Andalázie je kouzelnou říší, kterou již dlouhá léta ovládá zlá a krutá královna. Jedinou šancí poddaných je její nevlastní syn Edward, který je právoplatným dědicem trůnu. Královna však drží prince v ústraní, aby se nemohl nikdy zamilovat, oženit a tím získat nárok na trůn. Jednoho dne ale vyrazí Edward na lov obrů a při cestě do lesa zaslechne půvabný zpěv. Něžný hlas patří dívce Giselle, která stejně jako princ touží po polibku z lásky. Edward je dívkou zcela okouzlen a rozhodne se vzít si ji za ženu. Také Giselle věří, že byli stvořeni jeden pro druhého. Cestou na zámek padne do královniny pasti a jediným kouzlem se ocitá ve světě lidí - v New Yorku. V podivném místě plném divných lidí a věcí budí princezna ve svatebních šatech pozornost, ale nikdo jí nechce ukázat cestu k zámku. Po setkání s pohledným právníkem je Giselle nucena změnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska? (TV Nova)

Monoxid

Když jsem to viděla poprvé, přišlo mi to svou romatnicky absurdní přehnaností jako dokonalý prostředek k tomu, abych se vrátila do doby, kdy jsem se nemohla dočkat čehokoliv, co mělo v televizním programu poznámku: pohádka. Ale na druhé shlédnutí (k doladění atmosféry předvánočních příprav) už jsem si začala všímat toho, že jsem viděla mnohem 'dokonalejší' pohádky. Ale stejně, v kontextu doby silný nadprůměr. ()

Pavlínka9

Pro mě neskutečně kouzelná Amy Adams v pro mě nejlepší své roli :) Je tak dokonale nevinná, princeznovská a kouzelná od mašličky ve vlasech až po střevíček na noze :) :) Je to tak neskutečně celé sladké, zamilované, přecukrované a zabalené celé do gigantického klišé :) :) Ale je to bomba :) James Marsden jako princ, který neustále sní o své princezně a okolní svět ho nijak neovlivní a věrná veverka ho následuje na každém jeho kroku. Ve filmu je obrovské množství skvělých hlášek - "Ty nezpíváš" :D , ale nejlepší je pro mě: " Ty sis ušila šaty z mých záclon?" :D :D Je to dobré také v propojení kresleného světa a reality, kam se Giselle dostane. Závěr, který také skvěle shrne, co se dělo s hlavníma postavama, je také velice jasný a výstižný a hlavně - je to fikce alá pohádka ;) ()

Lentia

Pekna pohadka a taky tak trochu parodie na Snehurku, Popelku a jine podobne. Obcas jsem se opravdu ze srdce zasmala. ()

VasaX

Disney tisíckrát jinak a přesto stejně, tentokrát v hrané podobě s trochou kreslené pohádky. Animovaný...no, dejme tomu, ale kam se tyhle archaické animace hrabou na třeba nedávný Byôsoku 5 senchimêtoru. Muzikál? Kam se hrabe například na West Side story. Komedie? Ale jděte, nesahá ani po paty taktéž mnou nedáno shlédnutém Sex and Death 101 a to to nebyl nějaký "Top ten" kousek. Scénář, příběh... jaké to předvídatelné klišé které doufá, že svou totální přeslazeností, uhoupe diváka v křesle. Když se na to tak dívám, totální odpad, nebo možná jedna hvězdička za šaty... STOP. Lidi, co to tu plácám? Podle čeho tu hodnotím? Vždyť je to obyčejná pohádka, žádný Donnie Darko nebo bůhvíco, prostě jen pohádka ve své vší prostotě a jednoduchosti. Vizuálně krásná, idylická a romantická, pohádkově naivní. Julie Andrews je jako pohádková princezna objevující "realitu" a Patrick Dempsey jako rozvodový právník žijící v realitě, kde nějaká "True love", "Hapilly ever after" nebo "...forever and ever" neexistuje, jsou opravdu úžasní. Zapomeňme jednou na škrobenou kritiku a přísné pohledy svého rádoby dospěláctví a zaujměme dětský naivně-idealistický pohled a přejme si nikdy nedospět zpět do reality. A pro ostatní kteří se nadále tváří kysele - podívejte se raději na Princess (2006), tam najdete svou hloubku a další věci, které v Enchanted nenajdete, taktéž v hávu, pro změnu hranými scénami říznuté animace. ()

