutečné digitální peklo, ale to je jen pár minut, které nemohou zkazit příznivý dojem ze zbytku této příjemné ruské fantasy. /viděno na DVD: 80% a 4*/ ()

depony

dvě a tři čtvrtě hvězdičky ... za náčelnici kmene lesních jahod ... to mě odrovnalo :))) a za netopýra coby domácího mazlíčka ... lepší než inspektor Rex a Lassie dohromady:)) ()

Z0oMb3E

Tak toto bolo ozaj slabé. Opäť céčko tváriace sa, ako Lord of the Ring, dokonca vykráda aj konkrétne scény. Bohužiaľ, ani tá pretvárka mu vôbec nevychádza. Rusi postavili pred kameru bradatého, vlasatého, sympatického Batmana, no žiadny extra herecký výkon som uňho nezbadal. Samozrejme v akčných bojových scénach to bolo iné kafé. Producenti vsadili na nádherné exteriéry. Nálety, panoramatické zábery, tie u mňa vždy zaberajú, a fungovali bezvadne aj tu, no akonáhle sa dej utiahol do uzavretejšej oblasti scény vyzerali moc štúdiovo. Nikolai Lebedev sa snažil odtiahnuť sa od sovietskej školy, no pár patetickým scénam sa nevyhol. Dej je vlastne len putovanie z miesta na miesto spestrené pár nájazdmi a pár príšerkami. Na film sa dá pozerať, ako na akčnejšiu rozprávku, alebo slabší film s jedinou silnou postavou- netopierom. ()

havLord

Opisování od LOTRů a Barbarů Conanů je zřejmý, ale snad ještě okatější je inspirace Hvězdnýma válkama... ne, ústřední rek na konci nezjistí, že je příbuzný s úhlavním záporákem, ale za ten světelný meč, jakým se ohání, by se nemusel stydět ani Yoda :) Slovanský look a zázemí takové fantasy velmi sluší, Vlkodav je správně nepřístupný drsoň se srdcem na svým místě, bojový scény by teda mohly být trochu invenčnější, ruština zní krásně, triky jsou lol - ale za 10M líp nepořídíte... ale především se mělo ještě máknout na scénáři (a to opravdu hodně), od víc jak dvouhodinovýho filmu bych očekával víc. 70% ()

Wysch

Výtečná fantastika, kterou kazí jen rychlá prostříhanost (film by klidně zvládl být ještě o hodinu delší) a místy trapný a klišoidní scénář, jehož vrchol nadchází ve směšném finále. No ale neva, vizuál je nádhernej a ta slovanská, resp. ruská, syrovost, dřevěné chatrče a špinavost postav společně s povedenou muzikou, která občas přejímá hlavní roli vyzdvihává krásno tohohle snímku. A vyzdvihává jej společně s krásnem Oksany Akinshiny. Další čtyřhvězdičkárna, které nakonec dávám pět a odesílám objednávku na DVD.[TV] P.S. Musím si to koupit, dabing stál upřímně řečeno za houby. A edit: Po shlédnutí původního znění zvyšuju na pět. ()

Pirkaf

Ve fantasy žánru zavanul svěží vítr z Ruska. A přestože se občas dočkáme lehce přihlouplých dialogů a béčkoidních scén, výsledek předčil mé očekávání. ()

UncleG

Velmi zajímavý pokus o ruskou fantasy. Překvapivá je především vynikající technická úroveň filmu. Zajímavá výprava, hudba a "vysoká štábní kultura". Film je celkově natočen velmi chytře, styl nepodceňuje diváka a to je na něm sympatické. Rozhodně tvůrcům patří uznání, že něco tak kvalině udělaného vzniklo mimo hollywoodská studia. Vlkodav je schopen to solidně natřít leckteré americké fantasy. Výtvarný styl je značně bez příkras, o to však podněcující. Drobnou výhradu bych měl k maskám - čtyřicetiletý herec namaskovaný jako vetchý děduch je pořád čtyřicetiletý herec v bílé paruce. Zloduch Žadoba pak nosí masku He-manovského Skeletora a ještě tak nějak "lacině vyvedenou". To jsou ale jen drobné prkotiny. Co opravdu sráží hodnocení filmu, je scénář. Hlavní hrdina v touze po pomstě pořád někoho bezhlavě zachraňuje, nehledě na to, že zápletka je stará jak lidstvo samo a ještě bezostyšně vykrádá oba díly barbara Conana. Na závěr: I přes všechny výhrady považuji Vlkodava za dost příjemnou a zábavnou věc. Kdyby byl tímto způsobem natočen Pán prstenů, nezbylo by nám, než zírat na něj s otevřenou pusou a slintat si na vestu. Lehce připitomělý scénář ale sráží film na rozmezí dvou až tří hvězdiček. Dávám "motivační" tři :) ()

Naslund

Pokus o točení žánrů, které mám rád, bych měl ocenit, ale něco brzdí moje ruce tak učinit. Asi to, že autor si prostě přisvojil pár scén i se známými záběry z několika jeho oblíbených filmů a proložil je ňákým jakoby příběhem bez hlavy a paty. Myslím, že nejsem moc náročnej a tohle bych nějak přestál, ale ten hlavní hrdina všechno pohřbil… Tak kladnej, až bych se radši dal na stranu zla, aby se se mnou nestalo to samé, co se stalo z něj. Prostě nevtipnej prosťáček, kterej je kladnej snad ve všem, v čem to jde. Kdyby to bylo opravdový fantasy, tak by patřil mezi potravu šípů, nebo mezi přílohy ve večeři pořádné chlupaté bestie. Co se týče ženského obsazení, je to úplně o něčem jiném. Tady by měl někdo dostat oskara za výběr ženského obsazení… bohužel zatím se tato cena nikde neuděluje a přitom už pomohla tolika filmům k lepšímu hodnocení. Vlastně kvůli tomu a super sově jsem se až tolik nenudil. Tak mě napadá, že si do komentáře zase vzpomínám na další sovu. To už je podezřelé… ()

Tony.cs

Conan, Pán šelem a další sword&fantasy dohromady, polité omáčkou slovanských legend a bájí, zabalené v alobalu z ruského hliníku. Souboje mají jistě dobrou choreografii, ale mě to narušoval podivný střih. Není to zlé, ale je to trošku nedotažené a ta čtvrtá hvězda by byla, nebýt právě toho střihu. ()