Mihail123

Je to zábavné, rozprávkové a prekvapivo dobré. Miestami dosť naivné, ale tu to vôbec nevadí. Prekrásna Amy Adams tam jednoducho sedí. ()

skretik

Možno pekný nápad (spojiť reál s kresleným svetom), ale fakt nezvládnutý... Zbytočne dlhé pasáže... 1 fakt skvelá pieseň :D ()

hroubek

Naprosto suprová sebeironická pohádka od Disneyho. V celém filmu je neuvěřitelných odkazu na staré animované klasiky ať už jde o Sněhurku, Popelku či Ariel. Už samotný animovaný prolog dá vzpomenout na to jaké to byli krásné časy s ruční animací a poté začne hlavní hrdinka zpívá o své lásce ke krásnému princi a k tomu jí dělá společnost jak jinak inteligentní zástupce zvířecí říše. Pak jí zlá čarodějnice pošle na nejhorší místo na světe, "do New Yorku" , kam se jí posléze vydá hledat zamilovaný princ. Celý film se nese v tomto stylu, jen pohádkovou říší vystřídalo velkoměsto, animaci realita ,inteligentní zvířata, kde jaka verbež z ulic. Amy Adams je kouzelná v každé scéně ať už zpívá, tančí či uklízí je prostě boží a nádherná, Dempsey není tak otravný jak by zdál, Marsden přehrává příjemný způsobem a Timothy Spall je věrný poskok. Doporučuji jí všem, kterým nevadí nevadí koukat na klasickou disneyovku akorát v jiném obalu. ()

Blue.Poison

Kouzelná romance aneb jak Disney naivitou a hloupostí k dokonalosti došel. Jedno z největších překvapení za poslední dobu - vážně jsem se musela smát. ()

Imune

Mám rád pohádky a líbily se mi i písničky, který tenhle "muzikál" trochu vyšvihly. Je to všechno tak pěkně naivní, jak by to v pohádce asi mělo být, ale... Tohle už je na mě možná trochu moc. :-) Jako animák to šlo, ale jako hraný to potom na mě působilo až směšně. 50% ()

jujec

Prvních 13 minut jsem se neskutečně nudil, ale pak se děj zlomil a já jsem pochopil, že tento film je pro děti pohádkou a pro dospělé parodií na ty to pohádky. Původně jsem chtěl vidět půlku a druhý den zbytek, ale prostě se mi nepovedlo film přerušit - prostě 5 hvězdiček bez diskuze! ()

VanTom

Podvratný námět přenáší sladkou naivní disneyovskou "2D" princeznu (úžasná Amy Adams), bezelstně věřící v nekonečné dobro, lásku a šťastné konce, do (lehce) cynického reálného New Yorku. Několik kouzelných momentů (muzikálové číslo v Central Parku!) z něj vyplyne, jinak spíš neohrabaně a zdlouhavě přešlapuje mezi vyloženě dětskou pohádkou a komediální romantikou. Emancipační závěr pravidla zmíněných žánrů moderně přihýbá, jenže tak činí ne zrovna povedeným soubojem s drakem (Zlá královna meh). ()

blackJag

Nápad nadsázkou zbořit a rozebrat disneyovské mýty není vůbec špatný, zůstalo to ovšem celé na půli cesty a zanechalo jen odvar představy na to, jak velkolepé to všechno mohlo být. Samozřejmě je těžké něco vyčítat, když film byl od začátku určen především mladším divákům, přesto podle mne stačilo jen málo, aby film neuvízl v šedi průměru. Obsazení je poměrně přesné, několik sekvencí stojí za opětovné shlédnutí (úklid za pomoci městské havěti) a co se mě týče, tak třeba drak na konci mě celkem dokázal vytrhnout ze stále hlubší letargie - zase s ním ale bylo moc rychle zatočeno. Zkusím si to dát ještě jednou bez dabingu, třeba mě to víc vtáhne... v každém případě je tento film na video (v neděli po obědě s děckama) jak dělaný. II Scénář: Bill Kelly. 50% ()

JekoRek

No...Příběh je sračka, který snese jen celuloid. Hlavní je na tom ta hudba. Herecky zdařilé, vizuálně moc ne...verdikt:70% ()

mirec88

Veľmi chutne zábavná rodinná oddychovka, ktorá vám prinesie všetko, čo ste si kedy želali v tých najkrajších snoch. Disneyovka, aká sa nevidí každý deň, kde je z každého rožku trošku. Geniálny nápad, kde postavičky z animovaného sveta sa dostanú do nášho a nevedia sa zaradiť veľmi oceňujem. Častokrát som pri tých absurdných situáciách vybuchol smiechom a pri scéne, keď celú kuchyňu upratujú myšky, holuby a ďalšie zvieratká som si pomyslel, že toto by potrebovala moja izba :) Inak fakt perfektný slovenský dabing. ()

D28

Nič, čo autori načali, nedotiahli do konca.Alebo som ten typ dospelého decka, ktorému nevyhovuje miešanie rôznych svetov dohromady.Prečo to nemohlo byť celé hrané?Prečo to muselo byť naraz komické a akože dramatické?Neverila som hrdinom, ani ich citom a to, čo vyzeralo nádejne vtipne - upratovanie s pomocou zvieratiek, šitie šatičiek - napokon zabila nuda a dračí záver.Bohužiaľ to nebola paródia, mysleli to všetko vážne.Nebol to muzikál, spievalo sa málo.Nebola to romanca, tá by mala dojať.Čo to teda vlastne bolo? ()

IvyH

Po zhlédnutí animované Popelky (1950) a Kouzelné romance v jeden den, nemůžu jinak než nepřijít k závěru, že je tohle velmi podařená parodie na sebe sama. Gisellin working song přesně podle choreografie z Popelky, všechna ta gesta, výprava, písničky ve stylu těch nejlepších disneyovek a vtipy na sebe sama jako krásně namixovaná sebereflexe všech "happy ever after" hovadin, ve které dochází ke střetnutí snových pohádek s ulicemi dnešního New Yorku. Tohle není jen zesměšňování uletěných fantazií studia Disney a laciné vykrádání sebe sama. Naopak, skrze vlastní postupy a styl vyprávění dostává v roce 2007 divák možnost podívat se na velmi vtipnou moderní a výpravnou show připomínající to nejlepší, co v Disney za ta léta vzniklo. A kdo nepochopí ten "kýč" a "lacinost", nebo spíš, kdo bere použitý styl vyprávění za hloupou nevtipnou taškařici, tomu bych pustila film ještě jednou a za "trest" hned potom zmiňovanou Popelku. Na pět hvězdiček tento film sice není, ale nějak musím zachraňovat nestoudnou "modravost" tohoto filmu tady. ()

Elleannie

Opravdu kouzelná pohádka, která vás hned na začátku vtáhne do děje, a nedovolí vám odejít. Je krásná svou originalitou a zároveň jakousi přirozeností a upřímností, a to vše je doplněné milým humorem. Amy Adams je opravdu okouzlující a spolu s Patrikem tvoří krásnou dvojici. Líbí se mi propojení animovaných pasáží s těmi hranými (animace nepřevažují, ale dokonale doplňují). Kdybych tenhle příběh měla nazvat jedním slovem, použila bych to ze začátku mého komentáře - KOUZELNÁ. ()

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Kouzelná romance bude pokračovat

Kouzelná romance bude pokračovat

10.10.2016

V roce 2007 šla do kin muzikálová pohádka Kouzelná romance a vůbec si nevedla špatně. Tržby se zastavily na 340 milionech dolarů, takže se ihned začalo mluvit o pokračování, dlouhé roky se s ním ale… (více)

Hugh Jackman je „Avon lady“

Hugh Jackman je „Avon lady“

20.02.2010

Ještě než v létě natočí akční sci-fi o robotické přesdržkové Real Steel, pustí se Wolverine v dubnu do komedie Avon Man pro studio 20th Century Fox. Scénář Kevina Bische (Hitch: Lék pro moderního… (více)

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný